HPV i kondilomi

odgovora

Objavljeno

Ne želim da rizikujem,ali računam da doktori znaju bolje od mene... Kad mi kaže da ih nema mnogo i da ćemo ih srediti posle porođaja,šta treba da uradim?! :huh:

Ako imas spoljne, ja koliko znam, mojoj drugarici su u petom mesecu palili. Ali msm da unutrasnje ne smeju. Tek posle porodjaja..tako je i meni rekla moja doktorka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko ne pise da li boli to spaljivanje i kako se readi,gde se radi,koliko kosta....ili je bolje raditi lasersko skidanje.Meni su se pojavili u 11 nedelji trudnoce,nikad ih pre nisam imala, kaze dr sad su se ispoljili a virus je bio u meni....Uzas,bas sam pocela da panicim,cekam Papa nalaz pa da vidim sa dr sta dalje....

A od same pomisli da mogu i da mi se vrate ponovo do porodjaja ukoliko ih skinem, uh bas se iznerviram!

Mene je najvise bolela inekcija (anestezija)..kad sam radila laserom, a hiruski necu ni da pricam..opasno sam se naplasila ginekologa. Ja sam biopsiju platila tri hiljade, a svako spaljivanje po 6 000..mada to sam sve radila kod privatnice, za drzavnu ne znam. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da napisem..imate u apoteci sredstvo za uklanjanje bradavica, ujedno i kurjeg oka, izgleda kao lak za nokte, a kosta svega 300 din. Verujte mi, posle drugog mazanja otpadaju sami, ako su spoljni. Potrazicu ga, msm da imam jos i napisacu vam kako se zove. Pece kad se maze, ali POMAZE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kondilome dobila prosle godine u maju, kad sam se udala..primetila sam nesto cudno, ali sam mislila da je to neka promena na kozi, jer tad nisam ni znala za kondilome. Nisam odmah otisla kod doktora, cekala sam dve nedelje da to prodje, medjutim oni su mi za to vreme stigli do grlica. Otisla sam sa muzem kod jedne privatnice, za koju sam cula da je najbolja u okolini i ona mi je tad objasnila sta su kondilomi. Uradila mi je biopsiju, poslala za Bg i morala sam odmah da ih spalim laserom da ne bi morali da mi seku deo grlica. Vratili su se posle samo 4 dana, pa sam morala opet na paljenje. I tako sam nekih desetak puta...poslednji put mi je doktorka hirurski uklanjala iz korena i evo ima 3 meseca kako mi se ne vracaju..pila sam najvise Ekomer..jela med ujutru pre bilo cega i tako...sad imam drugi problem. Rane unutra mi nisu zarasle, jer nikako ne mogu zbog urina koji ih nagriza. Tako da ja nmg da imam vise odnose normalno. Sve me boli unutra, idu mi suze..zato se lose osecam.. :( Ne znam sta da radim..ako je neko imao slicnu situaciu neka pise.. :(

Joj, ja te unutrasnje nisam ni osetila, samo mi je dr rekao da ih imam, tako da ne znam kako bih ti pomogla :( A sta kaze tvoj dr, kako bi to moglo da se resi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,draga...Tacno znam o cemu pricas jer je to jedan odvratan osecaj.Pre par godna kroz sito sam prolazila i placala silne odlaske kod prvatnig dr ,a on mi je to skidao laserom,govorio da ce sve biti ok,a napast bi se ponavljala i pre nego sve ovo zaraste.Posle nekog vremena mamina drugarca koja je zdravstveni radnik nas naplasi kao je to neozbiljno sto ja radim,jer kondilomi umeju da budu jako opasni.Odem u dz,pregleda me neki tamo dr da bi dobila uput za bolnicu i kaze mi "Ovo mora hitno,ovde se meni nista ne dopada".Da ti ne pricam da par dana pre kod privatnia je po njegovim recima bilo super.AGONIJA!!!!Odlazim u front,tamo mi zakazuju dnevnu bolnicu nakon par dana .To jutro sam dosla,primili su me i sve je odradjeno u totalnoj anesteziji i trajalo pola sata,posle toga malo odspavala i kuci.Bolelo me je 2-3 nedelje jer su mi radili kotizaciju grlica za koju je privatnik rekao da nemam nista na grlicu :angry: .Moj ti je savet da odes u bolnicu i zbog tvog bola koji imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja te unutrasnje nisam ni osetila, samo mi je dr rekao da ih imam, tako da ne znam kako bih ti pomogla :( A sta kaze tvoj dr, kako bi to moglo da se resi?

Ne znam jos nista, sad sam u Italiji, ali cim odem kuci moracu kod doktora, jer nikako nmg da imam odnose sa muzem, boli neopisivo. :( Stvarno ga mnogo mucim, dok sam ih palila nismo spavali 5 meseci i sad kad pomislim na ovo..stvarno je tesko, osecam se glupo.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,draga...Tacno znam o cemu pricas jer je to jedan odvratan osecaj.Pre par godna kroz sito sam prolazila i placala silne odlaske kod prvatnig dr ,a on mi je to skidao laserom,govorio da ce sve biti ok,a napast bi se ponavljala i pre nego sve ovo zaraste.Posle nekog vremena mamina drugarca koja je zdravstveni radnik nas naplasi kao je to neozbiljno sto ja radim,jer kondilomi umeju da budu jako opasni.Odem u dz,pregleda me neki tamo dr da bi dobila uput za bolnicu i kaze mi "Ovo mora hitno,ovde se meni nista ne dopada".Da ti ne pricam da par dana pre kod privatnia je po njegovim recima bilo super.AGONIJA!!!!Odlazim u front,tamo mi zakazuju dnevnu bolnicu nakon par dana .To jutro sam dosla,primili su me i sve je odradjeno u totalnoj anesteziji i trajalo pola sata,posle toga malo odspavala i kuci.Bolelo me je 2-3 nedelje jer su mi radili kotizaciju grlica za koju je privatnik rekao da nemam nista na grlicu :angry: .Moj ti je savet da odes u bolnicu i zbog tvog bola koji imas.

Hvala ti puno na savetu..moracu kod doktora, nego ne bih u drzavnu jer kad sam tamo bila nisu mi cak ni rekli da imam kondilome, tek mi je posle ova privatnica rekla. Nmg da kazem, stvarno je dobra, cak me ponekad pozove telefonom da vidi kako sam. Evo vec tri meseca nemam kondilome, ali me muci ovaj bol.. :( Kako si ti sad, je l' ti se ne vracaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Always uloske i ne koristim,samo mi moze biti od pada imuniteta,nespavanje,briga oko bebe i sl. da su doprinjeli padu imuniteta,mada i ponovno spaljivanje mi ne garantuje pa se nece povratiti!Ne znam cime da ojacam svoj imuno sistem?

Probaj da pijes ekomer mesec-dva..ja sam uzimala ekomer, sumece tablete, med..jedi dosta voca i hrani se lepo. Ne smes nikako biti pod stresom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te plasim,ali mislim da bi trebalo malo radikalnije da se pristupi tom tvom problemu,pogotovo zbog tog bola koji imas,jer nema veze urin sa zarastanjem rane(nije to njegov put),ako sam te dobro skapirala?.Kakvi su ti nalazi kolposkopije i papa testa?da li ti je radjena hpv tipizacija?Pokusaj da cujes jos necije misljenje,jos nekog lekara.Ja sam od tada super pu pu pu,nikad vise nista :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te plasim,ali mislim da bi trebalo malo radikalnije da se pristupi tom tvom problemu,pogotovo zbog tog bola koji imas,jer nema veze urin sa zarastanjem rane(nije to njegov put),ako sam te dobro skapirala?.Kakvi su ti nalazi kolposkopije i papa testa?da li ti je radjena hpv tipizacija?Pokusaj da cujes jos necije misljenje,jos nekog lekara.Ja sam od tada super pu pu pu,nikad vise nista :rolleyes:

HPV tipizaciju nisam jos radila, uradicu kad odem kuci, prosli put sam bila samo na kratko, a sve ostalo mi je u redu.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke,ja sam u 25.nedelji i doktorka mi je rekla da imam kondilome :-( Nije mi predlozila nikakvu terapiju,ali ja ne mogu da budem mirna,u ponedeljak cu ici kod jos jedne doktorke.Drugarica mi je pronasla neku kremu Papiloma (http://ulmo-prodavnice.shopmania.biz/kupi/papiloma-krema-za-efikasno-uklanjanje-kondiloma-na-polnim-organima-i-532 ) kazu da je super.Kakva su vasa iskustva i koje su vam terapije preporucivali doktori?Hvala vam unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao nadam se da mozete da mi pomognete,primetila sam jednu bradavicu u blizini analnog otvora da li je opasno i da li da posetim hitno lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao nadam se da mozete da mi pomognete,primetila sam jednu bradavicu u blizini analnog otvora da li je opasno i da li da posetim hitno lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao nadam se da mozete da mi pomognete,primetila sam jednu bradavicu u blizini analnog otvora da li je opasno i da li da posetim hitno lekara?

Pa ja bih otišla...mislim ne iz ovih stopa...ali u naredna 2-3 dana, kako možeš da se organizuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja bih otišla...mislim ne iz ovih stopa...ali u naredna 2-3 dana, kako možeš da se organizuješ.

Pa videcu,do cetvrtka ne mogu verovatno,mm radi.To mi i ne lici na kondlome jer je samo jedna bradavica a sad sam gledala slike i uopste nema slicnosti ali sam se opet zabrinula.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.