Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam skidanje kamenc odbila sad u trudnoci jer me to i inace boli do ludila, za kiretazu sam prvi put cula, pa sam sad malo procitala o tome. Javi mi ako ti sta pomogne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u 24.nedelji, danas 23+2, ima nas dosta koje smo blizu. Ja nosim dečaka ovoga puta i od 18.nedelje osećam pokrete, jači su nego sa ćerkom. 

MakiJana, super! Eto, doneka ti Malaga sreću! 

merima, MakiJana, Ella90 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skidanje kamenc odbila sad u trudnoci jer me to i inace boli do ludila, za kiretazu sam prvi put cula, pa sam sad malo procitala o tome. Javi mi ako ti sta pomogne!

ma mene ne boli,ja nemam problema sa zubarima i bolom,jer sam kao mala bila svakih nedelju dana kod zubara,valjda sam se i navikla.Samo razmisljam kako je to za bebca zemljotres kad oseti ono zujanje!!

Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, ako na leto budeš usamljena, možemo da ti svratimo sa mužem i ako bog da troje dece na jedno dve nedelje :D Sad sam ubacila u Via michelin, 3000 km ima do tebe :D za avion to je puka sitnica :D da se ne mučiš sama na tom šugavom španskom primorju, sa tim odvratnim pešćanim plažama i jezivim palmama :lol: 

merima, sakovac, Ella90 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj se sikirat nece ti zub ispasti,a sanjala si bas zbog toga sto si pricala o tome i razmisljala..A sto se tice bebice ja sam samo jednom sanjala kao kako izgleda i kako ja nju hranim..Nemoj bit tuzna sve ce biti uredu..Moras se malo opustit i razmisljat pozitivno jer kad si non stop u grcu prenosis na bebija..Uzivaj sa trudnocom ti je sve hvala Bogu uredu kad ti dodju negativne misli uzmi radi nesto da zaboravis..:)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zeza me mob i ne znam kome sta pisem haha

 

 

Izmenjeno od strane Ella90
Greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti Ella :babymommy:

Nista draga uzivaj u trudnoci jos malo pa ce ti se bebi pocet javljat :babymommy:

bepce i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeee vidis, zato sam ja dobila 10kg! Verovatno od testa i ugljenih hidrata. Ali sta ces. Bicu kao bure. Sad se trudim da konzumiram malo vise integralnih zitarica i povrca. Mada mi sve brzo dosadi.

A sto se tice mrdanja bebe, meni se cini da kad se desi da bas jako ogladnim beba poludi. I navece kad se umiri i ujutro kad ustanem mi se obicno javi. Ali dr mi je rekla da se ne uzbudjujem ako je ne osetim jer je okrenuta prema mojim ledjima, pa onda sutira moje organe, a to se manje oseti.

 Ja sam zato prije trudnoce udebljala se oko 12 ili 13 kg tako da ja vec imam kilazu jedne trudnice pred porodom hahah..I to kako sam ovdje sam dobila tu kilazu jedem slabije se krecem,onda hrana kaloricna dosta i et..Ja imam sad 75kg,a zatrudnila sam sa 78 i spala sam 3 kg dole pa sad dobit cu ja to nazad i pluss dosta vise,genetika mi takva,sklona sam debljanju.Mada sam prije bila mrsava al et sad u zadnju godinu dana sta god pojedem kao da odma kilogram dobijem hahah..I meni se beba javlja kad ogladnim,krce mi crijeva jutros,a bebi klepa po trbuhu haha..Koliko ti imas kg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Ja sam zato prije trudnoce udebljala se oko 12 ili 13 kg tako da ja vec imam kilazu jedne trudnice pred porodom hahah..I to kako sam ovdje sam dobila tu kilazu jedem slabije se krecem,onda hrana kaloricna dosta i et..Ja imam sad 75kg,a zatrudnila sam sa 78 i spala sam 3 kg dole pa sad dobit cu ja to nazad i pluss dosta vise,genetika mi takva,sklona sam debljanju.Mada sam prije bila mrsava al et sad u zadnju godinu dana sta god pojedem kao da odma kilogram dobijem hahah..I meni se beba javlja kad ogladnim,krce mi crijeva jutros,a bebi klepa po trbuhu haha..Koliko ti imas kg?

 

Ja isto pre 3g kad sam se preselila u Slo, udebljala se 10kg, vise jela manje kretanja i brzo kg idu gore. Prosle god u avgustu pocela da radim i tad sam sa 74 pala na 65. Uglavnom sa 67 sam zatrudnela i sad sam na 77. Ovoliko kg nisam u zivotu imala. Nije ni cudo dame kicma rastura. Treba taj teret i nositi. Hahahaha

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, ako na leto budeš usamljena, možemo da ti svratimo sa mužem i ako bog da troje dece na jedno dve nedelje :D Sad sam ubacila u Via michelin, 3000 km ima do tebe :D za avion to je puka sitnica :D da se ne mučiš sama na tom šugavom španskom primorju, sa tim odvratnim pešćanim plažama i jezivim palmama :lol: 

Samo napred, svi ste pozvani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se vagala imam 59,5 a pre trudnoce sam imala 60 i pala na 57 ali stomak mi je bas ogroman, danas me boli kucma ali skroz gore ispod vrata a brus ne nosim po stanu samo mi smeta i ovako nema bas nesto previse drzat :D

Ja sam danas kuhala varivo od kelja zeli tko??:P dva tanjura maznula ova moja beba joj joj nikad joj dosta hehe

Ella90, bepce, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto pre 3g kad sam se preselila u Slo, udebljala se 10kg, vise jela manje kretanja i brzo kg idu gore. Prosle god u avgustu pocela da radim i tad sam sa 74 pala na 65. Uglavnom sa 67 sam zatrudnela i sad sam na 77. Ovoliko kg nisam u zivotu imala. Nije ni cudo dame kicma rastura. Treba taj teret i nositi. Hahahaha

Hahaha dobra si tacno treba ovaj teret nositi,nisam ni ja imala ovoliko kg nikad u zivotu kod mene bila kilaza 50 do 55,i kad sam se udala prije 6 god vrmenom dosla sam do 60 kg i to mi je bilo Top jer na moju visinu od 1,72 je bilo lijepo al ovo sad brate dragi katastrofa imam brigu ako dobijem jos 10 kg kako cu hodat trebat cu na kant izlazit na kucna vrata hahahah

bepce i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha dobra si tacno treba ovaj teret nositi,nisam ni ja imala ovoliko kg nikad u zivotu kod mene bila kilaza 50 do 55,i kad sam se udala prije 6 god vrmenom dosla sam do 60 kg i to mi je bilo Top jer na moju visinu od 1,72 je bilo lijepo al ovo sad brate dragi katastrofa imam brigu ako dobijem jos 10 kg kako cu hodat trebat cu na kant izlazit na kucna vrata hahahah

a ja vesela jos zivim na 5 spratu a nema lifta...tako da jos koja kila i necu ni moci gore da me neko ne pogura!!!

merima i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja vesela jos zivim na 5 spratu a nema lifta...tako da jos koja kila i necu ni moci gore da me neko ne pogura!!!

i ja sam na 3 spratu,stepenica ko u prici ahahah isto tako nema lifta..jos kad idemo u kupovinu pa ja sad ne nosim tesko nista muz to sve sam uznese a ja sto mogu pa na dva tri puta u auto po stvari idemo haha a natovarimo se ko da nema sutra:P

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahaha @Ella90, poznata mi ta prica, mm odgadja kupovinu do zadnjeg trenutka, dok ne ogulimo zidove sa frizidera, jer zna sta ga ceka kad se vratimo iz shopinga. 

A ja sam se danas tako izmorila, sredjivala sam neke papire i setkala se po celoj Ljubljani, caskanje na bebcu mi je prekratilo cekanje po redovima i vozanje autobusima....NIsam nista posebno radila, ali mi nije jasno da mozes ovoliko da budes umoran, da svaka kost boli. Malopre sam se dovukla kuci, spavacu kao top danas, postoji opasnost i da se upiskim u krevet, jer kako se trenutno osecam mislim da me ni to nece naterati da ustanem iz kreveta. 

ma.za.m i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se vagala imam 59,5 a pre trudnoce sam imala 60 i pala na 57 ali stomak mi je bas ogroman, danas me boli kucma ali skroz gore ispod vrata a brus ne nosim po stanu samo mi smeta i ovako nema bas nesto previse drzat :D

Ja sam danas kuhala varivo od kelja zeli tko??:P dva tanjura maznula ova moja beba joj joj nikad joj dosta hehe

Blago tebi da mozes da ga ne nosis, meni bi se grudi vec vukle po podu da se ne nateram da ga nosim po ceo dan. A tako zulja, svrbi svuda, ureze mi se u kozu na ramenima, na ledjima......

Hm, varivo od kelja, nisam jos probala....

ma.za.m, merima i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam vec negde kako sam ja izlecila paradontozu: Lacalut pasta i tecnost za muckanje. 

Bepce, zavidim ti! Obozavam Ljubljanu, prelepa mi je! :)

Ja po kuci umesto brusa nosim lambadu. Je l' znate sta je to? Onako kao cvrsta potkosulja, ali kratka, ne znam inace kako bih to nazvala... kad sam bila dete, tako smo to zvali ovde na nasim prostorima :) Inace imam prirodno velike grudi, a sada su ogrooomne, a ona me ne zulja i solidno drzi.

Vuciguraj, merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

varivo od kelja...mmmmm,moja mama nam spremala kad smo bili mali...

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pisala sam vec negde kako sam ja izlecila paradontozu: Lacalut pasta i tecnost za muckanje. 

Bepce, zavidim ti! Obozavam Ljubljanu, prelepa mi je! :)

Ja po kuci umesto brusa nosim lambadu. Je l' znate sta je to? Onako kao cvrsta potkosulja, ali kratka, ne znam inace kako bih to nazvala... kad sam bila dete, tako smo to zvali ovde na nasim prostorima :) Inace imam prirodno velike grudi, a sada su ogrooomne, a ona me ne zulja i solidno drzi.

Ovde nema lacaluta, sensodyne pomaze, naidje neked period da mi nista ne pomaze, desni nateknu krvare, bole, to traje par dana i prodje. 

Ljubljana je definitivno lep grad, moracemo organizovati neku posetu! :) Da joj se divimo zajednickim snagama. 

I ja imam prirodno velike grudi, kad sam ja bila klinka lamabada smo zvali neke suknjice, ali po opisu otprilike znam na sta mislis. 

Izmenjeno od strane bepce
ma.za.m i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahaha @Ella90, poznata mi ta prica, mm odgadja kupovinu do zadnjeg trenutka, dok ne ogulimo zidove sa frizidera, jer zna sta ga ceka kad se vratimo iz shopinga. 

A ja sam se danas tako izmorila, sredjivala sam neke papire i setkala se po celoj Ljubljani, caskanje na bebcu mi je prekratilo cekanje po redovima i vozanje autobusima....NIsam nista posebno radila, ali mi nije jasno da mozes ovoliko da budes umoran, da svaka kost boli. Malopre sam se dovukla kuci, spavacu kao top danas, postoji opasnost i da se upiskim u krevet, jer kako se trenutno osecam mislim da me ni to nece naterati da ustanem iz kreveta. 

Haha tacno tako,dok ne bude frizider skoro prazan moj ne bi isao u kupovinu,i kad mu kazem da trebamo ici u kupovinu kaze jojjj Bozee opet se natovarit haha..A poznat mi taj osjecaj ne radis nista posebno al si umoran ko pas,ja sam cijeli dan u stanu zahladnilo malo pa mi se i ne izlazi..Pravila jelo i to je sto sam uradila a osjecam se polomljeno.Dodju mi tako dani budem dobro mogla bi radit do sutra a dodje mi dan vucem se po stanu haha...Joj zadnja dva dana imam ziguckanja dole,valjda se siri sve,ili mozda i nisam u pravu..Imas li ti takvih ziguckanja,probadanje neko dodje pa prodje i tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja povremena žiguckanja, ali mislim da je to normalno.

Da se pohvalim: ja imsam srece, moj dragi najcesce obavlja shopping i to bez mene :)Danas sam mu samo spisak sms-om poslala :) Ja nikako ne volim da idem u nabavku.

Meni jako prija ovo zahladjenje, ceo dan bila van kuce i vec planiram razne setnje napolju. Konacno!!! Do sada sam zivela uglavnom pod klimom :)

Maajaa:) i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na cetvrtom sprati i puno stepenica svakodnevno,nekad ih pretrcim a nekad se vucem ko puz,jednom me mm preneso skroz do gore bitno da jos moze :) nece dugo..

kupila sam ananas jucer i sad guglam da nesto iz njega moze omeksat grlic maternice sta vi mislite? Imate li ga u prehrani? Pa necu pojest tonu,bar ne prije nego se priblizim terminu..

bepce i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha tacno tako,dok ne bude frizider skoro prazan moj ne bi isao u kupovinu,i kad mu kazem da trebamo ici u kupovinu kaze jojjj Bozee opet se natovarit haha..A poznat mi taj osjecaj ne radis nista posebno al si umoran ko pas,ja sam cijeli dan u stanu zahladnilo malo pa mi se i ne izlazi..Pravila jelo i to je sto sam uradila a osjecam se polomljeno.Dodju mi tako dani budem dobro mogla bi radit do sutra a dodje mi dan vucem se po stanu haha...Joj zadnja dva dana imam ziguckanja dole,valjda se siri sve,ili mozda i nisam u pravu..Imas li ti takvih ziguckanja,probadanje neko dodje pa prodje i tak?

Ziguckanja i probadanja kolko volis! Kad mi je puna besika, pocne cjeli donji dio stomaka da me probada, nekad ni ne skontam da moram na wc, nego tek kad me pocne tako sve boleti znam da je to to. 

Kad dodje vreme za praznjenje creva, prvo me isprobada na sve strane. 

A ovako, lezim u krevetu-mrdnem malo guzicom zateze, probada. Nekad i oz cista mira...Tako da, ne sekiraj se, to je valjda to sirenje i rastezanje. 

ma.za.m i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ziguckanja i probadanja kolko volis! Kad mi je puna besika, pocne cjeli donji dio stomaka da me probada, nekad ni ne skontam da moram na wc, nego tek kad me pocne tako sve boleti znam da je to to. 

Kad dodje vreme za praznjenje creva, prvo me isprobada na sve strane. 

A ovako, lezim u krevetu-mrdnem malo guzicom zateze, probada. Nekad i oz cista mira...Tako da, ne sekiraj se, to je valjda to sirenje i rastezanje. 

Ma svjesna sam ja da mora nesto da boli i ziga,al svaki put kad me nesto tako probode ubehutim se..Ja opet imam problem sto ne idem u wc,prije kafa i cigara i ja sam u wc sad mogu 5 kafa popit al kako nema cigare nema ni nekog efekta..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.