Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nadam se da nisam pogresila topik ali sos je tema. Trudnoca je 4 mesec i postoji mogucnost da sam sam dosla u kontakt sa dettom koje ima zauske? Da li to moze biti problem i koliki? Plz. sto pre nek mi neko odgovori!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali je bio danas privatno kod lekara i vadio krv i utvrdjeno je da nisu zausci nego mononukleoza. Mi smo posumnjali prvo na zauske jer mu je bilo nateceno na vratu ispod usiju... Inace mononukleoza je nesto virusno. Doktor je rekao da moze da traje od 2 nedelje do 2 meseca. Osoba koja boluje ne sme se mnogo kretati zamarati, treba mnogo da miruje.

Nadam se da ona nije opasna za trudnice i u svakom slucaju da je necu dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam na polovini 23-ce nedelje i kada osetim da moja Anja mrda pa cak i kada pogledam u stomak, zabica moja mrda i vidi se lepo na stomaku.

Radujemo se sto ce moci i buduci tata da je oseti kada se vrati sa terena :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub: :wub: Volim kada osetim moju bebicu... U zivotu nisam osetila nista lepse. A tatica se sav istopi od srece kad mu se njegovo malo javi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 16.sam nedelji i osecam se znatno bolje nego u prethodnom periodu jer vise ne povracam. Jos uvek imam mucnine,ali ne toliko strasne. Ono sto me u poslednjih mesec dana jako nervira jeste nesanica. To izgleda otprilike ovako - redovno se budim izmedju 3.45 i 4.30, posetim toalet i razbudim se naravno i onda se prevrcem po krevetu do 7. Tad muz krece na posao pa se ispricamo,a onda mozda u 8 zaspim i tako do 9.30. Sve tako iscepkano.Stalno radim popodne,sva sreca inace bih zaspala na poslu :) Sto se tice pokreta bebe, nisam ih jos osetila, mislim da je prerano. Ugojila sam se do sad svega 1 kg mada sam sklona gojenju. Ne cudim se posto sam 3 meseca konstantno povracala i jela iskljucivo perece...jedva cekam da se beban rodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mamice!!!Mi smo novi na forumu, mada bebac pratim od prvog dana prve trudnoce.

Inace sam u 20 nedelji trudnoce.

U cetvrtak imam zakazan organscreening, a pre tri nedelje radila sam i amniocentozu, sto zbog godinica ;) , sto zbog rezultata comby testa.

rezultata AC dobila sam prosle nedelje, hvala Bogu sve je ok i opet cemo imati jednu malu princezu.

Jos uvek nisam registrovala neki veliki dobitak u kg.Tj na pocetku izgubila sam 3-4 kg sada to polako vracam.Vazno je da bebica a i ja ok.

Bebicu sam osetila pre dve-tri nedelje, prvo kao lagano treperenja a sada je dosta jace.

Odgovorila bih mamici cije dete ima problem sa mononukleozom virusnom infekcijom koju izaziva jedna vrsta virusa zaboravih mu tacno ime.Bolest se jos popularno naziva "bolest poljupca" jer se prenosi putem pljuvacke.

Oticu sve limfni cvorovi ukljucujuci jetru slezinu i zato je potrebno mirovanje, ne dozvoli detetu da skace itd.

Deca je jako dobro podnose i najcesce prolazi lagano kao i sve ostale decije bolesti, ali kod odraslih moze da bude komplikovano.

Moj savet je da se posavetujes sa svojim ginekologom u svakom slucaju.

Mislim da nema neke velike brige, ali ipak konsultuj se.

pozzzz mamice i do kuckanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 16.sam nedelji i osecam se znatno bolje nego u prethodnom periodu jer vise ne povracam. Jos uvek imam mucnine,ali ne toliko strasne. Ono sto me u poslednjih mesec dana jako nervira jeste nesanica. To izgleda otprilike ovako - redovno se budim izmedju 3.45 i 4.30, posetim toalet i razbudim se naravno i onda se prevrcem po krevetu do 7. Tad muz krece na posao pa se ispricamo,a onda mozda u 8 zaspim i tako do 9.30. Sve tako iscepkano.Stalno radim popodne,sva sreca inace bih zaspala na poslu :) Sto se tice pokreta bebe, nisam ih jos osetila, mislim da je prerano. Ugojila sam se do sad svega 1 kg mada sam sklona gojenju. Ne cudim se posto sam 3 meseca konstantno povracala i jela iskljucivo perece...jedva cekam da se beban rodi

Kako je moguce da danas imam 5kg vise?! ista vaga,ista pozicija vage,isto doba dana...joj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dusa moja mala vec dva dana seta svoju mamu u WC po ceo dan. Konstantno me udara u besiku :D Ali ako. :D

MomToBe voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam osetila prvi put u 4 mesecu a bila mi je prva trudnoća i to sam tačno znala da je beba zato što se ima osećaj kao da ti krče creva onako kao kada ti se kaki e a pošto su creva iza materice ona se ne mogu više osetiti nego je to sad pokret bebe ,osećaj je tako neobičan i prijatan da sam imala običaj da legnem na leđa ,ispružim noge ,zatvorim oći i stavim ruku na stomak i kao neka komunikacija kao da oseti beba da želite da se mrda super je ! :lol:

Meni je bilo slično kao neki osećaj da mi krče creva ali nisam gladna. Osetila sam prvi put negde oko 12 nedelje ali sam mislila da haluciniram i da je to previše rano, s obzirom na to da mi je ovo prva trudnoća. Prave pokrete sam počela da osećam oko 17 nedelje, a u 20 nedelji su i drugi već mogli da osete kad stave ruku na stomak. Moj mali bebac je izuzetno nemiran, tako da koristi svaki moguci trenutak kad ja odmaram (sedim, ležim, čak i kad stojim mirno) da se mrda. Bice to nas buduci fudbaler vidim ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anja je sve aktivnija i aktivnija,ulazim u 22 nedelju, sada cim ne stojim (prilegnem ili se zavalim u fotelju) eto nje javlja se i onda ja joj pricam, mazim mesto gde je osetim, ona se rita i super nam je :D :D :D

eh meni je moj bebac aktivan čak i kad stojim, samo da ne šetam, inače sam ušla u 23 nedelju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni. :) Ja sam 24. nedelja, tj. 23+4. Javlja se nasa bebica stalno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo usli u 25. nedelju... :D :D :D

Prve pokrete malog nevaljalka sam osjetila u 20. nedelji, i iz nedelje u nedelju osjecam kako jaca i kako su mu pokreti sve zesci. Definitivno najljepsi osjecaj na svijetu!

Doktorica mi je prepisala "Prenatal" i redovno ga pijem, a od krema koristim samo "Mentin" melem protiv strija, i za sada je ok.

Inace se strijama nisam opterecivala uopste, pa nisam ni kupovala nista do 4. mjeseca, a onda sam vidjela jednu zenu koja se porodila i imala puno strija po cijelom donjem dijelu stomaka. Pomislila sam:"Ako to moze da se izbjegne, sto da ne"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh meni je moj bebac aktivan čak i kad stojim, samo da ne šetam, inače sam ušla u 23 nedelju

Sada je i moja Anjushkica aktivna i kada stojim, sada imamo 954gr tako da se osetimo na sve strane :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada nema lepseg osecaja od mrdanja moje bebe ihhh kako li ce nam tek biti kada se budemo videle, jedva cekam :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša beba ulazi u 22 nedelju, a osećam je od 17-te nedelje! I dalje ne znamo pol (jer neće doktor da nam kaže), ali je vrlo živahan/na i dooobro udara :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a kada ste prvi put osetili bebu da se rita? :wub: ...Ja svaki dan osluskujem ali mislim da je jos rano...a i prva mi je trudnoca,ne znam ni kako to izgleda! :lol:

Kazu da se u prvoj trudnoci kasnije oseti beba,jer prvorotke ne mogu odmah da prepoznaju tj da razlikuju pokrete od rastezanja materice i itd ja sam u 16. nedelji,jos nemam tu linea negra(crna linija),stomak mi je u poslednje 2 nedelje bukvalno ``iskocio`` odjednom.redovno se mazem posle tusiranja saljicevim ``strijet`` melkom i masnijim mlekom za telo,pa nemam problem svraba.za nedelju dana idemo na drugi expertni i jedva cekam da opet vidim mog bebana :D nadamo se devojcici :D mucnine nisam imala ni ranije,malo vise jedem neg u prva 3 meseca....hm...valjd aje to to....ako se jos neceg setim,pisem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka preporucila ili mamavit ili prenatal, posto mi mamavit smeta, odlucila sam da probam prenatal i za sada mi odgovara ta kombinacija vitamina & minerala, inace proizvodjac je natural wealth :)

meni je doktorica preporucila ``oligovit``???!!! mada ja pijem mamavit ,pa ko je sisa :) jedna moja koleginica je od mamavita imala mucnine,dok recimo kod mene deluje kao diuretik :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je doktorica preporucila ``oligovit``???!!! mada ja pijem mamavit ,pa ko je sisa :) jedna moja koleginica je od mamavita imala mucnine,dok recimo kod mene deluje kao diuretik :lol:

Prvi put cujem da se trudnici preporuci oligovit, ali dobro ginekolozi znaju zasto :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pridružimo i mi ovde hehe..Ušli smo u 18. nedelju, povremeno smo aktivni, najviše ujutru i uveče..Stomače krenulo sa rastom.. Od preparata pijem Mamavit i mislim da je odličan za sve trudnice, ima sve sastojke koji su potrebni za normalan rast bebca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 26. nedelji trece trudnoce i iako ne radim imam puno obaveza oko starije dece (8 i 6 godina) pa mi je vec sad pomalo tesko. A mozda su i godine u pitanju ... :lol:

Nosim devojcicu koja je jedna zivahna beba vec sada. :rolleyes:

Ja ne pijem nista od preparata osim folne kiseline i od skoro feroglobina, jer mi je gvozdje pocelo da pada. Trudim se da se dobro hranim, sto ne uspevam bas redovno i uvek, ali doktorka kaze da je bebica kao zmaj! :)

Pijem i metildopa za visok pritisak, koji je pod terapijom sasvim ok.

... i vec dobijam ponekad one napade da mi je dosta trudnoce i da bih da se sto pre porodim... a ima jos toooliikoo da se guraaa... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros je bebac bio baš živahan hehe..probudio me iz sna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj, to je toliko slatko!!! :wub: I meni se to desava :) Ja tada volim da gledam u stomak i da pratim bebine pokrete. Jedno jutro sam se tako izlezavala vise od pola sata. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj, to je toliko slatko!!! :wub: I meni se to desava :) Ja tada volim da gledam u stomak i da pratim bebine pokrete. Jedno jutro sam se tako izlezavala vise od pola sata. :D

Hehe..i ja volim jutrom kada se probudim da samo mazim stomak..mnogo mi je to swatko.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe..i ja volim jutrom kada se probudim da samo mazim stomak..mnogo mi je to swatko.. :)

Mnogo ce mi nedostajati to kad se budem porodila. :) Moracu posle odmah jos jedno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama, ja ulazim u 16-tu nedelju i mislima da sam osetila mrdanje :) Mnogo sam srećna :D Pijem utrogestan pa mi se stalno spava! Uživajte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.