Ležanje na leđima

odgovora

Objavljeno

Meni je podvig da promenim položaj u toku noći. Srednji deo leđa me ubi, kako god da se namestom. Kad se probudim - ustajem polako. Sve mi utrni, i pomažem se rukama.

Je l' su nekog bolela leđa ovoliko od 16 -17. nedelje?

Probala sam i Dormeo jastuk, i nema vajde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobila sam na poklon jastuk za trudnicu, napravljen od ovcije vune i mnoooooggggooooo je dobar. kada spavan na strani jedan deo ide izmedju kolena pa se podvlaci ispod stomaka, preko leve ili desne ruke i na kraju glava na njega. mmmmmmm spavam kao beba ( iskreno... nemam ja jos dovoljno meseci pa da me ubija nedostatak sna).

hocu da podelim sa vama sta mi je gis rekao:

1. trudnica mora da ima ritam tj disciplinu (ustajanje u npr 7 sati ma sta da se desava...)

2. za spavanje na ledjima - veliki jastuk staviti ispod butina i malo podvuci pod guzu a nogice malo podignuti.

3. ako vas muci nesanica pokusajte sa cajem od domace lipe - jako je dobra za opustanje (pila sam u pocetku trudnoe 2 l dnevno da me opusta - rizicna trudnoca) plus sadrzi selen (koji je jako dobar za trudnice. selen se moze jos naci u belom luku kao i u prirodno gaziranoj vodi karadjordjje)

caj od lipe:

prokuvajte 1,5-2 l vode. kada voda prokuva sklonite sa ringle i brzo ubacite 3-4 prstohvata (NE STEDI) lipe i odmah poklopite jer ta prva isparenja su jako bitna. ostavit caj da stoji 10-12 sati. posle toga mozete dodati malo meda ili limuna iiiii uzivajjte....

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije nisam imala problema, a sad mogu da lezim samo na ledjima. Kako sa okrenem na neki bok bebac pocinje da se buni.

Ujutro kad ustanem lodja me rasturaju. Sinoc sam spavala u polusedecem,podbocena sa gomilom jastuka. Cini mi se da cu i veceras tako :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja kad legnem na ledja ubi me sve od bolova..kicma,kukovi noge jedva pomeram.... :(

Kad hocu da se okrenem na stranu onda me sve boli i ne mogu da se namestim da bi mi odgovaralo,beba gura...udara onda mislim da joj smeta pa se vratim na ledja a najlakse zaspem kad na stranu legnem...na ledjima muke mucim i ne mogu zaspati.... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,trudim se da lezim na strani al sta cu ako se okrenem okrenula sam se,valjda se nece desiti nista :)

jel imate problema sa bolovima u preponama,mene toliko bole prepone da ne mogu da rasirim noge :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel imate problema sa bolovima u preponama,mene toliko bole prepone da ne mogu da rasirim noge :(

Ja sam imala....pogotovo nocu kad sam htela da se okrenem ili namestim :blink: ubijalo me to.

Al proslo je... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kiki mene bas boli,najvise kad ulazim i izlazim iz auta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem ti... :(

Pokusaj sto vise da odmaras i da se ne cimas sa autom ako ne moras....imas jos dosta do porodjaja. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam navikla da spavam na leđima i sad mi uopšte ne prija što to ne smem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam navikla na ledjima vec sa strane ali nisam mogla pred kraj trudnoce drugacije nego na ledjima ,nikako nisam mogla da se namestim i uglavnom sam na ledjima spavala... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem ti... :(

Pokusaj sto vise da odmaras i da se ne cimas sa autom ako ne moras....imas jos dosta do porodjaja. :unsure:

znam zato i brinem,a kad nemam mira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam zato i brinem,a kad nemam mira :)

Umiri se... ;) moras malo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav ja sam u 23 nedelji i pitala sam doktora kako mogu da spavam i dali mogu na ledjima rekla je da mogu da nije nista opasno bebi ni meni samo da mi se moze nekada zavrtjeti u glavi tako nista se ne brini slobodno spavaj kada mozes okreni se malo na stranu pa kad zaboli opet na ledja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zbog prokrvljenosti  materice i prohodnosti kiseonika posteljice preporucuju lezanje na levom boku ,meni je posteljica na primer bila na prednjem zidu ,kada leglem na ledja vrtelo bi mi se u glavi :) inace do 7-og meseca sam spavala na stomaku u snu se slucajno okrenem jer sam pre trudnoce na stomaku spavala :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sve zavisi do trudnice. Ja sam isto pre trudnoce spavala na stomaku i onda sebe prisiljavala da spavam na levom boku. Nekako sam se navikla posle dva meseca i onda sam do devetog meseca spavala malo na levom, malo na desnom. A od kad sam usla u deveti sve spavam na ledjima. Legnem ja na stranu i zaspim, ali skoro uvek se probudim na ledjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.