Prvi pregled posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam planirala da odem na kontrolu 6 nedelja nakon porodjaja, kad, ono, dobila.. Izgleda da je doktor koji me je poradjao dobro uradio reviziju. Krvarenje je posle porodjaja trajalo nekih 40-tak dana, onda je bila pauza i taman sam mislila da je kraj, kad opet pocelo krvarenje, ali je bilo drugacije nego ono posle porodjaja (kao kad dobijem) ivto u blazem obliku..

Ocekujem da ce mi ginekolog reci da je sve u redu :P^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila na pregledu.

Imam delimičan spad donjeg zida vagine i bešike.Dala mi vaginalete joda ineke vežbe.Da li je neko imao sličan problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koje vezbe ? ovde je obavezno da se rade Kegelove vezbe posle porodjaja za sve da li ovo radis : stisne misice u vagini i tako zadrzis par sekundi brojis do 10-15 tako 6 serija dnevno 6 mes.posle porodjaja...ja mogu reci meni nikad na pamet ne padne da uradim...

Ni meni,a sad moram 50 takvih i 50 brzih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,ja sam se opustila i vidi šta napravisad.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I to sam prezivela,pppp :rolleyes: .I nije strasno ni bolno,samo neprijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I to sam prezivela,pppp :rolleyes: .I nije strasno ni bolno,samo neprijatno.

Ko i inače pregled kod ginekologa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko i inače pregled kod ginekologa ;)

Da ali ja sam imala strah svaki put kad idem,a ovog pregleda sam se bas plasila.Medjutim valda od prirodnog porodjaja pa se sve prosirilo :lol: ,nije bilo bolno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage ne znam da li negde vec ima ova tema ili pitanje pa zato ovde pisem.

Interesuje me kada ste prvi put posle porodjaja radile papa i briseve?Kada je najbolje da to uradim?

Bila sam na prvom pregledu posle porodjaja i pitala sam doktorku ona kaze da jos ne moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage ne znam da li negde vec ima ova tema ili pitanje pa zato ovde pisem.

Interesuje me kada ste prvi put posle porodjaja radile papa i briseve?Kada je najbolje da to uradim?

Bila sam na prvom pregledu posle porodjaja i pitala sam doktorku ona kaze da jos ne moram.

Papa test se radi na godinu dana...ali izbegavaju da rade dok majka doji, jer rezultat ne bude verodostojan. Tako da ne brini...ako si radila na početku trudnoće...taman za nekih 4-5 meseci možeš da opet ideš i tražiš da ti uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo neuhvatljiva.Ja dojim,znaci jos ne treba da radim papa.Onda cu sacekati jos malo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko posle porodjaja ste isle da proverite krvnu sliku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko posle porodjaja ste isle da proverite krvnu sliku?

Meni na otpusnoj listi stoji 3 nedelje nakon porođaja, tako i planiram da odem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko posle porodjaja ste isle da proverite krvnu sliku?

Ja sam prosle nedelje proverila krv,znaci dva meseca nakon porodjaja.Cekala sam da mi prodje krvarenje,pa menstruacija i onda proverila:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko posle porodjaja ste isle da proverite krvnu sliku?

:huh: Kad sam zamalo pala u nesvest, nekih 4-5 meseci posle 1. porodjaja. Sad jos nisam, niko mi to nije ni spominjao. Samo mi je ginekolog rekao: "Vidimo se za godinu dana!" :unsure: A je l' to obavezno ili bi ti na svoju ruku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh: Kad sam zamalo pala u nesvest, nekih 4-5 meseci posle 1. porodjaja. Sad jos nisam, niko mi to nije ni spominjao. Samo mi je ginekolog rekao: "Vidimo se za godinu dana!" :unsure: A je l' to obavezno ili bi ti na svoju ruku?

није обавезно, ал чисто знаш где си кад провериш крвну слику :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: ZAMISLITE......ODEM JUCE,6 TJ NAKON PORODA KOD LOKALNOG GINEKOLOGA NA POSTPOROĐAJNI PREGLED JER TAKO NALAŽE OTPUSNO PISMO,KOJE DAM DOTIČNOM DOKTORU PRIJE PREGLEDA.LIJEPO PIŠE DA MI JE NAKON PRIJEVREMENOG PUKNUĆA VODENJAKA POROD INDUCIRAN GELOM U 37+4TJ DA SAM VAGINALNO RODILA DJECAKA TESKOG 2 I PO KG I DJEVIJCICU 3 I TRISTA.IZ ANAMNEZE JE IZDVOJENO DA MI JE TOTRECA TRUDNOCA TE DA SE PRVI POROD DESIO 1999 A DRUGI 2001,SVE SI ON TO KAO LIJEPO PROCITA I IDEMO NA PREGLED....SAD SLUSAJTE OVO.........PITA ME MAJMUN KOJA MI JE TO TRUDNOCA......PRVA ILI DRUGA,TRECA KAZEM JA,,,JAO MORATE DA SE ZASTITITE NECETE VALJDA ICI NA CETVRT DJETE,NECU KAZEM JA JER VEC IMAM CETVERO,PA BOŽE SAD SAM RODILA BLIZANCE...ONDA MI OČITA BUKVICU DA UNIŠTAVAM TJELO JER SVAKE GODINE RAĐAM HALLLLLOOOOOO :angry: MA NEDA MI MU SE VISE NISTA OBJASNJAVATI I JA USUTIM NEK ZAVRSI TAJ PREGLED I NEK GA VRAG NOSI...E ONDA TEK ON POCNE VICE KOLIKO MI JE MATERNICA VELIKA DA TO NIJE DOBRO PA ME STAVI NA VAG UTZV I KAZE KAKO MI JE MATERNICA SKROZ NA KICMI POKAZUJE MI TAMO NEKIM KRIZICEM DI BI TREBALA DA BUDE,,PITAM GA JA KAKO SE TO RIJESAVA A ON CE MENI SPAVAJ NA TRBUHU PA MOZDA SE VRATI AKO NE ODE I KICMA I DEBELO CRIJEVO ETO JEL VAMA TAJ DOK NORMALAN,MA MAJMUN JEDAN DOŠLO MI DA GA UPUCAM :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno,svako je danas doktor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: ZAMISLITE......ODEM JUCE,6 TJ NAKON PORODA KOD LOKALNOG GINEKOLOGA NA POSTPOROĐAJNI PREGLED JER TAKO NALAŽE OTPUSNO PISMO,KOJE DAM DOTIČNOM DOKTORU PRIJE PREGLEDA.LIJEPO PIŠE DA MI JE NAKON PRIJEVREMENOG PUKNUĆA VODENJAKA POROD INDUCIRAN GELOM U 37+4TJ DA SAM VAGINALNO RODILA DJECAKA TESKOG 2 I PO KG I DJEVIJCICU 3 I TRISTA.IZ ANAMNEZE JE IZDVOJENO DA MI JE TOTRECA TRUDNOCA TE DA SE PRVI POROD DESIO 1999 A DRUGI 2001,SVE SI ON TO KAO LIJEPO PROCITA I IDEMO NA PREGLED....SAD SLUSAJTE OVO.........PITA ME MAJMUN KOJA MI JE TO TRUDNOCA......PRVA ILI DRUGA,TRECA KAZEM JA,,,JAO MORATE DA SE ZASTITITE NECETE VALJDA ICI NA CETVRT DJETE,NECU KAZEM JA JER VEC IMAM CETVERO,PA BOŽE SAD SAM RODILA BLIZANCE...ONDA MI OČITA BUKVICU DA UNIŠTAVAM TJELO JER SVAKE GODINE RAĐAM HALLLLLOOOOOO :angry: MA NEDA MI MU SE VISE NISTA OBJASNJAVATI I JA USUTIM NEK ZAVRSI TAJ PREGLED I NEK GA VRAG NOSI...E ONDA TEK ON POCNE VICE KOLIKO MI JE MATERNICA VELIKA DA TO NIJE DOBRO PA ME STAVI NA VAG UTZV I KAZE KAKO MI JE MATERNICA SKROZ NA KICMI POKAZUJE MI TAMO NEKIM KRIZICEM DI BI TREBALA DA BUDE,,PITAM GA JA KAKO SE TO RIJESAVA A ON CE MENI SPAVAJ NA TRBUHU PA MOZDA SE VRATI AKO NE ODE I KICMA I DEBELO CRIJEVO ETO JEL VAMA TAJ DOK NORMALAN,MA MAJMUN JEDAN DOŠLO MI DA GA UPUCAM :angry: :angry:

:blink: :blink: :huh: Eee svasta... Ja mislim da je on bio pijan :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni na otpusnom pismu pise da trebam ginekologu na kontrolu mjesec nakon poroda (po potrebi i ranije). Bilo me je strah pa nisam otisla, proslo je mjesec i 6 dana od poroda

Porodila sam se prirodno, rezali su me, imala sam 5 konaca od cega je ostalo 2, ostali su spali, nikakvih komplikacija sto se rane tice nisam imala, jedino sto jos uvijek pomalo boli ali nista alarmantno. Krvarenja vise nema, samo smeckasti sekret kojeg ima par dana pa nema i sve tako.

Imala sam malo "cudnu" trudnocu, u 9. mjesecu sam isla na pregled svaka 3 dana i JAKO je bolio taj pregled. Imam osjecaj da nema doktora ni sestre koji mi nisu stavljali prste dole :( tako da me pravo strah ginekoloskog pregleda.

I prije trudnoce kada sam isla na pregled (prije braka) potrefila se neka ludaca i sve sam zvijezde prebrojala kada me pregledala :S

Sad mi rana zarasta normalno ali ja ne smijem ginekologu dok se sve dole ne smiri i normalizuje, dok skroz ne zaraste rana i ne prestane krvarenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hannice prezivela si porodjaj znaci da si jaka,mozes da prezivis i pregled...samo osmeh na lice i kuc kuc kod doktora:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni na otpusnom pismu pise da trebam ginekologu na kontrolu mjesec nakon poroda (po potrebi i ranije). Bilo me je strah pa nisam otisla, proslo je mjesec i 6 dana od poroda

Porodila sam se prirodno, rezali su me, imala sam 5 konaca od cega je ostalo 2, ostali su spali, nikakvih komplikacija sto se rane tice nisam imala, jedino sto jos uvijek pomalo boli ali nista alarmantno. Krvarenja vise nema, samo smeckasti sekret kojeg ima par dana pa nema i sve tako.

Imala sam malo "cudnu" trudnocu, u 9. mjesecu sam isla na pregled svaka 3 dana i JAKO je bolio taj pregled. Imam osjecaj da nema doktora ni sestre koji mi nisu stavljali prste dole :( tako da me pravo strah ginekoloskog pregleda.

I prije trudnoce kada sam isla na pregled (prije braka) potrefila se neka ludaca i sve sam zvijezde prebrojala kada me pregledala :S

Sad mi rana zarasta normalno ali ja ne smijem ginekologu dok se sve dole ne smiri i normalizuje, dok skroz ne zaraste rana i ne prestane krvarenje.

Ma otiđi za mesec- dva...do tada će i strah popustiti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na pregled otisla nakon 8 nedelja, a trebalo je na 6. Ali je bio najveci sneg i nisam mogla. Nije ni malo bolelo, niti bilo neprijatno. Valjda posle porodjaja mogu da izdrzim sve. E sada, proverila bih krvnu sliku i urin jer imam eserihiju, takodje i secer, ali mi to niko ne trazi :mellow: nisu bas najodgovorniji lekari. No dobro... Sama cu to, na svoju ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ks nisam kontrolisala jer mi je oduvek odlicna,a i niko mi nije rekao da treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma otiđi za mesec- dva...do tada će i strah popustiti... :)

tako sam nekako i planirala :D hvala na podrsci mnogo mi znaci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nakon 43 dana od porodjaja, prebrinula sam i taj prvi pregled. Zapravo, uopste nije bilo neprijatno (sto rece Miva, nakon porodilista ovo je pesma). UZ i ginekoloski nalaz odlicni, sve je uredno, s tim sto za par dana mogu da ocekujem ciklus. Doktor se bas iznenadio da cu dobiti tako brzo obzirom da dojim, ali... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.