HPV i kondilomi

odgovora

Objavljeno

...jos uvijek mi nalaz nije gotov... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne želim da rizikujem,ali računam da doktori znaju bolje od mene... Kad mi kaže da ih nema mnogo i da ćemo ih srediti posle porođaja,šta treba da uradim?! :huh:

Pitaj jos nekog dr. Meni je moj rekao da se HPV ne pronosi na dete ali kondilomi da. zato se boje raspitaj, jer znam da ih laserski uklanjaju i u trudnoci. zasto bi rizikovala ako nema potrebe nije sad to neka nauka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce me je zvao dr,stigao mi je nalaz na HPV,pozitivan je :( idem danas do njega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Tigi... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce me je zvao dr,stigao mi je nalaz na HPV,pozitivan je :( idem danas do njega!

Ok, pa sta je tu sad tragicno??!! Pa zar ti nemas vec HPV??HPV kad se ispolji, imas ga celog zovota. Ili si htela reci da je doslo do nekih promena. Mada zar ti nemas onaj tip koji izaziva kondilome?Bez panike Tigi bre!!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, pa sta je tu sad tragicno??!! Pa zar ti nemas vec HPV??HPV kad se ispolji, imas ga celog zovota. Ili si htela reci da je doslo do nekih promena. Mada zar ti nemas onaj tip koji izaziva kondilome?Bez panike Tigi bre!!!! :rolleyes:

Tragicno,ko je rekao?Zbog ovog :( si shvatila da je tragicno!Tek mi je ustanovljen HPV,sto sam i mogla da pretpostavim,jer sam imala kondilome!Samo idem da vidim koji je tip!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tragicno,ko je rekao?Zbog ovog :( si shvatila da je tragicno!Tek mi je ustanovljen HPV,sto sam i mogla da pretpostavim,jer sam imala kondilome!Samo idem da vidim koji je tip!

Nemoj da brines nista!!! Cim si imala kondilome, znaci da imas HPV i on ce biti tu celog zivota. Dobro u svemu je sto imas taj tip koji izaziva kondilome, ja imam drugi koji izaziva promene na grlicu, ali sta da se radi. Zato ti kazem bez panike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet mi se pojavili kondilomi!Uzaaaaaaaaaaaaaaaas!t2333.gift2333.gift2333.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondilomi spaljeni!Za mjesec dana kontrola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondilomi spaljeni!Za mjesec dana kontrola!

Tigrice zao mi je sto si morala da prolazis kroz te neprijatnosti :(

Hajde sada da se malo opustis uz neke veselije teme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice zao mi je sto si morala da prolazis kroz te neprijatnosti :(

Hajde sada da se malo opustis uz neke veselije teme!

Joko,hvala na podrsci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko ne pise da li boli to spaljivanje i kako se readi,gde se radi,koliko kosta....ili je bolje raditi lasersko skidanje.Meni su se pojavili u 11 nedelji trudnoce,nikad ih pre nisam imala, kaze dr sad su se ispoljili a virus je bio u meni....Uzas,bas sam pocela da panicim,cekam Papa nalaz pa da vidim sa dr sta dalje....

A od same pomisli da mogu i da mi se vrate ponovo do porodjaja ukoliko ih skinem, uh bas se iznerviram!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanima me sta ce biti ako je osoba pozitivna na hpv virus i papa test 3 grupa? jel to znaci pocetak karciona?

i koliko vremena treba da prodje da bi ranica presla na nesto ozbiljno? npr godinu dana jel mnogo?

i mene zanimaju tvoja pitanja sicily :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko ne pise da li boli to spaljivanje i kako se readi,gde se radi,koliko kosta....ili je bolje raditi lasersko skidanje.Meni su se pojavili u 11 nedelji trudnoce,nikad ih pre nisam imala, kaze dr sad su se ispoljili a virus je bio u meni....Uzas,bas sam pocela da panicim,cekam Papa nalaz pa da vidim sa dr sta dalje....

A od same pomisli da mogu i da mi se vrate ponovo do porodjaja ukoliko ih skinem, uh bas se iznerviram!

Sta da ti kazem bol zavisi od toga gde se nalaze kondilomi, ja sam ih dobila pre svadbe od silnog stresa ali bili su spolja i vise prema anusu, spalila sam ih pod opstom anestezijom,tada je to kostalo oko 80e u privatnoj klinici, oporavak nije boleo,peckalo je i svrbelo i nakon nedelju dana sve je bilo ok prskala sam sprej Herpigen i on mi je dosta pomogao, a moja sestra ih je imala oko vagine i unutra pa kaze da je puno bolelo i da joj je posle spaljivanja bilo sve oteklo i naduveno....tako da sve zavisi gde se nalaze i koliko strucno ti to odrade, ja sam sada u 11-oj nedelji trudnoce i nadam se da se nece vratiti, meni je papa nalaz bio dobar ali ga zbog preventive radim svake godine ipak je to HPV koji zauvek ostaje u nama.

Pozdrav i nadam se da sam ti bar malo pomogla svojim iskustvom :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Woman,naravno da si mi pomogla :-), i ja ih imam na istom mestu, tako da znači nije strašno....

Samo da se ne vrate pred porodjaj ali malo ću se kljukati vitaminima zbog imuniteta oa će valjda biti ok. Pozzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko ne pise da li boli to spaljivanje i kako se readi,gde se radi,koliko kosta....ili je bolje raditi lasersko skidanje.Meni su se pojavili u 11 nedelji trudnoce,nikad ih pre nisam imala, kaze dr sad su se ispoljili a virus je bio u meni....Uzas,bas sam pocela da panicim,cekam Papa nalaz pa da vidim sa dr sta dalje....

A od same pomisli da mogu i da mi se vrate ponovo do porodjaja ukoliko ih skinem, uh bas se iznerviram!

Zavisi koliki ti je prag bola!Iskreno,ja mogu da trpim bol kao konj,ali da se razumijemo,nije prijatno!I meni su se pojavili u trudnoci i evo posle godini i po vodim borbu sa njima!

zanima me sta ce biti ako je osoba pozitivna na hpv virus i papa test 3 grupa? jel to znaci pocetak karciona?

i koliko vremena treba da prodje da bi ranica presla na nesto ozbiljno? npr godinu dana jel mnogo?

i mene zanimaju tvoja pitanja sicily :(

Ne,ne mora da znaci,ali redovan Papa test je siguran pokazatelj nekih promjena!

Sta da ti kazem bol zavisi od toga gde se nalaze kondilomi, ja sam ih dobila pre svadbe od silnog stresa ali bili su spolja i vise prema anusu, spalila sam ih pod opstom anestezijom,tada je to kostalo oko 80e u privatnoj klinici, oporavak nije boleo,peckalo je i svrbelo i nakon nedelju dana sve je bilo ok prskala sam sprej Herpigen i on mi je dosta pomogao, a moja sestra ih je imala oko vagine i unutra pa kaze da je puno bolelo i da joj je posle spaljivanja bilo sve oteklo i naduveno....tako da sve zavisi gde se nalaze i koliko strucno ti to odrade, ja sam sada u 11-oj nedelji trudnoce i nadam se da se nece vratiti, meni je papa nalaz bio dobar ali ga zbog preventive radim svake godine ipak je to HPV koji zauvek ostaje u nama.

Pozdrav i nadam se da sam ti bar malo pomogla svojim iskustvom :wub: :wub:

Woman i ja sam prvi put toliko platila i to je previse,to je cisto uzimanje para,sada radim u Opstoj bolnici i uzmu mi oko 10e,sto je sasvim ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanima me sta ce biti ako je osoba pozitivna na hpv virus i papa test 3 grupa? jel to znaci pocetak karciona?

i koliko vremena treba da prodje da bi ranica presla na nesto ozbiljno? npr godinu dana jel mnogo?

i mene zanimaju tvoja pitanja sicily :(

kolposkopija je zakon. bar kod hpv-a. Nisi samo napisala koji je CIN u pitanju.

i naravno redovna kontrola, znaci na 6 meseci papa test kod devojaka sa hpv-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondilomi spaljeni!Za mjesec dana kontrola!

Ajde daj Boze da ti se nikad vise ne pojave. I bez panike, kondilomi nisu strasni kao neki drugi tipovi HPV-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde daj Boze da ti se nikad vise ne pojave. I bez panike, kondilomi nisu strasni kao neki drugi tipovi HPV-a.

Nisu,ali dosadni su...Ne znam vise ni koji put idem kod ginekologa samo zbog HPV!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu,ali dosadni su...Ne znam vise ni koji put idem kod ginekologa samo zbog HPV!

Verujem ti, ja se svaki put tresem kod ginekologa. Ali kad vidis, ima mnogo gorih stvari, super smo mi sa samo HPV-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja sam mlada trudnica i ne razumem se u sve..HPV mi je bio negativan a dr kaze da imam kondilome..pa mi je dala uput za jos jedan bris... Mozete li da mi objasnite o cemu se tu radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista, nny, uradices opet i imaces HPV tip 6 pozitivan, jer su to kondilomi. Ima jos tipova, a neki su visoko onkogeni, a ovaj za kondilome nije u toj grupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kondilome dobila prosle godine u maju, kad sam se udala..primetila sam nesto cudno, ali sam mislila da je to neka promena na kozi, jer tad nisam ni znala za kondilome. Nisam odmah otisla kod doktora, cekala sam dve nedelje da to prodje, medjutim oni su mi za to vreme stigli do grlica. Otisla sam sa muzem kod jedne privatnice, za koju sam cula da je najbolja u okolini i ona mi je tad objasnila sta su kondilomi. Uradila mi je biopsiju, poslala za Bg i morala sam odmah da ih spalim laserom da ne bi morali da mi seku deo grlica. Vratili su se posle samo 4 dana, pa sam morala opet na paljenje. I tako sam nekih desetak puta...poslednji put mi je doktorka hirurski uklanjala iz korena i evo ima 3 meseca kako mi se ne vracaju..pila sam najvise Ekomer..jela med ujutru pre bilo cega i tako...sad imam drugi problem. Rane unutra mi nisu zarasle, jer nikako ne mogu zbog urina koji ih nagriza. Tako da ja nmg da imam vise odnose normalno. Sve me boli unutra, idu mi suze..zato se lose osecam.. :( Ne znam sta da radim..ako je neko imao slicnu situaciu neka pise.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja sam mlada trudnica i ne razumem se u sve..HPV mi je bio negativan a dr kaze da imam kondilome..pa mi je dala uput za jos jedan bris... Mozete li da mi objasnite o cemu se tu radi?

Ne moras da imas virus da bi dobila kondilome..mogla si da ih pokupis preko nekog peskira, toaleta, brijaca..mozda ti je imunitet bio jak pa nisi dobila virus vec samo kondilome. Srecno i javi sta je bilo na drugom brisu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.