Koliko vas je koštala oprema za novorođenče?

odgovora

Objavljeno

Prvi put sam se prijavila na forum, pa bih želela da vas pozdravim i da vas pitam - koliko vam je bilo potrebno novca da kupite sve što je potrebno za bebu.

Oprema, pelene, kozmetika, odeća... Mi treba da počnemo da kupujemo i sada izdvajamo novac da krenemo kupovinu, pa da znamo okvirno koliko će nam trebati.

Pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla!

Uglavnom najbitnija stavka je krevetac. Kolica i ostalo možeš pozajmiti od nekoga.

Krevetac, po meni mora biti nov.

Nas je koštao oko 150 eura, garderobu sam pozajmila, većinu toga...

A pelene, kozmetika i ostalo nije toliko skupo.

Prvo stavi sve na papir, vidi od koga možeš nešto pozajmiti, jer to uveliko olakšava stvari. Mislim da je ludost kupovati puno garderobe, jer rapidno prerastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Positive,dobrodosla!Sto se tice kupovine u pocetku i nismo mnogo kupovali,tako i da nismo mnogo potrosili,samo najosnovnije,bebi kozmetika,pelene,kadica,par bodica,benkica,krevetic smo dobili,i da,jos posteljinu smo kupiliOtprilike mozda oko 100e za pocetak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wellcome Positive!

Mi smo prefarbali moj krevetac(Jellena,zasto mislis da krevetac treba da bude nov?),uzeli nov dusek(tad je dusek kostao od 4000 pa navise),posteljina,bebi odeca,postoje za presvlacenje(ako ne ceo ormaric),bebi odeca,kolica(tu ti savetujem da ne stedite,mi smo uzeli Graco trotockasa i jaaako smo zadovoljni,i 2.bebu cemo u njima vozati),kadica,peskiri... Mi smo jako malo stvari pozajmili ili nasledili,ali i ja ti takodje savetujem da prihvatis sve sto ti nude,jer sve kosta enormno a malo se koristi.Mi smo samo na odecu potrosili negde oko 8000din.(stim sto smo uzeli i vecih brojeva i bili mirni do kraja zime,Teo je rodjen u novembru),ukupno sigurno negde oko 500(tadasnjih)evra... Inace imam negde spisak stvari koje su potrebne,uskoro cu da potrazim,posto se i mi spremamo,pa ako zelis postavicu ti ovde(mada mislim da vecpostoji negde slicna tema)...

Pozdrav!

Ps:Kad vam stize prinova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wellcome Positive!

Mi smo prefarbali moj krevetac(Jellena,zasto mislis da krevetac treba da bude nov?),uzeli nov dusek(tad je dusek kostao od 4000 pa navise

Jednostavno zbog osjećaja, ja to više po sebi...ne volim da spavam na tuđim krevetima. OK je to što ste uzeli tvoj krevetac, ali bitno je promijeniti dušek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednostavno zbog osjećaja, ja to više po sebi...ne volim da spavam na tuđim krevetima. OK je to što ste uzeli tvoj krevetac, ali bitno je promijeniti dušek.

A da,stim se slazem,mislim da bas i nije zdravo spavati na starom,iliti koriscenom duseku,i bitno je da je dusek kvalitetan... Mi cim skupimo parice uzimamo Dormeo i za deciji krevet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao prvo, dobrodsla.

Kao drugo, i mi smo isto uzeli moj krevetac i nov dusek. Moj muzic i ja smo bebici kupili samo kozmetiku(kupkice, kremice, sapuncice..) Kolica i stvarcice smo dobili. Babe, dede, prababe, pradede... Svi hoce da se isprse; :D Neka ih. Mi se ne bunimo. :D

Isto i ja preporucujem da se ne trosis previse na garderobu. Beba je veoma brzo preraste, a i gomilu ces dobiti od ljudi koji budu dolazili da vide bebicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao prvo dobrodosla.

Kao drugo...to koliko ti treba zavisi iskljucivo od tebe, da li zelis nesto fensi, firmirano ili ti nije vazno.

Sto se tice kreveta, mi smo dobili nov a da nismo koristili bi od dece sestre mm, bitno da je dusek nov, od posteljine smo koristili samo plahtu, jedna ispod nje, a sa drugom sam je pokrivala ( bio je pakao oko 40 stepeni ) . Kolica su isto bitna da su dobro ( sto ne mora da znaci da su i skupa). E a od sitnica to su pelene, kozmetika ( oko 15e), par bodica ( nemoj da preterujes u broju ), podloga za presvlacenje ( ona je bila oko 15e pre 3 god), i da ja bi ti preporucila onu podlogu za kupanje sto se stavi u kadicu mislim da je od 300- 500 din ( bila prosle godine ) meni je puno znacila. i naravno peskiri,

i smo kolica dobili od jedne bake, stolicu za hranjenje i letnja kolica od druge bake, a setalicu smo pozmajmili, ogradicu nismo imali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto nam je sve ostalo od cerke i od bratovog sina kupicu samo krevetac,pelene i kozmetiku,tako da nece biti velika ulaganja...ali opet nakupi se tu cifra..krevetac smi imali nov,ali ga je nasledio sin od mog brata.pa njihov kum.pa od kuma brat...nije lepo da ga trazimo kupicu nov za moje dete..sve ostalo manje vise ima i odece i benkica jer bebe nisu stigle ni da ih obuku...a vse je tako lepo cuvano kod moje mame u kutijama :rolleyes:

kolica je doneo ujak iz austrije neka urban jungle...oni kupili za unuce ali mali se nije dvaput provozao ,lepo sam ih oprala i spakovala...ostale zezalice tipa dupka i sl..sve je to kod moje mame cuvano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citajuci vase prve troskove oko bebe prosto mi je glupo da napisem koliko smo mi potrosili oko nase bebe... konkretno mm i ja smo kupili samo pakovanje pampersa 1, par zekica i jedno odelce, to nije kostalo ni 2000din, sve ostalo smo dobili, dok sam ja bila u porodilistu to je sve bilo doneseno, namesteno, a garderoba oprana ispeglana, spakovana... moje je sve kostalo 500eura, a odprilike toliko i njegove, kasnije kada su rodjaci trebali da dodju da vide bebu, pitaju moje ili njegove sta nedostaje, to su kupovali, i bukvalno imamo SVE i vise nego sto nam je potrebno, a nista nismo mi kupili, i nista nemamo duplo!!!

jedino smo kasnije kupili auto sediste 6000.din je bilo, sada za drugu bebu, ja nemam ideju sta da kupim kad sve imam (osim sitnica kao sto su nove flasice, cucle itd.), a posto je moja majka farmaceut za bilo sta iz apoteke je bukvalno udjes, uzmes i izadjes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citajuci vase prve troskove oko bebe prosto mi je glupo da napisem koliko smo mi potrosili oko nase bebe...

Upravo tako! Citajuci ove iznose 100, 150e, pitam se gde zivim... No dobro, mi nismo imali bukvalno nista ni od koga, i nismo mnogo toga ni dobili od rodbine, sve smo sami planirali i kupovali. Ima jedna divna radnjica u Denkovoj basti u Bg, tamo smo kupili vecinu stvari, krevetac, posteljina, ormaric i podloga za povijanje, osnovno odelo i pelene i kozmetika, to je bilo oko 400e.

Za kolica smo se dodatno isprsili, ali mi nije zao, vrede svaku paru! 3 u 1 Peg Perego, ukljucuju korpu za bebe i sediste za kola - oboje se montira na kolica. I drugo dete ce sve to moci da koristi koliko je kvalitetno! Ovo treba pogledati po celom gradu jer se cene veoma razlikuju!

Toliko od mene!

Srecno, mamice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje i njegove roditelje je to kostalo nesto vise, jer mi nismo imali bas nista za bebu, a ovde kod nas nema nikakvih popusta, cak su cene i nesto vece zbog transporta...ovo sve sto mi imamo za bebe bilo je oko hiljadarke, ali sam sigurna da bi to u nekom vecem gradu gde su cesta snizenja i akcije bilo dosta jeftinije.

ali vredi dosta platiti za kvalitet, svu opremu ce i druga beba koristiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo uzeli moj krevetac, ofarbali ga u belo i kupili nov dushek, poslteljinu.. dasku za presvlachenje, kadicu, kupko(onaj peshkiritj za kupanje bebe), kolica, pelene, kupkice, kadicu... neshto malo garderobice. vetjinu sam dobila od snajke i od svekrve. mm ima sestru koja ima 4 godine :), tako da od nje imamo sve i svashta... ona kishobran kolica za vetje bebe, ogradicu, autosedishte.. odeeeeeeela.

ma bebe to brzo prerastu. juche mi se desilo da nisam mogla da joj obuchem neko zhuto odelce shto joj je kupila moja drugarica kad je dolazila.. mislila sam da joj je veliko, i bilo je, al sada je malo! a nijednom nije nosila :D zato toga ne treba mnogo... dobila sam toliko stvari da je sad samo presvlachim, da bar obuche par puta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo mnogo toga dobili- i to sve one velike stvari tako da smo super prosli sa troskovima u prvo vreme a onda ih nadoknadili :lol:

Mojsijeve korpe: dobili obe.

Kolevku: pozajmili a kupili dusek.

Krevetac: dobili za Bozic od nane i dede.

Kolica: dobili od tete (koja je i kuma) a mi smo dodali novac pa uzeli travel system sa sedistem i korpom.

Stolicu za hranjenje: dobili od strica za Bozic.

Prenosivi krevetic: dobili od prijateljice jer je imala dva.

Kengura: dobili na nagradnoj igri.

Baby gym: dobili od prijateljice.

Bouncer: dobili od prijatelja.

Ljuljasku: dobili od rodjaka.

Bebi gnezdo: dobili od nane.

Guralicu: dobili od ujaka...

Itd, itd, posebno za igracke, podloge za igru i slicne zezalice u prvoj godini...

Takodje su nam donosili i garderobu pa i toga smo malo kupili u prvih par meseci, tek kasnije smo i kad bi trebalo nesto dodati uzimali.

Ono u sta smo mi ulagali su bebi alarm, elektricna pumpa za mleko, digitalni termometri i slicna tehnologija... A ovo ostalo smo imali srece i razmazili su nas jer je mala prva beba u mm-ovoj porodici i u drustvu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet za buduce roditelje!!!!

Ne trosite puno para na pocetku,jer cete vecinu stvari i dobiti,ali i pozajmiti.Konkretno mi smo potrosili oko 1500e(i to vecina stvari je bila na snizenju) za kupovinu opreme,odelcete,flasica....E gde nam je pamet bila,kupovali i sto treba i sto ne treba.Sta je prodavacica rekla mi smo i uzimali(6flasica),pa samo sam tri koristila,ako razbijem da imam rezervu.E jedino kolica nismo kupili jer su ona kostala 850e, sto je mnogo mnogo je.Uzeli smo od kuma ali ih nisam ni koristila,jer sam imala MAXI-COSI,nosiljku koja ide u auto i u katalogu nasla kolica za 90e na koja moze da se stavi MAXI-COSI,tako da smo super prosli.I obavezno gledajte da flasice i cucle nemaju BPA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, buduće i postojeće,

Učlanila sam se na forum, jer bi mi značilo par saveta koje ste i same stekle iskustvom :)

Malo mi je frka, jer mi je ovo prva trudnoća, pa sam totalni početnik u svemu što se tiče buduće prinove :)

Zanima me, koje su vaše preporuke za kolica i flašice? :)

Trenutno sam u 28. nedelji, termin je u januaru, pa bih volela da počnem da prikupljam informacije šta je okej, jer se nekako bojim da će baš kad poželim da krenem u kupovinu kolica da napolju zaveje :D

Unapred hvala na pomoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana F1 dobrodošla(jesi ti to fun Formule 1 kad imaš F1 u nicku)...

Moja preporuka: NUK flašice i dude, jer je cucla anatomski obrađena da podsjeća na maminu siku...a kolica PEG PEREGO...jesu skuplja, ali ako planiraš još klinaca isplati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, buduće i postojeće,

Učlanila sam se na forum, jer bi mi značilo par saveta koje ste i same stekle iskustvom :)

Malo mi je frka, jer mi je ovo prva trudnoća, pa sam totalni početnik u svemu što se tiče buduće prinove :)

Zanima me, koje su vaše preporuke za kolica i flašice? :)

Trenutno sam u 28. nedelji, termin je u januaru, pa bih volela da počnem da prikupljam informacije šta je okej, jer se nekako bojim da će baš kad poželim da krenem u kupovinu kolica da napolju zaveje :D

Unapred hvala na pomoći!

Prvo da ti poželim dobrodošlicu i lepo druženje ovde,

što se tiče tvog pitanja imaš puno da pročitaš u podforumu OPREMA ZA BEBE I DECU, tamo ćeš naći dosta odgovora na tvoja pitanja.

Želim ti lepu trudnoću i lak porođaj! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se tacno secam da smo za tu prvu kupovinu potrosili 27.000 dinara ( tu su bile tetra pelena, par benkica, 2 zekice, kapica, komodica za bebu, dusek, peskir, kozmetika, igracka za krevetac, cebence)

Kolica sam dobila, krevetac pozajmila, stvarcice nasledila od snaje i sestre (mali razmak izmedju nase decice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wellcome Positive!

Mi smo prefarbali moj krevetac(Jellena,zasto mislis da krevetac treba da bude nov?),uzeli nov dusek(tad je dusek kostao od 4000 pa navise),posteljina,bebi odeca,postoje za presvlacenje(ako ne ceo ormaric),bebi odeca,kolica(tu ti savetujem da ne stedite,mi smo uzeli Graco trotockasa i jaaako smo zadovoljni,i 2.bebu cemo u njima vozati),kadica,peskiri... Mi smo jako malo stvari pozajmili ili nasledili,ali i ja ti takodje savetujem da prihvatis sve sto ti nude,jer sve kosta enormno a malo se koristi.Mi smo samo na odecu potrosili negde oko 8000din.(stim sto smo uzeli i vecih brojeva i bili mirni do kraja zime,Teo je rodjen u novembru),ukupno sigurno negde oko 500(tadasnjih)evra... Inace imam negde spisak stvari koje su potrebne,uskoro cu da potrazim,posto se i mi spremamo,pa ako zelis postavicu ti ovde(mada mislim da vecpostoji negde slicna tema)...

Pozdrav!

Ps:Kad vam stize prinova?

ja imam samo jedno pitanje ,posto vidim da kazes da ste uzeli vece brojeve garderobe.ja se premisljam da li da uzmem 68 da to nije mnogo veliko,s obzirom da treba jos malo da se porodim za desetak dana tacnije.a ne bih svakih deset petnaest dana da kupujem nove stvari a nisam ni u mogucnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensika moj savjet...68 je puuuuno velika, praviće ti problem...

Uzmi tri bodića manje brojeva, kao i male gegice...dva para! To ti nije tako skupo, koliko će te nervirati veliki broj. Takođe uzmi i neki manji pamučni prslučić, da može preko bodića(to sam puno koristila).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bas pre par dana racunala koliko smo mi do sada potrosili,oko 7000dinara,kupila sam museme,carapice,kapice,krevetac smo nasledili ,kupili nov dusek,cuce,flasice,kozmetika,apoteka i za bebu i za mene za porodiliste,i jos neke sitnice ,ovih dana planiramo da idemo da pokupujemo jos pelene platnene ,par bodica,stramplica,benkica i odelce za iznosenje.ja se isto vodim tom mislju da ne treba kupovati mnogo odece.kazite mi samo ako neko ima iskustva u tome jel ok da uzmem velicinu stvari 68 posto ne planiram svaki deseti dan da kupujem stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensika moj savjet...68 je puuuuno velika, praviće ti problem...

Uzmi tri bodića manje brojeva, kao i male gegice...dva para! To ti nije tako skupo, koliko će te nervirati veliki broj. Takođe uzmi i neki manji pamučni prslučić, da može preko bodića(to sam puno koristila).

aha,vidis,nisam imala pojma ,a drugarice mi kazu kao ma uzmi opusteno nije to mnogo veliko.ja sam planirala da uzmem cetiri bodica ,isto tako zekica i benkica ,da ne preterujem posto ce prerasti.jel mislis da je to ok?da nije malo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba računati da veličinu 56 beba nosi prvih mjesec dana, dok broj 62 nosi naredna dva mjeseca. Naravno, ne rađaju se sve bebe jednako velike, ne rastu jednako brzo niti su brojevi robice jednaki kod svih proizvođača.

Benkice, bodi-benkice ili bodi na vezanje: veličina 56 - 5 komada, veličina 62 - 10 komada.

Odijelca (štramplice, gegice) – jednodijelne sa stopalom i drukerima: veličina 56 2 ili 3 komada, veličina 62 – 6 komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.