Moj dom / Dizajn enterijera

odgovora

Objavljeno

Kuca je zahtjevnija u svakom pogledu, ali ako to zanemarimo ipak je kuca "raj na zemlji", a zimi prednost dajem stanu.

Najbolje je imati oboje, ali... :(

I jare i pare, jel :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuca definitivno,zbog dvorista,nema mnogooo stepenice da ti ode dusa dok se penjes,u tvojoj kuci moze da pravis buku koliko hoces,ne moras zbog komsije iznad ili ispod da smanjujes muziku ili utisujes dete,kuca ima mnogooo prednosti,jos zimi ako nemas CG ,mozes da kupis sporet i bolje i od CG... Ma kuca je zakon,i ja sam skoro ceo zivot zivela u kuci,.I bas mi je zao sto i sad ne zivim.. Ali ima vremena,...Ali Sanja nemoj ti nas da slusas,ti odluci kako mislis da je najbolje za tebe zbog tvoje svekrve vestice heheh... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je za kucu a ja sam prvo bila za stan ali sada menjam misljenje...kuca ako je dobra sa dobrom izolacijom tako da zimi nema zime je ok....pa onda dvoriste za bazen i ljuljaske i tobogane za decu e i to je ok...i nema dosadnih komsija koje vire kroz prozore da vide sta radis i koje ti prisluskuju oko vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jare i pare, jel :lol:

dA :D Ja bih volela da imam i jedno i drugo! :D Kako nista ne znam... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo zivot zivim u stanu i ne bunim se :rolleyes: ali kako kaze takilend dobro je imati i jedno i drugo!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo zivot zivim u stanu i ne bunim se :rolleyes: ali kako kaze takilend dobro je imati i jedno i drugo!!! :rolleyes:

:( A ja nemam ni stan ni kucu smrc...smrc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( A ja nemam ni stan ni kucu smrc...smrc...

Pravo da ti kazem to sam i htela da napisem, bilo sta da imas "na konju si"... Sta da ti kazem, moji roditelji su tek sada uspeli da si priuste neki stancic a a da nisu u kreditu, sto je veeelika stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dvoumim se mnogo.Srediti sprat u kuci ili kupiti stan?I jedno i drugo ima svoje prednosti i mane.Sta vi mislite?

Ako biste ziveli sa tvojim/njegovim roditeljima, moj odgovor je stan! I to bez ikakvog razmisljanja... Uvek je bolje imati svoje, bez drugih iza vrata...

Ako sam pogresno razumela, izvinjavam se, inace sam za kucu, sem u opciji zajednistva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam definitivno za kucu,gde sam inace vec 10 godina od kad sam se udala.Zivela sam u stanu do udaje i dosta je.Jeste da je stan ususkan i manje posla ima oko njega,ali nema nista lepse od svog dvorista i svog komotiteta.Ma ne bi se menjala ni za stan od 300 kvadrata.Mi smo nasu kucicu renovirali i prosirili pre dve godine,tako da imamo spavaci deo/svako svoju sobu/ sa velikim kupatilom i posebno veliku dnevnu sobu sa trpezarijom i kuhinjom i naravno mali wc.Sobzirom da je sve novo nema mnogo ribanja kao nekad kod starog namestaja,vec je dovoljno samo redovno odrzavanje higijene.Raspored u sobama i kuhinji je takav da je sve svima dostupno i prakticno,bez preteranih dzidzabidza.To nas gusi.Dvoriste zahteva puno posla ali time se bavi moj muz sa zadovoljstvom.Puno je zelenila i raznoraznog cveca,naravno veliki bazen je tu svakog leta za klince a i za nas.Iz dnevne se izlazi na veliku terasu na kojoj uzivamo sa decom,roditeljima,kumovima....do kasno u jesen.Ma milina jedna!Tako da ima da se radi vise nego u stanu ali se zato MNOGO,MNOGO VISE I UZIVA.Eto ovog leta ocekujemo nasu malu mezimicu JANU da se pridruzi braci u bazen,tako da ce i ovog leta biti veselo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam definitivno za kucu,gde sam inace vec 10 godina od kad sam se udala.Zivela sam u stanu do udaje i dosta je.Jeste da je stan ususkan i manje posla ima oko njega,ali nema nista lepse od svog dvorista i svog komotiteta.Ma ne bi se menjala ni za stan od 300 kvadrata.Mi smo nasu kucicu renovirali i prosirili pre dve godine,tako da imamo spavaci deo/svako svoju sobu/ sa velikim kupatilom i posebno veliku dnevnu sobu sa trpezarijom i kuhinjom i naravno mali wc.Sobzirom da je sve novo nema mnogo ribanja kao nekad kod starog namestaja,vec je dovoljno samo redovno odrzavanje higijene.Raspored u sobama i kuhinji je takav da je sve svima dostupno i prakticno,bez preteranih dzidzabidza.To nas gusi.Dvoriste zahteva puno posla ali time se bavi moj muz sa zadovoljstvom.Puno je zelenila i raznoraznog cveca,naravno veliki bazen je tu svakog leta za klince a i za nas.Iz dnevne se izlazi na veliku terasu na kojoj uzivamo sa decom,roditeljima,kumovima....do kasno u jesen.Ma milina jedna!Tako da ima da se radi vise nego u stanu ali se zato MNOGO,MNOGO VISE I UZIVA.Eto ovog leta ocekujemo nasu malu mezimicu JANU da se pridruzi braci u bazen,tako da ce i ovog leta biti veselo!

Stize Jana ali i mama i tata. Bas smo u subotu u Metrou kupili svkakve gumene gluposti za brckanje. Samo da se vreme prolepsa B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih da dodam jos nesto.....:)

iako sam uvek za kucu , moram napomenuti da u grckoj npr je mnogo bolje ziveti u stanu iz vise razloga...kao prvo, svi imaju ogromne stanove, njima je 75 kvadrata stan "jako mali".....kao drugo imaju ogromne terase, ali ogromne koje su uredjene fenomenalno, sa udobnim garniturama i zelenilom kao u parku...stvarno znaju da urede terase kao niko, tako da ti basta maltene i ne nedostaje,,,,,:)

a kao trece u zgradi si mnogo bezbedniji nego u kuci.....jer ipak sta god da se u zgradi desi , ima jos stanara pa moze se reagovati...a i zbog kradja, stan je u prednosti......jer ipak zgrada je dosta promentnija i bla bla...

ali opet vise volim kuce.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih da dodam jos nesto.....:)

iako sam uvek za kucu , moram napomenuti da u grckoj npr je mnogo bolje ziveti u stanu iz vise razloga...kao prvo, svi imaju ogromne stanove, njima je 75 kvadrata stan "jako mali".....kao drugo imaju ogromne terase, ali ogromne koje su uredjene fenomenalno, sa udobnim garniturama i zelenilom kao u parku...stvarno znaju da urede terase kao niko, tako da ti basta maltene i ne nedostaje,,,,,:)

a kao trece u zgradi si mnogo bezbedniji nego u kuci.....jer ipak sta god da se u zgradi desi , ima jos stanara pa moze se reagovati...a i zbog kradja, stan je u prednosti......jer ipak zgrada je dosta promentnija i bla bla...

ali opet vise volim kuce.:)

A gde ces da pobegnes iz stana ako si na 10 spratu a neko ti ,,nepozeljan,,na vratima?!Ja bar mogu kod komsije preko baste da bezim!HA,HA,HA,HA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najveći strah u stanu od zemljotresa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ničeg lepšeg nego uživancija u baštici..lepo sednemo, tu je i ljuljaškica i..uživancija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je najveca prednost kuce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde ces da pobegnes iz stana ako si na 10 spratu a neko ti ,,nepozeljan,,na vratima?!Ja bar mogu kod komsije preko baste da bezim!HA,HA,HA,HA!

nema ovde zgrada od 10 spratova.....do 4 samo :)

a ako je do bezanja, bezim kod komsinice,,,,terasa do terase smo...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najveći strah u stanu od zemljotresa..

slazem se...ali sto se ti plasis zemljotresa...pa tamo ih nema....

da vidis ovde kad pocne da trese :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je najveca prednost kuce :)

slazem se...jel ovo tvoje kuce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se...jel ovo tvoje kuce?

aham :) Nasa Lora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još malo..radovi su pri kraju hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga sanjuska..ako kupovina stana zanci STO DALJE OD SVEKI-batali sprat od kuce i bez dalje od napasti :lol:

ja sma inace zivela u kuci,ali oko nje ima dosta posla,zatim i pitanje grejanja tokom zime...naravno,sve zavisi kako je kuca sagradjena i opremljena,a i za to treba dosta para.zivim u stanu i to mi je mnogo prakticnije,ali ima manje prostora,tako da i jedno i drugo ima svoje prednosti i nedostatke.

BEZ OD SVEKI SANJCEK!!!! :lol:

Sprat je sagradjen pre 2 godine,ima izolaciju,u kuci ima parnog grejanja e sad...Pod kosinama su dve strane,a prostor je vise dug nego sirok.I to su ove duze pod kosinama...Ima terasu,inace je drugi sprat-znaci mnooogo stepenica...Mogu da se izvuku 4 sobe i kupatilo,plus dnevna,kuhinja,trpezarija na uzvisenju jer je tako napravljeno.E sad ne znam.Menjati 120 kvadrata za 50?Menjati to da se zna kada smo kuci za video-nadzor i interfon pa da mogu da izbegnem "nezeljene" goste?Necu imati dvoriste a i gde cu da postavim bazen,mnogo smo para dali za njega a ne ostavlja mi se ovde.Njegovi imaju plac ovde,100 metara od kuce.Tu je stara kuca(ona blatnjava)koja mora da se rusi,ima bas lepo dvoriste koje su dozvolili rodjaki da pretvori u bastu,struja,voda...Mnogo se treba uloziti tu.I pitanje selo ili grad?Selo je mirnije,skola postoji,mada ima dosta saobracaja!Alapaca koliko hoces od 6 ujutru se deru,alkoholicara isto!Srecom zatvorena je kafana koja je bila preko puta nase kuce pa nema vise buke nocu.Grad je ipak grad!Sve ti je blizu.A jos bih stan ostavila sinu kada se ozeni,da snajka ne prozivljava ovo sto ja sada prozivljavam,a mi da predjemo u selo.Ne znammmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Sanja...treba dobro izvagati.

Mada meni se cini i posle svega da za stan imas vise razloga ;)

U svakom slucaju budi srecna jer imas izbor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja nemam ni stan ni kuću :huh:

ali, polako.

Ja bih više voleo da imam dobru kuću, ali bih isto tako voleo da imam i dobar stan i u zavisnosti od mnogo toga, odabrao bih jedno.

Recimo, ima mnogo lepih stanova, velikih, sa velikim balkonom, na 2 nivoa, velikim sobama ....

A kuća, ima dvorište, GARAŽU koja je pored kuće, dosta slobodnog prostora za zabavu ...

I vrlo bitna stvar je lokacija. Džabe dobra kuća ako je u nekoj zabiti, nema kanalizacije, prevoza, škole .... Isto je i za stan.

Sada čakam, imam neke bodove, pa mogu da računam da ću dobiti stan od države, sećate se ono, kao STANOVI SOLIDARNOSTI :lol:

Neko je jednom napisao, ne znam ko i ne znam gde, al mi se svidelo, BILI SMO POD KOMUNISTIMA I NISMO IMALI NIŠTA, ONDA DOŠLE DEMOKRATE PA SVE PRODALE :P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja nemam ni stan ni kuću :huh:

ali, polako.

Ja bih više voleo da imam dobru kuću, ali bih isto tako voleo da imam i dobar stan i u zavisnosti od mnogo toga, odabrao bih jedno.

Recimo, ima mnogo lepih stanova, velikih, sa velikim balkonom, na 2 nivoa, velikim sobama ....

A kuća, ima dvorište, GARAŽU koja je pored kuće, dosta slobodnog prostora za zabavu ...

I vrlo bitna stvar je lokacija. Džabe dobra kuća ako je u nekoj zabiti, nema kanalizacije, prevoza, škole .... Isto je i za stan.

Sada čakam, imam neke bodove, pa mogu da računam da ću dobiti stan od države, sećate se ono, kao STANOVI SOLIDARNOSTI :lol:

Neko je jednom napisao, ne znam ko i ne znam gde, al mi se svidelo, BILI SMO POD KOMUNISTIMA I NISMO IMALI NIŠTA, ONDA DOŠLE DEMOKRATE PA SVE PRODALE :P:P:P

:lol::lol::lol: Dobro je taj neko rekao!

Srecno sa stanom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"BILI SMO POD KOMUNISTIMA I NISMO IMALI NIŠTA, ONDA DOŠLE DEMOKRATE PA SVE PRODALE '

Odprilike... :rolleyes:

Inace ja sam odrasla u kuci ali sam raspust i skoro svaki vikend bila kod bake u stanu.

Udala sam se i zivimo u kuci. Jeste da je u stanu mozda jeftinije ziveti i nema toliko ulaganja kao u kuci, ali ja sam uvek za kucu. Kuca je kuca, imas svoj mir i slobodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.