Crvena zvezda ili partizan

odgovora

Objavljeno

Na utakmicu zvezde idem samo kad je derbi :-D na utakmice Partizana (košarka vaterpolo odbojka fudbal...) išla skoro na sve dok nisam rodila prvo dete,onda sam usitnila i postala tv navijač (a njih se uzasavam :P ).Kad mi je T porasla išle smo zajedno,sad čekam proleće da i sina odvedem da upozna čari navijačkih pesama.

Kad je u pitanju crno bela boja i navijanje spadam u onu grupu fanatika (crveno je zabranjena boja,imam dve grobarske tetovaže...).

A generalno volim sport,izmedju filma i dobre fudbalske utakmice (Barsa-Real) uvek biram utakmicu (što bi mm rekao žena za poželeti,haha)

Jeca&Nani voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na utakmicu zvezde idem samo kad je derbi :-D na utakmice Partizana (košarka vaterpolo odbojka fudbal...) išla skoro na sve dok nisam rodila prvo dete,onda sam usitnila i postala tv navijač (a njih se uzasavam :P ).Kad mi je T porasla išle smo zajedno,sad čekam proleće da i sina odvedem da upozna čari navijačkih pesama.

Kad je u pitanju crno bela boja i navijanje spadam u onu grupu fanatika (crveno je zabranjena boja,imam dve grobarske tetovaže...).

A generalno volim sport,izmedju filma i dobre fudbalske utakmice (Barsa-Real) uvek biram utakmicu (što bi mm rekao žena za poželeti,haha)

mm i ja smo isto fanatici :D prva stvar koju smo joj kupili (jos je bila u stomaku) je ogradica za krevetac partizanova sa jastukom :D

crnobelamama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa to se podrazumeva,posteljina,kolica,kompletna garderoba iz crno belog butika <3 

Jeca&Nani voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ti onda nisi navijac nego preletac :D

:lol:

ја сам за звезду почео да навијам када је јадан мој рођак почео да игра у Звезди, био сам дете, 8 - 9 година :) сећам се колико ми је било занимљиво да слушам преносе утакмица док се возимо аутом, недељно поподне, радио бг :), обично се враћамо или из викендице или са мора, села ... нека безбрижна времена.

Међутим, увек сам подржавао слабије, па ми се то косило са овим, што имам рођака који игра у звезди :) 

И тако сам после кренуо да идем на утакмице, не често, али сам кренуо да идем :) . Онда сам видео каква је психологија масе, па почео да упоређујем једне и друге навијаче, навијаче уопште и тенденције (почели су да се појављују и навијачи рада, нпр као организоване групе, било их је пре али рецимо, озбиљнији навијачи), шта раде, чиме се баве, мотиви итд. 

Онда сам схватио да то није за мене, а у том периоду сам прочитао, мислим да је Ник Хорнби, Стадионска грозница, а паралелно са тим и неку психологију, Доле Карнегијан (ако се добро сећам) и наравно, одустао сам. Иначе, и поред тога што сам гајио извесне симпатије за клуб, Црвена звезда, навијачке групе које прате партизан су ми биле ближе, ставовима (ако нека група може да има став, а да није наметнут, представљен) односом према клубу, међусобним односима итд. Док и њих нису поделили, па сада имају некакви забрањени, одбрањени, неодбрањени, итд итд. и ту је политика умешала прсте, ако некога интересује, могу да напишем шта ја мислим о чему се ради, али да не кварим угођај "навијачима" који прате тему ;) 

Спорт не гледам на ТВ у, јер ми је то озбиљно губљење времена, тек понекад, репрезенатацију, можда неке интернационалне. Од спорта једино што гледам, јесте формула 1 мада и то у задње време избегавам, тек прочитам по нешто, да видим какве су тех. иновације и сл. Волим да одем на неку утакмицу, није ми битно ко игра и шта игра, битно ми је да смо напољу, да шетам са дететом, а шта играју, ко игра, баш ме брига :) 

Знам још што шта о навијачким групама, али, није баш за јавни део форума :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji crni stav moze da ima stoka sa tribine juzne? :D

Pretpostavljam da i sad papagaj navija za njih sad kad se bore za opstanak u prvoj ligi i to u dva najpopularnija sporta.

Vala, uvek su mi bili gadni, ali od kad sam ih gledala u diskaverijevom  "real football hooligans -Balkan ", postali su mi jos gadniji. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

опа нина, :D

Ја се никада не наслађујем туђој несрећи, волим да победим, свакако, али не волим кад "руља линчује".

Одвратни су ми и једни и други, а опет, неопходни. Имало би се шта ту написати, а то везе нема са "инсајдер" причом, као ни са "дискавери" обрадом те теме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.