Podrigivanje beba

odgovora

Objavljeno

Ja Elenu i dalje podignem da podrigne nakon mleka, i nosam je bar 5 min, i to vise da bi se smirila, jer imam osecaj ako bi je ostavila da se igra da bi sigurno bljucnula ili povratila posto odmah pocne sa "divljanjem" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada drigne cim ga podignem, a nekada nema sanse da podrigne makar ga tapsala po ledjima tri sata! Uvek ga stavljam da lezi na boku jer me je strah od bljuckanja sto cesto radi kada ne podrigne. Poslednjih par dana se zagrcne dok sisa i to baaaaas baaaaas. Juce me je uplasio jer sam ga odmah okrenula i tapsala po ledjima, a on kaslje li kaslje :blink: noge su mi se oduzele. Takodje je poceo da izbacuje mleko u mlazu. Da li je moguce da se prejede? Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada drigne cim ga podignem, a nekada nema sanse da podrigne makar ga tapsala po ledjima tri sata! Uvek ga stavljam da lezi na boku jer me je strah od bljuckanja sto cesto radi kada ne podrigne. Poslednjih par dana se zagrcne dok sisa i to baaaaas baaaaas. Juce me je uplasio jer sam ga odmah okrenula i tapsala po ledjima, a on kaslje li kaslje :blink: noge su mi se oduzele. Takodje je poceo da izbacuje mleko u mlazu. Da li je moguce da se prejede? Sta mislite?

Meni je bebac jedno vreme nenormlano puno bljuckao i izbacivao mleko u mlazu. Ne znam od cega, vremenom je sve to prestalo, cini mi se oko dva i po meseca. Ja mislim da beba ne moze da se prejede, vec izbacuje mleko zato sto mu misici jos uvek nisu dovoljno cvrsti da bi drzali zatvoren zeludac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada drigne cim ga podignem, a nekada nema sanse da podrigne makar ga tapsala po ledjima tri sata! Uvek ga stavljam da lezi na boku jer me je strah od bljuckanja sto cesto radi kada ne podrigne. Poslednjih par dana se zagrcne dok sisa i to baaaaas baaaaas. Juce me je uplasio jer sam ga odmah okrenula i tapsala po ledjima, a on kaslje li kaslje :blink: noge su mi se oduzele. Takodje je poceo da izbacuje mleko u mlazu. Da li je moguce da se prejede? Sta mislite?

Vuk je isto to radio u pocetku,doduse nije bas bljuckao u mlazu ali desavalo se da visak jednostavno bljucka.Isto mu se desavalo da se zagcne dok sisa,i zakaslje ,u pocetku su se i meni noge oduzimale a kasnije sam navikla.Valjda bude jako gladan pa vuce i jako nadolazi mleko pa se zagrcne.Moj ti je savet da cesce dojis,bar sam ja tako i posle se dovelo u normalu.

Sto se podrigivanja tice isto,nekad sam se smarala drzeci ga dok ne podrigne a nekad odmah podrigne.Mada kad god ga je mucio taj mehur on je plakao i ja ga uzmem i podrigne.Nekad sam znala i da ga spustim u krevetac ako bas ne moze da podrigne.Ja mislim da bebe visak mleka bljucnu,cisto to je moje misljenje,kako bude rastao i potrebe budu vece taj visak ce nestajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kada treba bebe dizati da podriguju? Do uvodjenja cvrste hrane ili se prekida ranije sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kada treba bebe dizati da podriguju? Do uvodjenja cvrste hrane ili se prekida ranije sa tim?

Pa najčešće dok ne prođu grčevi. Neko drži bebe i do uvođenja čvrste hrane da podrignu... Sve je individualno, nekako osetiš i sama kad možeš da prestaneš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa najčešće dok ne prođu grčevi. Neko drži bebe i do uvođenja čvrste hrane da podrignu... Sve je individualno, nekako osetiš i sama kad možeš da prestaneš :)

Hvala ! Meni se poslednjih dana bas cinilo da ne mora da podrigne,tj podignem bebca,ali se nista ne desi i fino spava,ne muci se. Nekad krene da se uvija,pa onda podrgine i bude ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Sofija nece da podrigne uvek.to me jako brine,drzimo je i vise od 10ak minuta,ali ne vredi.Rekli su mi da je ne stavljam na stomak jer ne valja, a njoj taj polozaj odgovara ako ne podrigne posle podoja jer na taj nacin malo bljucne ili podrigne.Ne znam sta da radim.A jako je halapljiva.Danas se ispovracala.Uzasno sam se uplasila da nesto nije u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Sofija nece da podrigne uvek.to me jako brine,drzimo je i vise od 10ak minuta,ali ne vredi.Rekli su mi da je ne stavljam na stomak jer ne valja, a njoj taj polozaj odgovara ako ne podrigne posle podoja jer na taj nacin malo bljucne ili podrigne.Ne znam sta da radim.A jako je halapljiva.Danas se ispovracala.Uzasno sam se uplasila da nesto nije u redu.

Bebe se obični drže na maminom ramenu da podrignu. Ne znam kako ti držiš svoju bebu, ali meni je puno koristio savet babica i sestara u porodilištu: da bebu držim okrenutu od sebe, moja ruka preko bebinog stomaka, da beba bude malo nagnuta napred. I tako stvarno brže podrigne. U porodilištu nemaju vremena duže da čekaju, pa su često bebama sa dva prsta malo držali bebici obraščiće (da malo otvori usta) i i to deluje.

To što je povratila ne treba da te prine, možda se prejela. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.