Moj dom / Dizajn enterijera

odgovora

Objavljeno

ma cif je cudo i ja ga koristim za ribanje svega i svacega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mastam o danu kada cemo popakovati stvari i izaci iz ovih 45-6m2. Dve sobe (jedna kao trpezarija-dnevna, druga spavaca-dnevna, po potrebi), kuhinja i kupatilo.

Nista lepse nego kuciti svoju kucu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Selili smo se pred prvi porodjaj... ispostavilo se, kasno, da krov prokisnjava... pa smo se selili kad je Jovana imala sest meseci, a, da, prethodno je bojler u kupatilu eksplodirao, na svu srecu bez povredjenih, jer, ispostavilo se, instalacije nisu dobro povezane :angry: To je sve bilo pre pet godina. Pre godinu dana, saznam da sam trudna, okrecimo stan u sred februara da bi posle bili mirni, dodje april i ... gazde prodaju stan preko noci i eto opet selidbe. U petom mesecu trudnoce :angry: ! Da KONSTANTUJEM - pre trudnoce pozeljno je dobro razmisliti sta se iznajmljuje da ne biste posle, kao ja, pamtile trudnoce po selidbama, nisu bas lepe uspomene, a tek porodjaj i sve ostalo posle toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivim u kuci od 3oo kvadrata.Prizemlje + dva sprata + potkrovlje.Prostora koliko hoces.

Dve velike terase od 10m i jedna mala 3,4m.U dvoristu jos i supe,susara,salas,pekarska furuna itd.

Najsrecnija sam sto kada sam se udala bilo je opremljeno samo prizemlje i pola jednog sprata,tako da mm i ja opremamo ostalo po nasoj volji i ukusu.Takodje i dvoriste sredjujemo.Planiramo letnjikovac i sl.

Tako da nikada nebi menjala cak i veliki stan za moju kucu,jer bi to bila trecina mog sadasnjeg prostora.Ako Bog da pa jos i da se prosirimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Živela sam i u stanu i u kući. Kuća je zakon! Naravno ako ima sve uslove kao stan. To je kao strava stan ali nema komšije na glavi i pod nogama i sa strane i ima dvorište i zeleniš gde možeš da uživaš samo ti, a ne ti i još 500 ljudi...koji ga i prljaju i uništavaju...

Lepse i jednostavnije nisi mogla da kazes koliko je velika razlika izmedju stana i kuce. Svaka ti cast, Kiki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam bas kompetentna da ti delim savete jer celog zivota zivim u kuci. I dok sam bila kod mojih,a i sad kod mm. I jedno i drugo ima svojih prednosti i mana. Kuca je rupa bez dna i uvek nesto treba raditi na njoj ili oko nje. Ali zato je uzivancija ogromno dvoriste,bazen, basta,muzika do daske.... Opet,stan mi se cini ko kutijica.Cini mi se da bih ga spremila za pola sata i sve je na svom mestu. Ne mislis na fasadu,krov,grejanje...A opet u zgradi moras da budes tih,da ne lupas komsiji dole - objasni detetu da ne sme da galami jer mora da se postuje kucni red -,ne smes da nosis klompe po sobi :P .....

Ne zam, ipak glasam za kucicu slobodicu :)

E Baco ovo si dobro rekla.Kuca je nesto u sta covek ulaze dok je ziv.Stalno ima nesto za opremanje,menjanje,obnavljanje.A tek dok ocistis.Posto celu kucu sama odrzavam,najteze mi pada ked obavljamo neki rucak,dok ocistim dva dnevna boravka,dva kupatila,stepeniste,hodnici,pa dok operem ispred kuce,pa mm kosi travu,kupi lisce,ufff e to mi se smuci.Uskoro pravimo mladencice,a samo kad se setim da moram generalno ufff muka me hvata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kuca je rupa bez dna, a zgrade nisu :lol:

Mi sto zivimo u zgradama placamo odrzavanje... to odrzavanje se svodi na kvarove koji nastanu, a ne na tekuce odrzavanje zgrade. Drugim recima, niko od nas ne vodi racuna o zgradi u kojoj zivi kao jednoj velikoj kuci, nego se svi zatvorimo u svoje stanove pa koga briga! Zato placamo cifru na mesecnom nivou koja nam ne garantuje da ce zgrada opstati godinama... ne, ne...

Travu nam kose iz gradskog zelenila kad im je u planu (negde i nikad), liftovi se ponekad i operu, ali nikad ne farbaju, krovovi se ne popravljaju nego je to briga samo onog sto zivi dirketno izpod istog, a ako imamo srece da se organizujemo kao stanari, mozemo da okrecimo, sredimo sami...kao i oni koji zive u kuci... samo je razlika sto treba da se dogovaramo sa 100 ljudi da odrzavamo svoju 'kucu'.

hmmmm.... radije bih ja kosila svoju travu, menjala crep na SVOJOJ kuci, cistila blato samo od svojih cipela... izvin'te... nije kuca rupa bez dna, nego je stan satro trajna stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuca,kuca i jos sto puta kuca.Ceo zivot zivim u stanu,imam kucu ali kao da je nemam jer zivim u njoj samo kad dodjem u Srbiju.

Ne mogu da vam opisem kako se drugacije osecam u njoj nego u stanu.Disem nekako punim plucima,stan me nekad gusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuća definitivno, mada se ne bi bunila da i pored kuće imam i stan negdje na moru ili sl. :D Kao cura živjela sam u kući sa velikim dvorištem i sda kada sam se udala živim u kući sa još većim dvorištem i nikada ne bih mijenjala kuću za stan. Tačno je da je kuća rupa bez dna ali je to ipak naša kućica i rado ulažemo u nju. Mada i nema mnogo još toga da se uradi jer smo kuću spremili prije svadbe, i dobili smo dosta stvari a mi samo sada treba da je održavamo i završimo još neke sitnice, hm mada i nisu to baš jeftine sitnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vam je bitno kako vam stan ili kuca izgleda?

Ne mislim red-nered, vec uredjenje samo po sebi. Koliko su vam bitno detalji u stanu?

Da li ste od onih ljudi koji ce pre nesto kupiti za kucu, nego sebi?

Da li mislite da neciji stan tacnije uredjenje govori mnogo o jednoj osobi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su jako itni detalji jer daju toplinu i čine da od kuće ili stana napraviš pravi dom za uživanje

Ja volim da improvizujem

prije neki dan sam od jednog čike izdramčila šaš i divno je legao u stan. Imam dosta slika i one mi daju fenomenalan efekat pogotovo kada popalim lampe ili svijeće ... Jako lijepo izgledaju "pivske" flasice kada svijeća na njima izgori pa ostane vosak po njima .... takodje imam dosta ikona koje sam fenomenalno uklopila sa slikama tako da mi je to potpun efekat

nervira me sto je stalno nered, spremim kucu i nakon pet minuta Stefana i Ane kao da je uragan prošao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim kad vidim da je sve lepo uklopljeno boje zidova., namestaja, slike, sitnice, nekako mislim da dom odaje mnogo o nama samima. Ja pre kupim neku dzidzu za kucu nego sebi nesto, takva sam :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto obozavam da mi stan uvek izgleda super. Tj jako puno polazem na to. Volim slike, knjige u stanu, volim da ga uredjujem, sredjujem, jer smatram da je to DOM, i gde god da si uvek se vracas kucu u toku dana i volim da mi je tu lepo. AKo mi stan nije lep onda gde?!

A i valjda sam tako odgajana. Inace sam osoba koja cim udje prvi put kod nekoga u stan obraca paznju na detalje i odmah donosim zakljucak o toj osobi. Ne znam zasto.

Ovde znam masu srba koji su kao dosli privremeno i ne trude se oko svog stana. Imaju jedan krevet, ormar i ono osnovno. nema detalja, nema duse. U fazonu su "pa ovde smo privremeno", iako su neki od njih i po 10 godina bili ovde, sto je meni neverovatno da deset godina zive u stanu koji nije maltene dom. Mozda gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno mi je da stan nije prenatrpan,da ima puno svetlosti,da imam kutke za kafu i knjigu i leti i zimi, da se detalji uklapaju u celinu,ne volim stilski namestaj...

Moj je okrecen u zivopisne drecave boje..

Ne volim zavese,ne volim stolnjake...

Kod mene je uvek neki kreativni lom,ali bice bolje kad deca porastu.

Imam umetnicke slike i knjige i u to ulazem,pa na pitanje da li pre kupim nesto sebi ili za stan,odgovor je da kupim sebi umetnicku sliku koja ulepsa moj dom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno mi je da stan nije prenatrpan,da ima puno svetlosti,da imam kutke za kafu i knjigu i leti i zimi, da se detalji uklapaju u celinu,ne volim stilski namestaj...

Moj je okrecen u zivopisne drecave boje..

Ne volim zavese,ne volim stolnjake...

Kod mene je uvek neki kreativni lom,ali bice bolje kad deca porastu.

Imam umetnicke slike i knjige i u to ulazem,pa na pitanje da li pre kupim nesto sebi ili za stan,odgovor je da kupim sebi umetnicku sliku koja ulepsa moj dom.

Mi smo sad podstanari, ali smo trazili prazan stan, tako da smo ga sredili sebi da nam bude dom, ko zna kad cemo imati nesto nase, ali to nije razlog da ga ne uredim tako da se osecamo prijatno. I da moram sutra da se selim nije mi zao sto sam toliko vremena utrosila na sredjivanje jer to radim zbog nas. Volim te neke lepe detalje koji daju pecat prostoriji, ne mora to biti ni nesto skupo i jednostavne stvari se mogu srediti sa ukusom, a sto kaze Secer i kad odem negde uvek mi neke stvari zapadnu za oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sad podstanari, ali smo trazili prazan stan, tako da smo ga sredili sebi da nam bude dom, ko zna kad cemo imati nesto nase, ali to nije razlog da ga ne uredim tako da se osecamo prijatno. I da moram sutra da se selim nije mi zao sto sam toliko vremena utrosila na sredjivanje jer to radim zbog nas. Volim te neke lepe detalje koji daju pecat prostoriji, ne mora to biti ni nesto skupo i jednostavne stvari se mogu srediti sa ukusom, a sto kaze Secer i kad odem negde uvek mi neke stvari zapadnu za oko.

Sve isto kao i kod mene, i kad me pitaju a sta kad se budete selili, kako sta sredicu stan opet po svom ukusu ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako, nosis svoje stvari i opet sredis po volji, nesto ces uklopiti, nesto malo izmeniti i tako. Prijatelji su podstanari nekih 5 god, i za to vreme jos nisu popravili ni sredili feder koji im viri iz fotelje, kazu nije njihovo bas ih briga. Ali njihovo je dete sto sedi na toj fotelji, pa ako gazdarica nece to da sredi ja bi ga vala makar sama iscupala. Bas zato smo na kraju mi trazili nenamesten stan, a i ne bih mogla spavati na tudjem ( sem kad sam u gostima :D ).

Inace uvek volim ciniju svezeg voca u trpezariji, pa kad je sezona zute i crvene lale u vazi na stolu, stalak sa nasim uramljenim fotografijama mi je na primer mnogo drazi nego digitalni ram koji se ne setim da upalim iako na njemu imam more slika, tako neke stvari koje daju toplinu domu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo takođe u podstanarima i nikada nisam imala želju da sredim stan po svom ukusu do kraja. Funcionalan je i to mi je dovoljno. Nameštaj je naš, uglavnom smo većinu novog kupili pre par godina, osim kuhinje, koja je gazdina i prilično stara. Ne volim ovu zgradu, a više ni stan i jedva čekam da odemo odavde.

Za 3 godine smo se selili 3 puta i kako stvari stoje, u narednih mesec dva opet ćemo.

Dok ne budem na svome, neću polagati puno na uređenje stana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo takođe u podstanarima i nikada nisam imala želju da sredim stan po svom ukusu do kraja. Funcionalan je i to mi je dovoljno. Nameštaj je naš, uglavnom smo većinu novog kupili pre par godina, osim kuhinje, koja je gazdina i prilično stara. Ne volim ovu zgradu, a više ni stan i jedva čekam da odemo odavde.

Za 3 godine smo se selili 3 puta i kako stvari stoje, u narednih mesec dva opet ćemo.

Dok ne budem na svome, neću polagati puno na uređenje stana.

Uf pa bas cesto, i razumem u jednu ruku da nemas volje... Mi kako smo nasli ovaj stan evo 3 godine smo tu i nadam se da kad se budemo selili da cemo se onda useljavati u nas vlastiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se isto selili cesto, mada sam smo u ovom stanu 4 godine i planiram da se opet selim. Sto kaze Jacka, nesto ce se uklopiti, nesto nece.Gde god da putujemo izvan zemlje ja donesem neki suvenir za kucu, nikada mi nije padalo na pamet da kupim prvo nesto od garderobe u inostranstvu, iako sam luda za garderobom.

A to sto si napisala za fotelju i feder, mi je potpuno neverovatno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo sredjivali sprat razmisljala sam samo o tome da se sredi sto pre.Ovde nicega nije bilo.Raspored prostorija sam pravila ja tako sto sam pricala :"Zidaj tu,tu i tu".Ispalo je solidno.E a sad da se pitam mnogo toga bih izmenila,od laminata do kuhinje.Bice vremena i za to.A mm mi vec mesec dana namesta garnisne i nikako da ih namesti jer imamo dva prozora koji su kosi sa jedne strane i venecijaner za njih se ne pravi.Onda smo zalepili neprovidne folije na njih i to toliko ruzno izgleda da sam resila da malo "ublazim" zavesicama <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod s&s je mm uređivao po svojoj volji pre 4 godine, i dopada mi se, samo što od tolikog prizemlja imamo samo našu sobicu.

Mm sam pravi ormare i police (to mu je hobi, radi posao koji nema veze sa ovim :D)), pa samo proletos osvežili kuću cipelarnikom, policama za TV i knjige u dnevnom boravku, veliki ormar na mesto starog, čak i police u kupatilu...

Verujte mi da nas je sav materijal koštao negde oko 16 hiljada, a dobili smo mnogo više.

s&s se ne bune, samo kad ne moraju da daju iz svog džepa... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vam je bitno kako vam stan ili kuca izgleda?

Ne mislim red-nered, vec uredjenje samo po sebi. Koliko su vam bitno detalji u stanu?

Da li ste od onih ljudi koji ce pre nesto kupiti za kucu, nego sebi?

Da li mislite da neciji stan tacnije uredjenje govori mnogo o jednoj osobi?

Prostor u kome zivim mora da me opusta, da se tu osecam " kod kuce". Kad smo resili da trudnimo sa prvim detetom trazili smo da iznajmimo stan, naleteli slucajno na ovaj koji nas je odusevio i kupili ga... Volim prirodne tonove i kontraste, kod mene preovladjuju svetlo bez i tamno brao. Vazni su mi i detalji kao jastucici, slike itd. Obozavam da kupujem za kucu, za kuhinju ali i za sebe. Vise volim da kupim jednu kvalitetnu nego deset jeftinih stvari. Kad sam sredila nas stan presla sam na mamin pa svekrvin, jednostavno obozavam da sredjujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuća...

Volim je iako je toliko daleko od grada...

Prostrano i kad krenem napolje ne cimam niz stepenice kolica, torbu, dete...

Lagano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo,kako je lepo,cisto i uredjeno.I decica imaju zelene povrsine da se igraju i super je za setnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.