Prenosivi kreveci

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svim mamama!!!

Interesuje me da li iko od vas ima neki od prenosivih krevetaca za bebcice, narocito one koji imaju dva nivoa za dusek. Interesuje me da li je kad je u polozaju za tek rodjenu bebu, da li je dusek stabilan tj, da li dusek samo visi o nekoliko platnenih pertli ili?

Meni se mnogo dopadaju graco krevetici:

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=7896

koji imaju duseke koji su prilicno tanki, a obzirom da nisu standardnih dimenzija, vec manji, ondak nema sanse da nadjem odgovarajuci dusek, a opet za te pare... Najveci problem sto sam iz unutrasnjosti i po nasim skromnim radnjama takvih krevetica nema, a da narucujem na slepo...

Ukoliko ima neke mame sa iskustvom molila bih da podeli sa mnom :)

Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila prenosivi krevetac, ali ga koristim kao ''vrtic'' u dnevnoj sobi. Dusek se moze kupiti posebno, i staviti u oba nivoa, ako se dobro izrazavam. Bez duseka je dosta tanko, licno ne bih koristila za tek rodjenu bebu. Govorim o krevecu marke Chipollino, ne znam u ostalim kakav je to dusek. Stabilan jeste, lako se sklapa... A standardnih je dimenzija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila prenosivi krevetac, ali ga koristim kao ''vrtic'' u dnevnoj sobi. Dusek se moze kupiti posebno, i staviti u oba nivoa, ako se dobro izrazavam. Bez duseka je dosta tanko, licno ne bih koristila za tek rodjenu bebu. Govorim o krevecu marke Chipollino, ne znam u ostalim kakav je to dusek. Stabilan jeste, lako se sklapa... A standardnih je dimenzija..

ima obican dusek za te dimenzije...bas sam danas gledala kod nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Gracov krevetac-vrtic, dobili smo ga... Nije od ovih sa nivoima i nadstresnicama, samo je krevetic u onim osnovnim bojama (crvena, zuta... svaka stranica razlicita, bas veseo).

Mi smo ga koristili na putovanjima, kao vrtic nikad. Sad sam ga pozajmila prijateljici i ona ga celog leta koristi za malu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se ne dopadaju,imamo ali je nismo koristili,meni je suvise klimavo... Mozda za malu bebeu ok,ali mi smo pokusali kad je imao par meseci i kako se on pomerao tako se pomerala i podloga/dusek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama!!!

Interesuje me da li iko od vas ima neki od prenosivih krevetaca za bebcice, narocito one koji imaju dva nivoa za dusek. Interesuje me da li je kad je u polozaju za tek rodjenu bebu, da li je dusek stabilan tj, da li dusek samo visi o nekoliko platnenih pertli ili?

Meni se mnogo dopadaju graco krevetici:

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=7896

koji imaju duseke koji su prilicno tanki, a obzirom da nisu standardnih dimenzija, vec manji, ondak nema sanse da nadjem odgovarajuci dusek, a opet za te pare... Najveci problem sto sam iz unutrasnjosti i po nasim skromnim radnjama takvih krevetica nema, a da narucujem na slepo...

Ukoliko ima neke mame sa iskustvom molila bih da podeli sa mnom :)

Pozzzz

Mi imamo kod bake isti krevetac, bas smo zadovoljni, svuda smo ga nosali kad podjemo negde. I nije nesigurno da bebac spava na visini, nas je spavao bez problema do kilaze koja je dozvoljena ( cini mi se 6kg, ali nisam sigurna). A u mother care u delta city-ju imaju da se kupe duseci tih dimenzija, bas za te krevece (oni su kraci, a siri od ostalih). Imaju sklopive duseke (mi imamo taj, savije se po sredini i izgleda kao kofer :) ), a ima i regularan dusek, izjedna. Ja sam se bas obradovala kada sam videla da imaju normalne duseke tih dimenzija.

Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama!!!

Interesuje me da li iko od vas ima neki od prenosivih krevetaca za bebcice, narocito one koji imaju dva nivoa za dusek. Interesuje me da li je kad je u polozaju za tek rodjenu bebu, da li je dusek stabilan tj, da li dusek samo visi o nekoliko platnenih pertli ili?

Meni se mnogo dopadaju graco krevetici:

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=7896

koji imaju duseke koji su prilicno tanki, a obzirom da nisu standardnih dimenzija, vec manji, ondak nema sanse da nadjem odgovarajuci dusek, a opet za te pare... Najveci problem sto sam iz unutrasnjosti i po nasim skromnim radnjama takvih krevetica nema, a da narucujem na slepo...

Ukoliko ima neke mame sa iskustvom molila bih da podeli sa mnom :)

Pozzzz

Mi smo upravo 'spakovali' takav Graco krevetac. Eto, koristili smo ga od rodjenja pa do sad. Upravo ti koji imaju dva nivoa za dusek su super za bebce. Prvih 5. meseci je spavao na gornjem nivou koji jeste okacen na stranice kreveta ali ne sa nekoliko pertli vec sa istim mrezastim i ceonim stranicama. Nama je bilo zgodno jer je taj nivo mogao da se ljulja dok je bio mali pa smo ga tako uspavljivali. Zadnja dva meseca nam ne sluzi jer je meni napor da uzimam bebu od 11kg iz donjeg nivoa nocu jer sisa.

Ako te jos nesto interesuje, kazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se ne dopadaju,imamo ali je nismo koristili,meni je suvise klimavo... Mozda za malu bebeu ok,ali mi smo pokusali kad je imao par meseci i kako se on pomerao tako se pomerala i podloga/dusek...

Verovatno zavisi i od krevetica, ali nijedan koji smo mi koristli (kod prijatelja i u hotelima) nije bas bio klimav... Doduse nikad nismo koristili taj gornji nivo, samo dno...

S druge strane ja ih ne bih planirala i uzimala za svakodnevnu upotrebu, koji god da su... I da se debeo dusek doda, i sve, nije mi to isto ko krevet sa drvenim resetkama kao podlogom za dusek... Jesu bebe male i imaju malu tezinu, ali u tom krevetu provedu najveci deo svog zivota do trece godine, tako da sam ja za varijantu putnih krevetica samo za put i povremeno koriscenje... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Micilici, ne zovu se dzabe "prenosivi" krevetac... Njegova svrha je samo na kratko (kada boravite duze na nekom mestu gde nema krevetac za bebe (a i tada ga mozete staviti u obican krevet i pristojno zagraditi. Tako da, ukoliko niste dobili, smatram da i bas nije preka potreba za odrastanje bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo prenosivi krevetac ( marku bih morala da proverim) od pocetka, a sada smo u osmom mesecu i bas smo zadovoljni. :rolleyes:

U pocetku ( do petog meseca otprilike) je beban spavao na tom "visem" nivou i sto se tice bezbednosti sasvim je u redu.

Bez problema smo nasli i dusek 60x120cm koji se uklapa odlicno.

Pravo je zadovoljstvo videti Vukasina kako se igra i prevrce po krevecu uzduz i popreko bez da mlati glavom ili nogama o ogradu kreveca.

Jos jednom , bas smo zadovoljni odabirom!

pozdrav!

Lorelai voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristimo ga i super sa zadovoljna,cesto i putujemo ali i kuci ga koristimo,i za drugog bebca cemo kupiti taj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno zavisi i od krevetica, ali nijedan koji smo mi koristli (kod prijatelja i u hotelima) nije bas bio klimav... Doduse nikad nismo koristili taj gornji nivo, samo dno...

S druge strane ja ih ne bih planirala i uzimala za svakodnevnu upotrebu, koji god da su... I da se debeo dusek doda, i sve, nije mi to isto ko krevet sa drvenim resetkama kao podlogom za dusek... Jesu bebe male i imaju malu tezinu, ali u tom krevetu provedu najveci deo svog zivota do trece godine, tako da sam ja za varijantu putnih krevetica samo za put i povremeno koriscenje... ;)

Pa ni nama nije bio klimav kad smo ga spustili,ali taj gornji deo jeste.Stavljali smo iance "pravi" dusek,pa cak i tad se "klimao" ili bolje receno ljuljao,ipak je to samo 'okaceo'-ta podloga.Sad smo raspremili i ne koristimo,ako nekom treba prodaje se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je stvar ukusa pa tako i krevetac za bebu.Ja licno sam svom bebcu birala krevet po sledecem kriterijumu iformacije.Kada sam videla koliko klasicni drveni krevetici imaju negativnih strana od povredjivanja deteta-pad lose fiksirane strane,zaglavljivanje glave zbog velikih razmaka,toksicne farbe jer nazalost svako se danas zove stolarom a kod nas se jos uvek ne kontrolisu domaci proizvodjaci samo uvezena roba i posle svega sto sam procitala po netu odlucila sam se za taj takozvani putni krevetac sa sve nastresnicom,igrackama,muzikom i nisam se prevarila dete je koristilo do perioda od 2,5 kada smo mu kupili veliki pravi krevet.Krevetac je bio extra funkcionalan,lako se prao, mekan dete nigde nije moglo da udari glavicu, da se zaglavi, da guli farbu i ostalo.Takodje se krevetac nije klimao.Sto se tice podloge koja ide uz krevetac mi smo pre kupovine zamolili da nam daju podlogu i otisli smo kod prijatelja fizijatra da svoj sud o tome dali beba da spava na tome i bio je odusevljen tvrdom podlogom koja je super za kicmu za razliku od raznoraznih jeftinih mekanih duseka.Mali je do kraja spavao na toj podlozi i bilo mu je super .Postavicu i slikicu i sve pohvale za krevetic.

post-17593-1301559602_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teo..sviđa mi se ovaj prenosivi krevetac...sada sa ovim našim iskustvom sa drvenim, mislim da bih se i ja odlučila za ovaj tip što si ti navela. Sviđa mi se tvoj način iznošenja mišljenja, vjerujem da će neko načiti nešto novo iz toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo i drveni i prenosivi, Aki je lepše i duže spavao u prenosnom, tako da sledeća beba ide direktno u prenosivi krevetac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekrva je kupila jedan za malu, da bi imala gde spavati kada odemo kod njih, i super je. Jedino je sada problem sto Victoria stalno ustaje i hvata se za one delove gde se krevetac sklapa, pa je jednom uspela da otvori sa krace strane. U svakom slucaju je odlicna stvar za putovanje i igru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo oba,i druga beba odmah ide u prenosni.Drveni cemo odloziti negde dok nekome ne zatreba.Ovaj prvi je,po meni,definitivno milion puta bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se zeznuli sa drvenim kreveticem, ali mi je sada lakse kada vidim da nismo jedini :P ! Kupili smo obican drvetni kada se Veca rodila i dete je spavalo super u istom dok nije pocela da se vrti, prevrce sa strane na stranu, gura nozice kroz sipke, udara glavom itd. Pre nego smo kupili prenosivi krevetac kupili smo detetu i mrezicu :angry:!!! Gde li mi je pamet bila :angry: !

Sve u svemu prezadovoljna sam prenosivim krevetcom i Ogi od prvog dana spava u njemu, s' tim sto je Veca spavala bez duseka bez ikakvih problema ali smo njemu ipak ubacili i dusek. Putovali smo i nosili smo ga i super je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki dan sam sa mm čačkala nešto po netu i gledala ove krevetiće... Iz vaših postova zaključujem da ovaj krevetac uopšte nije loš,čak je i bolji od drvenog pa sam se sad definitivno odlučila sa ovakav krevetac... Nadam se da se neću pokajati... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno drveni je najbolji.Mi imamo oba i dobar je za u goste,na more

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila prenosni takodje ali ne za stalno spavanje nego za put tj kada idemo na vikendicu i slično, koristim ga i kao vrtić u drugoj sobi ali to mom sinu vise izgleda kao zatvor :) nego kao vrtić

U svakom slučaju meni su ok, kada spava u njemu cijelu noć stavim mu još onaj dormeov prekrivač što ide preko dušeka i prezadovoljna sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.