Moj dom / Dizajn enterijera

odgovora

Objavljeno

Ovo je super, Svaka cast tm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Ivana bas je lepo, ja bih ovo sa stola :wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rucni rad mog muzica(jos nedovrsen) :))%7Boption%7D

Prelepo,bravo za tm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana jos jedan dokaz da imas divnog muza!Super je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj zene nesto sam trazila po internetu krevete na sprat za decicu posto zivimo u garsonjeri i naravno kuburimo sa prostorom, pa sam planirala da sklonim krevetac i Teodoricim krevet i da im kupimo na sprav, Teodora je vec dovoljno velika pa bi ona mogla gore, Tijanica dole i super bi bilo...elem...trazim ja tako, trazim i pogledajte na sta naidjem i sad mi to ne izbija iz glave...koliko bi smo samo prostora dobili, a imam i tu srecu da mi je mm majstor za sve tako da bi smo i ustedeli... aj da cujem vase misljenje za ovo???

ja se prosto zaljubila i jos znam da imamo savrsene uslove da ovo izvedemo posto nam je plafon pod kosinom i zid na jednoj strani je bas visok oko 3m sigurno...

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

ck2-blue-w.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj zene nesto sam trazila po internetu krevete na sprat za decicu posto zivimo u garsonjeri i naravno kuburimo sa prostorom, pa sam planirala da sklonim krevetac i Teodoricim krevet i da im kupimo na sprav, Teodora je vec dovoljno velika pa bi ona mogla gore, Tijanica dole i super bi bilo...elem...trazim ja tako, trazim i pogledajte na sta naidjem i sad mi to ne izbija iz glave...koliko bi smo samo prostora dobili, a imam i tu srecu da mi je mm majstor za sve tako da bi smo i ustedeli... aj da cujem vase misljenje za ovo???

ja se prosto zaljubila i jos znam da imamo savrsene uslove da ovo izvedemo posto nam je plafon pod kosinom i zid na jednoj strani je bas visok oko 3m sigurno...

Super je, samo: ne volim spavanje ispod prozora, pogotovo za decu jer su stalno otkriveni, ali dobro, to je ionako samo na ovoj slici, kod vas ne nzam da li su prozori u planu ;); ovo gore je previsoko za malu decu, a ne nzam kako bi moglo da se skroz zastiti... Da im stavite ogradicu pa da se svako jutro penjete do njih da je otvarate... Pojma nemam, ali svakako deluje super kad su deca malo veca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može, ali bez gornjeg dela ;)

Nešto mi je previsoko... Možda kad obe dvoljno porastu :) pa im bude i zabavno, a vi sigurni da neće pasti i sl.

Za malu decu nije praktično, ali super izgleda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovoj slici su gornji kreveti postavljeni na cca 2metra visine. Ako imate stan koji nema visok plafon, onda nemate bas puno prostora za ovu varijantu. podela po visini na 2,5 metra plafona bi bila jako nezgodna.imas duseke koji su u proseku 20cm plus pod kreveta, dakle, 22cm, pa puta 2dve debljine za dva kreveta jedan ispod drugog. To od cele visine oduzima 45cm, sto znaci da maksimalan razmak izmedju dva kreveta moze biti manji od 1 metar jer onaj krevet koji je pri podu treba biti odvojen od poda na nogicama bar 15cm.

Na ovoj slici, rekla bih da je ovaj zid dimenzija: visina 4-4,5 metra,a duzina ovog zida je najmanje 5 metara. e sad, ako imate bas takav zid, izvodljivo je naravno, ali potpuno ne prakticno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za male stanove/ prostorije, ja ipak preferiram ovakve nacine uredjenja:

dom-design-podest-480.jpg

Tako nesto planiram i kod nas, s' tim sto bi se ispod podesta nalazio bracni krevet. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@YelenaC hmmm, nije lose moglo bi i to da prodje, prakticno u svakom slucaju :).

A sto se moje ideje tice...pa ne moraju deca gore, ako se to odradi dovoljno jako mozemo mm i ja gore, a deca dole, nisam rekla da je pod obavezno da deca budu gore, a mislim da se tu u sustini i ne ubacuju kreveti vec se samo napravi ram pa se direktno ubacuje dusek...nebitno :).

U svakom slucaju ako budemo tako nesto pravili naravno da ce nam prioritet biti bezbednost dece.

I u mom slucaju je apsolutno prakticno posto imamo zid koji je uvuceniji za sirinu bracnog kreveta od ostalog dela stana i tu je i najvislji plafon. U ostalom ne mora da izgleda identicno, slika mi je samo dala osnovu a za dalje cemo videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, vi ste u nekom potkrovlju? simpaticno.

Moja drugarica koja ima dvoje dece je napravila u jednoj sobi krevet sirine 90cm a duzine skoro pa 4 metra. obe devojcice spavaju jedna na jednoj strani, druga na drugoj. krevet je nizak (na nogicama za kuhinjske elemente (10cm) i preko dana sluzi kao krevet za sedenje. Izgleda fenomenalno, originalno i prakticno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovoj slici su gornji kreveti postavljeni na cca 2metra visine. Ako imate stan koji nema visok plafon, onda nemate bas puno prostora za ovu varijantu. podela po visini na 2,5 metra plafona bi bila jako nezgodna.imas duseke koji su u proseku 20cm plus pod kreveta, dakle, 22cm, pa puta 2dve debljine za dva kreveta jedan ispod drugog. To od cele visine oduzima 45cm, sto znaci da maksimalan razmak izmedju dva kreveta moze biti manji od 1 metar jer onaj krevet koji je pri podu treba biti odvojen od poda na nogicama bar 15cm.

Na ovoj slici, rekla bih da je ovaj zid dimenzija: visina 4-4,5 metra,a duzina ovog zida je najmanje 5 metara. e sad, ako imate bas takav zid, izvodljivo je naravno, ali potpuno ne prakticno.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, nije mi jasan smajli? deluje smesno sto sam tako konfuzno pisala ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA, na potkrovlju smo <_< i uzasno me nervira bas taj deo stana jer znam da moze da se iskoristi mnogo pametnije nego sto je sad iskoriscen. Kad smo sredjivali stan nismo bas razmisljali previse o kvalitetnom iskoriscenju prostora pa smo kupili neku ugaonu garnituru OGROMNU (jedva cekam da je se resim :ph34r: ), pa sam hocu da ponovo preuredimo, ali da mi ostane sto vise prostora. Mozda bi uspela kombinacija moje i tvoje ideje, da taj uvuceni deo bude u fazonu dole kreveti za decu a gore mesto gde bih drzala garderobu ili neke police i sl, a u drugom delu da bude nesto slicno tvojoj slicici...uhhhh zeno sta mi napravi sad :wacko: mozak mi radi 150% :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, nije mi jasan smajli? deluje smesno sto sam tako konfuzno pisala ili sta?

Kada sam videla sliku, samo sam rekla "WooooW, bas lepo", a ti si odmah uocila i mere i probleme i debljine duseka i svasta nesto, zato ja kazem da si ti "mama foruma" jer ti nista ne promice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka ti radi! bas je to slatko da malo skrenes misli od svakodnevice.

Hajde slikaj ako ti nije poblem taj 'cosak' sa visokim plafonom da vidimo. Ja sam samo prakticar nisam neka esteta:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam videla sliku, samo sam rekla "WooooW, bas lepo", a ti si odmah uocila i mere i probleme i debljine duseka i svasta nesto, zato ja kazem da si ti "mama foruma" jer ti nista ne promice :wub:

:lol: upravo odgovorih TSM sta je moj 'problem'. :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu slikacu, cim slikam postavljam.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo u poslednje dve godine,sami opremili ceo nas sprat.Opremili smo tako sto smo kupovali i radili jedno po jedno.Kuhinju smo nedavno uradili i tako se nacisto odvojili od s&s.Kombinovali smo sa nekim starim namestajem koji smo imali,a juce smo sve to izbacili i kupili novi sto. :rolleyes:

Sada mi je ceo sprat konacno opremljen.Fale jos neke sitnice,ali i to cu polako jedno po jedno.Za sada smo dosta uradili,moram novac da usmerim sad na nesto drugo.

Evo ga stocic,samo mi je bezveze ovo miljence,ali stavila sam privremeno.

fotografija0232.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco baš mi se sviđaju sva ova rešenja za male prostore :)

Cicana meni se milje baš sviđa, volim te veće komade ali one male a-a. A sto je super!

Moja kućica još uvek nije sređena kako treba jer majstor(čitaj mm) nema vremena da pravi za nas bilo šta a spisak je podugačak...

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, meni milje savršeno :)

Odličan je komplet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ovo je dobra fora...

189238_214207298710332_722364650_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.