Fitnes i pilates

odgovora

Objavljeno

za cudo ali meni teretana dodje kao relaxacija !!!

odem na dva sata i odmorim od svega , vratim se puna energije i tako u krug.. SVI SRECNI I ZADOVOLJNI !!!

uklapam se sa muzom i detetom , kad Luka zaspi ja odem , muz je tu , ja se vratim a on jos spava..

za sve se ima vremena...

:lol::lol::lol::lol:  Nisam ja te srece da mm ostane sa decom, a ja da idem na fitnes...i da hoce da ostane, on bi ih odmah utrpao svekrvi a on otisao u setnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sm se pre 3 meseca carskim rezom i zanima me kada mogu da krnem sa fitnescackala sam po netu i pise tek posle 6 meseci,meni je to jako dug period da cekam,volela bi da cujem i druga misljenja. . . :unsure::huh: :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa vezbama za kicmu i stomak mozes poceti posle oko mesec dana, naravno ne suvise intenzivno par vezbica, a sa nekim ozbiljnijim fitnes programom moras sacekati ne zbog rane vec zbog dojenja, bar su tako meni rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sm se pre 3 meseca carskim rezom i zanima me kada mogu da krnem sa fitnescackala sam po netu i pise tek posle 6 meseci,meni je to jako dug period da cekam,volela bi da cujem i druga misljenja. . . :unsure::huh: :huh: :huh:

Kristina ja sam imala vec dva CR i jedini ko ti moze reci da li smijes da pocnes vjezbati jeste tvoj ginekolog. Ja sam pocela vjezbati, lakse naravno, vec poslije tri mjeseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocala sa laganim vezbama vec posle 45 dana.|Trudila sam se da odmah zastanem ako osetim bol. Moj savet je da se pre svakog vezbanja obratite svom lekaru tjs.ginekologu, a tokom vezbanja da slusate svoje telo. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stalno planiram ali nikako da uhvatim vremena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vežbate i šta? Pišite nam o tome kako se hranite, koje vrste vežbica preporučujete, kako se negujete nakon vežbanja...

Kada mogu ponovo poceti sa vezbanjem nakon prirodnog porodjaja koji je prosao najnormalnije bez secenja i drugih komplikacija.Molim da mi neko odgovori jer ja bih vec sad posle 3 nedelje pocela sa vezbanjem ukoliko je to dozvoljeno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporucuje se da se sa ozbiljnom vezbanjem ceka 6-8 nedelja, a sa laganim za stomak, misice karlice isl poceti jos u bolnici. Ja sam dobila knjizicu od babica i pomalo sam vezbuckala, a sa pravim vezbanjem 2 puta nedeljno sam pocela kad je mala imala 4 meseca.

Slazem se sa Ivanom jer je i meni vezbanje relaksacija! Ja sam posle vezbanja tako puna elana i energije da mi nista nije tesko! Sad sam pocela i bicikl voziti do leisure centra i nazad, odaberem duzi put, okruzim par puta gradom, centrom, uzbrdo i tako preskocim zagrevanje na biciklu u teretani, a zamenim ga cross trainer-om ili trakom ;)

Takodje sa koleginicama u pauzi za rucak sada obavezno 45-60min power walk i zahvalna sam im sto mi prave drustvo jer ne bih isla sama bez njih. U drustvu je sve lakse i lepse :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da vezbamo! ja sam ipak za kućnu varijantu jer su teretane ovde u Fr skupe a i prepune!molim devojke da mi napisu poneku super vezbicu koju upraznjavaju u teretani ili koju same znaju-mene zapravo zanimaju vezbe za otvaranje kukova.hvala vam svim curama,kissssssssss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno treniram svaki dan...

Evo ovako..ujutru kada se probudimo doruckujemo i krenemo u setnju sa biciklima,a uglavnom sam sama,pa to treba spustiti i popeti niz 10 stepenika iz zgrade...zatim ih pustim na terenu pa onda jurim za njima....onda kuci,pa posle rucka opet ista prica...biciklama dole,biciklama gore...trcanje...i onda u 9 u krevet...i tako svaki dan.....tako da ovaj fitnes ne mogu da zaobidjem i da hocu :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno treniram svaki dan...

Evo ovako..ujutru kada se probudimo doruckujemo i krenemo u setnju sa biciklima,a uglavnom sam sama,pa to treba spustiti i popeti niz 10 stepenika iz zgrade...zatim ih pustim na terenu pa onda jurim za njima....onda kuci,pa posle rucka opet ista prica...biciklama dole,biciklama gore...trcanje...i onda u 9 u krevet...i tako svaki dan.....tako da ovaj fitnes ne mogu da zaobidjem i da hocu :) :) :)

Tebi je onda najbolje, spojila si lepo i korisno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebi je onda najbolje, spojila si lepo i korisno :rolleyes:

:lol: :lol: :lol: :lol: tako nekako....jos se ne zalim... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam imala snage ni za vezbe ni za setnje...prvih 2 meseca sam od 24sata spavala samo 4 tako da sam samo cekala da se uspavaju da i ja legnem sa njima...

ali trebalo bi da se rade vezbe.....samo napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno treniram svaki dan...

Evo ovako..ujutru kada se probudimo doruckujemo i krenemo u setnju sa biciklima,a uglavnom sam sama,pa to treba spustiti i popeti niz 10 stepenika iz zgrade...zatim ih pustim na terenu pa onda jurim za njima....onda kuci,pa posle rucka opet ista prica...biciklama dole,biciklama gore...trcanje...i onda u 9 u krevet...i tako svaki dan.....tako da ovaj fitnes ne mogu da zaobidjem i da hocu :) :) :)

Hihihihihih! Svi imamo svoje trenere i tempo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhhh... tako bih volela da imam neki veeeeeeeeeeliki stan i u njemu svoju teretanu... :P

Eh živote..lutalico :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh živote..lutalico :D:lol:

Sto si baksuz:)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta kazete za aerobik-low impact, iliti nizi nivo aerobika? Jà sam juce skinula sa interneta neke verzije, probala,i mogu vam reci da Sam osetila blago zagrebznje misica? Za kilazu je super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam isla na pilates posle trudnoce, pre dva meseca sam prestala. I vezbe i devojka koja je vodila su mi odgovarale, opustas mozak a telo ti radi. Naporan je i pilates i fitnes, fitnes je dinamicniji, brzi, dok je pilates spor ali zato dosta tezak.. Na pilatesu sam ja licno smrsala nesto maaalkice, dok sam na fitnesu znala dobro da skinem kilazu, ali sada mi taj tempo ne odgovara, nemam kondicije. Videcu mozda opet krenem na pilates posle leta..

A za aerobik-low jos nisam cula, sta je to, mislim kakve su vezbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa pilatesom krenula 4 meseca nakon porodjaja i kombonovala sam ga sa 20-20-20 koji je po 20min aerobika, vezbi za snagu i pilatesa. Jednom nedeljno sam isla na cisti pilates, jednom na 20-20-20 i tako vise od godinu dana. Sada idem na sve i svasta jer placam puno clanstvo u leisure centru.

Pilates svima najtoplije preporucujem. Njega je Joseph Pilates omislio da bi pomogaou rehabilitaciji ratnim veretanim, kao vezbu za jacanje dubokih misica torza. Nijedna druga fizicka aktivnost nema takav efekat na misice koji omogucavaju pravilno drzanje, stabilnost, podrzavaju kicmu... Bazira se na koncentraciji, precisnozti, kontroli, pravinlom disanju i pravilnim pokretima. Definitivno je super za sve ljude, bez razlike na starost i pol, i iz licnog iskustva za gubljene tezine dobro je kombinovati ga sa necim energicnim, samo za toniranje dovoljan je i on sam ali, ko i svako drugo vezbanje, bar 3 puta nedeljno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa pilatesom krenula 4 meseca nakon porodjaja i kombonovala sam ga sa 20-20-20 koji je po 20min aerobika, vezbi za snagu i pilatesa. Jednom nedeljno sam isla na cisti pilates, jednom na 20-20-20 i tako vise od godinu dana. Sada idem na sve i svasta jer placam puno clanstvo u leisure centru.

Pilates svima najtoplije preporucujem. Njega je Joseph Pilates omislio da bi pomogaou rehabilitaciji ratnim veretanim, kao vezbu za jacanje dubokih misica torza. Nijedna druga fizicka aktivnost nema takav efekat na misice koji omogucavaju pravilno drzanje, stabilnost, podrzavaju kicmu... Bazira se na koncentraciji, precisnozti, kontroli, pravinlom disanju i pravilnim pokretima. Definitivno je super za sve ljude, bez razlike na starost i pol, i iz licnog iskustva za gubljene tezine dobro je kombinovati ga sa necim energicnim, samo za toniranje dovoljan je i on sam ali, ko i svako drugo vezbanje, bar 3 puta nedeljno. ;)

Ta kombinacija 20-20-20 bih mi bila idealna ali kod nas toga nema, barem nisam cula... A ja sam isla dva puta, toliko sam mogla i zaista mi je prijao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas ponovo upisala u teretanu, mislim četvrti put od kako sam se porodila, ali s namerom da istrajem. Pre porođaja sam redovno vežbala i imala super liniju i imam nameru da je i vratim. Zapravo, nije stvar samo u liniji već u osećaju da znaš da radiš nešto za sebe. Definitivno se bolje osećam kad vežbam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga nema lepseg osecaja od prve veceri posle treninga, kao da sam 5kg laksa bila

celi jul mi je bio kao neko zagrevanje 3x sedmicno fitt ball, a sad u avgustu sam malo pojacala, jer mi se cini da stagniram sa gubitkom kg, tj stomak ne mrda iako radim trbusnjaka i trbusnjaka...

samo polako imas moju podrsku

ako si u bgu mozemo i zajedno negde da krenemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame iz Ns, ukoliko ne radite ili ste na porodiljskom i ima ko da vam pripazi bebce, u Dunavskoj u pasazu 10, workout klub dva puta nedeljno organizovani treninzi(postnatal program vezbi za jacanje i zatezanje, mrsavljenje nakon porodjaja) u prepodnevnim terminima...provereno....ja sam skinula za dva meseca 7kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.