Ožiljak od CR

odgovora

Objavljeno

Meni je oziljak,posle 14 meseci od porodjaja,veoma veliki i debeo,crven,tvrd.Posle porodjaja,do nekog drugog meseca,bio je tanak,a onda je poceo da se deblja.Ne znam da li je to od toga sto mi je koza takvog tipa da svi oziljci tesko zarastaju i buja mi tkivo,stvara fibrozite...ili su lose usili slojeve sluzokoze,pa mi iznutra buja...ne znam.Moja dr nema odgovor:(

Iako estetski lose izgleda,meni ne smeta uopste,ne gledam na to kao nesto strasno...Ako budem radjala opet,pretpostavljam da seku isto mesto...pa,mozda ce bolje usiti,pa bude manje vidljiv,ha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je poceo da bledi oziljak. nije vise onako crven dosta je pobeleo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugi dan posle prodjaja u vizitu dosla neka fancy doktorka i kad mi je videla rez odmah je pocela:" Joj sto ti dobar rez,moci ces odmah u bikini vidi se da sam ga ja pravila"A ja je pritom prvi put vidim! Valjda usla u salu posle mog uspavljivanja pa je se zato ne secam.Inace me je moj ginekolog uveo u salu ali izgleda da ih je bilo vise :D Uglavnom prvo sam mislila da preteruje medjutim evo tri meseca posle porodjaja meni se rez jedva vidi.Nisko je,mali je i vec bledi.Uopste se ne vidi ispod gacica.Prezadovoljna sam :D

Zavidim ti. Ja sam mazanje rane zapostavila i sada kad sam zasla u ovu temu setila sam se da bih mogla da nadjem svoje gelove i pocnem da tretiram svoju kozu onako kako je zasluzila i damazem ranu redovno. Mozda ipak nije kasno da je doteram u red...

Meni je oziljak,posle 14 meseci od porodjaja,veoma veliki i debeo,crven,tvrd.Posle porodjaja,do nekog drugog meseca,bio je tanak,a onda je poceo da se deblja.Ne znam da li je to od toga sto mi je koza takvog tipa da svi oziljci tesko zarastaju i buja mi tkivo,stvara fibrozite...ili su lose usili slojeve sluzokoze,pa mi iznutra buja...ne znam.Moja dr nema odgovor:(

Iako estetski lose izgleda,meni ne smeta uopste,ne gledam na to kao nesto strasno...Ako budem radjala opet,pretpostavljam da seku isto mesto...pa,mozda ce bolje usiti,pa bude manje vidljiv,ha?

I meni je rana pocela da deblja, imam osecaj da cu ici tvojim stopama... pokusacu ipak ponovo da pocnem da mazem melem i nadam se da se to nece desiti.

Moja sestra bliznakinja je imala dva carska - drugi rez je bio preko prvog. Vrlo moguce da ce ti doterati rez :)

meni je poceo da bledi oziljak. nije vise onako crven dosta je pobeleo..

Da znas da si me utesila, imam fore jos 4 meseca da pocne da bledi :)

Meni je pocelo da se desava nesto cudno. Cim pocnem da radim nesto malo teze fizicki, da nosim bebu ili da se u bilo kom smislu naprezem pocne da me nekako pecka rana i da postaje tamno bordo boje, iako je inace crvena. Ne znam da li je to normalno jer sam se porodila pre 3 meseca i kontam da je rez jos uvek relativno svez... ali cinjenica je da sam postala dosta fizicki aktivna u poslednje vreme i plus sam prestala da nosim steznik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pocelo da se desava nesto cudno. Cim pocnem da radim nesto malo teze fizicki, da nosim bebu ili da se u bilo kom smislu naprezem pocne da me nekako pecka rana i da postaje tamno bordo boje, iako je inace crvena. Ne znam da li je to normalno jer sam se porodila pre 3 meseca i kontam da je rez jos uvek relativno svez... ali cinjenica je da sam postala dosta fizicki aktivna u poslednje vreme i plus sam prestala da nosim steznik...

Rez je svež, treba vremena da rana zaraste. Ne brini, sve je u redu, a da izbledi i nestane ima da sačekaš još meseci da prođe. Meni se sad jedva vidi ožiljak a nisam ni sa čime ni mazala. :) Bez brige, i tvoj ožiljak će doći u jednu belu linijicu, samo treba vremena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam svojim prezadovoljna, jos dva puta je rezano, ma jedva da se vidi, a i nisko je, pa samo mm gleda :D Ja sam ocekivala mnogo gore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rez je svež, treba vremena da rana zaraste. Ne brini, sve je u redu, a da izbledi i nestane ima da sačekaš još meseci da prođe. Meni se sad jedva vidi ožiljak a nisam ni sa čime ni mazala. :) Bez brige, i tvoj ožiljak će doći u jednu belu linijicu, samo treba vremena :)

U pa super onda! Ja sam se bas zapitala da li je normalno. Htela sam da pitam doktora, ali on OPET NE RADI, vec trecu nedelju za redom. Valjda cu pre bebinog prvog rodjendana uspeti da odem na kontrolu... :angry:

Ja sam sve nesto u fazonu mackanja ali neredovnog :)

I ja sam svojim prezadovoljna, jos dva puta je rezano, ma jedva da se vidi, a i nisko je, pa samo mm gleda :D Ja sam ocekivala mnogo gore!

A i to sto kazes, pa ko ce to da mi gleda rez osim mm i doktora pa da se brinem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom pre tacno 11 meseci. Oziljak mi je jako nisko. I to je super. Problem je sto meni niko nista nije rekao da mazem i stvarno mi je oziljak cudan i ruzan,ali sam mislila da to tako treba sve dok nisam otisla kod ginekologa na drugu kontrolu pre neki dan i zena je ostala u cudu. Pita se kako mi mi nisu dali nesto da mazem i da on ne mora da tako izgleda. Ja se uvek zezam na svoj racun da izgleda kao kisna glista... E tako,odprilike... :) I dodala je da je sad kasno za bilo kakvo mazanje,da mi je koza odreagovala na neki cudan nacin i da ce mi ga otkloniti sledecim carskim rezom... Ne razmisljam bas nesto o sledecem,ali volela bih da mogu da poboljsam izgled ovog oziljka. Jel imate neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom pre tacno 11 meseci. Oziljak mi je jako nisko. I to je super. Problem je sto meni niko nista nije rekao da mazem i stvarno mi je oziljak cudan i ruzan,ali sam mislila da to tako treba sve dok nisam otisla kod ginekologa na drugu kontrolu pre neki dan i zena je ostala u cudu. Pita se kako mi mi nisu dali nesto da mazem i da on ne mora da tako izgleda. Ja se uvek zezam na svoj racun da izgleda kao kisna glista... E tako,odprilike... :) I dodala je da je sad kasno za bilo kakvo mazanje,da mi je koza odreagovala na neki cudan nacin i da ce mi ga otkloniti sledecim carskim rezom... Ne razmisljam bas nesto o sledecem,ali volela bih da mogu da poboljsam izgled ovog oziljka. Jel imate neki savet?

Imam :rolleyes: , nemoj da te opterećuje - i tako možeš da nosši dvodelni kupaći ;) a i to je nešto na šta od svog anđela ne gledaš "na ružno" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom pre tacno 11 meseci. Oziljak mi je jako nisko. I to je super. Problem je sto meni niko nista nije rekao da mazem i stvarno mi je oziljak cudan i ruzan,ali sam mislila da to tako treba sve dok nisam otisla kod ginekologa na drugu kontrolu pre neki dan i zena je ostala u cudu. Pita se kako mi mi nisu dali nesto da mazem i da on ne mora da tako izgleda. Ja se uvek zezam na svoj racun da izgleda kao kisna glista... E tako,odprilike... :) I dodala je da je sad kasno za bilo kakvo mazanje,da mi je koza odreagovala na neki cudan nacin i da ce mi ga otkloniti sledecim carskim rezom... Ne razmisljam bas nesto o sledecem,ali volela bih da mogu da poboljsam izgled ovog oziljka. Jel imate neki savet?

Ja imam isti takav oziljak i zove se keloid.Kod mene je cudno jer mi je do pola super i od pola bas kisna glista :lol: .Kod ove vrste oziljaka pomaze da ga gnjavis,tj masiras izmedju prstiju da bi se malo to razbijalo,ali mislim da nam je mrka kapa.Na netu sam cackala ali sve sto sam nasla bilo je lasersko uklanjanje,a to mi ne pada na pamet.Ma i ne smeta mi,jer ipak sam ja majka i bas me na lepo seca ova moja kisna glista :lol: .Na samom pocetku bi sve ovo bilo efikasno i masaza i dermatix krema,ali ja tada nisam mogla da pipnem oziljak jer mi je bilo odvratno sto nemam nikakav osecaj od oziljka na gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj oziljak je jos uvek jako jako crven, a od kad su pocele ove uzasne vrucine poceo je uzasno da me pecka i svrbi...

Gledam da mi ne bude tacno preko njega prevoj od gacica i cak sam pocela da nosim one trudnicke gacice bez lastisa, ali dzaba... pirkam ga svaki cas, uh... :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izasla sam sedmi dan od CR, dva dana posle skinuli konce i rekli da vec drugi dan mogu da se okupam cela. Nista mackala nisam, rez je bio oko 10-12cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.