Ožiljak od CR

odgovora

Objavljeno

Da li mazete oziljak i cime?

Posle prvog CR sam vrlo kratko mazala Saljicem i bio mi je super oziljak. Mali, tanak, vrlo brzo posvetleo. Posle drugog se napravio grozan keloid. Iako se nije video mene je uzasno nervirao. Sad posle treceg mazem Contractubex-om po preporuci. Ne vidim konkretne promene, ali se barem keloid ne stvara.

Postoji efikasan tretman za oziljke u vidu flastera... licno koristim Cica care flastere oko 50e su u Novom Sadu a detaljnije o njima mozete da vidite na

http://global.smith-nephew.com/master/CICACARE_27518.htm

http://www.amazon.com/Cica-Care-Silicone-D...c/dp/B000BZA9W8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj oziljak se takoreci i ne vidi posle 3 meseca, inace rana je lepljena, porodio me je jedan poznati doktor ovde u Italiji, prezadovoljna sam sto se toga tice.

Meni posle 16 meseci oziljak se jedva i vidi,a usivana sam i nisam nista mazala.pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure nisam imala carski, ali znam za par trikova za otklanjanje oziljaka.

Prvi bi bio prirodni izbeljivac- sok od limuna. Na tuferu se drzi preko oziljka 10min dnevno.

Druga stvar je vitamin e i ulje na bazi njega. Licno sam cula pohvale za Bio-Oil i planiram ga kupiti.

O Cica-Care i Kelo-cote sam citala po netu, ali posto mi treba za malu i njen oziljak na celu ne usudjujem se da kupim na svoju ruku, pa cekam da konsultujem lekara i patronazne...

Secam se da sam u Srbiji davno koristila losion za uklanjanje oziljaka ali mu se ne mogu setiti imena. Jel ima neko ideju- bila je bela bocica od 200ml potpuno ista kao za Strijet ili Strijament ali drugi naziv. Secam se da mi je pomogao sa mojim decijim oziljcima. Sad recimo nalazim samo Elicina kremu (koja meni ne bi isla jer ne moze na lice) ali bas nista drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oziljak mi je vidljiv ali ga uopste i ne primecujem niti mi smeta. Nizak je dosta tako da mi i na leto ne smeta jer se ne vidi od kupaceg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure kupila sam Bio Oil i evo nakon nedelju dana mazanja uvece i ujutru cini mi se da primecujem poboljsanje, kako je koza postala svetlija, nije tako izrazen prelaz izmedju oziljka i okoline... Mozda umisljam, al javicu naknadno dal se jos nesto menja jer navodno treba koristiti 2-4meseca u kontinuitetu za dobre rezultate.

Cica-Care i Kelo-cote su mi patronazni i farmaceut predlozili da ostavim za kraj a da dotad isprobamo sve prirodne varijante.

E ne znam dal je neko pomenuo, ali evo da samo dodam da treba izbegavati izlaganje oziljaka suncu i treba ih pokrivati pri suncanju jer (suprotno onome sto se ranije smatralo da ih sunce "izbeljuje") koza se susi i gubi elasticnost pa oni dolaze do izrazaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugi dan posle prodjaja u vizitu dosla neka fancy doktorka i kad mi je videla rez odmah je pocela:" Joj sto ti dobar rez,moci ces odmah u bikini vidi se da sam ga ja pravila"A ja je pritom prvi put vidim! Valjda usla u salu posle mog uspavljivanja pa je se zato ne secam.Inace me je moj ginekolog uveo u salu ali izgleda da ih je bilo vise :D Uglavnom prvo sam mislila da preteruje medjutim evo tri meseca posle porodjaja meni se rez jedva vidi.Nisko je,mali je i vec bledi.Uopste se ne vidi ispod gacica.Prezadovoljna sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da sam imala hitan CR, zadovoljna sam kako izgleda sav. I mene cudi sto jos uvek koriste rez od pupka pa na dole, meni, iako je hitan bio, nije tako radjen. Jedino je mogao biti kraci, bar za 2cm, ali s obzirom da ga donji ves i kupaci prekrivaju, svejedno mi je kolike je duzine.

Meni je DR rekla da mazem bilo kojim bebi uljem i da suncam ranu, a takodje da do sledece trudnoce treba da prodje minimum 1do 2 godine.

Strasno je kako se saveti doktora razlikuju, odmah da kazem, da ulje ne daje bas neke rezultate :( , pa cu probati sa vasim savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom pre godinu dana i po preporuci doktora mazem Contractubex gel, odlican je i jako mi prija. Oziljak se znatno smanjio (skratio) i boje je koze. Ne svrbi me, niti me boli, samo malo ziga na promenu vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam c.r.pre godinu dana,dogovoren,i prezadovoljna sam kako je uradjen. jeste grozno prvih mesec dana ali sad mi je drago sto nisam imala sve one bolove prilikom prirodnog porodjaja zbog kojih zene imaju traume dugo.oziljak je nisko ,nisam nista mazala ponekad pavlovicevu mast,roze boje je i dalje. jedino neznam kako ce biti sa drugom trudnocom,dali da opet idem na c.r? strah me je samo kad stomak poraste sta sa oziljkom? i koliko mora da prodje vremena do druge trudnoce? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekao da nema potrebe da mazem oziljak, ali ako zelim mogu. Ja mazem nekom kremicom Scare zone. Videcemo kako ce biti. Jos je rano. Inace, jako lepo mi je uradjen carski.

Imam jedno pitanje. Meni je deo koze oko reza i dalje nekako utrnut. Koliko to traje?

Uplasila me je drugarica kojoj je njena dr rekla da ce to ostati tako zauvek :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje. Meni je deo koze oko reza i dalje nekako utrnut. Koliko to traje?

Uplasila me je drugarica kojoj je njena dr rekla da ce to ostati tako zauvek :blink:

Iskreno ne sećam se koliko dugo je trajala ta utrnutost, ali nekoliko meseci svakako. Nije mi to ostalo zauvek, negde oko 3.-4.tog meseca mislim da je konačno prošlo. Do godinu dana me je na promenu vremena bolelo mesto reza, ali evo sad više ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, hvala na odgovoru. Pa i ja retpostavljam da mora da prodje. Nije prijatan osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mazala ni sa čim. Ožiljak mi je mali i skoro pa se i ne vidi. Gore su mi strije nego rez.

i meni isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SE MAZEM SA JOVELOP E. 3 MESECA PROSLO OD OPERACIJE, LEPO MI SE OPORAVLJA RANA.

BEZ OSECAJNOS NA KOZI JE ZBOG TOGA STO SU NAM SECENI MISICI, PA RADI TRBUSNJAKE I BRZE CE TI SE VRATITI OSECAJ-JOJ I JA BI TREBALA POCETI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nisu rekli nicim da mazem, a u subotu bi trebalo da skinem zavoj... Bas se plasim, ne smem da ga vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Milenice ni ja duuugo nisam pogledala svoju ranu,nekako mi je bilo strasno.Mozda sam malo metiljava za te stvari,razumem te skroz. Sada sam ponosna na taj oziljak i volela bih da sam slabija pa da na plazi mogu da nosim bikini da svi vide moj ponos. Mozda ce neko reci da sam slb,ali ja to tako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mazete oziljak i cime?

Posle prvog CR sam vrlo kratko mazala Saljicem i bio mi je super oziljak. Mali, tanak, vrlo brzo posvetleo. Posle drugog se napravio grozan keloid. Iako se nije video mene je uzasno nervirao. Sad posle treceg mazem Contractubex-om po preporuci. Ne vidim konkretne promene, ali se barem keloid ne stvara.

Meni uopste nije ni bitno da li ce da se poznaje oziljak.. Trenutno ga na svoju ruku mazem kantarionom, a ostalo ce valjda ginekolog na prvom pregledu da mi preporuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja oziljak mazem ali je bas lep i verujem da se nece ni videti... a sve i da se vidi videce ga mm a on zna sta je i zbog cega je!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam neki ljekari i dalje preferiraju rez od pupka na dolje, ja sam mislila da je to odavno prevazidjeno. Jos prije 10 god. neki su ljekari radili poprecni rez upravo estetike radi. to izgleda zavisi od slucaja do slucaja.

To se radi samo u slucaju kada dodje do nekih komplikacija pa enma vremena,da bi spasili bebu ne daj Boze!! Ali uzasno izgleda bila je jedna zena samnom ui bolnici ceo stomak joj je bio isecen bukvalno kao ogroman krst po sred stomaka. Ali opet je najbitnije da je beba ziva i zdrava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po nekad me svrbi rez.. ne nista preterano ali svrbi.

zanima me kada pocne da bledi, meni je jos uvek dosta crven.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po nekad me svrbi rez.. ne nista preterano ali svrbi.

zanima me kada pocne da bledi, meni je jos uvek dosta crven.

To ide sporo, bar je moj takav slučaj.

Rana je 90% bela, posle 1,5god. a na par prevoja je još uvek tako crvenkasta.

Ja sam svojim rezom zadovoljna, imam jednu tanku liniju koja se skoro i ne vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po nekad me svrbi rez.. ne nista preterano ali svrbi.

zanima me kada pocne da bledi, meni je jos uvek dosta crven.

Takođe... svrbi me baš dosta poslednjih dana,ja mažem contractubex onim gelom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe... svrbi me baš dosta poslednjih dana,ja mažem contractubex onim gelom...

ja sam mazala i prestala.ne mogu da se sastavim na ovim vrucinama, znojim se jako, mazi bradavice, mazi ranu, mazi strije, cedi se... aaaaaaaaa grrrrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene oziljak ponekad svrbi...malo me zaboli na levoj strani al nista strasno..kolko da me podseti da ga imam..a doca mi nije rekao sta trea da mazem i da li uopste da mazem :blink:

nego ono sto mene muci je to sto mi porasle dlake tj rastu bas gde je linija od reza i ne znam st da radim :o

jednom sam probala da obrijem al je osecaj odvratan bio jer mi je jos uvek utrnulo..e sad valjda nije strasno sto mi te dlake tu rastu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mazala i prestala.ne mogu da se sastavim na ovim vrucinama, znojim se jako, mazi bradavice, mazi ranu, mazi strije, cedi se... aaaaaaaaa grrrrrrrr

Jaaaaaoj ja ovo mogu da potpisem! Nema bas vrucine, ali ja vise sve to ne mogu da podnesem. Mazanje rane ujutru i masiranje, mazanje ulja pola sata pre cedjenja mleka, pa cedjenje mleka jer beba ne sisa (bar da pije mleko na flasicu), pa mazanje melema na grudi posle cedjenja, pa ponovo mazanje rane i masiranje, pa u krug sa mlekom. A uvece natapanje rane melemom i lepljenje gaze preko... A to sve mora da se uklopi da mleko bude sveze kad je beba gladna, a u medjuvremenu treba namazati i strije i masirati ih nekoliko puta dnevno... kad sve to postici? :(

O peglanju bebinih stvarcica i pelena necu ni da pricam, hvala bogu imam 100pelena...

Kako vi to postizete, a da ne zapostavite sebe, i negovanje rane da bi sto bolje zarasla i oziljak se video sto manje? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.