Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E cao zenice. Ja vas samo procitam i odem. Imala sam obaveze ovih dana. Sincicu juce bio drugi rodjendan pa kao da je 18-ti. Haos! Rucak za najblize pa kasnije ostali na torticu i pice. Crkla sam.

Fizicki i psihicki. Mama je dosla i napravila dve torte i kiflice ja pomagala njoj i pazila dete. Psihicki zbog moje svekrive. Malo je falilo da pred gostima napravim ludilo. Sreca nisam im, joj to dozvolila. Zivim u zajednici i strasno je. Sve se pita mama a juce pred gostima. Cinicno: ajde ustani tvom je sinu rodjendan. Ja joj odg pa cekam da se vi sklonite i da bude po mome jer je mom sinu rodjendan kako ste rekli. Nema mesta za dvoje. A ja uspavljivala dete, ceo dan nesto radim, ajde da sam lezala i spavala pa i da razumem njeno ponasanje. Ja gladna, stomak velik. Nokat zapinje za sve. Ma. . . Nije mi tesko da me pogresno ne razumete vec ne mogu da podnesem njeno ponasanje. Zna se kad i gde se nesto kaze. A da ne kazem da ona osmeh ljudima nabacuje na lice, mnogobrojnim psovkama. Jednom reciju da imam vise para tj moji da su bogati i da imam zavrsen fakultet i da sam vislja ja bi bila idealna, posto nisam, onda znate vec.

Inace, ja cu deckica nazvati Lazar po tatinom bratu, koji je umro kao bebica. Oduvek je hteo da da to ime sinu ali ga nije imao. Dve cerke mu Bog dao. Prvo dete smo nazvali imenom koje nam se svidja a drugo smo resili u necije secanje. Ako bude devojcica onda Tara. U prvoj trudnoci sam izgubila obe bake. Na pocetku i kraju trudnoce su preminule. Mara i Tereza. Odlucili smo da uzmemo T i dodamo ara i dobili Tara.

Mogli ste na tortu. :D Samo da ovu rospiju zatvorim negde i cimam vas da dodjete. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao Alekeja,veselo ti je bilo znači....

sretan rođendan frajeru :)

a to za zajednicu-sve mi jasno,samo kod nas je tu ulogu rospije na slavljima preuzela mama moje svekrve....te ovo,te ono,te slikaj se,te....mah....
sredim nju,počela svekrva :rolleyes: i tako u krug....sreća pa je sveki manje druželjubiva nego baba,pa se više puta maltene zaključa sama u svoju sobu :lol: samo nek ostane torte za nju,sve je ok,sve će istrpiti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ivanaica, kuburim ja sa tim stalno, vec duhi niz god.. A ne smem sad da popijem nista sto mi odgovara da to prodje. Rekla sam dragom-jedva cekam da trudnoca prodje da bih mogla da popijem lek kad mi je ovako lose. Febricet i panadol, paracetamol nista ne pomazu.. Sprdamo se da cu imati spremnu flasicu vode i kafetin-cim beba izadje da drmnem dva komada, onako preventivno i da me zelja mine.. Zezaju me ds ih drmnem sa guaranom jer ne znam sta mi vise sada u trudnoci fali, da li kafetin ili guarana.. A sanjam je i voda mi na usta ide cim je vidim.. Najomiljeniji napitak, draga mi je koliko i voda.. Nego sto znam da ni nju ne smem zbog dojenja posle inace bi mi ona bila prva na spisku za porodiliste.. Guarana pa ulosci i mrezaste gace, spavacica ili sta vec..

Alekseja-bezite iz zajednice ako boga znate.. Dragi je bio spreman da grcamo kako znamo i umemo, da iznajmljujemo stan i placamo kiriju samo da nismo u zajednici.. Samo sam brzo klimala glavom. Sreca deda njegov je ostavio stan pa smo mi sada u njemu a on je presao u zajednicu.. Ali da nije-otisli bismo svakako odatle i iznajmili stan. Pritom, imamo kucu i on i ja, imamo gde, nije stisnuto ili tako nesto ali prosto ne moguce bilo.. Ja sam rekla-ja sa svojom majkom ne bih mogla u zajednici koja je stvarno najdivnija zena na svetu-naravno ima i ona svoje nepofldnosljive faze, ali da mi se neko u sve mesa i da non stop ima komentare-a vala ne.. Pa taman otisli da zivimo ne znam gde kao podstanari.. Sreca pa je i on video koliko je sati pa smo bili slozni oko toga, ali ja kazem-stvarno nista ne moze da nadomesti mir koji imamo ziveci sami.. Mislim da je popripomoglo mnooogo to sto mu je jedan kolega slucajno kroz pricu na poslu rekao da se umalo razveo zbog svoje majke i da su oni resili da zajednica proosto ne funkcionise.. Ovako sad smo super. Doduse mi smo vec dve god sami ovde, pa smo se vidjali kad odemo kod njih ili kad ona dodje ovde na sredjivanje-zbog posla kojim se bavim :), ali od kad sam ostalaa trudna i od kad sam prestala da radim nije dosla nijednom. Znaci evo vec 6meseci. Vidjamo se jer mi idemo tamo, ali nijednom.. Pa vi sad vidite.. Inace ne mogu da se zalim, da li zato sto sam trudna ili sta vec-stvarno se ok ponasa prema meni ali da je zajednica okov-okov je..

Izmenjeno od strane Drangulić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulić,i tebi veselo s glavoboljom :( iss,ako nisu babe/svekrve u pitanju,onda nešto boli....

meni je pomagala limunada jača bez šećera,ali glavobolje mi nisu bile jake kaotvoje....inače prije trudnoće kad me znalo uhvatiti-zlo i naopako.....ako uspijem povratiti,spasila bi se,ako ne....muke cijeli dan....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja, sretan vam rodjendan. Ljubi dete puno!

Ni ja se s mojom ne mirisem nikako, nervira me i sve po ps-u. Jedino sto se mi drzimo u rukavicama kada se vidimo, a ne vidjamo se cesto. Ne trazim nista od nje, niti od moje mame. Zena mi cuva dete i pomaze,sad od kad sam trudna. Ipak, jedno je pocelo bas da me izjeda. Sutra cu i ja biti svekrva. I mozda cu se bas truditi. Sigurno cu zeleti da pomognem sto vise i da uceatvujem u zivotu svojih princeva/sinova. Mozda ce me isto tako neka odstraniti i bice mi tesko. Mozda ce me mrzeti sta god ja da uradim. Eto, to me bas rastuzuje.  

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja, srecan divan dan decacicu! Posalji parce torte! :-) 

Sto se tice "najmilijih" svekrIva, i moja je jedna od onih sto voli da se u sve mesa.. Za sebe je zovem- gospodja  zacin C. Sreca pa ne zivimo zajedno,ali kada nam dodje u goste,ja na kulturan nacin ludim,jer voli da sve bude po njenom, a mene to nervira. Msm se,sestro,nije ovo tvoja kuca da ti pravis rasporede kako ti hoces! Tih dana se ja osecam kao gost u sopstvenoj kuci.. Sreca,pa ne dolazi cesto...

Nasa malena se zvala Tara, prelepo ime <3  Mm i ja smo je tako zvali jos u stomaku, ali nazalost nismo stigli da ozvanicimo ime.. Onog dana kad smo hteli da je upisemo,umrla je..

U slucaju da o5 imamo devojcicu, dacemo joj to ime, u znak secanja na andjela naseg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, mnogo mi je zao sto vam se to dogodilo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, razumem sve. Ovo nije ni upola kako ona vredja. Ja sam stvarno osoba koja nadje način da skoro sa svakim može ali ovo je strasno. Kad sam ostala trudna sa prvim, rekla je kud ste žurili, ma ni čestitam, ni osmeh. Sad sa drugim, j... vaš ćaća (njen rečnik, Naravno) ne znate nu sa prvim. Što se tiče stana, bili smo. Ali mnogo daleko od mojih, njegovih, nigde nikog. I pobegli ovde, digao muž kredit i sad nemamo gde. Spomenula sam mm da čim otplati, idemo na stan. On ni da čuje. Uz sve to on kaže da ne lupam i da neće. Iskuliraj i Ajde. Ne mogu! Rekla sam mu, odo ja kod mojih, snacemo se nekako. Mamin Sin! Ujutru gleda kad se gore dižu roletne, da li se jede čokolada, da li se priča na telefon. Ma sve zna. Imamo sprat. Kažem mužu jedemo, poradim šta imam i gore, ma ne. Sedne dole sa njima i tako. Dete hoće u društvo onda i ja moram. 

Hvala svima na zeljicama. I izvinite na smaranju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ta je bas neka rospija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dosta o njoj i njoj sličnim. :-)  alal im. 

Inače, mene danas počelo svrbuckati dole. Oprala sam se hipermanganom i malo se smirilo. Izgleda opet candida. :-(  poludeću. Imam pregled 7og.  i opet neka terapija, sigurno. Smanjiće slatkiše ako ne prestane odo da vidim sta ćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj,sto mi je drago sto ja nisam imala iskustva sa svekrvom i necu..moja svekrva zivi u Francuskoj i ni ne vidjam je..mi smo trebali da odemo kod nje al ja ne zelim sad da idem tako daleko na put,posebno zbog onih desavanja tamo a ona ovde ne dolazi..doduse,zena je skroz ok,ali ne znam bas kako bismo da smo zajedno,bas smo razlicite..a moja mama inace i ne dolazi kod nas..to jos uvek ne mogu da provalim zasto izbegava dolazak,iako mi svi kazu da je ljuta sto sam otisla od kuce..ne znam samo kad je mislila da odem,posto imam vec 30 godina..tako da,otkad zivim ovde sa dragim,ona je bila dva puta..nijednom nije dosla otkad sam trudna..ja je bas volim i imamo prisan odnos,ali eto,sta napravi jedan moj odlazak..tako da smo sami,nadam se samo da ce pomoci barem kad beba dodje jer ja ovde nikog nemam a muz radi po ceo dan..eto,toga se plasim malo,kad ostanem sama sa bebom..

Alekseja,srecan mali rodjendan.. :) Treba mi vremena da vas sve pohvatam..ja imam problema sa kandidom strasno..sad mi je ok,ali cim nesto pojedem slatko,onako malo vise,to krene da svrbi..ali obavezno..namazem spolja kanestenom i onda malo prestane..zato slatkise i izbegavam,bas ih izbegavam,al nekad mi se prijede..recimo,od eurokrema obavezno krene..a njega sa palacinkama obozavam..:)

Ja sam bila danas na euz i kad se nisam rasplakala..bebica mi je bas nemirna i sve vreme je ona nesto radila u stomacicu,vrtela se,mrdala nogicama,ceskala se.. :) Kaze doca da mi je napredna bas,mada smo i mi visoki...misli da je devojcica ali nije sigurna..ja sam se jedva dogovorila sa muzem oko imena..za decaka navijam da bude Mateja i bice,jer je on predlozio za curicu i ja sam se slozila..Vanja...al stagod da bude,samo da je zdravo,mada ja se nadam curici..

Drangulic,ja ludim za guaranom..toliko je volim i toliko mi nedostaje..kad osetim miris njen,nije mi dobro..a jos dragi pije red bull ponekad,pa onda malo samo od njega uzmem,al on mi je bezveze,ali eto,malo da osetim..ali sto ti kazes,ne znam posle porodjaja sta i kako,al cim budem mogla,paket guarane samo za mamu.. :)Inace,mene glava skoro svakodnevno boli..imam problema i sa zapusenim nosem i onda glava i sinusi stalno..popila sam jednom paracetamol i nije pomogao i odustala sam..kad me onako boli,onda gledam sto vise vode da pijem i nesto da me osvezi a kad je bas problem,onda samo legnem i mirujem..jos sam imala i migrenu jednom,nisam znala za sebe..pocela sam magnezijum da pijem,kazu da pomaze kod glavobolje,pa cemo videti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro :)

ja se ko medvjed uspavala :huh: mora da je do vremena,baš sam neka njonjava danas....

skuhala kavicu,pa zjakam,nemam volje baš za neke akcije odmah sad....deda vani na dvorištu tucka,lupka od ranog jutra,mijenjali smo kutnu,pa smo našu staru dali njima preko,baka je izbacila kauč iz doslovno '55.-te i sad ga deda trančira i sjecka u paramparčad,stoji par hrpica na dvorištu,tu federi,tamo krpe,naprijed spužve :rolleyes:

a šta'š snjim,svakom svoje veselje :P,dok ga susjedi iz zgrade (a puna beba,a on im pod balkonima lupa) ne gađaju loncima,dobro je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

šta je ovo danas tu,štrajk? :huh:

mdooooobrooo,da  prijavim da sam službeno crkla,pravila sam slanu toru tetki za rođendan,prste si skoro izrendah u nju....ipak su svi na broju :D
sad sve 4 u zrak,nemam volje ni snage (više snage nego volje :P ) ni kosu da perem....svekrva došla ranije,pa se razbacala po kući,popuje već s vrata....tako da....izolacija i odmor dok moji ne dođu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahha, Iraela,sad odmaraj dok mozes!

Mmm,slana torta.. Kako gde procitam nesto o hrani,ja bih samo jela.. Sva sam alava.. :-) 

Kod nas u Pozarevcu,kisa pada ceo dan, bas je hladno,tako da sam danas duze spavala nego ikada.. Sreca pa imam rucak.. Malac je jutros bas bio aktivan,sada i on spava.. Prija i njemu kisa.. :-) 

Parizanka, ne brini se za mamu.. Mozda joj jeste krivo i tesko da prevali da si otisla,ali opet,to se i ocekivalo jednog dana,zar ne? Kad se bebac bude rodio, vidjaces je cesce,sigurno!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parizanka, kad se porodis, svi ce ti se sjatiti u kuci, ne brini nista. Pazi s energetskim picima, ona su otrov za bubrege,a kamo li za bebu. Ja vise volim red bul. Eh, nekad se pio red bul i dzin, a sad se cepa aronija. Sto ti je zivot :)))) 

Ja sutra odoh na satiranje, pa sta bog da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej trudnice moje! t4624.gif Nisam vas zaboravila nego sam se malo odmarala od interneta i TV-a, a za promenu uzela malo knjige da citam, da malo odlutam tamo negde da mi brze vreme prodje. :D Mi smo dobro, lezimo i dalje (tj. mama lezi, a smizlice luduju) :D i jedva cekamo sledeci petak da mozemo da ustajemo iz kreveta polako. 

Ivalok, sutra zvanicno prelazimo u treci trimestar? ^_^

Naxy, Drangulić i Magarence volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, kupimo pinkle i idemo....ah, jos tako malo, a tako puno :)

Naxy i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, zdravo svima.. :)) Tj, konacno i ti da nam se javis, bas se radujem sto si malo odmorila mozak i bavila se lepim stvarima.. Ja knjige samo nagomilavam pored kreveta-sve kao ovu cu, pa onda uzmem drugu jer mi ta ne deluje 'adekvatno', i tako evo stoji na gomili 4kom. Nego-priblizava se Nova godina i pravo da vam kazem ja sam toliko deprimirana sto smo ostali bez moje zarade i sto sad pokusavamo da spojimo kraj sa krajem da se po ceo dan bavim i iznalazim moguce nacine da zaradim.. te tako dodjoh na ideju da sutra lepo sednem za telefon i da zovem gradske pijace da se raspitam kakva i koja je procedura za dnevni zakup tezge.. i da onda to sve tamo negde oko 15og sprovedem u delo.. svakako mislim da pravim vencice, ikebanice, teglice i slicno za prodaju i te tako novogodisnje-dekorativne stvari pa rekoh da iznajmim tezgu oko 15og i mozda tamo oko 20og.. do tada da lepo napravim sve sta mi treba za prodaju pa da se bacim u biznis.. primetila sam da me relaksira dok se zezam sa tim stvarcicama, jedino ne znam koliko cu za mesec dana moci da dzudzim na pijaci sa stomakom-iako mi to sada zvuce bolje nego ovo dosadjivanje u kuci.. naravno, tu su sestra, muz, dever, snaja, zaova-pa cemo da se menjamo i iskombinujemo nekako.. plasi me kad krenem da stavljam na spisak stvari koje treba da se kupe pre nego sto beba dodje.. mnogo toga nekako promesim kad razmisljam o tome jer nam je ovo prva smizla pa ne znam ni sta sve treba da se ima ali svakog dana se dosetim jjos necega i muka me hvata.. zato se sad i mlatim sa tim tezgama i pijacama.. oh.. da m ije neko rekao da parice mogu da naprave toliki stres ne bih mu verovala.. 

mimo toga, mi smo bas divno.. :) sinoc smo bili na proslavi rodjendana kod strica-i svi su bili veseli pa i ona.. sve vreme se tumbala po stomaku.. :) doduse, organizovao dever/stric karaoke pa ne znam da li je smizla negodovala zbog glasovnih sposobnosti koje se se sinoc nizale jedna za drugom ili je i se i ona veselila.. :) u svakom slucaju-mi smo zauzeli jedan krevetic-soficu, nas troje-tata, mama i cera i tu smo se mazili a ovi su koncert drzali.. bas je bilo veselo. ona bogme nastavila i jutros da divlja..

nego da vas pitam-meni u glavi stoji i nikako da izadje ovo za nisku posteljicu sto mi je poslednji put rekla doktorka.. i ja se sad nesto razmisljam-ako je nisko posteljica, valjda bi i beba bila nisko dole, osecala bih je tu nisko-to mi je nekako logicno, a ja nju sve cesce osecam bas visoko.. evo sad dok kuckam ona mi udara bas ovde po sredini izmedju rebara, tu kod zeludca negde.. po mojoj nekoj logici-da je nisko, ne bih mogla da je osetim visoko-ili to pak nema veze.. M? Na pregled cu tek za jedno 3nedelje, taman da se jos malo pozabavim krvnom slikom i ishranom ali do tad se sve nesto tesim da zapravo nije nisko jer tako mrducka svuda redom ali cesto i visoko gore.. znaci naravno sve sta je i kako je kad odem na pregled ali do tada mi godi da mislim da je sve ok i da se mackica podigla gore..

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro :)

TJ,super da si bolje,samo tako :baby:

 Drangulić,mislim da ti položaj posteljice sad baš i nema veze gdje bebu osjetiš,računaj pola metra pupkovine i dužinu ručica i nožica,ima ona čime daleko dobaciti i lupkati na drugom mjestu;)

moj se baja pomalo javlja,stidljiv neki momak,koristi mjesto maksimalno da se vrti i meškolji....e bome kad kasnije stisne,bit će bubotaka ^_^

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze polozaj posteljice i bebe. Beba pliva po uterusu, posteljica prikacena za uterus, odatle pupcanik, pa onda beba. 

Drangulucu, bravo za inicijativu. Drzimo fige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu, ja inace jako volim da citam knjige, ali sam se u poslednje vreme nesto ulenjila, pa nisam nikako mogla sebe da nateram da opet pocnem da citam. Prvih 10-ak stranica sam jedva procitala (kao da me neko tera), a onda sam pocela da je "gutam". :D A za zaradu te potpuno razumem. Mm ne radi tj. odlucio je da se samo bavi poljoprivredom tako da za sada zivimo od moje plate koja je prilicno ok, ali je problem sto je ne dobijam u celosti vec iz 2 dela 65%, a onih 35% sto ti daje drzava mi jos uvek nije uplaceno (a sad' ce vec treca trudnicka plata). No comment. <_< Ali zato su tu roditelji da se "grbavis" od njih dok jos mozes. :P;) Inace, super ti je ideja za taj business pogotovo ako to volis da radis i ako ti prija. Cak mozes i na FB-u napraviti stranicu ili obican profil sa tvojim proizvodima, pa raditi i po narudzbini. Ljudi vole da kupuju dzidza-bidze, a pogotovo pred Novu godinu. :) E sad' jedino ne znam koliko bi ti se isplatila tezga za tako kratko vreme, jer ovde kod nas u NS-u je zakup tezgi poprilicno skup. Placa se zakup + procenat na unetu robu + dnevna pijacarina. Jedino po manjim mestima (selima) moze da se zakupi tezga na dnevnom nivou (platis 500 dinara i dobijes mesto). :D Najbolje ti je da sednes i stavis sve na papir, pa da vidis bar otprilike da li se isplati ili ne. Je l' imate mozda neki novogodisnji vasar, pa mozda da vidis tu koliko bi kostala tezga?

A sto se tice nasih vrtiguza, meni svi govore kako ce sada biti mirnije kad' budu imale manje mesta, a one su sve zivahnije i zivahnije. ^_^ Ne mogu vise da me sutnu tom jacinom kao pre, ali se zato konstantno istezu, prevrcu, penju jedna na drugu, a kad' to rade, e tu oci ispadaju. :D

Drangulić voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ tako su i mene tešili da će kad bude veća trudnoća manje da se vrti ali jok, sad je samo jače osećam i tačno na istim mestima jer sad i ne može da se okreće. ^_^

Ali kad pritisne želudac ajoojjj 

 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ tako su i mene tešili da će kad bude veća trudnoća manje da se vrti ali jok, sad je samo jače osećam i tačno na istim mestima jer sad i ne može da se okreće. ^_^

Ali kad pritisne želudac ajoojjj 

 

Ajoooj Izi, za to mi nista ne govori. Tada imam osecaj kao da mi kamen tu stoji. A najsmesnije je kad' sam negde procitala kako sad' krece taj osecaj plitkog disanja, da ne mozes skroz da udahnes vazduh, ali da se ne brinemo, jer bebe primaju dovoljno kiseonika. Mislim se u sebi:"Ma ko spominje bebe?! Ja cu se ugusiti." :lol::P

Helenicious777, dobrodosla! :baby:

Parizanka i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Helenicious! :-) 

Drangulic, nasi prijatelji,takodje pred Novu godinu i Uskrs,prave raznorazne dzidza-bidze i prodaju pred kucom, ili, sto rece TJ, objavljuj na Fb. Pijacnina je kod nas bas skupa,narocito pred praznike.. Vise para ode na tezgu,no na zaradu..

Inace i ja obozavam sve sitnice vezane za Novu godinu i jedva cekam da dekorisem kucu.. Sto se mene tice,ja bih odmah sad,ali sacekacu. Po tradiciji,dan posle svog rodjendana,22.decembra,okitimo mm i ja,taman kad mi ode "draga" svekriva i dever,jer volim da se nas dvoje zanimamo sa tim,imam filing da stvaramo nasu porodicnu tradiciju. Suma sumarum,da si mi blizu,ja bih sigurno kupila neke sitnice.. Nikad ih dosta,cini mi se. :-) 

Kod Kineza su vec poceli sa prodajom i ima svega i svacega..

Btw,otkad su promenili izgled foruma,ne znam vise koja je koliko trudna i to me bas nervira...

Udavih vas ja.. sta cu,kad mi je kod kuce dosadno. Mm radi po ceo dan,svi ostalo rade,pa kad ugrabe slobodno vreme za vidjanje.. Meni je citanje knjiga preko glave,iskreno,tako da slobodno vreme provodim kao tinejdzer,uz Fb ili tv,jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.