Kantarionovo ulje i epiziotomija

odgovora

Objavljeno

Cao svim mamama :rolleyes:

Interesuje me da li je neka od vas mazala kantarionovo ulje od 7.mes trudnoce u predelu medjice?Cula sam da mazanje 3-4x dnevno moze lepo da razmeksa medjicu pa epiziotomija nije ni potrebna. :rolleyes:

Kakva su vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ono što sam ja čula je da treba mazati maslinovo ulje, kantarion se maže kasnije posle epiziotomije, ali ne dok ne zaraste rana... ali to je samo ono što sam načula, moraćeš to još negde da proveriš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ono što sam ja čula je da treba mazati maslinovo ulje, kantarion se maže kasnije posle epiziotomije, ali ne dok ne zaraste rana... ali to je samo ono što sam načula, moraćeš to još negde da proveriš

sto se tice mazanja pre porodjaja zaista ne znam ali mislim da ne moze da skodi,a posle porodjaja naravno da moze jer ono i sluzi za zarastanje rana i ujedno je brani od infekcija..uostalom sve se to moze procitati na bocici kantarionovog ulja kupljenog u apoteci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice mazanja pre porodjaja zaista ne znam ali mislim da ne moze da skodi,a posle porodjaja naravno da moze jer ono i sluzi za zarastanje rana i ujedno je brani od infekcija..uostalom sve se to moze procitati na bocici kantarionovog ulja kupljenog u apoteci :rolleyes:

Nama je tu info dala babica na vezbama za trudnice,ali ne znam koliko je delotvorno. Nju ne racunam,posto je njoj na porodjaju drugarica-babica sat vremena sirila medjicu da joj ne bi radili epiziotomiju.

Kako god ja pocela sa mazanjem pa cu javiti rezultat za koji mesec :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim mamama :rolleyes:

Interesuje me da li je neka od vas mazala kantarionovo ulje od 7.mes trudnoce u predelu medjice?Cula sam da mazanje 3-4x dnevno moze lepo da razmeksa medjicu pa epiziotomija nije ni potrebna. :rolleyes:

Kakva su vasa iskustva?

Nemože da škodi,a što se tiče mazanja posle porođaja,mene su 3 puta secnuli i svaki put sam odmah po povratku kući iz porodilišta mazala kantarionovo ulje (domaće) i rana je zarastala u roku od nekoliko dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mazala. malo sam pukla (1 sav), i to bas u predelu koji sam najvise mazala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onosto sam ja ja procitala u literaturi je da je tu glavna caka upravo ta masaza! nigde nisam procitala da se koristi odredjena vrsta ulja,vec lubrikant,a poenta je upravo u tom,,rastezanju`` medjice,a ne sredstva kojim se maze.

pitala sam patronaznu sestur koja mi vodi skolicu za trudnice,ona za to nije cula i smatra da to nema nekog efekta.to sve zavisi od tvoje koze i organizma.

treba pokusati,mada sam cula da u nekim porodilistima ni ne cekaju vec te odmah secnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne moze da skodi. Ja u trudnoci nisam nista mazala, kad sam se porodila bila sam malo secnuta, tad sam mazala kantarionovo ulje, rana mi je jako brzo zarastla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onosto sam ja ja procitala u literaturi je da je tu glavna caka upravo ta masaza! nigde nisam procitala da se koristi odredjena vrsta ulja,vec lubrikant,a poenta je upravo u tom,,rastezanju`` medjice,a ne sredstva kojim se maze.

pitala sam patronaznu sestur koja mi vodi skolicu za trudnice,ona za to nije cula i smatra da to nema nekog efekta.to sve zavisi od tvoje koze i organizma.

treba pokusati,mada sam cula da u nekim porodilistima ni ne cekaju vec te odmah secnu.

Da,masaža kreće od 35.ned.I to ću da probam,samo da dodje ta 35.ned.Imam još 2ned da sačekam. :)

poZzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto živim u provinciji (čitaj- zabiti) gde nema nikakvih škola niti školica za trudnice, a doktori ti, dok ne navališ sasvim, ne daju gotovo nikakve informacije i patronažne sestre dodju kući da ti izmere pritisak i da vide kakav ti je stan,a ne da te posavetuju nešto normalno - ja sam morala da se informišem iz raznih knjiga, časopisa, od prijateljica i sl.

Savet da mrežasti uložak prvi do tela natopim čistim kantarionovim uljem (pošto je ona stavljala po više uložaka) sam dobila pre par dana od moje kume. Tada sam i prvi put čula da se to praktikuje i planiram da to i sprovedem u delo, samo ona mi je savetovala da to počnem da primenjujem praktično odmah po porodjaju, a ovde pročitah da treba da sačekam da rana zaraste malo pa tek onda. Šta sad? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj da malo zaraste,ja sam se samo prala obicnom vodom i dva puta dnevno sam stavljala jod na ulozak pa na ranu par minuta da odezinfikuje pa skimem i svaki put kad bih isla u wc obrisala bih se mrezastim uloskom natopljenim vodom,nikako toalet papirom i rana mi je super zarasla,nisam imala nikakve komplikacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu sigurno mazati kantarionovim uljem,svi mi ti savetuju=od iskusnih majki do patronaznih sestara. trenutno prskam oktenisept,a za par dana cu kantarion. javljam kako deluje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim mamama :rolleyes:

Interesuje me da li je neka od vas mazala kantarionovo ulje od 7.mes trudnoce u predelu medjice?Cula sam da mazanje 3-4x dnevno moze lepo da razmeksa medjicu pa epiziotomija nije ni potrebna. :rolleyes:

Kakva su vasa iskustva?

znaci ja bih mogla da pocnem sa mazanjem, sedmi sam mesec? Ne moze da skodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ipak sve to zavisi od koze...

ma da zavisi,kao i sve ostalo od tvoje genetike.ja sam kantarion mazala na ranu posle porodjaja i stvarno brze zarasta.na parcence vatice sipnem malo ulja i premazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je sestra u školici preporučila mazanje uz masažu bademovim ili kantarionovim uljem 2-3 puta nedeljno!

Ona tvrdi da to može biti od nezamislive pomoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece skoditi, ali nece bas ni nezamislivo da pomogne. Kakva vam je koza, tako cete proci. Ipak, ja sam uvek za secenje. Bolje nego da pukne sve to.

Prvi put su me secnuli, drugi put ne.

Ranu ne bi trebalo mazati, jer moze da se zagnoji, ali i to zavisi od koze... Obicno pranje je ok, a ako zatreba jos nesto, reci ce patronazna.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno se slažem da je bolje seckanje nego puckanje! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako vam dete bude imalo obim glave 36cm kao moje,dzaba vam mackanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Miki je imao obim glavice 35 tako da su me dobro secnuli.. Jos sam pre neki dan isla da mi skidaju konce, 100 cuda.. Meni su i u porodilistu i u domu zdravlja rekli da ranu samo odrzavam sa octanisept sprejom.. Jer i kad sam se porodila u porodilistu su mi to prskali, a to su koristili i za bebin pupak.. Kad sam isla u DZ isto su mi rekli da nastavim sa njim, a i pedijatriska sesta mi je rekla da je dobar. Tako da ga svaki vece posle tusiranja isprskam i super.. Samo ne znam koliko dugo ga treba koristiti ali pitacu kad budem isla na kontrolu.. Malo sam OT jer pisem o octanisept spreju(koji je inace stvarno super jer mi je sve ok pa vam ga zato preporucujem), a ne o ulju ali eto, samo da napisem svoje iskustvo.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Miki je imao obim glavice 35 tako da su me dobro secnuli.. Jos sam pre neki dan isla da mi skidaju konce, 100 cuda.. Meni su i u porodilistu i u domu zdravlja rekli da ranu samo odrzavam sa octanisept sprejom.. Jer i kad sam se porodila u porodilistu su mi to prskali, a to su koristili i za bebin pupak.. Kad sam isla u DZ isto su mi rekli da nastavim sa njim, a i pedijatriska sesta mi je rekla da je dobar. Tako da ga svaki vece posle tusiranja isprskam i super.. Samo ne znam koliko dugo ga treba koristiti ali pitacu kad budem isla na kontrolu.. Malo sam OT jer pisem o octanisept spreju(koji je inace stvarno super jer mi je sve ok pa vam ga zato preporucujem), a ne o ulju ali eto, samo da napisem svoje iskustvo.. ;)

U svakom slučaju nije loše znatitakve stvari!:))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čula da je maslinovo ulje izuzetno dobro za razmekšavanje međice i to od jedne devojke koja se porodila isto kad i ja i koja je zahvaljujući maslinovom ulju izbegla epiziotomiju. A što se kantarionovog ulja tiče, meni ga je ginekolog preporučio 7 dana nakon porođaja, tj. nakon skidanja konaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MORAM I JA DA PROBAM TO SA MASLINOVIM ULJEM... KOLIKO GA JE MAZALA PRE PORODJAJA?

Beka092 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počela je od 33. nedelje. Pokušaj, ja ti držim pesnice!

Ja sam inače imala epiziotomiju i nisam osetila kad se me sekli, a ni ušivanje nije bilo bolno. Ali rana jeste bolela tokom zarastanja, a i samo održavanje rane je bilo nezgodno. Zato pokušaj, nemaš šta da izgubiš! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.