Nisko nošenje trudnoće

odgovora

Objavljeno

Pozdravljam. Usla sam u 16 nedelju , juce sam bila na kontroli ispostavilo se da nosim bebu jako nisko. Koliko je to opasno? I zbog cega se to desava? Hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao razlog, bas i nisam strucnjak da ti objasnim i navedem ali mogu da ti kazem iz iskustva mojih drugarica da to nije strasno ali... Treba da vodis racuna da ne nosis nista tesko, da setas a kada si u mogucnosti da legnes to i ucinis, mani se kucnih poslova, bar na neko vreme.

Naravno to je vrlo cesto privremeno stanje, odnosno da se bebica kasnije, u toku trudnoce podigne i kasnije sve bude ok.

Nemoj da se brines samo polagano... Imas ti i pojas za tako nesto ali ukoliko ti sam ginekolog koji ti vodi trudnocu to nije rekao, znaci da nema potrebe za tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao razlog, bas i nisam strucnjak da ti objasnim i navedem ali mogu da ti kazem iz iskustva mojih drugarica da to nije strasno ali... Treba da vodis racuna da ne nosis nista tesko, da setas a kada si u mogucnosti da legnes to i ucinis, mani se kucnih poslova, bar na neko vreme.

Naravno to je vrlo cesto privremeno stanje, odnosno da se bebica kasnije, u toku trudnoce podigne i kasnije sve bude ok.

Nemoj da se brines samo polagano... Imas ti i pojas za tako nesto ali ukoliko ti sam ginekolog koji ti vodi trudnocu to nije rekao, znaci da nema potrebe za tim.

Hvala ti! Smirila sam se malo.Nadam se da ce sve biti ok.Da mi on sad nije rekao ja nebih imala nikakve probleme, ok jedino osetim blag bol dok sednem ali nije strasno ...inace sam okey. Ne nije mi rekao za pojas jedino mi predlozio da mirujem i da odem na bolovanje. A to cu i uraditi.:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravljam. Usla sam u 16 nedelju , juce sam bila na kontroli ispostavilo se da nosim bebu jako nisko. Koliko je to opasno? I zbog cega se to desava? Hvala na odgovorima

Ako je za utjehu i ja da ti kazem nosim nisko od pocetka (mada se to dijagnostikuje tek negdje u 16-17sedmici, kada se beba malo ubuci i dobije neku kilazicu). za 2 dana ulazim u deveti izborila sam se sa tim niskim nosenjem, samo me sda zestoko tuce na dolje, a kad kad se uspije malko i popeti, ali onda zulja u rebra, tek ne znas sta je bolje a sta gore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 20-oj nedelji i takodje nosim nisko. vec neke dvije nedelje nosim pojas za trudnice i mnogo pomaze. U slucaju da ti se beba ne podigne gore toplo preporucujem pojas kako ti stomak bude rastao jer sve ce ti biti teze da ga nisko nosis.

U svakom slucaju ne bi trebalo da je nista opasno ako je samo to u pitanju, samo se odmaraj cesce.

Razlog vise da se u toku trudnoce malo odmoris i fokusiras na bebu i sebe.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam nisko nosila skoro celu trudnocu, bilo je malo zeznuto kada krene da lupa nogicama ili rukicama bas u besiku...na svakih sat ili dva sam trcala u kupatilo bilo da je dan ili noc... ali dobro, u principu nije bilo nista opasno. I da, nosila sam pojas za trudnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jednu bebu nosim nisko, a drugu visoko :D

Ne obracam paznju na to, mada u poslednje vreme primecujem da me i od kratkog stajanja ili nosenja tereta od svega par kg pocne da boli stomak. Ne prestaje sve dok ne legnem na stanu, pa to preporucujem i drugim trudnicama koje imaju slicne tegobe. Bitno je da grlic materice ostane zatvoren i da se ne skracuje.

Nosim pojas, pravi pojas a ne one malo cvrsce duboke gace od mikrofibera sto tu i tamo hoce da ti uvale umesto pojasa. Preporucujem ga svim trudnicama, narocito onima sto nisko nose. Obavezno se kosultujte sa lekarom oko postavljanja - bitno je da se stavi ispod stomaka, da ga podupire a da ne pritiska bebe.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 21.nedelji i doktor mi je rekao da mi je beba nisko i prepisao mi je partusisten i verapamil i strogo mirovanje ;-(

Zanima me ima li neko slicno iskustvo i moze li se nesto promeniti ili cu morati da mirujem do kraja trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni,mirovanje jeste neophodno,a partusisten i verapamil uopste nisu za to ,nego ih lekari daju preventivno,sto mislim da je besmisleno,jer ako nemas kontrakcije nemaju nikakvog efekat.Nece ti naskoditi,ali ni pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,ovde nas samo kljukaju partusustenina,nenormalni su skroz.Meni su u toku trudnoce 3 razlicita gin. htela da utrape lekove,a ja izgurala skoro 40 nedelja bez ijednog leka.Ma,ne moze niko da me ubedi da ga pijem ako nema kontrakcija.To je lek koji se daje kada krenu kontrakcije da bi se zaustavile,a oni nikako ne mogu znati da li ce ih neko zaista i dobiti.Ako se mora ,onda je druga stvar.I kada sam isla na vma na kontrole,tamo su svi bili na partusistenu.I sad neka mi neko kaze da je to normalno,a trudnoca bi trebalo da bude jedno prirodno stanje. Izvinjavam se ako sam vec pisala o tom,ali je to jedna od stvari koja me bas nervira kod nasih lekara :angry:

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam kontrakcije i nisam otvorena,ocigledno da je njemu bilo najlakse da mi da te lekove preventivno i to je to,cula sam i ja da to rade,sto naravno nije u redu ako mi nece pomoci nista.Rekao mi je samo da nije nista strasno i da dodjem za 3 nedelje na kontrolu a do tada da pijem lekove i da mirujem..Stvarno nije ok da nas kljukaju ako nije neophodno,a ja ne znam nista o tome pa sam se bas bila uplasila sto nosim nisko.Videcemo za 3 nedelje,hvala na savetima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na predzadnjem pregledu je i meni doktor rekao da je beba prilicno nisko. Ultrazvukom joj je trazio glavicu skroz dole... Uplasila sam se prilicno, mada nikakve tegobe nisam imala, niti je on mogao da veruje da me ne boli stomak.

Pre nedelju dana je beba bila u sasvim normalnom polozaju, ni rec nije rekao o tome da je nisko. Moguce je da se tada tako postavila, jer sam bas duuuugo cekala da dodjem na red, dugo sam stajala.

Moja majka kaze da je i ona tako nosila mene, da se devojcice tako nose, ispod kukova :)

Ponekad, kada dugo hodam, stojim ili sagnem se,osetim da je nisko, ali cim se smirim, legnem ili samo podignem noge, vrati se gore.

Nemojte da se plasite, verovatno u "igri" malo i zalutaju, jer nemaju bas puno prostora na raspolaganju! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 36-oj sam nedelji,juce sam bila na pregledu i doktor mi je rekao da je glavica skroz dole(samo sto se ne porodim)pa mi je dao da pijem partusisten i verapamil.E sad ja sam poslednjih dana osecala teret u donjem delu stomaka,cak nekad i jaci bol,pa mislim da mi je zato prepisao ove lekove da pijem 6,7dana dok ne udjem u 37 ned.Ima li neko slicno iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 36-oj sam nedelji,juce sam bila na pregledu i doktor mi je rekao da je glavica skroz dole(samo sto se ne porodim)pa mi je dao da pijem partusisten i verapamil.E sad ja sam poslednjih dana osecala teret u donjem delu stomaka,cak nekad i jaci bol,pa mislim da mi je zato prepisao ove lekove da pijem 6,7dana dok ne udjem u 37 ned.Ima li neko slicno iskustvo

Drami, Verapamil popij samo ako osetis da ti srce jako lupa posle Partusistena, nije bas zdrav za dete a pije se u slucaju kada zena ne podnosi dobro lek za odrzavanje. Ali ne zelim pametovati, pitaj strucnjaka. Ja sam imala terapiju Gynipral (za odrzavanje), Methildopa (visok pritisak), i da tome svemu pripomognu i Bensedin obavezno i Verapamil, ali ovo zadnje samo ako bas moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pametna,lekar mi je rekao da verapamil pijem 30min. pre partusis. jer ovaj drugi izaziva lupanje srca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pametna,lekar mi je rekao da verapamil pijem 30min. pre partusis. jer ovaj drugi izaziva lupanje srca

U pocetku moras, ali se telo posle par dana navikne i srce vise ne lupa tako jako, pa onda se ukida verapamil. Ti probaj treci dan da uzmes posle, da vidis da li se osecas solidno posle partusistena. Ja ti ovo kazem samo zato sto su mi u bolnici svi lekari rekli da ga izbegavam ako mogu jer je stetan po plod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pocetku moras, ali se telo posle par dana navikne i srce vise ne lupa tako jako, pa onda se ukida verapamil. Ti probaj treci dan da uzmes posle, da vidis da li se osecas solidno posle partusistena. Ja ti ovo kazem samo zato sto su mi u bolnici svi lekari rekli da ga izbegavam ako mogu jer je stetan po plod

Tako cu verovatno i raditi,hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako cu verovatno i raditi,hvala :)

Evo bas sam potrazila malo na Google-u o toj temi i svi kazu da bolje da izdrziz koji put to lupanje srca nego da pijes verapamil, osim ako naravno nije bas strasno. Ti uvek mozes i da se posavetujes sa ginekologom

Nema na cemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bas sam potrazila malo na Google-u o toj temi i svi kazu da bolje da izdrziz koji put to lupanje srca nego da pijes verapamil, osim ako naravno nije bas strasno. Ti uvek mozes i da se posavetujes sa ginekologom

Nema na cemu ;)

Idem na pregled sled.nedelje pa cu se posavetovati sa lekarom,a do tad cu verapamil izbegavati koliko mogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsena terapija u ponedeljak.Danas idem na kontrolu,bas me interesuje sta ce mi moj doca reci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam i u trecem trimestru ali ajde i ovde da potrazim savet.Jako mi je tesko ovih dana,mnoooggoo me bole prepone i tezak mi je stomak.Tezina stomaka je i nekako normalna ali me brine sto me tako bole prepone,beba jestenisko ali da li je moguce da se bas toliko spustila?! Ja sad tek ulazim u osmi pa sam zato zabrinuta.A pre nedelju dana sam imala kontrolu i dr je rekao da je beba postavljena karlicno i da je posteljica drugi stepen zrelosti.Sve su mi to simptomi kao pred porodjaj a jos je rano.Jel se neko osecao ovako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su se javljali bolovi u preponama ako šetam duže od 10ak minuta i to me baš one "žile" zabole. A inače je Emilija već u 8 mesecu bila u položaju za porođaj. Ako nisi dobila preporuku da nosiš pojas mislim da je sve ok. Samo malo više leškarenja i blagog šetanja (kraće a češće) i u "lokalu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja nigde nisam ni isla,nisam isla u setnju a ni po kuci nisam nista radila.Sad cu malo da se ispruzim,mada mi ni to ne pomaze nesto puno.A za pojas sam pitala mog dr i on nije bas za pojas jer ne veruje u njega ali ja da radim kako hocu. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja nigde nisam ni isla,nisam isla u setnju a ni po kuci nisam nista radila.Sad cu malo da se ispruzim,mada mi ni to ne pomaze nesto puno.A za pojas sam pitala mog dr i on nije bas za pojas jer ne veruje u njega ali ja da radim kako hocu. :unsure:

Ajde probaj da ležiš bar 30ak min i podigni noge malo u vis. Trebalo bi bar malo da ti se bol umanji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto vec nosis nisko, moguce je zaista da se beba nezgodno namestila i da te zato boli. Kad si bila kod dr. i kad je pocelo da te boli?

Bila sam na kontroli pre tacno nedelju dana i rekap je da je sve ok i da je posteljica drugi stepen zrelosti.Kad sam ga pitala sto vec sad on je rekao da uz moze da pogresi za mesec dana,sta god to znacilo.Boli me zadnja 2-3 dana a od sinoc jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.