Nisko nošenje trudnoće

odgovora

Objavljeno

Ajde probaj da ležiš bar 30ak min i podigni noge malo u vis. Trebalo bi bar malo da ti se bol umanji.

Sad sam lezala bar 2-2,5 sata i nije me popustilo.Nisu mi noge bile podignute ali ne znam vise sta da mislim.Da li je moguce da pogrese za mesec dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja nigde nisam ni isla,nisam isla u setnju a ni po kuci nisam nista radila.Sad cu malo da se ispruzim,mada mi ni to ne pomaze nesto puno.A za pojas sam pitala mog dr i on nije bas za pojas jer ne veruje u njega ali ja da radim kako hocu. :unsure:

ja jako nisko nosim bebu, skroz je nalegla na izlaz i razmeksan mi je grlic, dr mi je rekao da podhitno kupim pojas i da ga skidam samo za kupanje, znaci nosim ga i dok spavam i mogu ti reci da se beba posle nedelju dana nosenja pojasa podigla gore i sad mi je dosta prijatnije i nemam vise pritisak u stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam lezala bar 2-2,5 sata i nije me popustilo.Nisu mi noge bile podignute ali ne znam vise sta da mislim.Da li je moguce da pogrese za mesec dana?

Zrelost posteljice ti je ok, tako da ne moraš da se brineš oko toga. To se vremenom menja i može da ti taj stepen ostane do samog termina i da u treći stepem "pređe preko noći". Ne treba to da te buni i brine ni najmanje ;)

ja jako nisko nosim bebu, skroz je nalegla na izlaz i razmeksan mi je grlic, dr mi je rekao da podhitno kupim pojas i da ga skidam samo za kupanje, znaci nosim ga i dok spavam i mogu ti reci da se beba posle nedelju dana nosenja pojasa podigla gore i sad mi je dosta prijatnije i nemam vise pritisak u stomaku.

Najbitnije je upravo to (koliko je grlić mekan i/ili skraćen). Dakle Vladana, ukoliko to dr nije ni napomenula da nosiš pojas, mislim da je to sve ok što ti se trenutno dešava. Samo se odmaraj što više, ne poteži ništa teško i šetuckaj se na kraće relacija. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zrelost posteljice ti je ok, tako da ne moraš da se brineš oko toga. To se vremenom menja i može da ti taj stepen ostane do samog termina i da u treći stepem "pređe preko noći". Ne treba to da te buni i brine ni najmanje ;)

Najbitnije je upravo to (koliko je grlić mekan i/ili skraćen). Dakle Vladana, ukoliko to dr nije ni napomenula da nosiš pojas, mislim da je to sve ok što ti se trenutno dešava. Samo se odmaraj što više, ne poteži ništa teško i šetuckaj se na kraće relacija. ;)

Mene dr nije pregledao 2 ili 3 meseca,samo mi je radio uz tako da nemam pojma kakav mi je grlic i da li sam otvorena. On u pojas ne veruje pa ga zato ne preporucuje,jedino da pocnem da ga nosim na svoju ruku.Danas mi je malo lakse ali jos uvek osecam bol u preponama ali bar mogu da hodam,koliko toliko. A kontrolu imam tek za 3 nedelje.

Hvala na savetima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene dr nije pregledao 2 ili 3 meseca,samo mi je radio uz tako da nemam pojma kakav mi je grlic i da li sam otvorena. On u pojas ne veruje pa ga zato ne preporucuje,jedino da pocnem da ga nosim na svoju ruku.Danas mi je malo lakse ali jos uvek osecam bol u preponama ali bar mogu da hodam,koliko toliko. A kontrolu imam tek za 3 nedelje.

Hvala na savetima!

Uh, pa stvarno nisam pametna što se tiče pojasa :( ni ova moja nije bila za to tako da nisam ni nosila i sve je bilo ok. Ali to je meni bila prva trudnoća a tebi druga, imaš još jedno dete za kojim treba "trčati", tako da si sigurno malo više aktivnija nego što sam ja bila.

Taj tupi bol u preponama mi je trajao nedeljama i svaki put (dva puta) na pregledu sam ukazala na to i odgovor je uvek bio isti (da se beba "uvalila", da ona pritiska i da je sve ok, bolje da ležim više i da odmaram nego da nosim pojas)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet na ovoj temi.Na kontroli mi je dr rekao da imam upalu besike i prepisao antibiotike.Posle toga mi je bilo lakse,prestao je taj bol u donjem delu stomaka ali poslednjih dana se izgleda beba jos vise spustila i osecam jak pritisak izmedju nogu,nekad tako boli da ne mogu da se pomerim.To me malo brine,ustvari mislim da mi se blizi porodjaj,da necu izdrzati jos puno ovako. Jel se desava da nisko nosenje trudnoce zavrsi ranijim porodjajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet na ovoj temi.Na kontroli mi je dr rekao da imam upalu besike i prepisao antibiotike.Posle toga mi je bilo lakse,prestao je taj bol u donjem delu stomaka ali poslednjih dana se izgleda beba jos vise spustila i osecam jak pritisak izmedju nogu,nekad tako boli da ne mogu da se pomerim.To me malo brine,ustvari mislim da mi se blizi porodjaj,da necu izdrzati jos puno ovako. Jel se desava da nisko nosenje trudnoce zavrsi ranijim porodjajem?

Ja sam isto nisko nosila,od 25.nedelje mi se bebac spustio nisko.Miruj sto vise mozes,ja sam u terapiji pila ginipral i mirovala,cim osetim da me jako pritiska ja odlezim ceo dan.Prestala sam sa ginipralom cim sam usla u 36.nedelju,i porodila se u 37+2,a dva dana pred porodjaj sam setala dosta i eto izasao bebac ranije.I obavezno sam nosila pojas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto nisko nosila,od 25.nedelje mi se bebac spustio nisko.Miruj sto vise mozes,ja sam u terapiji pila ginipral i mirovala,cim osetim da me jako pritiska ja odlezim ceo dan.Prestala sam sa ginipralom cim sam usla u 36.nedelju,i porodila se u 37+2,a dva dana pred porodjaj sam setala dosta i eto izasao bebac ranije.I obavezno sam nosila pojas.

Meni dr ne preporuuje pojas,kaze da on ne veruje u to.Odmaram kad god mogu,mada to nije uvek izvodljivo pored male devojcice koja je puna snage.Od terapije mi nije dao nista.Samo da udjem u deveti pa onda mi je lakse,mada jos nisam spremila sve stvari. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet na ovoj temi.Na kontroli mi je dr rekao da imam upalu besike i prepisao antibiotike.Posle toga mi je bilo lakse,prestao je taj bol u donjem delu stomaka ali poslednjih dana se izgleda beba jos vise spustila i osecam jak pritisak izmedju nogu,nekad tako boli da ne mogu da se pomerim.To me malo brine,ustvari mislim da mi se blizi porodjaj,da necu izdrzati jos puno ovako. Jel se desava da nisko nosenje trudnoce zavrsi ranijim porodjajem?

Vladana, moj ti je savet pojas! Moju trudnocu, veoma komplikovanu, su vodili jedni od najboljih strucnjaka. Vrlo vazno je bilo da nosim pojas i to pravilno. Pojas se stavlja dok lezis, pa tek onda ustajes iz kreveta. I sama ces videti koliko to prija i olaksava! A da skodi ne moze! A nije ni skup nesto... Ako ti je izdatak, javi se na pp i poslacu ti postom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana, moj ti je savet pojas! Moju trudnocu, veoma komplikovanu, su vodili jedni od najboljih strucnjaka. Vrlo vazno je bilo da nosim pojas i to pravilno. Pojas se stavlja dok lezis, pa tek onda ustajes iz kreveta. I sama ces videti koliko to prija i olaksava! A da skodi ne moze! A nije ni skup nesto... Ako ti je izdatak, javi se na pp i poslacu ti postom.

Nije problem u parama,nego ja kad sam pitala dr rekao mi je da on nije za to.A ne znam ni da li da pocnem sad sa nosenjem jer sam dogurala do devetog meseca pa sad nije problem ni da se porodim. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja bebica je jaako nisko.Dr kaze da su mi verovatno svi organi spusteni?!Kad mi je radio uz nije mogao celu da je vidi,na kraju je morao vaginalni da mi uradi,da bi video glavicu.Hvala Bogu,grlic mi je odlican,pa ne mirujem bas,osim sto obavezno treba da nosim pojas.I nosim ga,al me zainteresovalo ovo sto kaze MarijaVlada,o pravilnom stavljanju pojasa.Moj pojas se lepi ispod stomaka,uvek ga stavljam stojeci.Kakav je taj tvoj i zasto se stavlja dok lezis?Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam juce bila na pregledu i bebica je jako jako nisko, u 25sam nedelji a beba se vec okrenula glavicom na dole i imam kontrakcije :( jedino je dobro sto mi je grlic tvrd i zatvoren, dok mi je rekla da odmah kupim pojas,

meda se i moj stavlja ispod stomaka i stavljam ga u stojecem polozaju, ima ,,cicak,, na ledjima pa ne znam ni kako bi ga stavila lezeci?

inace moram strogo da mirujem i pijem ginipral

moram da priznam da sam malo uplasena ipak sam tek 6ti mesec, a na proslom pregledu je sve bilo ok ovo mi je kao grom iz vedra neba :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam juce bila na pregledu i bebica je jako jako nisko, u 25sam nedelji a beba se vec okrenula glavicom na dole i imam kontrakcije :( jedino je dobro sto mi je grlic tvrd i zatvoren, dok mi je rekla da odmah kupim pojas,

meda se i moj stavlja ispod stomaka i stavljam ga u stojecem polozaju, ima ,,cicak,, na ledjima pa ne znam ni kako bi ga stavila lezeci?

inace moram strogo da mirujem i pijem ginipral

moram da priznam da sam malo uplasena ipak sam tek 6ti mesec, a na proslom pregledu je sve bilo ok ovo mi je kao grom iz vedra neba :(:(

Samo se, maco pridržavaj saveta lekara. Nisko nošenje trudnoće nije problem samo moraš da miruješ i nema ništa teže od kašike da podigneš.

Znam puno žena koje su nisko nosile, mirovale su (neke su i siključivo ležale) i sve je prošlo u najboljem redu.

Verujem da se se iznenadila, ali sad i dalje samo napred gledaj - beba je dobro, ti si dobro, i to je najvažnije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se, maco pridržavaj saveta lekara. Nisko nošenje trudnoće nije problem samo moraš da miruješ i nema ništa teže od kašike da podigneš.

Znam puno žena koje su nisko nosile, mirovale su (neke su i siključivo ležale) i sve je prošlo u najboljem redu.

Verujem da se se iznenadila, ali sad i dalje samo napred gledaj - beba je dobro, ti si dobro, i to je najvažnije. :)

hvala :)

pa mozda mi malo treba da se naviknem ali proci ce me, ma samo da bebac bude dobro, pridrzavam se svega, ali evo prvi dan lezanja i vec mi je dosadno :)

lezala sam u 4tom mesecu 2 nedelje al mi nekako bilo drugacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja malisa je jako nisko,, pojas i obavezno mirovanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage ženice,

imam neki problemčić koji dosta liči na to da nosim nisko. Mislim da sam negde u oko 15 - 16 nedelji. U poslednje vreme se osećam kao pred porođaj sa prvim detetom kada se pred kraj trudnoće spustila pa me je toliko sve bolelo da je bilo strašno. Osećam neku bol u donjem stomaku i preponama kad ustanem iz sedećeg položaja treba mi izvesno vreme da bolovi prođu da mogu da se ispravim, skoro isti osećaj kao i prošli put pred porođaj. Moja dr. mi nije ništa rekla, a i inače imam katastrofa dr. koju moram da menjam. Da li tako nešto liči na nisko nošenje ili je to možda samo ponovno ratezanje materice, kože, mišića i ostalog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.