Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala,draga!!!Ajde pozuri,pa da nas stignes :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radila mi je morfologiju dva puta redom nije joj mogla da vidi jel srce dobro razvijeno,tj nije videla vene, komore predkomore i slicno, pa smo isli kod specijaliste i ona j erekla da je prenisko i da malo nezogan polozaj ima za pogledati obicnim uz, ali je sve u savrsenom redu tako da sam jedan dan hodala kao luda, dok nije bio gotov pregled...sad se boje da se ne krenem otvarati, ali dobro je zatvorena sam skroz dobila sam da lezim i odmaram max.i to je to samo da je mojoj curi dobro mislila sam zaista da cu da poludim, samo da mi je moja dr.na lep nacin objasnila zasto idemo kod te spec.pa da koliko toliko me smiri ona samo to dala bez reci...ma uzas...

I ja sam dva puta bila na fetalnoj ehokardiografiji, jer ja imam naslednu mitralnu stenozu, srcanu manu, hvala Bogu moja devojcica je nema...

Bitno je da je sa tvojom bebom sve ok i da si zatvorena i da nemas kontrakcije, a inace vene i arterije kao i predkomore i komere se na UZ gledaju od 22, nedelje, tako da ako ti je tvoja dr radila ranije mozda zato nije dobro videla, a i za to treba dobar UZ i specijalista za srce bebe u stomaku, da ne koristimo onnu ruznu rec fetus :rolleyes:

Samo ti lezi i odmaraj i jos malo, pa ces i ti u treci trimestar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,draga!!!Ajde pozuri,pa da nas stignes :D

Jos malo jos malo..... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doktori nisu bas toliko reciti :angry: ...jedan od doce dok me gleda na uz samo cuti i nista ne prica..tek kad pocnem glavu okretati ka monitoru i to nerevozno onda se seti da pokaze gde se sta nalazi :blink: ...a ovaj drugi prica kao navijen ali nece da kaze sta je :( ..ovde u krusevcu ne znam da li u dispanzeru ima 4d..jer kazu da je mnogo star <_< ..u bolnici gde takodje idem na uz je noviji ali ne znam da li i on ima 4d...jedino privatnik ostaje kao solucija za resenje misterije oko polad bebca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde savetuju da se pisa kod decaka ne dize prema gore...znaci samo se ostavi onako kako visi prirodno i preklopi pelenicom. Ja tako radim od Dorianovog rodjenja.

Inace i meni je bebabica poprecno ^_^ i to osecam jako dorbo, bas je aktivna. Ovde se organi pregledaju od 20-24 nedelje i nije pod obavezno ali se preporucuje. Ja sam to radila pre neki dan kada mi je dr rekao da je verovatno devojcica. Srce ok, mozak u redu, koliko vidi sve se razvija kako treba mada i taj UZ nije 100% siguran i nikad se ne vidi bas sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice UZ je tacan nesto preko 80%, tako bar pise meni na izvestijama iz GAK NF, garancija da je nesto u trenutku gledanja ok, ne znaci da ce ostati tako, a i ne moze bas sve da se vidi, cak ni na 4D, UZ nije svemocan, ali je 80% odlican procenat...

Slazem se sa Brinet, organi bebe se ne gledaju pre 20-24 nedelje, jer tada jos nisu formirani, u to sam 100% sigurna, jer se meni zakazivao FES(eho srca bebe) u Klinickom centru, zbog verovatnoce da bude lose razvijeno i receno mi je da je oko 22 nedelje najbolje uraditi pregled...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa tako je i ovde od 20.nedelje se gledaju organi bebe nista pre...ja bi vam sad okacila jedan tex na slov. ali ne vredi :) pa naravno da se odnosi na dati trenutak kad se gleda oragan i ne znaci da ce nesto da se razvija u dobrom odnosno losem smeru to niko ne zna kako ce ici i meni dr.kaze za sad je sve u najboljem redu, ali ne kaze e tako ce i ostati ... zato se prati svake 4 nedelje kad dodje do odredjene promene... cevetic kad zasadis on se razvija ali niko ne garanatuje da nece da se osusi glup primer tako, ali sigurno znas na sta mislim....

Da razumem te, ali konkretno srce se gleda 22. nedelje :)

A i u svakom trenutku tacnost UZ je 80%, ne 100%, ako gleda najbolji dr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,sad i tu nastaje dilema-da li ide gore ili ide dole?Ja sam vec pocela da razmisljam o tome... :lol:

Gore, obavezno. Tako mm-a mama mu je stavljala na dole kad je bio mali i "polomila" ga tako da sad kad ima erekciju stoji ali ne gleda u plafon već u pod :unsure: ne kao da pada ali stoji pod uglom na dole i u korenu je khm kao da je polomljen, ne znam kako da opišem. Ništa njemu ne fali ovako, ali ne može da prostite u bokserice ljudski da ga smesti...viri...tako da nosi samo gaće.

Naravno pričam o većem dečaku a ne o bebici koja je tek rođena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehheheh sorry, ali smesno mi :) ja se secam da je moja mama bratu pisu na gore stavljala, i meni su sve mame decaka u vrticu koji su nosili pelene podvlacile da pisa ide gore :)

Ma ništa, ništa dok ima šta da viri ja se ne bunim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto kako se saveti razlikuju od osobe do osobe, od države do države, dr-dr.....Prosto da poludiš kad čitaš sve....Kao što rekoh ovde ide piša na dole već godinama i ne navlači se kožica.

Beba_Dimić, upravo tako. i ja sam potpisala papir na kome piše da je UZ oko 80% sigurna i da ne garantuju da je dete potpuno zdravo jer postoje stvari koje se vide tek po rođenju.

Moja poznanica je imala navodno zdravu bebicu do 5 meseca (nije stigla da snima organe), bila na par UZ i sve ok, dok nije pocela da se otvara bez bolova a niko nije mogao da utvrdi zašto i dr je poslao kod specijaliste. On je video da dete ima zeciju usnicu, da mali i veliki mozak nije spojen. Dete nije imao šanse da preživi. Rodilo se sa po 6 prstića na svakoj ruci....Ništa se nije videlo na normalnom UZ....

Na ovom gde se snimaju organi se vide mnoge stvari ali nije sigruno da se dete i dalje nece roditi sa nekim deformitetom (ne daj Bože nikome).

Neću nikoga da plašim ali samo kažem da mnogi to ne znaju pa posle krive doktore koji su vršili preglede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto kako se saveti razlikuju od osobe do osobe, od države do države, dr-dr.....Prosto da poludiš kad čitaš sve....Kao što rekoh ovde ide piša na dole već godinama i ne navlači se kožica.

Vidi, kao što rekoh, i kad mu piša ide na dole ništa tu nije strašno. I kad ide na gore isto tako će da radi. Meni je lepše kad nije "slomljen" tako da ja bih na gore, e sad možda za 10 godina uđe u modu da muškarci nose daščicu u gaćama pa da piša ide napred. Tvoje je dete u pitanju i ti ćeš izabrati najbolje za njega. Na kraju krajeva pitaj muža, mislim ako ti se dopada njegov...kako su njemu stavljali, pa stavljaj tako i ti sinčiću :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki hahaha...Svidja mi se mužev kako da ne :lol: ali njegova majka je i ovde radila po sistemu koji je čula od svojih iz Srbije (nije znala nemački) i dizala na gore i ne znam zašto ali mm stoji na krivno onako na stranu...Ne smeta i ne osećam razliku ali vidi se da je krivo <_< ....inače nije baš obrazovana žena i smotana je jako pa ko zna šta je radila i kako hahaha

Ma da, svako radi kako misli da je najbolje za dete i to je to. Na gore na dole, nije bitno, važno je da je sve u redu kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki hahaha...Svidja mi se mužev kako da ne :lol: ali njegova majka je i ovde radila po sistemu koji je čula od svojih iz Srbije (nije znala nemački) i dizala na gore i ne znam zašto ali mm stoji na krivno onako na stranu...Ne smeta i ne osećam razliku ali vidi se da je krivo <_< ....inače nije baš obrazovana žena i smotana je jako pa ko zna šta je radila i kako hahaha

Ma da, svako radi kako misli da je najbolje za dete i to je to. Na gore na dole, nije bitno, važno je da je sve u redu kasnije.

Pa uvek mora na jednu stranu da prevagne :lol: :lol: :lol: U engleskom čak imaš izraz koji koriste krojači kad šiju pantalone za muškarce da pitaju na koju stranu im ide... :D zbog kroja i rajfešlusa hi hi hi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja ubacim.Nova sam na forumu i pozdravljam sve devojke u drugom trimestru. Nemam puno vremena za druzenje tako da cete me redje vidjati ovde :(

Imam jedno pitanje...da li negde postoji tema za decija kolica? Trazim ali nisam uspela da nadjem. Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovde nema nikog :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej,draga,nama je isti dan termin :D Hocemo zajedno u porodiliste? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja ubacim.Nova sam na forumu i pozdravljam sve devojke u drugom trimestru. Nemam puno vremena za druzenje tako da cete me redje vidjati ovde :(

Imam jedno pitanje...da li negde postoji tema za decija kolica? Trazim ali nisam uspela da nadjem. Hvala unapred :)

imaš kod kupovine...mislim da je tema kad ste počele da kupujete za bebu ili tako nešto...tamo su devojke diskutovale o tome koja su najbolja...itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja ubacim.Nova sam na forumu i pozdravljam sve devojke u drugom trimestru. Nemam puno vremena za druzenje tako da cete me redje vidjati ovde :(

Imam jedno pitanje...da li negde postoji tema za decija kolica? Trazim ali nisam uspela da nadjem. Hvala unapred :)

Eto, Draganice82, i ja sam se ubila trazeci, ali nisam uspjela. A znam da sam i slike kolica postavljala u tu temu... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da u ovu temu niko vise ne dolazi.Hvala vam za odgovore pokusacu da pronadjem nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej,draga,nama je isti dan termin :D Hocemo zajedno u porodiliste? :D

:D

Vidi stvarno isti je dan. Jel znas sta nosis? Mi cemo imati jednog deckica i verovatno ce se zvati Luka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi cemo imati batu Vanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Vidi stvarno isti je dan. Jel znas sta nosis? Mi cemo imati jednog deckica i verovatno ce se zvati Luka.

I mi cemo imati batu Vanju :D

Jao divno devojke, čestitam vam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim mamama, u ovom mirnom periodu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdravcic ...predpostavljam da si i ti buduca mamica, koja nedelja? termin ? zna li se sta je babac deckic-curica ?

Da, ja sam buduca mama! :D U 14. sam nedelji, a termin mi je 15. avgust. Ne znam jos uvek pol, nadam se da cu saznati na sledecem pregledu. Sta ti nosis - curu ili decaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo curica :) i tek sam u 20.nedelji saznala sta je :) ma neka su samo zivi i zdravi nije bitno zaista ;)

[/quo

Curica! :) Divno! Da. sve je lepo na svoj nacin! Znate li ime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.