Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Joj draga, mogu samo misliti kako ti je. Moj muz srecom radi samo jednu smenu, jedino sto ne radi u nasem gradu vec u drugom, pa ne daj Boze da se nesto desi, ne moze bas brzo doci do kuce. Ja od pocetka trudnoce imam neke komplikacije, ne sa bebom, vec moj organizam pa ti mogu reci isto mi nije bilo uopste svejedno kad sam sama. I mucnine, vrtoglavice, nesvestice, aritmije (srce mi preskakalo i imalo zastoje), sttitna me zeza, gusenja zbog astme itd, sve se to pocelo javljati a ja sama sa malim detetom. Stalno sam se brinula da mi se ne daj Boze nesto ne desi, da se srusim, sta ce on onda.Ne zna jos ni da otkljuca da pozove nekog od komsija, niti da zove tel... Zivimo sami u stanu, moji su daleko,a muzevljevi dodju ali ne bas toliko cesto iako su na par min od nas...

Hvala za recept, videcu da ga napravim mozda vec sutra :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ti si bas imala problema..ja nisam imala takve,hvala Bogu,meni je jedino bilo sto sam imala strasne mucnine i bila sam bas slaba,nit sam jela,nizak pritisak,pa me hvatale nesvestice..a sto kazes,sama kod kuce,moja mama nije mogla da dolazi,njegovi ne zive u Srbiji i onda sama,sama..a nekad nisam mogla nista,da spremim da jedem sebi nisam mogla..i to mi je bilo najgore..zato mi i opao apetit bas,i sada,pa jedem ko mrva..mnogo je bitno kada je on pored tebe,meni to toliko znaci,posebno sto hoce sve da mi pomogne u stanu..

A kolac je super,mekan bude bas,sto ja kazem,kao dusa.. :) Tako da,nadam se da ce ti se svideti..ja sutra prvi put pravim prebranac i ko zna na sta ce to liciti.. :DAli potrudicu se..

Mina1502 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm radi po ceo dan. :-\ 

Kad ima remont u firmi,radi svakog dana i to po minimum 12 sati,pa cim dodje kuci, odmori malo i odmah krevet,tako da mi je bas nedostajao prethodnih mesec dana. Sada,sreca,radi "normalno", od 7,8 pa do 4,5,sto je svakako super..

Meni je vazno samo da je tu, i najlepse mi je kad zagrljeni lezimo,gledamo neki film,seriju i uzivamo.. <3

Moji su odmah preko puta,tako da na pocetku trudnoce,dok sam mirovala i mucila muke s mucninama, imala sam ko da nam spremi rucak,sreca..

Inace,danas je moj dragi prislonio glavu na stomak i osetio bebca po prvi put!:wub: Osmeh mu je bio oko cele glave. :-) 

Parizanka, prebranac se lako pravi.. Vazno je da ga ne presusis u rerni.Ja ga obozavam! Moji slave sv.Nikolu,i jedva cekam prebranac i sarana.. Uh, najescu se kao niko ! :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro :)

sad ću ja ko baba iz bunila:što je to prebranac :)

persa u vrtiću,vani neka rosulja,vlažno sve,aja zasjela sa kavicom....suđe se pere,veš se suši,sad samo da izbiju osigurači i sve je riješeno  :D

kako ste vi,kako pupe?moj se bebac upravo umirio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro..ja sam se komirala..spustene roletne u celom stanu,nemam pojma nit dal je dan nit koliko je sati..kad sam videla..a lepo sam spavala nocas,konacno...samo sam se jutros probudila da odem u kupatilo..

Napolju je grozno vreme..trebalo bi da izadjem po hleb i mleko a bas je hladno i magla,uzas..

Mene danas ceka sredjivanje stana i pravljenje mog rucka cuvenog.. :)

Iraela,prebranac je kad skuvas pasulj i stavis ga u rernu da se zapece..sigurno znas sta je,samo vi to drugacije zovete.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A tu ste macke :)  ja se cudim nema vas ja navikla na prvi trimestar ;)  jesam li poranila sa 14.ned u drugi :)  vidim neki recepti se dijele.. ja sam se konacno vratila u normalu i pocela da spremam...

Parizanka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos Mina..taman si dosla kad treba.. :) Zato,dobrodosla.. :) U prvom trimestru sve nove devojke dolaze,pa se ja uglavnom prebacila ovde,mada svratim da vidim sta se tamo pise..ali eto,dolazite polako..super sto si se normalizovala..ja sam se konacno naspavala i sad sam prepuna energije..svasta mi se mota u glavi sta bih mogla da uradim danas,pa cu polako..sta stignem..ne izlazim iz kuce,napolju je uzas vreme a u stanu lepo,toplo..samo jos da stavim pasulj da omeksa malo i da smuckam jedan kapucino..danas sam sama ceo dan,dragi mi krenuo na neki kurs za posao,i posle posla ide tamo..tako da,opet sama..al vec sam se navikla..

Bubica mi se javila malopre,dusa moja..samo sto sam jela,ona se javila..ali je dobra ovih dana,mirnija je ..dok ne pocne da me udara.. :)

Mina1502 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaaaaa,zapečeni grah :lol: kad mi sve moramo iskomplicirat nazivima,hehe :P
negooo...ja bila u gradu,obavila čudesa :D našla si krasnu bordo jaknicu za zimu,super mi što u struku ima gumene umetke pa će se razvući pomalo kako pupa bude rasla :)
našla maloj 2 pletene haljinice,par drndica za pod bor,prijateljici i curicama par sitnica isto za božić,ma prezadovoljna sam...

sad ručala,sreća pa je baka jučer pravila knedle s pekmezom,pa moji to klopali,a nama za danas ostao bolonjez...podgrijala u mikrovalnoj i kud ćeš bolje ^_^

ajde mina,nek si i ti došla,ja malo skačem u prvi,malo u drugi trimestar,kad smo sve razbacane....

Mina1502 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola i od mene! :-) 

Ja se danas lepo naspavala. Bebac je bio solidno miran,dozvolio mami da drema ljudski. :-) 

Mislila sam da spremam gulas,ali me muz podsetio da idemo na slavu,tako da sam sa osmehom,kulirala uz tv i sokic. :-) 

Moj bebac biva sve aktivniji,i bas uzivam u njegovim pokretima. 

Jos 3 i po meseca, i bebac stize.. Covece, kako vreme leti,to nije normalno...

Lep dan vam zelim,a ja odoh da se pripremam za klopanje posne ruske salate i sarme.. Lele,nagojicu se ko telence,od silnih praznika i vele klopanja... :-) 

Caos!

Parizanka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olaa Mina:) Eto i tebee:) Super sto si se vratila u normalno stanje. Sad ce ti sve biti lakse. Vidim da ste se raspisale o muzevima i o hrani;) Moj muzic stalno radi od 9 do 5,tako da nije strasno. Jeste da mi fali ali nije strasno. Sve on to nadoknadi kad smo zajedno:) Parizankaa i mi smo juce za godosnjicu bili u italijanskom restoranu i bas sam fino klopala. Sto se tice spremanja hrane, ja stvarno ne mogu da se pohvalim da sam  vesta u kuhinji..A iskreno ne zalazim cesto u nju(samo kad moram). Mozda zato sto sam stalno kod mame na rucku ili je ona kod mene i onda sprema..Nadam se da ce se to promeniti kad dodje dete;)                                 IVANAICA lepo se provedi na slavi****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olaa Mina:) Eto i tebee:) Super sto si se vratila u normalno stanje. Sad ce ti sve biti lakse. Vidim da ste se raspisale o muzevima i o hrani;) Moj muzic stalno radi od 9 do 5,tako da nije strasno. Jeste da mi fali ali nije strasno. Sve on to nadoknadi kad smo zajedno:) Parizankaa i mi smo juce za godosnjicu bili u italijanskom restoranu i bas sam fino klopala. Sto se tice spremanja hrane, ja stvarno ne mogu da se pohvalim da sam  vesta u kuhinji..A iskreno ne zalazim cesto u nju(samo kad moram). Mozda zato sto sam stalno kod mame na rucku ili je ona kod mene i onda sprema..Nadam se da ce se to promeniti kad dodje dete;)                                 IVANAICA lepo se provedi na slavi****

Mina1502 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anna,ja tek nisam vesta u kuhinji..kad sam bila kod mame,ona me je bas razmazila sto se tice kuvanja..i onda dodjem ovde,i ako necemo da bankrotiramo,moram kuvati.. :) Pa sam pocela tako pomalo..a i razmisljam unapred,da dete mora jesti nesto kuvano..inace,prebranac mi je anemican ispao,mora da nisam stavila zacina dovoljno,ali nisam smela..mada,ja sam ga jela,meni je ok kad ga posolim..a vidim,i muzic ga smuckao sa kuvanim paradajzem,samo ne znam kako ide ta kombinacija.. :D

Inace sam bas umorna,tek sam sad sela..od sudova su mi rogovi izrasli..jos mi ostaje tusiranje i da odmorim malo..a i bebana je pocela da se javlja posle klope,tako da cemo se druziti veceras svo troje.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, trudnjace !:-) 

Kako ste danas? 

Htedoh da vas priupitam, da li i koliko cesto vam vasi dr rade briseve? Ja sutra idem kod dr, i nadam se da ce mi ih uzeti, jer poslednje sam radila jos u oktobru..

Danas mm i ja setkali po gradu, kupovali poklon za 1.rodjendan njegovoj bratanici,pa ujedno blejali po krevecima,kolicima i ostaloj decijoj opremi.. Covece, ala je sve skupo! Kolica sa auto sedistem nema ispod 15 hiljada, kreveci isto tako.. Doduse,mozda je to i normalna cena,samo sto ja nazalost, prosli put nisam stigla da se raspitujem i kupujem,ali za nase uslove,msm da je previse.. Ja se uzdam u moje roditelje i familiju po inostranstvu,da nam pomognu bar sa tim dvema stvarima,najiskrenije..

Masemo beban i ja vasim bebironima u stomacima! :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, trudnjace !:-) 

Kako ste danas? 

Htedoh da vas priupitam, da li i koliko cesto vam vasi dr rade briseve? Ja sutra idem kod dr, i nadam se da ce mi ih uzeti, jer poslednje sam radila jos u oktobru..

Danas mm i ja setkali po gradu, kupovali poklon za 1.rodjendan njegovoj bratanici,pa ujedno blejali po krevecima,kolicima i ostaloj decijoj opremi.. Covece, ala je sve skupo! Kolica sa auto sedistem nema ispod 15 hiljada, kreveci isto tako.. Doduse,mozda je to i normalna cena,samo sto ja nazalost, prosli put nisam stigla da se raspitujem i kupujem,ali za nase uslove,msm da je previse.. Ja se uzdam u moje roditelje i familiju po inostranstvu,da nam pomognu bar sa tim dvema stvarima,najiskrenije..

Masemo beban i ja vasim bebironima u stomacima! :-) 

Moja doktorka je meni radila bris svaki put kad me je pregledala i kad sam se pozalila..poslednji put negde oko 25.11.,pred kraj meseca..i to sam se zalila na neku promenu na kozi dole i ona mi uzme bris..a 10 dana pre tog brisa mi je uzela i sve je bilo ok..i sto se tice brisa,hoce uvek da mi uzme..samo sam prvi put imala kandidu,posle je sve bilo ok..ti slobodno mozes da kazes da imas neki sekret i ona ce ti uzeti,ako ovako nema naviku da uzima..

Inace,za stvari..15000 je nista,draga moja..mi smo gledali 3 u 1 kolica,jer nemamo apsolutno nista..a to su kolica,nosiljka i auto sediste..ispod 30000 nismo nigde nasli..da kazes da valjaju,a posto bismo posle ove bebe zeleli jos jednu,pa da se ocuva za sledecu..na svusrecu,kolica ce nam uzeti njegova mama pa smo uzeli za shodno da izaberemo neka malo kvalitetnija..gledamo da uzimamo sve 3 u 1,jer nam je mali stan i znaci nam sve sto mozemo i kasnije da koristimo..tako smo nasli i krevetac,meda krevet,3 u 1,imas krevetac za bebu,pa kad poraste,krevet za dete do 7 godina,plus komoda koja moze da se odvoji od krevetca,plus ogradica koja moze da posluzi kao radni sto..jeste da kosta 30000 ali nama je to jako prakticna stvar..a i za to se nadamo da ce moji uzeti.. :) Tako da,bez familije nema nista..ima mnogo stvari da se uzme,i zna se da je decja oprema medju skupljim stvarima jer se placa pdv i na nju..

A ja sam danas umorna,sad sam se ususkala,iscrpljena sam..kupovali smo neke ukrase za jelku,i neku tuniku sam uzela za sebe,i gackice..i posle do tempa po hemiju,i ja se nasetah...stomacic boli malo,tako da mi vise nema mrdanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, i meni se taj krevetac jako dopada.. Ako uspem da nagovorim matorce da nam ga kupe, bice super. :-) 

Jedino dobro u svemu tome je to sto ce sve to, moci sledeci bebci da koriste,pa i nije puno baceno novca.. Mada, mi imamo jos vremena do dana D.

Mozda bude nekih akcija,pa prodjemo povoljnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam u prvi ali one su sve na pocetku pa sumnjam da ce mi moci pomoci.. 3-4dana me muci stolica sto god pojedem odmah u wc... sinoc sam se napatila zeludac me unistio pa me cijeli stomak zabokio i muka mi bilo uh ne daj boze nikom... 

Preksinoc sam kitila kucu valjda sam se previse istezala pa me boli ispod stomaka kao ono na pocetku kao blagi menstrualni bolovi.. vise desni jajnik.. sta da radim sta da pijem?  Zacudila sam se da sam toliko vremena bila mirna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smijem li popiti probiotik ivancic i sinovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma smiješ,probiotici nisu kemija....

možeš i malo ishlapjele kokakole popiti,to zaustavlja proljev....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na pocetku trudnoce imala proliv i to na moru, i u apoteci su mi dali bulardi. Meni je pomoglo, kazali su da je bezbedno. Pirincana vodica je zakon, supa i lagana barena hrana. Mozes probati i to sa koka kolom moj dragi to radi svaki put:)

I mi smo odlucili da uzmemo medu 3u1, najvise mi se dopada, onako estetski, a i ima i polica za bebine stvari i pult pa nam je to vrlo prakticno. Sada imaju akciju da se i dusek dobija gratis. Kada bi sve pojedinacno kupovali, ispalo bi i skuplje, bas smo racunali. Komodice sa pultom su preskupe...

Za kolica cemo i mi 3u1, mislim da ce izbor pasti na kunertova vip 3u1, cena je prihvatljiva, a kunert dobar, koliko sam citala po forumima. Mada sam ja nasla neka koja mi se jos vise dopadaju ali su bre stvarno preskupaaaa...krevetac kupujemo odmah posle nove godine, a kolica ce nam verovatno uzeti sestra mm, ako joj ne bude ta cena visoka. Druga, zaista ne zelim. A ako ne bude mogla, pa skrpicemo se nekako. Meni je poceo da stize novac za trudnicko tako da nam to bas mnogo olaksava, a opwt, meni su kolica i krevetac dve najbitnije stavke. Pa bolje i platiti malo vise ali uzeti kvalitetno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo gledali taj meda 3 u 1..ja ga uzimam svakako ali cini mi se da je pult mali..tj.deo na komodi gde ce se staviti pult je uzan bas..to sam i videla uzivo..zato,Milichitza,obrati paznju na to..ja cu najverovatnije kupiti i komodu bas sa pultom,onim velikim..videla sam,ima na netu da se nadje i za 12000-15000..nije jeftino ali imam komodj posle,sto ce mi biti super za decije stvari,jer nemam ormar za bebine stvari..a kolica sam i ja gledala kunert i nasli smo jedna za 280€,ta njihova su bas dobra,mada smo mi naleteli na njihova ali kunert libero 3 u 1,fenomenalna su,skuplja malo,ali kupuje ih svekrva,tako da je dala zeleno svetlo za njih.. :)

Blago tebi za parice,ja ne znam vama,al evo,meni je juce leglo 4500..od novembra samo to,osim onih 7000 pomoci..a ide i Nova godina,Bozic,troskovi..stvarno bi bilo lepo da uplate pred NG nesto..

Mina,ja sam imala zatvor ceo zivot i patila se sa njim..sada mi je lakse uglavnom,osim kad mi se zaredja neki dan pa nema sanse da idem u wc al zato grcevi me ubiju..vidi tecnu hranu da jedes,jogurt da pijes,kafu..mene jogurt stalno potera..mada,otkad pijem gvozdje,malo me muci zatvor ili mi je tesko kad idem u wc..a gledam da se ne naprezem,jer me zaboli stomacic..a i nemoj se forsirati sa kicenjem,polako..i ja se preforsiram,iste bolove imam ko ti,donji deo stomaka,kao menstruaciju da imam..i onda stanem i iskuliram..jos se sad ligamenti sire i materica raste,pa dodatno boli..malo radis,malo sednes..i tako ukrug.. :)

Ja sam konacno uspela da zakazem drugi euz u Visegradskoj..strasno kako su bezobrazni..zvala sam 5 dana ko blesava na telefon i niko se ne javlja,i danas sam bila spremna da odem do bolnice,a nije mi blizu bas,i dobih ih jutros..em ima vreme kad zoves da zakazes,em se niko ne javlja..ali,bitno je da ja za NG idem na uz,pa se nadam da cu dobiti pokloncic u vidu saznanja pola konacno i da je bebana ok.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IVANAICA sto se briseva tice i meni je moja dr. svaki put uzimala bris. Cak nisam ni trazila ali eto ona je previse detaljna i odgovorna. Sto je u svakom slucaju dobro. Mina slobodno popij probiotik koji imas kod kuce. Dozvoljeni su u trudnoci. Ja ih pijem s vremena na vreme. PARIZANKA da se pohvalim, danas sam odlucila da se aktiviram malo u kuhinji i pravim musaku, a posle mramorni kolac;) Nadam se da ce mi dobro ispasti. Ovo je drugi put u zivotu da pravim kolac:D Kad je plata u pitanju ja sam zadovoljna. Strana je firma u pitanju i redovno me isplacuji otkad sam na bolovanju:) Samo da tako i ostane. Gledala sam i ja preko neta bebi opremu i cene su zaista jake. Mi se ne mozemo osloniti ni na koga tako da cemo sve morati sami od tih krupnih stvari da kupimo. Jedino sto cu od brata dobiti ponesto ako bude devojcica i od kume nosiljku koja je neutralne boje.. Inace ima svasta za bebe, pamet da ti stane..samo treba novca;) Cure lep dan vam zelim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu, evo i mene! Od jutros nemamo struju,pa se smorih kod kuce.. 

Svratila ja do mame posle dr,i prepricavam cene krevetica i kolica, kad rece da je na netu videla jako lep, funkcionalan krevetic,koji bi nam mama i tata kupili,kad to taj 3 u 1. Rekoh samo: Do j*ja, ja sam za! :-) 

Ja imam euz u Visegradskoj 22.12. i jedva ga cekam!

 

Sto se tice zakazivanja kod njih... Msm, nemam reci.. U prosloj trudnoci je trebalo da zakazem amniocentezu, zvala sam vise puta dnevno,minimum nedelju dana i niko se nije javio, tako da smo mm i ja zapucali za Bg zbog ta 2 min zakazivanja, i jos gdja na salteru nije htela da mi overi putni nalog,ali nema veze, bar smo iskoristili divan dan za setnju.

Sreca, najmladja seja mi studira u Bg, tako da je jadna upoznata sa svim bolnicama i klinickim centrima,pa kako kome treba, ode i zakaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anna,pa postaces i ti kuvarica,vidim ja.. :) Super za musaku,pomalo krenes,pa se nauci..ja sad kad vidim da znam da spremim 10-ak jela,super mi..nisam znala nista..a kolace volim da pravim..i tortice,one bez pecenja,sve sto je kremasto..to volim da prckam..a mramorni kolac smo smazali vec.. :)Nadam se da ce uspeti,bitan je samo sneg od belanaca da se ulupa lepo i da se ispece..    Za stvari,nadam se curici,jer onda mogu od kume da dobijem stvari,ona ima devojcicu od 8 meseci..a ako budedecak,nosice vala roze prva tri meseca dok ne bude izlazio napolje..haha,kolko para treba za sve,i roze ce da nosi.. :D

Ivanaica,ja se nadam da me nece ispaliti za ovaj uz,jer je 31.12..doduse,ujutru,pa se nadam da ce doktor odraditi svoju prvu smenu pa onda otici u zivot.. :)Rece mi sestra da ce me zvati da mi pomere 7 dana ranije ako bude promene,ali pitanje je kolko su azurni u tome..izgleda da cu ja opet sesti na fon da ih zovem da proverim..a da su bezobrazni,jesu..prosli put su mi zakazali prvi euz u isto vreme kad i ostalim 30 trudnicama..em je bila guzva,em su kasnili,em sam poslednja bila,tako da sam zavrsila sat ipo vremena kasnije..a pregledao me je za minut ipo,nista mi ne rekavsi..zato se nadam sad kad sam zakazala direktno kod njega,da ce biti azurniji..a na salteru..jedna radi samo a nas milion u redu..uzas blagi..al dobro,kakvo nam je zdravstvo,dobro je i da imamo i ove mogucnosti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga uzivo nisam videla, ali planiramo da ovih dana odemo da ga vidimo pa bas da vidimo koliko mi je uzan taj pult. Imaju one fiokice za prvu pomoc sto se tice garderobice a mi imamo americke plakare tako da ce se namestiti prostor ako usfali a zaista mi je mnogo da za krevetac dam 30000din i jos 15000tak za komodicu. Mi se nadamo da ce se i ostatak rodbine ponuditi sto se kupovine tice, ali krevetac, posteljinu i te neophodne stvari moramo imati mi, i to kupujemo sami. A kolica ako hoce nek nam kupe ali ta koja smo pikirali:lol:

Ja sam trudnica preduzetnica pa ne zavisim ni od koga, tj niko mi nista ne uplacuje osim drzave i zaista u roku od mesec dana su mi legle dve uplate. Uh, sto sam se obradovalaB)

Ja recimo nisam imala problema sa zakazivanjem u Visegradskoj, dobila sam ih iz prve. Sada 21og imam kontrolni kolor dopler. Divna doktorica Dukanac, zaista sve pohvale za nju.Jedino sto iako sam imala zakazano, cekala sam vise od sat i po, bas sam se smorila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicice, ti si retka osoba koja ima reci hvale za dr Dukanac.

Ja sam proslog meseca imala uz kod nje i bila sam pod nevidjenom depresijom zbog nje i njenog ponasanja. I sada imam o5 zakazano kod nje, iako bude ista kao prosli put, pitacu da predjem kod nekog drugog. Prosli trudnocu mi je vodio Glisic,i bio je veoma korektan..

Parizanka, oprosti, mozda si vec rekla, kod kog dr ides u Visegradsku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.