Ožiljak od CR

odgovora

Objavljeno

Da li mazete oziljak i cime?

Posle prvog CR sam vrlo kratko mazala Saljicem i bio mi je super oziljak. Mali, tanak, vrlo brzo posvetleo. Posle drugog se napravio grozan keloid. Iako se nije video mene je uzasno nervirao. Sad posle treceg mazem Contractubex-om po preporuci. Ne vidim konkretne promene, ali se barem keloid ne stvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je opet bilo obratno. Contractubex-om sam mazala odmah nakon (dao mi ga je dr.) i nakon sto me je i od njega svrbio nesnosno, cula sam za Saljica i od te kreme se je sve super smirilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni Contractubex nije odgovarao. Takodje svrab, pa i bol na mestu reza. Od Saljica je oziljak omeksao i spao je otok, a boja jos uvek tamnija (CR pre 3,5 meseca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na sredini ce ti i ostati deblji i tamniji (tek nakon 2 godine poprimi izgled "starog" oziljka), jedino sastrane gdje je koza trgana a ne rezana ostanu samo tanke crtice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala carski pre nekih mesec i po dana, dr mi nije preporucio nikakve kreme. Kada ste pocele da mazete oziljke? Meni jos uvek izlaze oni grozni unutrasnji konci, ali me vise ne svrbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

chem, u biti ne trebas ni mazati ako ti nista ne smeta. Jedino ako hoces porobati da ti se oziljak sto prije stanji.

E, jesu vama vanjski sloj koze sivali ili zaljepili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja povremeno mazem penaten kremom. tako mi je savetovala patronazna sestra.

mene interesuje kada mogu da pocnem sa trbusnjacima. zaboravih da pitam doktora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista nisam mazala nikad.

svrbi ponekad, da poludis...

inace sam rez je skoro pa savrsen. nakon tri godine i 5 meseci ima boju koze.

@dulence

trbusnjake mozes raditi u onom trenutku kad smatras da ti odgovara. tako je bar meni dr rekao. ja ih nisam radila, pa evo ga stomak na preklopu na ranu :) al mi iskreno ne smeta.

ostavi, nek prodje bar neko vreme (tri meseca) da se sve to tamo sastavi lepo, pa vezbaj, ali laganeze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

chem, u biti ne trebas ni mazati ako ti nista ne smeta. Jedino ako hoces porobati da ti se oziljak sto prije stanji.

E, jesu vama vanjski sloj koze sivali ili zaljepili?

Usivali. Kako izgleda kad zalepe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Usivali. Kako izgleda kad zalepe?

Nemas savova ni konaca izvana, tj. sivano je iznutra vanjski sloj zaljepljen. Jedino je problem sto se 5 dana ne smijes tusirati... :blink: Ja sam stalno mislila da mozda zato vise svrbi...? No izgleda da je svejedno.

@dulence, nama je babica na kursu rekla da se vjezbati nakon carskog smije tek nakon 3 mjeseca (nakon normalnog koliko se sjecam 6-8 tjedana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma svrbi i kad usivaju nego sta. Meni npr. reaguje oziljak (svrbi) pred promenu vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj rez je od pupka na dole,morala je hitna intervencija.Svrbi me ponekad a zna i da pece!Jeste zaraslo ali oziljak mi se bas vidi.Porodila sam se pre skorom tri meseca.I sta je sad najbolje da mazem da bi se manje video?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma svrbi i kad usivaju nego sta. Meni npr. reaguje oziljak (svrbi) pred promenu vremena.

A kako tek sad svrbi i pece kad se rasteze od nove trudnoce.... ajooooj!!!

E, cure, koliko sad kosta Saljicev melem za oziljke? Zadnji put mi ga je prijateljica donjela iz C.Gore i bio je 7,5 €!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ožiljak mazala sa Šaljićem i nisam zadovoljna . CR pre 8,5 meseci. I dalje je tamno roze, mada mi je ovo prvi CR, pa i ne znam da li je trebao da već izbledi ( sa krajeva je boje kože)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam mazala nikakvim kremama oziljak a posle 2 godine skoro i da se ne vidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mazala ni sa čim. Ožiljak mi je mali i skoro pa se i ne vidi. Gore su mi strije nego rez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mazala ni sa čim. Ožiljak mi je mali i skoro pa se i ne vidi. Gore su mi strije nego rez.

Isto tako i meni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u pocetku mazala Saljicevim melemom ali ne bas redovno. Danas posle 13 meseci od porodjaja vidi se onako bas lepo od pupka pa na dole - posto je bio hitan cr--. Ali da vam kazem iskreno ja se bas nesto ne nerviram,cak sta vise ponosna sam na taj rez. Mozda je malo uvrnuto ali kod mene je tako :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Dr rekla da mazem bilo kojoj masnom kremom (moze i Pavloviceva), ali ja sam uzela Saljicev melem, posto sam Stiet njegov mazala u trudnoci i stvarno je super. Mazem ujutru i uvece cak i stari oziljak od slepog creva u nadi da ce smanjiti (oko njega su mi i strije izasle kad je stomak porastao).

Je l stvarno svrbi i boli oziljak u drugoj trudnoci? :o

Porodila sam se pre 3,5 meseca i jos imam stomak. Dr kaze za vezbice da bih sad mogla da krenem, ali jos cu malo sacekati zbog dojenja. A za drugu trudnocu kaze da ne moram da cekam 2 godine, to je kao prevazidjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oziljak mazala prirodnim uljem od kantariona i danas, doduse posle godinu dana nemam ni trag od njega, mogu samo da ga napipim ali okom nije vidljiv!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala Cr pre dva meseca Dr mi je uradio interdermalni sav, tacnije sivena sam iznutra a koza spolja je lepljena, sad super izgleda, verujem da ce jos bolje biti za godinu-dve, sad se bas jedva vidi, videla sam drugaricin klasican rez od Cr ovaj izgleda daleko bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam interdermalni sav,ja sam mesec dana nakon porodjaja mazala CONTRACTUBEKS i sada mi se rez ne vidi,samo se oseca pod rukom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam neki ljekari i dalje preferiraju rez od pupka na dolje, ja sam mislila da je to odavno prevazidjeno. Jos prije 10 god. neki su ljekari radili poprecni rez upravo estetike radi. to izgleda zavisi od slucaja do slucaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u pocetku mazala Saljicevim melemom ali ne bas redovno. Danas posle 13 meseci od porodjaja vidi se onako bas lepo od pupka pa na dole - posto je bio hitan cr--. Ali da vam kazem iskreno ja se bas nesto ne nerviram,cak sta vise ponosna sam na taj rez. Mozda je malo uvrnuto ali kod mene je tako :P

Slazem se sa tobom, i ja sam ponosna na taj rez!

A sto se tice mazanja reza, ja nisam ni znala da treba necim da se maze, ali sam cisto na svoju ruku mazala propolis kapi, oziljak mi je sad, nakon skoro 5 meseci malo deblji nego sto je bio i tamno rozikast. Inace siven je samo jednim koncem koji je izvadjen u jednom potezu tako da mi rana nije u cik-cak, i nema tragova od konca. Inace, rana mi je dugo izgledala kao ogrebotina, bila je jako tanka, kako li se i od cega udeblja nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj oziljak se takoreci i ne vidi posle 3 meseca, inace rana je lepljena, porodio me je jedan poznati doktor ovde u Italiji, prezadovoljna sam sto se toga tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.