Sedište za bicikl

odgovora

Objavljeno

Интересује ме да ли неко има искуства са седиштима за бицикле. Нешто сам разгледала и има различитих модела, па бих волела да чујем искуство из прве руке. Од ког узраста може дете да се вози у том седишту и слично.

Ако негде већ постоји тема, молим да ме упутите!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ono plasticno sediste sto se postavlja nazad,odlican je,noge kao i torzo se fiksiraju i dete je bezbedno.Babe i dede ga vozaju napred u onom obicnom "starinskom" sedistu,i to mi je ok(dok ne poraste jos malo,onda postoji opasnost da mu noge zahvati tocak).A inace najvise mi se dopadaju 2opcije:1.je isto plasticno sediste u kom dete mozes "vezati",isto sediste kao sto i mi imamo samo sto se postavlja napred,vise mi se dopada jer celo vreme vidis dete,a dete ne mora da ti gleda guzu... :D

A 2.je kocija za decu.Nama ce uskoro trebati ta kocija. :) Moze 2 dece da sedi,imaju pojase za vezivanje takodje,imaju dosta mesta,komotno je,ima kocija nadstresnicu tako da ih ne pici sunce,a mogu se voziti i po kisi,a imas i torbu iza za tvari,ma extra stvar... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ono plasticno sediste sto se postavlja nazad,odlican je,noge kao i torzo se fiksiraju i dete je bezbedno.Babe i dede ga vozaju napred u onom obicnom "starinskom" sedistu,i to mi je ok(dok ne poraste jos malo,onda postoji opasnost da mu noge zahvati tocak).A inace najvise mi se dopadaju 2opcije:1.je isto plasticno sediste u kom dete mozes "vezati",isto sediste kao sto i mi imamo samo sto se postavlja napred,vise mi se dopada jer celo vreme vidis dete,a dete ne mora da ti gleda guzu... :D

A 2.je kocija za decu.Nama ce uskoro trebati ta kocija. :) Moze 2 dece da sedi,imaju pojase za vezivanje takodje,imaju dosta mesta,komotno je,ima kocija nadstresnicu tako da ih ne pici sunce,a mogu se voziti i po kisi,a imas i torbu iza za tvari,ma extra stvar... :)

e da bre...gde ima da se kupi ta kocija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema po srbiji-jedino koristeno,ali ja kontam da nam bi i tako odgovaralo.Obicno je to uvoz iz Madjarske ili sl. Treba googlovati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А од ког узраста сте почели да возите децу? Мислим да су та пластична за мало веће децу а бебац тек 8 м. па не можемо да дочекамо да се сви скупа возимо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi gavozamo od kad je naucio da sedi,od 6.meseca tacnije.Vozali smo ga u plasticnom bez problema.Pogledaj u radnjama gde se prodajubiciklovi,mi smo tamo uzeli,kvalitetniji su i i ma ih u razlicitim dimenzijama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoje sedista koja se vezuju za volan ili za sipku bicikla(rudu), ali su ta sedista predvidjena za do 15kg tezine deteta. Posle postoje sedista koja se vezuju pozadi i izgledaju skoro kao autosedista. Uglavnom, cene su od 4000-15000din.

Mozda kasno malo odgovaram, sorry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ovde u Svajcarskoj svi koriste tu "kociju" o kojoj je pisala ChiMama, i super deluje, ali ja bih se opet plasila, jer ne vidim sta se iza mene desava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko gde u Bg-u ima neki veći izbor sedišta ? Gledam sad na sajtu TotalBike-a ali ja bih to da opipam pre nego što uzmemo,tj.da vidimo da li može i na moju i mm biciklu.Do sad je on vozio malu napred,a sad kako je porasla uzeli bi ono koje se montira od pozadi.Na par mesta svuda gde gledala imaju otprilike jedan model sedišta u radnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kupili jesenas. Capriolo. Ima radnja u nasoj ulici. Kostalo je oko 4000din. sad cu da nadjem sliku ako mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su ta sedista sto se montiraju nazad 1500din. Raspitivala sam se jer je moja mama htela to H da kupi za imendan ali se njena drugarica ponudila da nam pozajmi njeno tako da necemo kupovati. Sto se tice kvaliteta, super je, svi koje znam da imaju, su ovde kupili i niko se ni na sta nije zalio. S obzirom da je ta mamina drugarica vozila svoju decu pre skoro 8 godina a kvalitet je ostao isti ne brigam :) Iskreno, ja 4000 ne bih dala za to sediste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom delu grada vam ulica? Ja sam u Rakovici na dva mesta našla isto Bellelli,izgledalo je ok,oko tri i po,samo nismo još utvrdili dal može na naše bicikle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su ta sedista sto se montiraju nazad 1500din. Raspitivala sam se jer je moja mama htela to H da kupi za imendan ali se njena drugarica ponudila da nam pozajmi njeno tako da necemo kupovati. Sto se tice kvaliteta, super je, svi koje znam da imaju, su ovde kupili i niko se ni na sta nije zalio. S obzirom da je ta mamina drugarica vozila svoju decu pre skoro 8 godina a kvalitet je ostao isti ne brigam :) Iskreno, ja 4000 ne bih dala za to sediste.

Ja tražila al za manje pare ne mogu da nadjem,a malopre mi google izbacio ovu temu na Bebcu pa da pitam.Mi smo prošlo,isto bellelli uzeli preko Limunda za 8oo din,super je i sad,ali polako joj postaje malo.Sad tražila isto i preko limunda,kupinda,kupujemprodajem al sve neke kršine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

140228.jpg

Ovaj tip sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na Cukarickoj Padini, kod Ade Ciganlije.

Mozes da dovezes bajs i da probas sve.

Na ovoj stranici ima jedna slika sedista slicno nasem, pa pogledaj.

http://www.cikloberza.com/forum/viewtopic....f=28&t=3647

ne mogu sliku da prebacim.

Hvala,već naletela na tu temu na tom forumu,ali nisam na ovaj oglas,skoro pa komšiluk(na 40 km ).Znam da možemo da isprobamo,ali tad smo bili u šetnji pa samo onako ovlaš pogledali sedište.I kakav je izbor u toj prodavnici? Znaš adresu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne izgleda lose ovako na slici,a i cena je bas super.

Ne znam za izbor sada. Mi smo ga kupili jesenas, ali mogu da pogledam. Radnja je 300m od mog stana. Da li ti je vazno da se kaci za stubiste sedista velikog bicikla ili da se kaci za prtljaznik? Do koliko kg? Nase je do 20kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tražila al za manje pare ne mogu da nadjem,a malopre mi google izbacio ovu temu na Bebcu pa da pitam.Mi smo prošlo,isto bellelli uzeli preko Limunda za 8oo din,super je i sad,ali polako joj postaje malo.Sad tražila isto i preko limunda,kupinda,kupujemprodajem al sve neke kršine.

Na ovim se voze deca od 3-4god a H koliko je mala ona ce valjda do 7 :lol:

Mogu ako hoces da ti ga uslikam sutra posto mi je prodavnica na 30m i pitam da li imaju sajt il nesto. Samo nisam sigurna kako se postavlja, tj da li se kaci za sediste ili ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad bi moglo da se kači i na moj i mm bajs to bi bilo savršeno,ali ne znam da li je to izvodljivo.Ja imam korpu,on nema,pa bi da se kači na stubište jer ne bih ja stalno da je vozim,a opet bih da nas dve možemo same nekad.Al nama su ta stubišta različite debljine pa ćemo da vidimo kako je izvodljivo.Pa to do 20,22 kg

Hvala ti,Honey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je kod ovog sedista koje mi imamo sto mora na neki veliki bajs jer decije noge tj. stopala mogu da kace za stopala vozaca, na pedalama. zato morate sve opcije da probate. Kaze mm da je skoro bio do radnje i kaze da imaju bas veliki izbor,a i sto nemaju znaju kako sta ide i mogu da pribave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je kod ovog sedista koje mi imamo sto mora na neki veliki bajs jer decije noge tj. stopala mogu da kace za stopala vozaca, na pedalama. zato morate sve opcije da probate. Kaze mm da je skoro bio do radnje i kaze da imaju bas veliki izbor,a i sto nemaju znaju kako sta ide i mogu da pribave.

Adresa ? To nam je u blizini,može da se pogleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beograd, Čukarička padina Lazarevački drum 25, 011/754-33-32

;)

Al da javis pa da dodjete na kafu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dali neko iz NS zna gde mogu da kupim sediste koje se postavlja nazad , ovde mi iz nekih radnji vec nedeljama obecavaju da ce nabaviti , kad god nazovem odgovor je : "Sledece nedelje" vec mi idu na zivce :P

Imamo ovo starinsko ( jos moje kad sam bila mala :D ) koje ide napred ali ja bih htela to plasticno , nekako mi deluje sigurnije i bezbednije ... Ja od ovog starinskog imam oziljak veliki na bradi , za koji svi misle da sam se umazala od neceg :D Letela sam preko kormana bicikla kad sam imala 2 godine :D Sestra me vozala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beograd, Čukarička padina Lazarevački drum 25, 011/754-33-32

;)

Al da javis pa da dodjete na kafu :)

Fala,vi ste jedan baš gostuljubiv forum :lol: javljam ako se budem motala po komsiluku

Zvao mm malo pre oglas s cikloberze i krenuo čovek da objašnjava da bi šnala trebalo nešto da se budži-neka hvala.I dalje u potrazi za sedištem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.