Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mučnine - konačno - sasvim prestaju! Može se desiti da imate zatvor, jer hormoni opuštaju mišiće creva te ona rade sporije i manje efikasno, a i materica počinje da ih pritiska. Linija koja spaja stidnu kost i pupak postaje tamnija – ona se zove crna linija, koja nastaje zbog delovanja hormona i nestaće posle trudnoće. Sada se primećuje da ste dobili na težini a prilično su vam narasle i grudi. Moguće je da osetite svrab po telu, jer koža postaje suva i peruta se.

Objavljeno

Ja sam sad u 13-oj nedelji i do sada sam se ugojila samo 1 kg... :D ....jos mi se ne vidi stomacic...malkice.I imam taj svrab....najvise po stomaku!!Ovo mi je prva trudnoca pa mi je sve to cudno i neobicno!!!!Ali prelepo!!!!

Objavljeno

Što se tiče svraba po stomaku, mislim da mogu da ti pomognem! ("Pokupila" sam znanje od koleginice koja ima dvoje male dece, a i meni je prva trudnoća) Obavezno, posle svakog tuširanja - upotreba mleka za telo! Bilo koje - koje inače koristiš, utrljavaj po stomaku i butinama - koža ti se širi, zato te svrbi! Veruj mi biće ti lakše! Ja sutra ulazim u 15-tu nedelju - primenjujem masažu stomaka i butina svakodnevno i ne svrbi me stomak više! :rolleyes:

Objavljeno

Ja imam problema sa suhom kozom i bez trudnoce, tako da se kod mene to perutanje i svrbuckanje javljalo od samog pocetka. Sad sam u 19. sedmici i bez obzira koliko masnu kremu za tijelo da koristim koza brzo upije i trazi jos :mellow:

Sve i da ne zelim da mazem moram jer ne bih mogla da podnosim to peckanje i perutanje.. Stomak je vidan :lol: redovno ga mazem i bez svraba..

Znam da to ne sprjecava nastanak strija ali valjda barem malcice ublazi ;)

Objavljeno

Hvala ti Sanjice... ;) ...mazala sam se jednim mlekom za telo ali valjda zbog hormona je pocelo da mi smeta i da se osipam....videcu da kupim...ustvari da mi posalju moji Pavlovicevu mast.Kazu da je ona lek za sve!

Objavljeno

sanjakis,u pravu si,pavloviceva krema je odlicna,

ja bas imam suvu kozu

i zahvaljujuci kremi odrzavam vitalnost koze.

:) :) :) :) :) :) :) :)

Objavljeno

gde su buduce mamice? :rolleyes:

Neven@ i edi volite ovo

Objavljeno

trudnice,trudnice,gde ste?

edi voli ovo

Objavljeno

Evo naaaaaaaaaaaaas tikiiiiiiiiiii........................ :P

Imam malo Pavloviceve i mazem najvise lice uvece sa njom...ne stavljam je ujutru jer je previse masna.Ovako se natapkam uvece i ujutru mi je lice kao bebina guza... :D ...ni jedna krema mi ne odgovara.Koju god da sam koristila pecka me.Cak i one najslabije...

Objavljeno

zasto nema nikog?

:rolleyes:

Objavljeno

ej,caooooooooooooooo

Objavljeno

samo ti mazi sa pavlovicevom i stomak i butkice,kada se uvec okupas,namazi se

Objavljeno

sanja,jesi tu?

Objavljeno

ode sanjakis

Objavljeno

:(

Objavljeno

idem i ja onda,ajde cao,cujemo se :)

Objavljeno

E a kada ste prvi put osetili bebu da se rita? :wub: ...Ja svaki dan osluskujem ali mislim da je jos rano...a i prva mi je trudnoca,ne znam ni kako to izgleda! :lol:

AnaSasa i merima volite ovo

Objavljeno

E a kada ste prvi put osetili bebu da se rita? :wub: ...Ja svaki dan osluskujem ali mislim da je jos rano...a i prva mi je trudnoca,ne znam ni kako to izgleda! :lol:

Moja kuma je u 6-tom mesecu, baš sam joj skoro postavila to pitanje kako ću znati... Rekla je otprilike ovako:

"To ti je kao da treba da prepoznaš koje je jaje mućak! Sve ono što je možda jeste možda nije to NIJE! Kada je mućak to jednostavno ZNAŠ! Tako je i kada te beba prvi put udari! Sve do tada tipa možda je ovo a možda i nije, to sigurno nije, kada bude ZNAĆEŠ VERUJ MI!"

I verujem joj :P ja sam u 15-oj nedelji naravno ni otprilike još nisam osetila, ali nadam se da ću u toku ovog meseca osetiti!

Anabanana voli ovo

Objavljeno

:D:D:D ...e dobra ti je kuma skroz!....meni su neki pricali da je slicno kao kad ti krce creva,pa onda kao da ti brboce voda....pa kao da se pracaka ribica....sto prica sam cula.

E javi kad osetis....bas me zanima! :)

veroslava voli ovo

Objavljeno

I njoj su isto tako pričali to za vodu, creva itd... Ali kad se njena beba prvi put ritnula, ona je znala da je to to i da tu nema greške... Tako ćemo i mi, videćeš! :rolleyes:

Objavljeno

Cao trudnice! ;) Ja sam u 16. nedelji trudnoce. Osecamo se odlicno. Sanjice, kuma ti je super. :D ja jos uvek nisam sigurna da li sam osetila moju bebicu ili nisam, ali se nadam da cu veoma brzo osetiti leptirice i znati da je to to! :D

Milkiniz voli ovo

Objavljeno

:D:D:D ...e dobra ti je kuma skroz!....meni su neki pricali da je slicno kao kad ti krce creva,pa onda kao da ti brboce voda....pa kao da se pracaka ribica....sto prica sam cula.

E javi kad osetis....bas me zanima! :)

E bas tako :) kao da ti krce creva a znas da nisi gladna :) bar je kod mene tako bilo. A moja dr mi je rekla, kao da te leptiric grebucka krilima :) mada ja nisam imala osecaj leptirica :)

Milkiniz i Cipelic volite ovo

Objavljeno

Ja mislim da je 13-14-15 nedelja apsolutno prerano da se oseti beba!

Osim ako ste vec nekad bile trudne!

Ja sam oko 18 pocela da osecam leptirice, malo jace oko 22, a udarce oko 27 nedelje. Nemojte da se sekirate ako je do 20-e nedelje ne osetite. Srecno mamice!

brbljiva76 i Milkiniz volite ovo

Objavljeno

Meni su rekli da mi se ovo računa kao druga trudnoća ???? Pa kao, trebala bi bebu da osetim ranije! Mada iskreno, ja nisam toliko nestrpljiva, samo da sve bude kako treba, to mi je najbitnije, ne sumnjam da ću osetiti moju bebicu i naravno odmah ću vam javiti kada se to dogodi! :rolleyes:

Milkiniz voli ovo

Objavljeno

Caos, ja sam u 18. nedelji, stomak se primijeti, i presrecna sam zbog toga! Mazem neki melem protiv strija svako vece pred spavanje i nadam se da cu ih izbjeci... Jos nisam sigurna da sam osjetila bebu, ali kao sto ovdje rekose, znacu kada se to desi (bar se nadam).

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   1 član

• Prevremeni porođaj
      Započeo/la Sanja19 · Objavljeno
      Na institutu za neonatologiju bebe puštaju kući sa 2400/2500g kilaža za otpust se razlikuje od bolnice do bolnice negde puštaju kući i sa 2200g ali kilaža nije presudna najbitnije je opšte stanje deteta. Moj sin je posle mesec dana imao 1900g i tada je izašao iz inkubatora a posle mesec dana i dve nedelje je imao kilažu da dođe kući ostali smo smo duže jer smo čekali operaciju kile hirurg nije dao da nas puste ranije. U početku bebe izgube malo na težine pa onda počnu da dodaju po malo po 10, 20g a posle po 50g svaki dan. Kao što sam rekla najbitije je opšte stanje deteta. Gleda se da li samostalno diše da li zna da jede na flašicu ili sisa da li toleriše obrok da ima redovnu stolicu da nema neku terapiju zbog koje mora da ostane u bolnici i da je ultrazvuk glavice dobar. Znam da se sad mnogo brineš ali veruj da će sve biti dobro mali divovi su veliki borci a doktori će se isproveravati dok je u bolnici. 
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Sanja19 · Objavljeno
      @miliccam Čestitam rođenje bebice nek je živa i zdrava. Veruj da će sve biti dobro i veruj u svoju devojčicu prevremeno rođene bebe su veliki borci izboriće se ona. Divno je što si je već držala njoj mnogo znači da oseti svoju mamu. Dodir koža na kožu (Kangaroo care) pomaže prevremeno rođenim bebama da stabilizuju disanje, otkucaje srca i telesnu temperaturu a pruža im i osećaj sigurnosti i omogućava vam da se povežete. Ja sam mog sina uzela u ruke posle 19 dana posle sam ga dva puta nedeljno držala koža na kožu po dva sata u institutu nemaju uslova da to bude češće. Dobro je da je Nikolina stabilno i da diše sama. Ona ima lepu kilažu brzo ćete vi kući pod uslovom da neće morati dugo da prima antibiotike. Moj sin je rođen sa 1550g posle mesec dana je došao na 1900g i izašao iz inkubatora a posle mesec dana i dve nedelje je imao kilažu da dođe kući ostali smo dva meseca u bolnici jer smo čekali operaciju kile odluka hirurga je bila da operaciju čekamo u bolnici. Na institutu za neonatologiju bebe puštaju kući sa 2400/2500g kilaža za otpust se razlikuje od bolnice do bolnice negde puštaju kući i sa 2200g ali kilaža nije presudna najbitnije opšte stanje deteta. Inače ne ulazim često na forum i danas uđem i vidim ovo naježila sam se znam kako se osećaš ako želiš možeš slobodno da me pitaš šta hoćeš. Moj Mihajlo je rođen u 31gn sa 1550g sada ima 7500g i šest meseci dobro je lepo napreduje idemo često na kontrole ali to je uobičajeno za prevremeno rođene bebe.
    • Drugi trimestar
      Započeo/la k a m · Objavljeno
      Da, Decembar to je čep i od pregleda je. Dr je to malo pogurao, sada će to da krene za dan, dva. Kod mene je prvi put bilo dva dana po ispadanju čepa, tj.trećeg dana sam se porodila. A ovog puta istog dana uveče. Ispadaće sad on polako svaki put kad odeš do toaleta.  Milice, ne verujem stvarno. Pa kako uz toliko pažnje da se desi. Ja sam u trudnoći isto pazila mada mi se dešavalo da pojedemo neki sir koji nije pasterizovan. Bitno je da su našli šta je i da ćete biti dobro obe. Ljubimo je puno, dušica je prava.  Žene, imam jedno pitanje. Ja i dalje krvarim. U sredu je 40 dana od porođaja. Nije to ni crveno ni obimno, onako tamno braon/bordo ali svakoga dana po malo. Dovoljno za dnevni uložak. Kao pred kraj ciklusa. Ali dokle više. Sa K sam krvarila 25dana, sa M nedelju dana i još malo braonkasto i gotovo. Jeste sad ona bila najkrupnija, velika materica, četvrti porođaj, teže se vraća..ali ipak. Kako je bilo kod vas?  Inače, primili smo danas vakcinu. Hepatitis B druga doza. Nema reakcije na nju. Vodila i K za ortopan, i M kod očnog i ja išla kod moje dr, pokupila upute za krv, stolicu i uz stomaka. U sredu ću kod endokrinologa. Čeka me i ginekolog, u petak ili sledeći utorak videću.. Spremamo se za krštenje, sređujemo dvorište, kuću, mesimo...treba i da se ofarbam najzad. 
    • Drugi trimestar
      Započeo/la December · Objavljeno
      Joj Milice odkud sad listerija? A ja baš i ne pazim, oduvek sam tako pa i sad. Ali opet vidiš koliko god si pazila opet se desilo. Ja sam bila na ctg, ništa od kontrakcija, potpuno zatvorena, bebac kaže visoko. Pritisak 110/60. Ništa mi nije jasno onda odkud ovi osećaji pritiska i sve težine kao da će ispasti beba toliko da boli taj pritisak, kontrakcije, hodam kao da sam u buretu. I sad beba visoko. Samo znam da sam izgubila svaku nadu da ću se poroditi skoro. I kad krene ja ću ostati kući misleći da nije ništa. Već dva dana me bole krsta kao kad se prehladim. Sad kad sam došla kući na vešu primetih komadić jako gustog kao žvaka bukvalno rastegljivog sekreta. Neću ni da se nadam da je krenuo čep od pregleda ali ovakav iscedak nisam imala nikad u životu, ni približno sličan, a u prošloj trudnoći mi je čep ispao u kadu pa ga nisam pipkala je li rastegljiv neću više ni da se nadam da ću uskoro. Idem da se ubijem od ribanja kuće ili da spavam, nemam više živaca nizašta. Ionako ništa od porođaja.
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Bralac · Objavljeno
      Jooj bas sam se uplasila sad, ja nisam cula do sad za listeriju.  Sad sam citala o njoj i moze svasta da napravi coveku.  Fala Bogu da ste vi brzo reagovali i da je sve proslo u redu.   
  • Teme