Drugi brak

odgovora

Objavljeno

...da li Vam je ovo prvi brak ili ne ili je Vasem suprugu mozda ovo drugi brak?Djeca iz prethodnih brakova?Vasa iskustva vezana na temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni i muzu je prvi brak i imamo za sada samo Ognjena,a kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRVI BRAK I MENI I NJEMU,DRUGU DECU SEM OVE NEMAMO.,,,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRVI BRAK I MENI I NJEMU,DRUGU DECU SEM OVE NEMAMO.,,,,,

Tacno sam znala da ces dati neki blesav odgovor :).

I meni i mm je prvi brak, i za sada jedino dete - bar meni :);) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni, prvi a njemu, on kaze da je prvi ^_^ .

Ja imam za sada jedno dete, cerkicu Emiliju a on kaze da i on ima samo jedno dete za sada i koja se zove cerkica Emilija. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugi brak. Prvi bez dece, ali veliko iskustvo! Sa drugim brakom mi se zivot okrenuo naopako u pozitivnom smislu. Tako sam lako shvatila koliko postoje paralelni svetovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drgi brak, drugo dijete sa drugim muzem

... njemu je ovo valjda prvi :) i valjda prvo dijete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugi brak i meni i njemu..oboje imamo po jedno dete iz prethodnog braka i sada čekamo naše zajedničko maleno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I njemu i meni je prvi brak ( i nadam se poslednji ). Meni prvo dete, a i on tako kaze...hahaha za ovih 10 godina se jos nije pojavilo nepoznato dete na vratima da trazi tatu.

Ala smo kvarne, sve kao sumnjamo iili nismo sigurne da li su negde nasi dragi muzevi " skrenuli sa puta".

Poznajem dosta zena, mladih koje su sada u drugom braku i imaju decu iz prvog braka i vidim da im je lepo i da su im muzevi lepo prihvatili dete, kao svoje.

Jedino sto sam primetila da su majke malo vise osetljive na dete iz prvog braka, nekako se bojazljive i bolecivije prema njima. Verovatno sa razlogom, ne znam.

Jedna moja drugarica se udala za coveka koji ima dete iz prvog braka i to dete zivi sa njima, ona ga pazi i gleda kao svoje ( imaju i zajednicko dete ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugi brak i meni i njemu..oboje imamo po jedno dete iz prethodnog braka i sada čekamo naše zajedničko maleno :rolleyes:

Kod vas je ona varijanta ( moje, tvoje, nase ), hahahaha

Da li sva deca zive sa vama i kako se oni slazu izmedju sebe?

Ja imam ocuha i koliko god sam se trudila da uspostavim dobar odnos sa njegovom decom nije mi poslo za rukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod vas je ona varijanta ( moje, tvoje, nase ), hahahaha

Da li sva deca zive sa vama i kako se oni slazu izmedju sebe?

Ja imam ocuha i koliko god sam se trudila da uspostavim dobar odnos sa njegovom decom nije mi poslo za rukom.

Hehe..nije..Steva je samo sa nama, a njegov sin je sa mamom, zivi u Beogradu...za sada Steva nije imao kontakta sa njim, ali kad se bebac rodi, naravno da ce doci....meni je najbitnije da je Steva prihvatio mog medu, a i on Stevu kao svoje..blesavko edan moj :rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi brak i meni i njemu....moja mama je imala lose iskustvo, moj tata ima cerku iz braka pre moje mame i ona je jedno vreme zivela sa nama posto joj je majka otisla u inostranstvo i ostavila je kod babe i dede majcinih, mojoj mami bilo zao pa je uzela da zivi sa nama, koliko god se moja majka trudila njoj je cak i bolje nego meni mislim ja sam bila beba ona trebala u skolu da podje, ona je uzvracala tako sto je vredjala moju majku, par puta me je i povredila, to mi je nasa baba(oceva majka) rekla kad sam odrasla, govorila kako ce njen tata da se pomiri sa njenom majkom i svakakve gluposti, i posle pobegla opet babi i dedi...glupaca, a oni je naterali udala se u nepunih 15 god.... i razvela se i nista...ima sina koji je odrastao kod babe i dede ocevih, jer joj i muz bio neuravnotezena i nezrela osoba iako 12.god stariji od nje.....steta samo koliko je moja majka bila dobra, kada je svi napustili moja majka je ta koja joj je pomogla.....a danas ni dobar dan na ulici da joj kaze......

malo sam skepticna po pitanju takvih brakova :( neka mi ne zamere one koje su u takvoj situaciji, ali svaka cast svima kojima uspe da to budu normalni porodicni odnosi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno sam znala da ces dati neki blesav odgovor :).

I meni i mm je prvi brak, i za sada jedino dete - bar meni :);) .

:rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi brak i meni i njemu....moja mama je imala lose iskustvo, moj tata ima cerku iz braka pre moje mame i ona je jedno vreme zivela sa nama posto joj je majka otisla u inostranstvo i ostavila je kod babe i dede majcinih, mojoj mami bilo zao pa je uzela da zivi sa nama, koliko god se moja majka trudila njoj je cak i bolje nego meni mislim ja sam bila beba ona trebala u skolu da podje, ona je uzvracala tako sto je vredjala moju majku, par puta me je i povredila, to mi je nasa baba(oceva majka) rekla kad sam odrasla, govorila kako ce njen tata da se pomiri sa njenom majkom i svakakve gluposti, i posle pobegla opet babi i dedi...glupaca, a oni je naterali udala se u nepunih 15 god.... i razvela se i nista...ima sina koji je odrastao kod babe i dede ocevih, jer joj i muz bio neuravnotezena i nezrela osoba iako 12.god stariji od nje.....steta samo koliko je moja majka bila dobra, kada je svi napustili moja majka je ta koja joj je pomogla.....a danas ni dobar dan na ulici da joj kaze......

malo sam skepticna po pitanju takvih brakova :( neka mi ne zamere one koje su u takvoj situaciji, ali svaka cast svima kojima uspe da to budu normalni porodicni odnosi :)

Znam o cemu pricas i mi smo bili u slicnoj situacija, sve se vrtelo oko druge dece ( doduse mladji su od mene ) a oni nakraju okrenuli ledja i svom ocu....a o nama da i nepricam...ma komplikovana prica.

Zaista svaka cast onima koji uspeju da usklade sve kombinacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvenci, i on meni i ja njemu, a i nase cedo je prvenac,za sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRVI brak i njemu i meni,i prvo(zasada)dete Djurdja i njemu i meni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi brak i meni i njemu i sto se mene tice volela bih da tako i ostane. Divim se ljudima koji ulaze u drugi brak pogotovo kad su tu deca,pogotovo malena decica,osnovci, srednjoskolci, iskreno ja to ne bih mogla, a razlog tome je sto sam ostala bez oca jako rano (nije nas ostavio jednostavno se razboleo i umro, ja sam imala 8 godina a sestra 4 godine), naravno moja majka je bila izgubljen slucaj tada pogotovo sto je to bilo najgore moguce vreme 90-ta godina i posle 2 godine nasla je 'prijatelja' uf pa blago receno skakao mi je po zivcima, on, pa njemu u principu nista nije falilo cak sta vise bio je ljubazan ali dzabe... Moja majka je imala najbolje namere ali jednostavno ona nikada nije bila na mom mestu (daj Boze da se nenadjem i ja nikad na njenom mestu) i ne zna kako sam ja to prozivljavala. Elem da neduzim puno (vec jesam hehehe) ta veza se rasturila posle 2 mucne godine za mene i sestru, a onda kada sam zavrsila skolu zaposlila se, jednom recju odrasla, shvatila sam da mojoj majci ipak treba neko i tako sam joj ja licno nasla decka, nisu ziveli zajedno bas su se zabavljali i lepo druzili, nazalost on je umro prosle godine i sada opet nema nikog :( Tamo gde sve funkcionise normalno i deca naprosto zaista lepo prihvate tog drugog coveka u zivotu njihovih majki, pa to je pun pogodak, ali ja zaista ne bih to uradila po cenu da ostanem sama ceo zivot, to je moje misljenje a nadam se da necu u skorije vreme biti u takvoj situaciji (bar jedno 40 godina, da da zelim da zivim ko kornjaca i muz i ja i nasa bubica i nasa buduca decica nadam se da ce ih biti jos)

Izvinite ako sam udavila sa postom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi brak i meni i njemu i imamo dvoje zajedničke dece...kada bi se jednog dana i desilo nešto da ostanem bez njega, nikad, ali nikad se opet ne bih udala, imala dečka i slično...deca su moj život...a kada deca porastu i odu, bila bih od onih baka koje kuce zovu bebicama...ha, ha, ha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne znaš šta ti donosi novi dan..ja sam imala tu ''sreću'' da je moj prvi brak bio katastrofa, nisam se jednostavno osećala lepo, imala sam utisak da neko drugi živi moj život..sada sam srećna žena, pored sebe imam čoveka koga volim i koji me voli, koji pre svega voli moje dete i trudi se oko njega kako se njegov pravi otac nikada nije trudio..valjda su i sudbine drugačije, ali eto, ja sam se tek po drugi put osmehnula životu..sada ne bih dala mog medu ni za šta na svetu..

Vishenka_17.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se razumemo, ja ne osuđujem osobe, koje imaju brak (ove) iza sebe...svakako da je lepo kada je osoba dovoljna hrabra i smela da se digne i ponovo "udahne život", ja lično za to ne bih imala snage. Ti si se Clara osmesila i to ti se vraća samo lepim, što mi je posebno drago. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I suprugu i meni je ovo prvi brak, a Anita nam je jedino dete, za sada... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne znaš šta ti donosi novi dan..ja sam imala tu ''sreću'' da je moj prvi brak bio katastrofa, nisam se jednostavno osećala lepo, imala sam utisak da neko drugi živi moj život..sada sam srećna žena, pored sebe imam čoveka koga volim i koji me voli, koji pre svega voli moje dete i trudi se oko njega kako se njegov pravi otac nikada nije trudio..valjda su i sudbine drugačije, ali eto, ja sam se tek po drugi put osmehnula životu..sada ne bih dala mog medu ni za šta na svetu..

Vishenka_17.gif

Apsolutno se slazem sa tobom...bas ono nikada ne reci nikad...S' obzirom da sam ja postavila temu,a nisam nista rekla o pomenutom,osjecam da sam nekako vam ostala duzna!Naime,meni je ovo prvi brak,a mom suprugu drugi...Ima cerkicu iz prethodnog braka sa kojom se savrseno slazem,ona obozava naseg Nikolu i zar treba nesto vise da trazim?!Iskreno nisam bas neki teret osjetila sto se tice njegovog prethodnog zivota,a istina je i da nisam osoba koja bilo sta trpi u zivotu!Naravno tolerancija,kompromis je mozda povecan na neku vecu razinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je 1.brak,uskoro ce i 2.zajednicko dete.Nadam se da ce tako ostati,ali se nikad ne zna sta nosi sutra.A ako se ne db razvedemo,nije bitno da li sa nekim ili sama,bitno da cu biti srecna,kao i deca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1.brak i meni i njemu i jedno dete,za sada :)

ma ja razmisljam, samo da deca budu srecna i zadovoljna nije bitno sa kim smo mi... nekako, znam ljude ciji su roditelji bili razvedeni a oni srecni, sposobni i odgovorni ljudi..a opet znam neke ciji su roditelji bili u jednom braku, i koji su imali uzasna detinjstva koja su naravno ostavila pecat...

ja mm volim i zelim da ostanemo zauvek zajedno,,,,e sad , ne znas sta ti sutra donosi...da me nesto izpizdi i da se razvedemo, naravno da bih nasla drugog...sigurno ne bih ostala sama....jer deci dzabe mama koja je sama ali nesrecna....a ja ako bih bila sama ne bih bila ja ja.....ali opet necu nista da pricam..nikad ne znas kako bi da se nesto nepoznato desi...za sada mi je dobro, ne razmisljam o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovo prvi brak, a mom mužu drugi. Prvi brak mu je trajao 5 godina i nisu imali dece. On i ja imamo jedno zajedničko dete. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.