Prvi pregled posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Kada ste prvi put posle porodjaja otisle na ginekoloski pregled?Meni je zakazan posle pola godine od dana porodjaja s obzirom da je bio carski!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste prvi put posle porodjaja otisle na ginekoloski pregled?Meni je zakazan posle pola godine od dana porodjaja s obzirom da je bio carski!

Mislim da vec negde postoji ova tema. I ja sam carski, ali posle dva meseca sam vec otisla na kontrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da vec negde postoji ova tema. I ja sam carski, ali posle dva meseca sam vec otisla na kontrolu.

Nisam nasla slicnu temu... Samo da pitam zene koje su se prirodno porodile da li ih je prvi pregled nakon porodjaja bolio? Ja trebam uskoro da idem, i vec mi se kosa dize od pomisli na to... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nasla slicnu temu... Samo da pitam zene koje su se prirodno porodile da li ih je prvi pregled nakon porodjaja bolio? Ja trebam uskoro da idem, i vec mi se kosa dize od pomisli na to... :(

Ja sam posle mesec dana išla na pregled..šta da ti kažem..bilo je to jedno krvavo i bolno iskustvo..ali barem sam saznala da sve zarasta kako treba..inače, ja sam krvarila jedno dva ipo meseca, čak iako mi je radjena revizija :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam posle mesec dana išla na pregled..šta da ti kažem..bilo je to jedno krvavo i bolno iskustvo..ali barem sam saznala da sve zarasta kako treba..inače, ja sam krvarila jedno dva ipo meseca, čak iako mi je radjena revizija :blink:

Ovakvog odgovora sam se i plasila...

Ja sam krvarila samo nekih 9-10 dana... Sada imam jaci sekret, neprijatnog mirisa, pa sam se uplasila jer sam negdje procitala da to moze znaciti da su djelici posteljice ipak ostali unutra... Uglavnom, znacu na pregledu, mislim da cu ici 21.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovakvog odgovora sam se i plasila...

Ja sam krvarila samo nekih 9-10 dana... Sada imam jaci sekret, neprijatnog mirisa, pa sam se uplasila jer sam negdje procitala da to moze znaciti da su djelici posteljice ipak ostali unutra... Uglavnom, znacu na pregledu, mislim da cu ici 21.

Ma nemoj se plašiti, nije to toliko bolno, više je nekako neprijatno..ali bolje je da ipak saznaš kako sve tamo dole zarasta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze biti bolnije od onoga kada ti prvi-drugi dan posle porodjaja u bolnici rade ginekoloski pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila na pregledu 40 dana od porodjaja, nije bio bolan, samo neprijatan. Bilo me je strah više nego kada sam prvi put išla kod ginekologa. Ali moram da napomenem da to zavisi i od doktora. Moja doktorica je izuzetno pažljiva i nežna i inače, a naročito na pregledu porodilja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze biti bolnije od onoga kada ti prvi-drugi dan posle porodjaja u bolnici rade ginekoloski pregled

Nisu mi radili ginekoloski pregled u porodilistu... Nisam ni znala da treba... :blink:

Samo nas je revizija ujutru i uvece obilazila. Pogledaju i sve ok. Radjen mi je UZ u porodilistu, to mu dodje valjda zamjena za gin. pregled... a sta ja znam, samo da se ratosiljam ovih ginekologa, nece me vise skoro vidjeti! :angry:

Pticice, blago tebi... I moja dr (koja mi je vodila trudnocu) je bas njezna, ali ova koja me poradjala je katastrofa. Moram da ganjam ovu svoju, pa ako uspijem, ici cu kod nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, baš čudno da te nisu vaginalno pregledali, jedino ako nemaš ranu...ma ne boli to, porođaj je ipak bolniji... :)

Inače, ja sam na pregled otišla 2,5 meseca posle porođaja, kad se to dole sve sredilo, naravno nisam imala tegobe, pa zato i nisam ranije otišla, a i uvek je bila frka ko će bebu da čuva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, baš čudno da te nisu vaginalno pregledali, jedino ako nemaš ranu...ma ne boli to, porođaj je ipak bolniji... :)

Nemam pojma, ali mi je drago sto nisu...

A da, mozda zato sto su me usivali i u unutra i spolja... Ma, vise nije ni bitno. U pravu si, nista vise nece "onako" boljeti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto rece pticica posle 40 dana na prvi pregled i nije me bolelo nista, samo mi je bilo neprijatno da dole neko ceprka, s tim sto moja doktorica i nije nesto posebno nezna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se tesim da me taj pregled nece toliko boleti s obzirom da moj dr u DZ ima bas neznu ruku, a dr koji me je pregledao na otpustu ima strasno tesku ruku, pa nije bilo toliko strasno. ustvari, mene su 2 puta pregledali u porodilistu, tako da ovo nece bii nista. pise mi u otpusnoj lisi da idem na pregled za 6 nedelja, tako da cu mozda tada i ici.

A i meni je isti slucaj kao kod tebe, Borjana. Ja, manje vise, ne krvarim. Kad kad mi malo curne. A i meni je pojacan sekret malo cudnog mirisa. I ja se brinem oko toga, pa razmisljam da odem ranije kod doce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, taj sekret je ok, ne ide samo krv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, sad videh na Bepcu:

Nakon porođaja, u prvih nekoliko nedelja iz materice izlaze lohije, odnosno materica iz sebe izbacuje ostatke krvi i površnog epitela. U početku su sukrvave, da bi tokom par nedelja postale smeđe, zatim se izbistravaju i na kraju ostaje oskudan, beličasti sekret koji nema neprijatan miris.

Međutim, ukoliko krvarenje posle porođaja premašuje količinu normalnog menstrualnog krvarenja, postoji opasnost da je zaostao deo posteljičnog tkiva i onda se obavezno morate javiti lekaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S'obzirom da sam se porodila pre nesto vise od dva meseca,na prvom pregledu sam bila pre desetak dana...Doktorka me je pregledala ginekoloski i mene zaista nista nije bolelo...Naravno da mi je uvek neprijatno zbog samog pregleda,ali nije nista strasno :)

Kod mene je sve bilo u redu.Cak sam trazila od doktorke upute za kontolu sekreta,ali mi je rekla da nema potrebe ni za tim,jer je "tamo dole" sve u redu :)))Tako,drage moje,nemojte strahovati zbog pregleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla na kontrolu posle mesec i po od porodjaja i nije bolelo al meni je bilo strasno jer me potsetilo na reviziju posle porodjaja a narocito na reviziju pre nego da krenem kuci, jer mi je radila jedna guska sa noktima od tri metra a ekstra koliko je bila nezna,jedva ali jedva sam se vratila u sobu od bolova,tesko mi i kad se setim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nasla slicnu temu... Samo da pitam zene koje su se prirodno porodile da li ih je prvi pregled nakon porodjaja bolio? Ja trebam uskoro da idem, i vec mi se kosa dize od pomisli na to... :(

Nas su pregledali dva dana nakon porođaja, još pre otpusta, - u porodilištu! Bilo me je jako strah, jer iako nisam mnogo pukla, ipak su me šili posle porođaja... Pregled je bio neprijatan, kao i svaki drugi ginekološki pregled, ali na moje veliko čudo NIJE BOLELO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, kako je prosao pregled? Meni prodje 6 nedelja, pa i meni sleduje jedan ginekoloski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam fobiju od same pomisli na pregled. Dr mi je rekao posle mesec dana na kontrolu. U porodilistu sam imala treceg dana pregled koji je bio bolan, zbog rane (ili mi je to bilo u glavi :blink: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi budi sigurna da nista ne boli. Prvo radice ti UZ i uzece ti briseve a ginekoloski ne "zadiru" toliko duboko (pazljivi su) tako da, samo se ti opusti i sve ce biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam srece sto moj dr ima laku ruku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je od skora običaj da se sve porodilje pre otpusta iz bolnice ginekološki pregledaju..mene je pregledala dr koja me je porodila, nisam ništa osetila, a takodje sam imala i UZ pregled, tako da sam sada mnogo mirnija što se stanja tiče..sve je krenulo da se vraća u normalu, hvala Bogu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali sam i ja taj pregled na otpustu, ali imam i onaj posle 6. nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali sam i ja taj pregled na otpustu, ali imam i onaj posle 6. nedelja.

Ja sada za par dana idem ponovo na UZ, zbog onog postupka sa posteljicom, kažu mora se kontrolisati češće :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.