Strah u snu

odgovora

Objavljeno

U toku spavanja,Bebac mi se trza,kao da se plasi necega,manifestuje se trzanjem rukica,poluotvorenim ocima,ponekad placom i nastavlja spavanje... :( :( :( Na svaki sum se budi koji dolazi sa vana,zvuk auta,razgovor ljudi,graju djece,iako mi nismo ni malo tihi u stanu,jer nismo htjeli da ga navikavamo na tisinu...mada,ja takodje imam relativno "lak" san i u trudnoci sam se budila na svaki zvuk...Imate neki savjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je stariji, ali imamo iste situacije. Pomoći nema, bar kod nas, mnogi su mi rekli da "salijevam stravu"-jel se tako kaže, ali ja ne vjerujem u to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvo salijevanje strave :rolleyes: deca do godinu imaju nezreo nervni sistem a trzaji i nagla budjenja ili polubudnost su rezultat sazrevanja istog...sve je to normalno,samo kod nekih beba u blazim oblicima a kod nekih je to bas izrazeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvo salijevanje strave :rolleyes: deca do godinu imaju nezreo nervni sistem a trzaji i nagla budjenja ili polubudnost su rezultat sazrevanja istog...sve je to normalno,samo kod nekih beba u blazim oblicima a kod nekih je to bas izrazeno

Da,da!Meni su salivali stravu kada sam bila mala,a bas joj je efekat :lol: :lol: :lol: samo me vise isprepadali i kad se sjetim one babu sto mi lupka iznad glave :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nas se budi na svaki sum,uzas.On je takav,dzabe sve,neki mogu spavati i kad nije tisina a neki ne.

A trzajevi-to je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja bebica se trza u snu. Nekada me probudi i njegov jecaj... :(

Trza se i kada ga iznenadi neki glasan zvuk u toku sna, ali se ne budi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je kao bebica dobro spavao,bez nekih trzavica,ali prosle zime,malo posle prvog rodjendana, bio je jadan period kad se budio u toku noci i vristao,kao da je u sobi bilo necega,bio je prestravljen i trebalo bi mu bas dugo da se smiri i ponovo zaspi. To je trajalo nekoliko noci za redom,pricala sam sa majkom o tome i nakon par sati ona me nazvala i rekla da su ponijeli Lukinu pidzamu kod neke zene da mu "slije stravu". Rekla sam joj da su trebali prvo da me pitaju jer ne vjerujem u te "mambo dzambo" vradzbine,urokljive oci i slicne stvarcice ali od tad se ti napadi nisu vise ponavljali,tako da me je to navelo da se zapitam,ima li ipak nesto u svemu tome,iako stvarno ne znam iz kog razloga/pakosti bi neko "urekao" dijete? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebaci se stalno desava da prvo "cvili" u snu kao da je nesto boli, pa se onda probudi uz takav plac kao da ju je nesto uplasilo! :( To je tako vec 4 mjeseca, budi se uplasena i uplakana! Dr kaze da najvjerovatnije ruzno sanja, ali meni je opet strasno da je slusam. Tugica moja. :(

Da li je moguce da je nesto uplasi tokom dana? Nije naviknuta na tisinu, ne trza se preko dana cak i kada neko vikne, ali moze li to da utice na san?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U toku spavanja,Bebac mi se trza,kao da se plasi necega,manifestuje se trzanjem rukica,poluotvorenim ocima,ponekad placom i nastavlja spavanje... :(:(:(

Ista sutuacija je i kod nas... Bas mi je zao kad se tako streca... Pa razmisljam mozda smo je uplasili necim.. Ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista sutuacija je i kod nas... Bas mi je zao kad se tako streca... Pa razmisljam mozda smo je uplasili necim.. Ne znam...

Milenice, bebe u snu ponovo proživljavaju dan, sve šta im se desilo, da li su videli nešto, nešto naučili itd... to je sve normalno i to se dešava...

Moje dete je sad u zadnje vreme počelo prepričavati dnevne događaje u snu...al on je veliki pa priča, a Una je mala pa se trza... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista sutuacija je i kod nas... Bas mi je zao kad se tako streca... Pa razmisljam mozda smo je uplasili necim.. Ne znam...

Ne brini! Nista strasno i moja se trzala, ja se tripovala, a onda mi doktorica rekla da je to sasvim normalno. Kaze da se njihov nervni sistem jos razvija i salje pogresne signale tijelu. A sto kaze Maki, i ponovo prozivljavaju dan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.