Moj dom / Dizajn enterijera

odgovora

Objavljeno

Malagarava, otkupljujem ramove od goblena!!!

a44761509fad096d04d7867740ee922a.jpg

onaj veliki tipa 130X 60 ili tako nesto?

u Hrv su mi al donecu dogodine ako ti jos budu aktuelni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo u nekih 60 m2 u potkrovlju,predsoblje,kuhinja i veliko kupatio su dolje zajednički,dijelimo sa sveki,mi gore imamo dječju,spavaću,dnevnu i wc.....taman koliko nam treba....prvo je sve bio otvoren prostor,ovo ljeto smo knaufom pregradili curi sobu,i opet ostalo ajme mjesta....

namještaj nam je starinski,antikviteti,ali sve se maksimalno koristi bez milosti,kombinirano sa novijim komadima (tehnika,kutna...)....prezadovoljna sam,nema puno namještaja,pod nam je brodski pa je i ugođaj odmah nekako topliji,domaći.....okrečeno u kivi zelenu boju i blijedo žutu,a detalje (lampe,lustere,grede,zidiće od cigle) je smislio i smontirao mm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iraela, mozes li neku slicicu da nam okacis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

može,sutra sliknem pa stavim da sad ne pravim disko,svi pozaspali,a ja svijetlim....ako nađem koju sad,stavim ;)

jelena_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovako nesto mala imam u planu..

hang-it-all-400-300.jpg

Ili ovu varijantu..

Zidni-Civiluk_slika_L_32176393.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala, moj ti je savet za na zid. S obzirom da imas malo dete.

Ja sam imala jako lep stojeci civiluk. Ali kako je predstavljao opasnost kad god bebac prodje i odusevljeno krece da ga drmusa i sl, zavrsio je kod mojih. Sada imamo za na zid. I to treba dobro ucvrstiti, da detetu ne padne na pamet da isprobava i taj komad namestaja ;)

iraela voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG, stojeci civiluk :angry: ne, nikako. To samo od sebe pada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saveti primljeni k znanju.

Inace gledam ovaj, parce iverice a 2700. Prosto napraviti al dzaba kad ne umemo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko košta dobra trpezarijska stolica? Je li 50 evra mnogo za ovako nešto?

EmaT4rs

za prvu nije a za drugu zavisi koje drvo je u pitanju. Ako je hrast onda je ok. Lepe su stolice, mada bele ne preporucujem dokle god imas malu decu, kao i mebl na stolicama,bolje koza pa kakva god da je. Pa odozgo neku sedalicu.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolji je svakako od svakog drveta,barem po meni ,hrast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti. Je l' hrast bolji od bukve?

Nisam pitala koje je drvo (ne razumem se :ph34r: ), za početak smo tražili samo odgovarajuću boju drveta (mahagoni mat) zbog stola koji smo kupili pre 5 godina, što donekle sužava izbor.

sad  mi Je mm objasnio,inace je stolar,uglavnom se se pravi od bukovine jer je lakse za obradu i lepse izgleda, hrast je masivan i desi se da ima cvoriva puno, a ta stolica sto si ti stavila misli d je od oraha al nije siguran.orah je isto dobro drvo i jako za namestaj. Isto se i od jelovine pravi prepoznatljivo je i zuto, ali ne traje bas dugo. Ako hoces da ti traje nesto reko je da biras nesto od ova tri drveta bukva,hrast i orah. Nas sank u restoranu je od hrasta starog preko 100g, slikacu ti ga pa ces videri kako izgleda.

Tangerine i zlatni papagaj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ce te pazarivati? Cuvaj se u Vitorogu i ostalim radnjama ima dosta kineske robe, badava da je napravljena od bilo kog drveta kad ne traje i fuserajski odradjeno.  Zagledaj obavezno sastave na stolicama. To je najbitnije gde je sedalni deo pa ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, nisam razumeo, da li si već kupila - poručila stolice ili tek treba to da uradiš?

Moj prijatelje je prošle godine kupovao negde u Valjevu ili okolini, stolice je plaćao 25€ - 30€ ali su vrhunske, puno drvo, dobar materijal tj platno i dizajn je bio super.

Ta fabrika pravi isključivo za izvoz, ne prodaju na domaćem tržištu, ali on poznaje nekoga, pa je dobio preporuku, a ovi imaju materijala pa prave po narudžbini. Ispadne baš jeftino, a odlične su, ja kada sam video, oduševio sam se, a nisam baš neko ko poznaje nameštaj, meni je to sve uglavnom, lepo :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako hoćeš, drugar će ih slikati, okačiću ti slike, pa ti vidi, meni su se opasno svidele, masivne, dobro urađene a cena je bila dobra.

U ponedeljak ću ti okačiti slike. 

Njemu je to stiglo kurirskom službom. On je vrlo zadovoljan, uzeo je i sto (astal) u kompletu, ako se ne varam :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je već reč o stolicama, treba mi info.

Želim da restauriram pradedine stolice, da li znate ko se time bavi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je već reč o stolicama, treba mi info.

Želim da restauriram pradedine stolice, da li znate ko se time bavi?

pitaj smey :) 

ona se bavi tim poslom, ali, čini mi se iz hobija. 

Zavisi koliko si spremna to da platiš, ali, koliko ja znam, to nije baš tek tako, jer, oni su koristili neke druge materijale za zaštitu (lak) ako su uopšte i koristili. 

To se može relativno lako uraditi, sitna šmirgla, pa polako. Ako su se rasklimale, ona ti ipak treba neko ima stege i sl. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala lepo :)

ZP, stolice su čvrste, al kao da imaju majusne rupice na nogarima. Ispod sedalnog dela su ogromni federi koji su zardjali. Svakako mi je želja da ih sačuvam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Рупице се решавају гитом за дрво, има да се нађе у разним нијансама, може да попуни мање пукотине, па и рупице. 

Опруге имају да се нађу, није ни то проблем. 

Предпостављам да између опруга и сунђера или платна има неки материјал да опруге не би пробиле то платно, жима, има и тога.

А на доњем делу, где се стављају те опруге, има сигурно шпер. 

Може то да се уради, али ће то коштати поприлично. Платно требаш да нађеш исто, да би личило ... у сваком случају, пронађи неког ко ће имати времена и живаца да се са тим "игра" у супротном, ако даш некоме ко је "индустријски" мајстор, неће их рестаурирати неко прерадити да буду "као нове" а то ти, предпостављам, није циљ.

Kate Kapetanica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli stolice od ovog proizvodjaca, i prezadovoljna sam http://www.radovic-enterijer.com/index.html

Konstrukcija je od punog drveta a naslon zavisi od modela.

Jedino sto sam uzela svetao mebl za sedni deo pa mi deca unistise, tj isflekase. Ali tako mi se uklapalo sa ostatkom stana, tamno drvo i svetli mebl. 

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.