Moj dom / Dizajn enterijera

odgovora

Objavljeno

Mi imamo iste stolice kao Jelena, preporuke i od nas. Ja drzim one pljosnate jastuke preko pa je mebl cist.

Kate, rado bih ti spasila stolice, znam kako, ali nemam sa cime ni gde :( Morala sam da prestanem da sredjujem namestaj jer sam sve radila u stanu i to je bilo nemoguce... Hvala na preporukama, Ingrid i Zlatni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

смеј,

зашто не изнајмиш неки простор, опрема је јефтина а данас се преко интеренета све продаје? Већ сам написао, у временима кризе, најбоље се продају скупе ствари. 

Не треба ти више од 2000€ за прва 3 месеца са све алатом и изнајмљивањем простора. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljala sam o tome, imamo garazu koja se prodaje u blizini nase zgrade recimo. Ali moja kicma je u losem stanju a to je posao koji trazi zdravu kicmu, uz to je nezdravo smirglanje i jos ponesto sto se koristi od materijala. Skuplja dara nego mera, treba da budem zdrava i koliko toliko prava za godine koje dolaze :)

majat i jelena_ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo neke, oko 4000 smo platili, skroz presvucene eko kozom. Pokajah se prvo sto ne uzeh mebl jer lepse izgkeda ali uverila sam se milion puta da je ovo pravi izbor. Toliko prosipanja, fleka, upiskavanja, svega...samo prebrises i cao. 

Iste ovakve, imas na svskom cosku da ih kupis, mi smo nase na sajmu uzeli pre 5god.

https://www.google.rs/search?q=trpezarijske+stolice&client=tablet-android-samsung&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjbwc-zoZzKAhVEthQKHQwIDwQQ_AUIBygB&biw=962&bih=601#imgrc=U5pw32JOJj9mNM%3A

pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava, da li necim posebnim odrzavas tu ekokozu? Moja svekrva je pre 5-6 godine uzela neke stolice s presvlakom od eko koze i sedni deo je skroz popucao. Doduse, mislim da ih je ona uzela u forma ideale, a o njihovom kvalitetu nemam ni jednu lepu rec da kazem :P

Zbog toga, a i nekih drugoh stvari, kada je namestaj u pitanju ja sam u fazonu ili prava koza ili mebl. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego... ja trenutno renoviram stan, pa bih imala svasta u ovoj temi da pisem, ali nemam vremena :D

Kratko pitanje: ko od vas ima visoku lajsnu za parket: prednosti? Hajde ubedite me da je to bolje od one regularne male lajsne :) 

I da li je imate u boji parketa ili mozda u beloj boji? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego... ja trenutno renoviram stan, pa bih imala svasta u ovoj temi da pisem, ali nemam vremena :D

Kratko pitanje: ko od vas ima visoku lajsnu za parket: prednosti? Hajde ubedite me da je to bolje od one regularne male lajsne :) 

I da li je imate u boji parketa ili mozda u beloj boji? 

Manje su šanse da isprljas zid ako parket ne brises ručno :) Može to vrlo elegantno da izgleda. Ja bih je izabrala u boji parketa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je lepse kada je ta visoka lajsna i da je u boji parketa, ne volim neke kontraste. 

Voljena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelo, mi imamo visoku lajsnu u boji parketa. Pa pravo da ti kazem, osim sto lepse izgleda ja ne vidim sad tu neku posebnu prednost. Lajsna ko lajsna :lol:, sad lomis glavu ali cim je postavis zaboravices na nju. Ili sam samo ja operisana od tih stvari:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da napisem isto  sto i voljena po gotovu kad je brisanje parketa u pitanju.   neces izmazati zid ako ribas u brzini i nemas kad da detaljises.

Sto se tice izbor stolica ,svka cast Tangerine. Uzmi samo hemelovu kremu za kozu i njom jednom mesecno prebrises stolice.  

Jelena, reci joj za hemelovu kremu. Mada bi bilo bolje da nadje tapetara nekig da joj presvuce taj deo. Iskreno, i a koza zna da se pocepa i to gore nego eko koza po gotovu u autu. Nama u pasatu  na vozacevom seditu tamo gde kais ide i gde od prilike dodje ruka ,sve iskrzano.  I mora samo tapacirung ceo da se odradi.drugog leka nema.  Vrlo je bitan odrzavati kozu u startu, nebitno jel eko  ili prava,pa makar obicnim niveinim mlekom za telo povremeno premazati ili svinjskom mascu koja nije soljena. mo njoj treba malo vise da upije.

jelena_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U DM-u imaju vlažne maramice za kožu, dobre su.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa takve smo sinoć i uzeli, samo što je skaj bež/šampanj boje, a drvo mahagoni boje (bukva). 4750.

8291335461959stolica%20palma%20malteze.j

iste kao na slici imamo i mi, super su za sada, videcemo kako ce preziveti Mitu nestaska u najavi.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego... ja trenutno renoviram stan, pa bih imala svasta u ovoj temi da pisem, ali nemam vremena :D

Kratko pitanje: ko od vas ima visoku lajsnu za parket: prednosti? Hajde ubedite me da je to bolje od one regularne male lajsne :) 

I da li je imate u boji parketa ili mozda u beloj boji? 

Mi imamo visoku lajsnu na laminatu, u boji laminata (gore), dole je obicna parket lajsna. meni je visoka lepsa, i lakse se brise pod, nema dodirivanja zida kao kod niske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, ja moje prebrisem obicnim onim merom ili prontom i magicnom krpom. Kontam ionako nije prava koza pa se nisam udubljivala.

Al u pravu ste, uzecu te maramice u DMu, bas sam sad krenula do DMa.

Iskreno nisam ljubitelj tih falš koža-ili prava ili mebl, al ovo se pokazalo kao mnogo zahvalnije za odrzvanje.

U nedostatku novca za pravu kozu.

Jeste jedna stolica pukla, ali sa prednje strane, ne na sedalnom delu. Mislim da smo nekako zakacili pa zbog toga.

Jelena jeste se vratili iz Kg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao meni divno izgleda ta visoka lajsna. K' o u americkim filmovima.

Jedino sto je kod nas to skupo ko vrag.

Moja jedna poznanica je to radila, znam da se informisala na 100 mesta i tipa svugde je oko 10 evra metar al je nasla negde nesto baas bas jeftino, mozda 1evro.

Ako te zanima mogu se informisati.

jelena_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangi, ja imam prvu... 6300 je bila cena

mislim da je model neki Venus, nameštaj radović ili tako nešto sad ću izguglati

ja sam prezadovoljna

čvrste su i kvalitetne, široke i lepo stane cela guzica :D udobne, naslon ima fin ugao... mebl mi je neki fensi mikrofiber, supper se briše, skine se čak i hemijska olovka

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad izguglah visoku lajsnu, valjda je imamo i mi... nemam čime da slikam, pa da mi kažete imamo li je :D

ako je imamo, lepa je i tako :D

jelena_, Ummu i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad izguglah visoku lajsnu, valjda je imamo i mi... nemam čime da slikam, pa da mi kažete imamo li je :D

ako je imamo, lepa je i tako :D

i ja isto guglala :D bice da je i ja imam.

Lijepo izgleda i jes prakticno,sem' sto moram nakon laminata i nju da obrisem :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo uzimati visoke zbog odrzavanja i zbog toga sto je parket pri zidovima vrlo neravno odrezan tako da ce morati nesto sto ce pokriti te rupe. Sto rece neko to je detalj kojeg ja, zajedno sa karnisnama i vanjskom stolarijom, ako je funkcionalan, uopste ne registrujem u kuci :D 

jelena_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao meni divno izgleda ta visoka lajsna. K' o u americkim filmovima.

Jedino sto je kod nas to skupo ko vrag.

Moja jedna poznanica je to radila, znam da se informisala na 100 mesta i tipa svugde je oko 10 evra metar al je nasla negde nesto baas bas jeftino, mozda 1evro.

Ako te zanima mogu se informisati.

Pa da, razilika u ceni je cek 8 puta! obicna - visoka lajsna. Ali ok, u toj visokoj ima mnogo vise drveta, tj materijala. A kazu i da se teze postavlja. Ma... ja bih bez razmisljanja visoku, nego mm navalio na obicnu, kao sta joj fali. A do sada je toliko toga u sanu uradjeno po mome da moram negde i popustiti. A zao mi je, super mi je ta visoka, i lepa i sto kazete funkcionalna.

p.s. od par arhitekti sam dobila preporuku bas za belu, da ide kontrast u odnosu na parket, a uklapanje sa zidom. Ali tek na belu visoku mm nikad ne bi prisato :D

ako ti nije tesko daj kontakt od tih gde je kupila.. Ali ne moras ako ti je bilo kakav cim. Jer cemo mi verovatno uzeti tamo gde smo i pakret. Koju god da uzmemo.

 

sad videh da si uzela

mi imamo ove http://www.radovic-enterijer.com/trpezarija-venus.html prezadovoljna

vidim i jeca isto ^_^

Eeee da, Radovic je odlican! Ja sam izabrala sedno mesto sa meblom, a naslon od drveta. I to sam kombinovala, 4 imaju neke rupice, tj rombioide, i to je valjda od sper ploce, a dve stolice su inace masivnije i u sednom delu vece, a i naslon im je valjda od punog drveta, i one su teske kao djavo. Ja sam kao zamislila te dve u celo stola sto idu da budu masivnije. Ali nekako se najcesce koriste te sto su u celu stola, a kako su teske grebu parket.. (jos nam tepih za trpezariju nije stigao na red). Nije to lose, nego bih mozda sada sa ovim iskustvom uzela sve da budu lakse. I zbog dece, da lakse manipulisu njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jelena,  na noge od stolice stavi one filc podmetace, da ti se ne grebe parket. mozes i na noge od drugog namestaja koji se cesto vuce, premesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne stigoh da se ubacim po pitanju kože- eko kože. Nije prava koža uopšte toliko zahtevna ni osetljiva, u principu važno je samo da se ne iseče. Naravno, i kod prave kože itekako ima različitih nivoa kvaliteta. Kožna mi je i garnitura i trpezarijske stolice i sve sam ja to, bože moj, lickala počesto namenskim proizvodima pre klinaca. Otkad oni diktiraju tempo, jednom u par meseci stignem da to dobrano istrljam običnim vlažnim maramicama za bebu i opet sve sjajno izgleda. S druge strane, tačno je da je rok trajanja eko otprilike tih 5 godina. Posle toliko vremena jedna fotelja mi se doslovno izmrvila, a kod mojih roditelja trpezarijske stolice potpuno ispucale. 

Tangerine i Nice volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.