Prenosivi kreveci

odgovora

Objavljeno

Moja mala kad se rodila spavala je u drvenom krevecu, ali posto smo morali da putujemo kad je imala 3 meseca, kupili smo i taj prenosivi. U pocetku je spavala na gornjem nivou, na cemu mi moja kicma neizmerno zahvaljuje :D I to su nam rekli da je spustimo cim pocne da se prevrce po krevetu, ali mi smo je ipak malo duze drzali, dok nije pocela da se dize, pa je vec postalo opasno. Na gornjem nivou je spavala na onom tankom duseku, a kad smo je spustili dole stavili smo pravi debeli dusek, i evo sad vec mesecima spava na njemu, i zadovoljni smo. Jedno moram da napomenem-uz krevetac smo dobili i mrezicu za komarce, i celo leto smo je stavljali, dok je jednom nisam nasla da je ustala i umotala se skroz u tu mrezu! Malo je falilo da mi se dete zadavi! :unsure: Tako da, s tim samo oprezno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš bebac je prezadovoljan svojim prenosnim krevetićem! Ima osam meseci, 10 kg i još uvek je na gornjem nivou. Uskoro se seli na niži nivo, ali ne zbog (ne)stabilnosti već zbog toga što će uskoro moći da preskoči ogradicu. Mi smo uzeli sve dodatke koji su išli uz krevetac i nismo se pokajali: muziku, vibraciju dušeka, podlogu za presvlačenje, pregrade za posteljinu i pelene... Kada je bio manji, jedini način da ga uspavamo bio je ljuljuškanje u krevetiću ili vibracija dušeka. Dušek se može naknadno naručiti. Jedina zamerka je na dužinu krevetića: mislim da će mu uskoro postati kratak, možda bude služio do nekih 14 meseci...

Krevetac je Graco contour prestige grazia

post-37308-1330977194_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo drveni i prenosivi.

Drveni je moj bebeci, a prenosivi sam kupila polovan Graco, bez gornjeg nivoa i donje podloge.

Posto bebac puni uskoro 6meseci, resila sam da ga definitivno ubacim u prenosivi kao u ogradicu, samo sto sad razmisljam da li da potrazim da kupim pravu podlogu za taj krevetac, ili da ubacim obican dusek?

Sta vi mislite, je l' ce biti previse visoko ako ubacim obican dusek od kreveca za igru?

Inace ce ostati da spava u drvenom krevecu, a ovaj bi nam bio kao igraliste... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš bebac je prezadovoljan svojim prenosnim krevetićem! Ima osam meseci, 10 kg i još uvek je na gornjem nivou. Uskoro se seli na niži nivo, ali ne zbog (ne)stabilnosti već zbog toga što će uskoro moći da preskoči ogradicu. Mi smo uzeli sve dodatke koji su išli uz krevetac i nismo se pokajali: muziku, vibraciju dušeka, podlogu za presvlačenje, pregrade za posteljinu i pelene... Kada je bio manji, jedini način da ga uspavamo bio je ljuljuškanje u krevetiću ili vibracija dušeka. Dušek se može naknadno naručiti. Jedina zamerka je na dužinu krevetića: mislim da će mu uskoro postati kratak, možda bude služio do nekih 14 meseci...

Krevetac je Graco contour prestige grazia

I mi imamo isti ovakav polovan, samo bez tih dodataka... cak i bez donje i gornje podloge, ali mnogo mi je lep, teget na bele tufne... pravi za decake :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nece biti visoko. Bezveze je da bacas pare za pravu podlogu, ko zna koliko ce vremena provoditi u tom krevecu. Obicno vise vole da budu na podu, da bi mogli da vrsljaju na sve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nece biti visoko. Bezveze je da bacas pare za pravu podlogu, ko zna koliko ce vremena provoditi u tom krevecu. Obicno vise vole da budu na podu, da bi mogli da vrsljaju na sve strane.

On meni sad i jeste na podu, ali ne smem vise da ga ostavljam ni minut u krevecu.

Od kad smo poceli da radimo vezbe za razvijanje motorike, mnogo je poceo da se prevrce, uplice, i lupa glavom o krevetac, a kad spva zaglavi noge u ogradicu. Zato planiram da pod hitno aktiviram ovaj prenosivi kao ogradicu za preko dana, a ako bude bilo problema i nocu sa drvenim, seli se u prenosivi zauvek.

Dusek od obicnog mogu da uzmem od sve tri sestre po jedan, super ce biti da ne kupujem podlogu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa naravno. Mi imamo prenosivi, kupila joj je moja sestra, nijednom nije prespavala u njemu. Sluzio joj je kao ogradica kad dodjemo kod mojih.Pravo da ti kazem mani je ta pripadajuca podlaga tvrda, uvek sam joj stavljala jorgance kad se igrala u tom krevecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bas moramo da budemo na tvrdom, zbog razvijanje motorike. Najbolje bi bilo na podu, ali on meni onda polize ceo pod, to mi je stvarno nepodnosljivo, ima kvadrat neke podloge na koju ga stavim, ali on se odgura sa toga za sekund i vecito mi je na parketu, poludecu.

Uh. Razmisljam da gnjavim tatu da mi isece neku dasku ili stajaznam, pa samo da preko stavim tanko cebence ili tu podlogu za pod, i da to u ogradici.

Je l' ta podloga tipa daske? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo za ćerku kupili prvo drveni a kada je imala oko godinu dana i prenosivi. Oni su iste veličine tako da smo mogli da koristimo isti dušek. Jedino je na moru spavala na onoj podlozi. Međutim kada se sin rodio, spavao je u drvenom samo tri meseca, čim je počeo da okreće strašno se udarao i zaglavljivao pa smo ga prebacili u prenosivi a stavili klasičan dušek. Tako spava i danas. A kad putujemo, to mi služi kao ogradica... Da ponovo kupujem, nikada ne bih kupila drveni krevetac. Moja snaha čeka bebu i gledamo samo prenosive, sada ih stvarno ima FANTASTIČNIH! Zato glasam za prenosivi krevetac, ostalo mi je bacanje para...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bas moramo da budemo na tvrdom, zbog razvijanje motorike. Najbolje bi bilo na podu, ali on meni onda polize ceo pod, to mi je stvarno nepodnosljivo, ima kvadrat neke podloge na koju ga stavim, ali on se odgura sa toga za sekund i vecito mi je na parketu, poludecu.

Uh. Razmisljam da gnjavim tatu da mi isece neku dasku ili stajaznam, pa samo da preko stavim tanko cebence ili tu podlogu za pod, i da to u ogradici.

Je l' ta podloga tipa daske? :)

Nisam videla pitanje za podlogu.... Nije daska ravna već je podloga sastavljena od tri daske/ šper ploče (ne znam šta je), pa je tapacirano tnkim sunđerom i presvučeno. Tvrđe je nego dušek. Barem je kod nas tako, mi imamo Graco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem Majat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za 2 dana ulazimo u 8. mesec, a ja sam naravno već krenula u potragu za svim neophodnim stavkama. Izgleda da ja spadam u onu grupu koja će morati da ima i drveni i prenosivi. Drveni u sobi na spratu, a prenosivi u dnevnom boravku u prizemlju (pa po potrebi i za putovanja). Jeste trošak, ali izgleda mi kao jedino rešenje, u početku beba će najviše vremena provoditi u sobi, ali kasnije će nam trebati nešto u dnevnom boravku... Neće biti baš lako da trčkaram non stop gore-dole stepenicama. :unsure::) A i planiram bar još 2 bebe... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, ja imam jedno pitanjce...Mi cemo uskoro na more, pa nam treba prenosivi krevetac, a i treba nam kada idemo kod bake i deke :) Ne bih da kupujem nov, jer je ona navikla na njen drveni i ne planiramo da ga menjamo...E sad, je l' ima neko polovan prenosivi krevetac, ili zna nekoga ko ima, a da prodaje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, ja imam jedno pitanjce...Mi cemo uskoro na more, pa nam treba prenosivi krevetac, a i treba nam kada idemo kod bake i deke :) Ne bih da kupujem nov, jer je ona navikla na njen drveni i ne planiramo da ga menjamo...E sad, je l' ima neko polovan prenosivi krevetac, ili zna nekoga ko ima, a da prodaje???

Imas temu mali oglasi, pa bolje tamo postavi pitanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas temu mali oglasi, pa bolje tamo postavi pitanje ;)

Aaaaaa...hvalaaaa! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo taj prenosivi krevetac, drugi nismo ni kupovali jer su ovdje gdje zivimo drveni kreveci nekako svi previse masivni i teski sa ostrim ivicama tako da sam ih u startu otpisala. Nas ima dva polozaja za lezanje, bebac je jos uvek na gornjem, kad napuni 5 meseci mislimo ga prebaciti na donji. Krevetac sadrzi onu podlogu za presvlacenje (koja je mom bebcu mala pa je ne koristim vise), ono cudo s igrackama sto se okrece, aparatic sa svetlom, muzikom i vibracijom i one platnene stalazice sa strane za odloziti pelene, maramice i sl. Stabilan je i nema sanse i ja bez pomoci muza da ga sklopim tako da beba ne moze nikako :) Meni se na pocetku kad sam bila jos u fazi trazenja cinilo da je podloga za spavanje tvrda, pa sam se posavetovala sa pedijatrom i rekao mi je da je cak pozeljno da bude tvrdja. Sve u svemu, mi smo zadovoljni a i bebac je, spava bez budjenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Letos smo kupili ovaj prenosivi krevetac : http://www.takolako.rs/user/include/takolako/images/items/x_chipolino_krevetac_baby_max_sienna_cappuccino.jpg

Mislim da je bio oko 10000, a dušek u Aksi za oko 1000 dindži. Prvenstveno smo ga uzeli zbog letovanja, ali smo ubrzo uvideli da može biti dnevni krevetac za bebe. Ako ne računamo Zlatibor, spavala je u njemu preko dana do pre 2 meseca. Kapiram kako je starija, više joj smetaju zvuci. Pre nekih mesec dana smo spustili dušek na donji nivo, krenula devojčica da se drži za ogradu i ustaje :babycrib: Još uvek se igra u njemu, mada posle pola sata max, hoće napolje :baby: Ovaj dodatak za presvlačenje nismo koristili, nešto mi bzvz, ali nam je zato poslužio za konstrukciju Baby gym-aB)

Anyway, nama baš dobro služi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.