HPV i kondilomi

odgovora

Objavljeno

Da li je neka od Vas imala problema sa kondilomima u toku trudnoce i nakon nje?Naime,kondilomi su mi se pojavili u 5. mjesecu trudnoce koji su otklonjeni da bi mi se ponovo pojavili u 9. mjesecu i nestali nakon porodjaja...I,naravno opet su se vratili :( Uvijek mogu otici na ponovno spaljivanje kondiloma,ali me strah njihovog ponovnog javljanja...

Na raznoraznim sajtovima sam procitala da postoje razne kreme,ali koliko one imaju ucinka?Ukoliko imate iskustva,pisiteeeeeeeeeeeeeeeee! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ih imala u trudnoci,negde u 7.mesecu su mi ih spaljivali,a od tad mi se nisu pojavljivali... Koliko ja znam uvek se mogu ponovo javiti,nema tu pomoci... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala kondilome i išla sam na spaljivanje negde u martu.

Dr mi je rekla da oni mogu nastati usled pada imuniteta, od uložaka... tako da od onda ne koristim always uloške, već samo pamučne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Always uloske i ne koristim,samo mi moze biti od pada imuniteta,nespavanje,briga oko bebe i sl. da su doprinjeli padu imuniteta,mada i ponovno spaljivanje mi ne garantuje pa se nece povratiti!Ne znam cime da ojacam svoj imuno sistem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke jel ste imali spoljne kondilome ili unutra?jel vam hpv virus otkriven papa testom ili kolposkopijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vasa iskustva i terapije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu nisam imala iskustva sa tim ... moja kolegica jeste.

Imala je problema koji proizilaze iz tog virusa (HPV virus tipovi 16, 18, 31 i 33) u vidu stvaranja ranica na grlicu materice i stvaranja kancerogenih celija. Pila je citostaike, mazala nekim kremama i na kraju je ipak morala da ide na odstranjivanje tih ranica tj njihovo struganje.

U svakom slucaju bitno je da se na vrijeme otkrije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covece pa ta tvoja drugarica bas zakacila najgore tipove, koliko sam ja upucena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se sve moze dobiti hpv a da nije seksualno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se sve moze dobiti hpv a da nije seksualno?

Negdje sam procitala da se moze prenijeti i putem toaleta,cak i od nekih vrsta toaletnog papira,e sad...HPV mi se manifestovao u obliku kondiloma za vrijeme trudnoce,nekada u 6. mjesecu i otklonjeni su mi prije porodjaja da bi se krajem 9-og mjeseca opet pojavili i nestali kada sam se porodila i opet se pojavilit2320.gifDefinitivno moram ih opet ukloniti,ali imam strah od njihovog ponovnog vracanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da su to gluposti da se hpv moze preneti sa wc-a, ali nikad ne znas. Znam samo da sam cula da moze i putem depilacije. Meni je ustanovljen hpv cin1, ali nemam kondilome niti bilo kakve promene na grlicu materice i spolja. znaci samo se prati celog zivota i to je to.

Jel tebi ustanovljen Cin1 ili je tebi samo hpv koji se manifestovao kondilomama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da su to gluposti da se hpv moze preneti sa wc-a, ali nikad ne znas. Znam samo da sam cula da moze i putem depilacije. Meni je ustanovljen hpv cin1, ali nemam kondilome niti bilo kakve promene na grlicu materice i spolja. znaci samo se prati celog zivota i to je to.

Jel tebi ustanovljen Cin1 ili je tebi samo hpv koji se manifestovao kondilomama?

Samo kondilomima,ali moram ovih dana da odem na detaljan pregled i da ih ponovo skidam,a bas me izludjuju!t2309.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedno pitanje: kako se ponasa hpv tj cin1za vreme trudnoce???

da li to buja jos vise, ili se celije obnavljaju?

da li se hpv prenosi na bebu??

u ponedeljak idem kod ginekologa pa cu ga sve to ispitati....

da napomenem da je meni ustanovljen HPV koji se nije seksualno preneo!! znaci devojke vodite racuna o svom imunom sistemu!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo kondilomima,ali moram ovih dana da odem na detaljan pregled i da ih ponovo skidam,a bas me izludjuju!t2309.gif

ma dobro, kondilome su najmanji problem,,,skines i dovidjenja...a ovo kad krene cin1, cin2.....ne daj Boze!!!

kako si ih skidala pre?

moja sestra od strica se toliko mucila sa kondilomama i na kraju ih je laserom skinula i da kucnem u drvo ne vracaju joj se vec jako dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedno pitanje: kako se ponasa hpv tj cin1za vreme trudnoce???

da li to buja jos vise, ili se celije obnavljaju?

da li se hpv prenosi na bebu??

u ponedeljak idem kod ginekologa pa cu ga sve to ispitati....

da napomenem da je meni ustanovljen HPV koji se nije seksualno preneo!! znaci devojke vodite racuna o svom imunom sistemu!!!!!!!!!!!!

Moze se prenijeti na bebu,ali u samom cinu radjanja,prije ne,a ukoliko su veliki onda se radi carski!Meni su kondilomi male velicine,tako da nisam iz tog razloga otisla na carski!I da,ponasaju se razlicito,individualno,meni recimo nisu mijenjali ni formu ni velicinu,jedva primjetni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se prenijeti na bebu,ali u samom cinu radjanja,prije ne,a ukoliko su veliki onda se radi carski!Meni su kondilomi male velicine,tako da nisam iz tog razloga otisla na carski!I da,ponasaju se razlicito,individualno,meni recimo nisu mijenjali ni formu ni velicinu,jedva primjetni!

to je super sto ti je tako,,,,

a da li moze ikada da se desi da hpv nestane???ili ako ga jednom dobijes to ti je za vjek vjekova?narocito pitam za ovaj hpv sa cin-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je super sto ti je tako,,,,

a da li moze ikada da se desi da hpv nestane???ili ako ga jednom dobijes to ti je za vjek vjekova?narocito pitam za ovaj hpv sa cin-om.

Moze se desiti da nestane,ali prvi pad imuniteta,stres mozes ocekivati da ce se vratiti! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je imala hpv,koji joj je napravio bas veliki problem-ne znam tacno sta je bilo,koja dg,ali cu saznati sutra ,pa cu napisati.Znam da je bilo nesto tipa prekanceroznog stanja.Ona je isla na konizaciju tj odstranjivanje jednog delica grlica nekom omcicom.To se desilo pre jedno 6-7 godina i evo i dan danas je sve ok. Tako da i kada je stadijum promena na grlicu tako odmakao ,i tada postoji lek,samo je bitno na vreme otkriti i leciti.Seceru,ne brini nista,samo malo poradi na imunitetu i bice sve ok.Probaj sa alojom,cula sam da je jako dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Viki. ajde bas pitaj drugaricu koji je njoj CIN bio?

Meni je dr rekao da hpv dobije 8 od 10 ljudi u toku svog zivota. Za Cin1 mi je rekao da nije nista strasno ali da seprati da bi se reagovalo uvek na vreme...I da moze celog zivota da mi ostane cin1, da se nikad ne pomeri sa tog mesta...

e sad sve cu lepo znati u ponedeljak, pogotovo sto se tice trudnoce i slicnog....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je to ?? i kako se to proverava dal imas ili ne ?? ajde nek mi neko objasni-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covece pa ta tvoja drugarica bas zakacila najgore tipove, koliko sam ja upucena.

Jedan od tih je bio posto znam da je njoj ustanovljeno predkancerogeno stanje a samo ovi tipovi izazivaju takvo stanje. Tu je potrebna hitna intervencija .... Poznajem dvije osobe koje su zakacile predkancerogeno stanje zahvaljujuci HPV-u

Kako se sve moze dobiti hpv a da nije seksualno?

Raznim putem, tu ti ni kondom ne pomaze jer moze da se prenese preko povrsine kondoma npr. Cak su ustanovili i kod nekih djevojaka koje su nevine virus HPV ... Inace sa njim se nije saliti, prije ili kasnije oni uzrokuju ozbiljnije probleme a mogu da se prenesu cak i sopstvenom rukom, brisanjem sa maramicama, preko toaleta, djeljenjem lične higijene sa drugima i sl ....

sta je to ?? i kako se to proverava dal imas ili ne ?? ajde nek mi neko objasni-

Koliko sam ja upucena analizom brisa tj papa testom mozes sa sigurnosti da provjeris da li imas nekih promjena na grlicu koje izaziva hpv virus. Procjenjuje se da 80% zena na planeti bar jednom u zivotu zakaci ovaj virus samo sto on probleme izazove kod onih kod kojih ima najplodnije tlo za razmnozavanje a to je kod zena sa slabim imunoloskim sistemom i kod onih sklonih cestim infekcijama ....

U svakom slucaju izguglaj malo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je to ?? i kako se to proverava dal imas ili ne ?? ajde nek mi neko objasni-

mirjana hpv se ustanovljava papa testom, ali potpuna slika se dobija kolposkopijom. E sad postoje hpv virusi koji izazovu samo kondilome i to nije nista strasno...otklone se i to je to...sve ostalo se pomno prati celog zivota....

hpv kao hpv moze se pojaviti i kod male dece, u smisli bradavicica , tako da hpv nije samo vezan za grlic materice i slicno...

u svakom slucaju da bi sa Cin1 preslo na cin2, moze proci i 20 godina ili nikad, ako se pomno prati i reaguje.

ali u svakom slucaju kontrola je najbitnija. jer ne daj Boze da je i cin4 , ne znaci da umires... zato je bitno da se ljudi ne panice odmah, kao sto sam ja ispanicila kad sam cula cin1!!

ali samo zato sto nisam bila obavestena.

u svakom slucaju idem u ponedeljak kod dr iskljucivo da pricam na ovu temu pa vam prenosim ama bas sve detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je imala cin3 i morala je da odstrani tzv. mozaik sa grlica materice.Sad je sve ok,nalazi su super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je imala cin3 i morala je da odstrani tzv. mozaik sa grlica materice.Sad je sve ok,nalazi su super.

da, cula sam za taj mozaik. E super kad je sve ok na kraju. Kad joj se to desilo?Kad je bila mlada ili u skorije vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha,.. Ja ovih dana treba da idem ,sutra muz zove da mi zakaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.