ginekolog kaze:"sve je o.k.",a bebe nema!

odgovora

Objavljeno

Koji su uzroci neplodnosti u slucaju kada je na ginekoloskom pregledu utvrdjeno da je sve u apsolutnom redu,tj.papa uredan,jajnici nisu policisticni,kolposkopski pregled dobar,a partnerovi svi nalazi ,ukljucujuci i spermogram,odlicni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji su uzroci neplodnosti u slucaju kada je na ginekoloskom pregledu utvrdjeno da je sve u apsolutnom redu,tj.papa uredan,jajnici nisu policisticni,kolposkopski pregled dobar,a partnerovi svi nalazi ,ukljucujuci i spermogram,odlicni!

uh pa podugacak je spisak sta bi moglo biti...pre svega stres on je najveci neprijatelj zacecu sto se i meni dogodilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasi priljatelji su 7god.pokusavali da ostanu u drugom stanju,na svaki nacin,2.vantelesna oplodnja im je uspela,imaju slatku devojcicu... :) A samo god.dana posle porodjaja-kad su razmislaji u pravcu imamo ovo jedno balgo,ako ne budemo imali vise dece nema veze-ona ostane trudna prirodno... :)

I mi smo "radili" na bebi aktivno 6meseci i kad smo odustali(u smislu "ma zatrudnecemo kad zatrudnimo"),kad smo se skroz na skroz opustili-zatrudnela sam sa Teodorom... :)

Tako da samo opusteno,bez stresa sto i Lili kaze,ako dr.kaze da je sve u redu nista se nemojte brinuti... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji su uzroci neplodnosti u slucaju kada je na ginekoloskom pregledu utvrdjeno da je sve u apsolutnom redu,tj.papa uredan,jajnici nisu policisticni,kolposkopski pregled dobar,a partnerovi svi nalazi ,ukljucujuci i spermogram,odlicni!

Draga, ne želim da te plašim, ali pregledi što si ti uradila su samo osnova. Nisi radila hormone, folikometriju, prohodnost jajovoda..... Ima tu pregleda i pregleda. A kao što reče Lili stres i velika želja za bebom isto mogu da otežaju začeće. Koliko dugo radite na bebi i koliko imate godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim je doktor rekao da je sve u redu,nema razloga za brigu...I ja nisam bas odmah mogla da ostanem jer smo previse bili optereceni time i razmisljali..Tek kada sam se opustila i rekla kad bude,bude,ostala sam trudna...Citala sam da treba dve godine da imate redovne odnose da bi zatrudnela,tek posle mozes da ides kod lekara na analize...Tako da samo se opusti i ne sekiraj se..Kad se najmanje budes nadala,obradovaces se...Pozdrav... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je to bilo isto sve je ok ali bebe nema,ustvari problem je bio u glavi , bila sam i previse opterecena i imala sam preveliku zelju e od svega toga desila se blokada u organizmu,onda sam nekako malo te svari izbacila iz glave desile su se neke druge lepe stvari u porodici ja sam se malo rasteretila i eto meni Stase posle godinu ipo dana sada uzivam sa njom i kada pomislim bila sam luda sto sam snimala filmove u glavi!

Janjo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je to bilo isto sve je ok ali bebe nema,ustvari problem je bio u glavi , bila sam i previse opterecena i imala sam preveliku zelju e od svega toga desila se blokada u organizmu,onda sam nekako malo te svari izbacila iz glave desile su se neke druge lepe stvari u porodici ja sam se malo rasteretila i eto meni Stase posle godinu ipo dana sada uzivam sa njom i kada pomislim bila sam luda sto sam snimala filmove u glavi!

Bravo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( cao svima....u braku sam vise od godina i po,ali bebe nema posle drugog meseca braka sam se vec zapitala zasto ne ostajem u drugom stanju,saveti od prijatelja kako nakon odnosa treba da ostanem da lezim okrenuta na desnu sranu inisu pomogli,probala sam da pijem macinu travu nakon cega sam dobila veliki odliv da su mi inekcijom zaustavili odliv usred cega sam se osecala slabo....pre 4 meseca sam otisla kod dr.koji je rekao da je sa mnom sve u redu osim sto imam malo povecano belo pranje i da garantuje da cu za mesec-dva ostati u drugom stanju,ako za to vreme ne ostanem da dovedem muza na pregled!!!moj muz je to odbio a trudnoce ni na vidiku....pomozite mi sta da radim,ocajna sam kako da povecam sanse da zatrunim?????veliko hvala unapred

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( cao svima....u braku sam vise od godina i po,ali bebe nema posle drugog meseca braka sam se vec zapitala zasto ne ostajem u drugom stanju,saveti od prijatelja kako nakon odnosa treba da ostanem da lezim okrenuta na desnu sranu inisu pomogli,probala sam da pijem macinu travu nakon cega sam dobila veliki odliv da su mi inekcijom zaustavili odliv usred cega sam se osecala slabo....pre 4 meseca sam otisla kod dr.koji je rekao da je sa mnom sve u redu osim sto imam malo povecano belo pranje i da garantuje da cu za mesec-dva ostati u drugom stanju,ako za to vreme ne ostanem da dovedem muza na pregled!!!moj muz je to odbio a trudnoce ni na vidiku....pomozite mi sta da radim,ocajna sam kako da povecam sanse da zatrunim?????veliko hvala unapred

:lol:

ja sam slusala svakojake savete,te ne ustaj,macina trava,i slicne stvari,ima ih na pretek,i nijedna mi nije pomogla,dok mi nisu na laparaskopiji pronasli endometriozu,koja se ne vidi pomocu obicnog UZ... mislim da prvo moras uraditi detaljne analize,kao i tvoj muz,da bi se znalo ako neki problem postoji,a ako ne postoji,onda da poradis na tome da se opustite,tj. da ne vodite ljubav da biste napravili bebu,vec zato sto se volite,i nema mesta ocaju,meni je trebalo 4 godine da to skontam,zato opusteno i puno srece ti zelim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( cao svima....u braku sam vise od godina i po,ali bebe nema posle drugog meseca braka sam se vec zapitala zasto ne ostajem u drugom stanju,saveti od prijatelja kako nakon odnosa treba da ostanem da lezim okrenuta na desnu sranu inisu pomogli,probala sam da pijem macinu travu nakon cega sam dobila veliki odliv da su mi inekcijom zaustavili odliv usred cega sam se osecala slabo....pre 4 meseca sam otisla kod dr.koji je rekao da je sa mnom sve u redu osim sto imam malo povecano belo pranje i da garantuje da cu za mesec-dva ostati u drugom stanju,ako za to vreme ne ostanem da dovedem muza na pregled!!!moj muz je to odbio a trudnoce ni na vidiku....pomozite mi sta da radim,ocajna sam kako da povecam sanse da zatrunim?????veliko hvala unapred

:lol:

Mm vas ne bi ni primio, ako tm nece da da spermu na pregled. To je jedno bezbolno ispitivanje, sve ostalo ces ti raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( cao svima....u braku sam vise od godina i po,ali bebe nema posle drugog meseca braka sam se vec zapitala zasto ne ostajem u drugom stanju,saveti od prijatelja kako nakon odnosa treba da ostanem da lezim okrenuta na desnu sranu inisu pomogli,probala sam da pijem macinu travu nakon cega sam dobila veliki odliv da su mi inekcijom zaustavili odliv usred cega sam se osecala slabo....pre 4 meseca sam otisla kod dr.koji je rekao da je sa mnom sve u redu osim sto imam malo povecano belo pranje i da garantuje da cu za mesec-dva ostati u drugom stanju,ako za to vreme ne ostanem da dovedem muza na pregled!!!moj muz je to odbio a trudnoce ni na vidiku....pomozite mi sta da radim,ocajna sam kako da povecam sanse da zatrunim?????veliko hvala unapred

:lol:

Ako smem da pitam zašto tm neće? Godinu i po dana još nije ništa, ali mene više brine što on neće da sarađuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po mojem mišljenju AKO SI SVE nalaze uradila onda imaš problem u glavi - previše si opterećena.

Čućeš gomilu slučaja gde su žene ostajale u drugom stanju čekajući na VTO, tako da ako je baš SVE u redu onda moraš da nađeš način da se opustiš i naravno akcija svaki drugi dan po makar 2x dnevno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako smem da pitam zašto tm neće? Godinu i po dana još nije ništa, ali mene više brine što on neće da sarađuje.

Zato jer se to zove bracni sterilitet, a ne samo zenin. Kad zena krene sa testovima, muz MORA da da spermu. Kako da znaju da nije do njega?! Zenu provere i sve bude ok, a muz se tek onda seti da da spermice na pregled i ustanovi se da nisu bas ok. Sta reci?

Zato je mm uvek na zeninoj strani. Skoro svi testovi za zene bole, a za davanje sperme ne treba nista sem dobre volje i ne vidim sto im je onda tako tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je bilo bas tako sve OK a bebe nema 3 godine <_<

I stvarno kad sam vise ono sebi rekla ma daj bre uzivaj u zivotu bice dece,mlada si... a uz to smo se i selili ja sam zatrudnela. Evo sa drugom trudnocom posle 3 meseca pokusavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji su uzroci neplodnosti u slucaju kada je na ginekoloskom pregledu utvrdjeno da je sve u apsolutnom redu,tj.papa uredan,jajnici nisu policisticni,kolposkopski pregled dobar,a partnerovi svi nalazi ,ukljucujuci i spermogram,odlicni!

i samnom je bio isti slucaj i jednostavno mi je posle svih tih urednih nalaza, doktorica rekla da cu ostati u drugom stanju kad budem vodila ljubav a ne pravila bebu... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim je doktor rekao da je sve u redu,nema razloga za brigu...I ja nisam bas odmah mogla da ostanem jer smo previse bili optereceni time i razmisljali..Tek kada sam se opustila i rekla kad bude,bude,ostala sam trudna...Citala sam da treba dve godine da imate redovne odnose da bi zatrudnela,tek posle mozes da ides kod lekara na analize...Tako da samo se opusti i ne sekiraj se..Kad se najmanje budes nadala,obradovaces se...Pozdrav... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje i ja sam svasta proveravala i hlamidiju,ureaplazmu,mikroplazmu,sve hormone,torch(kompleks analiza za viruse i infekcije),pila zdravac, folnu kiselinu i nista!!! Ne znam sta je sa mnom ali rezultati kazu da sam zdrava i suprugov spermogram je dobar!

I na kraju sam uradila i HSG pre 2 meseca u Narodnom Frontu sa anestezijom,rendgen je pokazao da nema nikakvog zacepljena,a doktorka mi je rekla da postoje velike sanse da ostanem trudna posle toga,jer ubrizgavaju radioaktivni jod koji malo prosiri jajnike. I eto...jos uvek nema nista.

Pa ako bi me neko savetovao,kako da se opustim i ne mislim na to,jer je to po meni nemoguce,a u braku sam vec 3 godine!!!?

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje i ja sam svasta proveravala i hlamidiju,ureaplazmu,mikroplazmu,sve hormone,torch(kompleks analiza za viruse i infekcije),pila zdravac, folnu kiselinu i nista!!! Ne znam sta je sa mnom ali rezultati kazu da sam zdrava i suprugov spermogram je dobar!

I na kraju sam uradila i HSG pre 2 meseca u Narodnom Frontu sa anestezijom,rendgen je pokazao da nema nikakvog zacepljena,a doktorka mi je rekla da postoje velike sanse da ostanem trudna posle toga,jer ubrizgavaju radioaktivni jod koji malo prosiri jajnike. I eto...jos uvek nema nista.

Pa ako bi me neko savetovao,kako da se opustim i ne mislim na to,jer je to po meni nemoguce,a u braku sam vec 3 godine!!!?

Pozz

Moj savet ti je da ipak nekako probas da se opustis i nerazmisljas o bebi dok vodis ljubav . Pusti neku lepu laganu muziku i dozvoli joj da te ponese utoni u suprugov zagrljaj i vodi ljubav kao da vam je prvi put , ludirajte se i pustite masti na volju. I nemoj posle takve noci da razmisljas o testovima za trudnocu nego kako ces sledecu noc uciniti jos uzbudljivijom i lepsom. Meni je ovo pomoglo samo sto mi je trebalo puno godina da bih se opustila . Sad imam sina od 8 meseci i nemogu da verujem da mi je samo to opustanje bilo potrebno da bih ugledala najlepse i najdragocenije bice u svom zivotu. Zelim ti puno zdravih i lepih beba a bice ih sigurno . :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je u glavi. Opusteno i sve ce biti OK. Ovo kazem iz licnog iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TRI GODINE RADIMO NA BEBI.TRI INSEMINACIJE...CEKAM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stres je najveci problem ostati u drugom stanju.

Znam par koji je 7 godina pokusavao da dobije bebu, isao na sve moguce i nemoguce preglede i na kraju kada su promenili okolinu stanovanja (previse stresa od pune kuce ljudi) i otisli tog leta daleko od svih na odmor, dogodilo se ono sto su najvise zeleli, prirodnim putem - beba.

Dakle za pocetak pokusajte da se opustite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stres je najveci problem kada zena zeli ostati u drugom stanju.

Znam par koji je 7 godina pokusavao da dobije bebu, isao na sve moguce i nemoguce preglede i na kraju kada su promenili okolinu stanovanja (previse stresa od pune kuce ljudi) i otisli tog leta daleko od svih na odmor, dogodilo se ono sto su najvise zeleli, prirodnim putem - beba.

Dakle za pocetak pokusajte da se opustite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je problem u glavnom u glavi, ali reći OPUSTITE SE je totalno bezveze samo zato što ne možeš ti po komandi da se opustiš. Mi kad smo tri meseca pravili bebu ja sam bila na iglama, a ne mogu ni da zamislim kako je to kad je duže. Tu se žena u stvari ne opusti već izgubi nadu. Opušten si kad imaš 20 godina a sa +-30-35 UOPŠTE nisi opušten.

Isto sam i ja pričala...opustite se, ali verujte mi onaj ko ne može da dobije bebu NE MOŽE da se opusti makar svi maseri bili pored nje i lagani povetarac sa Kariba joj prolazio kroz kosu.

Palčica i Saskica011 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.