Depilacija prepona nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

Porodila sam se pre 6 nedelja i zelim da odem na brazilsku depilaciju koju inace uvek primenjujem.zanima me da li se to sme s obzirom da me je dokor malo secnuo i usio da bi beba lakse izasla.

zanima me da li sme da se predje voskom preko toga ako je sve lepo zaraslo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre 6 nedelja i zelim da odem na brazilsku depilaciju koju inace uvek primenjujem.zanima me da li se to sme s obzirom da me je dokor malo secnuo i usio da bi beba lakse izasla.

zanima me da li sme da se predje voskom preko toga ako je sve lepo zaraslo?

iskreno mislim da ti je rano, 6 nedelja nije bas puno

razumem te ja stalno idem na brazilku cak sam se i pred oba porodjaja spremila :lol: :lol: ali ipak sacekaj jos mesecak dana a do tad brijac il nesto drugo u ruke

ipak vosak povuce i kozu, nece te on sad pocepati ali ce te mozda malo vise zaboleti, iritirati..bolje ne cackaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Ajd da ja pitam ovde: koliko vremena je proslo kada ste se prvi put sredile (obrijale, koristile kremu za depilaciju itd) nakon sjeckanja?

I jos vaznije- kada pocinju da ispadaju ovi konci??? :angry: :angry:

Ne mogu vise da izdrzim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Ajd da ja pitam ovde: koliko vremena je proslo kada ste se prvi put sredile (obrijale, koristile kremu za depilaciju itd) nakon sjeckanja?

I jos vaznije- kada pocinju da ispadaju ovi konci??? :angry: :angry:

Ne mogu vise da izdrzim!

Meni su konci počeli da ispadaju 15ak dana posle porodjaja. Mislim da su do isteka onih 40 dana, svi ispali i rana se potpuno sredila, a onda je sledilo sredjivanje. Koliko se sećam nije mi ni palo na pamet da ranije pridjem tom delu tela. Sve je bilo prilično bolno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su konci počeli da ispadaju 15ak dana posle porodjaja. Mislim da su do isteka onih 40 dana, svi ispali i rana se potpuno sredila, a onda je sledilo sredjivanje. Koliko se sećam nije mi ni palo na pamet da ranije pridjem tom delu tela. Sve je bilo prilično bolno.

Ne usudjujem se da pogledam, stvarno je grozno... Ali mm je imao uvid i kaze da nije puno strasno, pa da mu vjerujem. :lol:

Cini mi se da su mi sinoc nakon tusiranja poceli ispadati koncici, ali nikako ne mogu da budem sigurna.

Ali, puno mi je da cekam 40 dana da bih se obrijala... Jaaooo to me tako nervira! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne usudjujem se da pogledam, stvarno je grozno... Ali mm je imao uvid i kaze da nije puno strasno, pa da mu vjerujem. :lol:

Cini mi se da su mi sinoc nakon tusiranja poceli ispadati koncici, ali nikako ne mogu da budem sigurna.

Ali, puno mi je da cekam 40 dana da bih se obrijala... Jaaooo to me tako nervira! :angry:

ma opusteno bats te briga.zasumi se malo, odmori zeno kozu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma opusteno bats te briga.zasumi se malo, odmori zeno kozu....

Slazem se potpuno. Ja sam se zeznula i izdepilirala prepone. Nisam imala nikakve probleme posle porodjaja (osim hemoroida) pa sam racunala da ovo ne moze da skodi. I nije skodilo rani ali sam se posle toga dve nedelje mucila sa iritacijom ostatka koze. Nisam znala dal je iritacija ili infekcija, koza se zapalila celom duzinom uloska, svrbelo je toliko da nisam mogla da spavam, bilo je trenutaka kad sam imala potrebu da vucem guzicu po podu kao pas kad dobije gliste.. Strasno mi je bilo, da nije bilo bolno bilo bi smesno. Otisla sam na pregled, cekala par sati (a beba koja jos nije napunila mesec dana je sve vreme kod kuce vristala trazeci mamu) da doktorka ne bi htela ni da me pogleda, vec mi dala uput da vadim cerebralni bris u NF, sto bi mi oduzelo jos sigurno nekoliko dana - da idem na drugi kraj grada, cekam na red da mi uzmu bris, pa za par dana opet po rezultate, pa da opet cekam kod nje na red i nadam se da ce hteti da me pregleda.. a bebu nema ko da cuva, svi rade, a moj svrab koji ko zna sta je nek stoji tako.. Otisla sam privatno na pregled, na svu srecu bila je to iritacija a ne infekcija, jedan kratki pogled bio je dovoljan.. Mazala sam sve i svasta, da bi mi na kraju palo na pamet da prsnem octanisept. Peklo je ko sam djavo ali je za par dana konacno prestalo..

Sta je to bilo? Obicna iritacija - osetljiva koza posle depilacije reagovala je na vatu, a svaki dan po ceo dan sam nosila mrezaste uloske, i eto.. Grozno je izgledalo, grozno je svrbelo i peklo, a sve to ni zbog cega. Malo samo strpljenja da sam imala, da sam sacekala jos koju nedelju...

A sto je najbolje od svega, opet sam na kraju morala da pustim svoju bujnu dlaku :)

Od tada je proslo manje od dva meseca a ja sam vec potpuno zaboravila na to, uz ovog mog vragolana koji mi tako ispunjava vreme imam osecaj kao da je prosla citava vecnost. Sad je potpuno nevazno da li sam to tada uradila ili nisam, proslo ko da nije ni bilo, a toliko sam sebi nepotrebno iskomplikovala zivot..

Moj savet ti je da se strpis jos malo, proci ce jos neko vreme pa ces opet moci da radis sve ono sto si mogla pre porodjaja, a do tada je najbolje da se opustis i uzivas u svom majcinstvu - bolje da se igras i mislis o svojoj bebici nego o iritacijama i slicnim glupostima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne usudjujem se da pogledam, stvarno je grozno... Ali mm je imao uvid i kaze da nije puno strasno, pa da mu vjerujem. :lol:

Cini mi se da su mi sinoc nakon tusiranja poceli ispadati koncici, ali nikako ne mogu da budem sigurna.

Ali, puno mi je da cekam 40 dana da bih se obrijala... Jaaooo to me tako nervira! :angry:

meni su konci poceli da ispadaju nakon dve nedelje ali najveci je biser sto mi je neki koncic ispao i oko sinovljevog prvog rodjendana ali sam cula da se i to desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene svaka vama cast...meni ni brijanje a kamoli depilacija nije ni padalo na pamet...o sexu da nepricam...tu je sve bilo blindirano par meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, kako da mi ne padne na pamet, pa ovo je katastrofa! Nisam navikla, pa mi je strasno, samo cekam tih "regularnih" 40 dana da prodje, i da se obrijem. Konci su ispali, rana me ne boli, ali je jos uvijek sve osjetljivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su konci ispali za dve nedelje, rana me vise uopste ne boli, malo je i bolela, nisam puno secena. Tri nedelje je proslo a je jos nisam pomislila na depilaciju, nesto me strah da sad petljam tamo dole, rano mi je. Jedno je sigurno prvo ce brijac da radi, posle cu da vidim sta cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su konci ispali za par dana ali nije ih ni bilo puno posto su me jako malo secnuli, a brijac sam upotrebila vec za desetak dana, a muza za 3 nedelje :P A sto se depilacije tice raskukala sam se kad sam noge depilirala tako da se ja svakako ne usudjujem da je primenim "tamo dole" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Depilacija mi još uvek ne pada na pamet u tom predelu.Rana je lepo zarasla ali mene je i dalje strah tako da za sada električni depilator ali samo onaj trimer za skraćivanje dlake odradi posao. Okolo i za frizuru trenutno brijač sasvim lepo služi, a dragom ako se ne sviđa nek od.ebe, ionako nisam luda za sexom pored svih obaveza tokom dana i ustajanja noću :lol:

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sve mislim da nikada necu smeti ni da pipnem to dole a kamoli da depiliram :( Ali dobro, meni su rane jos sveze. Moram kod doktorke na kontrolu za 5 nedelja i ne bih da idem neuredna, i nadam se da cu posle 40 dana biti preporodjena i da ce svi ovi bolovi i gadjenje da uopste pogledam dole prestati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ste sa nogama radile? Da li noge bar mogu da depiliram pre tih 6 nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postala sam vukodlak, imam 10kg u dlakama samo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.