HPV i kondilomi

odgovora

Objavljeno

Meni je dr rekla da ih imam i sada u trudnoći ali nije strašno,rešićemo ih kad se porodim baš zbog toga da se ne bi vratili zbog pada imuniteta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da ih imam i sada u trudnoći ali nije strašno,rešićemo ih kad se porodim baš zbog toga da se ne bi vratili zbog pada imuniteta...

Da,ako ih nema puno i ne treba ih skidati!Meni su se odmah povukli posle porodjaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,ako ih nema puno i ne treba ih skidati!Meni su se odmah povukli posle porodjaja!

Ja se iskreno nadam da će se i meni povući...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da ih imam i sada u trudnoći ali nije strašno,rešićemo ih kad se porodim baš zbog toga da se ne bi vratili zbog pada imuniteta...

Samo proveri u kojoj su kolicini, zbog prirodnog porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne prenose se samo polnim putem, da, u većini slučajeva polnim putem ali ne u svim. Moja drugarica ih je dobila kad je bila nevina... i nju su ubeđivali da ih je dobila od dečka...KOG DEČKA?!!! Ali kad su videli da je devojka devica, iskulirali su... Ja sam ih dobila verovatno preko kupatila, ali pošto sam već imala odnose ne mogu da garantujem...Par nedelja pre nego što sam ih dobila preselila sam se u jedan užasno prljav stan koji sam danima ribala. Do tad moj seksualni život je bio veoma uredan i niko od bivših ih nije imao, ali je sve to, koliko ja znam, i nije sigurno, ali za ovu devojku nema dileme oko seksualnog prenosa...

Kikiriki, HPV virus te je mozda napao ko zna koliko pre, a onda cekao momenat i "napao". Tako da nisi verovatno od kupatila. Sto se tice tvoje drugarice, jel' si sigurna da je dobial kondilome ili samo HPV neki drugi tip?

Mada cula sam i za to da nevine devojke imaju kondilome , ali to veroatno znaci da su "nesto drugo radili" pa se tako prenelo, sta znam.

Ali da kondom ne stiti od hpv-a, ne stiti, ali nas tome niko ne uci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravila sam se sa kondilomima!

7f6d84340879ce28f348ea7e377d03e7.gif

Jupiiiiii!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo proveri u kojoj su kolicini, zbog prirodnog porodjaja.

Pa kontam da ih nema mnogo jer mi je ona rekla da ćemo ih rešiti posle porođaja ako ih uopšte bude bilo posle...

A ovo za nevine devojke,mogu da ih dobiju tako što sednu na wc šolju(dasku) na kojoj je sedeo pre toga neko ko ima kondilome,to znam sigurno da mogu tako da se prenesu ili preko veša...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kontam da ih nema mnogo jer mi je ona rekla da ćemo ih rešiti posle porođaja ako ih uopšte bude bilo posle...

A ovo za nevine devojke,mogu da ih dobiju tako što sednu na wc šolju(dasku) na kojoj je sedeo pre toga neko ko ima kondilome,to znam sigurno da mogu tako da se prenesu ili preko veša...

:lol: :lol: :lol: Kako si ovo slikovito objasnila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahaah,jesi videla... sad čitam i smejem se .. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kontam da ih nema mnogo jer mi je ona rekla da ćemo ih rešiti posle porođaja ako ih uopšte bude bilo posle...

A ovo za nevine devojke,mogu da ih dobiju tako što sednu na wc šolju(dasku) na kojoj je sedeo pre toga neko ko ima kondilome,to znam sigurno da mogu tako da se prenesu ili preko veša...

A kako mislis da se porodis s kondilomima? Mozes bebi da preneses.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako mislis da se porodis s kondilomima? Mozes bebi da preneses.

Ja sam je zato i pitala. Jer se secam kad sam mog dr pitala da li sa HPV se moze poradjati prirodno, on je rekao da, osim ako imas kondilome onda ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako mislis da se porodis s kondilomima? Mozes bebi da preneses.

Ja nemam takvih informacija... toliko žena znam koje su se porodile a imale su kondilome i nije imalo veze sa bebom što kaže i moja dr... Pitaću je ja opet ali to čujem sad od vas.. Ne znam,sad ste me bacile u razmišljanje jer znam tačno šta mi je rekla kad je videla da ih imam.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta yznam, pitala sam mm dva puta, jer mozda me nije razumeo i oba je rekao bolje na porodjaj bez kondiloma. Uopste se nije predomisljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iamm prijateljicu kojoj su na pocetku trudnoce buknuli( i ranije je imala,skidala 2-3 puta),da bi se u 8-om mesecu povukli,i otisla je na prirodni porodjaj...Moja dr kaze da je mnogo retko da majka prenese na bebu kondilome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta yznam, pitala sam mm dva puta, jer mozda me nije razumeo i oba je rekao bolje na porodjaj bez kondiloma. Uopste se nije predomisljao.

Naravno da je bolje bez ali većina žena ih ima i ne znam ni jednu čija beba je dobila kondilome kad se rodila... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petak odem po nalaz HPV koji dolazi iz BG i to sa Nikolom,jer nemam ga gdje ostaviti!I vjerovali ili ne pola sata kucam da mi otvore i posle pola sata neka tzv sestra otvori vrata,pogleda me i zatvori mi ih pred nosom,da bi posle 10 min otvorila i rekla:" Pokucajte na druga vrata!"

t1933.gif A na drugim vratima sam kucala opet 10 min da bi mi rekli: "Navratite krajem sledece sedmice,nalaz jos nije stigao!"

Sva sreca,pa nisam otisla da se porodim!t2413.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tigrice samo da poludis od bezobrazluka. ali sta da radis. bitno je samoda rezultati budu ok, kao sto hoce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tigrice samo da poludis od bezobrazluka. ali sta da radis. bitno je samoda rezultati budu ok, kao sto hoce :)

Naravno,draga,ali stvarno mi nije jasno do koje granice ide ljudski bezobrazluk!? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je bolje bez ali većina žena ih ima i ne znam ni jednu čija beba je dobila kondilome kad se rodila... <_<

Nemoj se ljutiti, ali nije to bas tako cesto da zene imaju kondilome, a pogotovo trudnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj se ljutiti, ali nije to bas tako cesto da zene imaju kondilome, a pogotovo trudnice.

Slazem se!Sutra idem po nalaz HPV-a!

t3609.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj se ljutiti, ali nije to bas tako cesto da zene imaju kondilome, a pogotovo trudnice.

Šta ću se ljutiti,ovde i jesmo da pričamo o tome...

Ja samo kažem da nisam čula da su se kondilomi preneli na dete čija je majka imala kondilome... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta ću se ljutiti,ovde i jesmo da pričamo o tome...

Ja samo kažem da nisam čula da su se kondilomi preneli na dete čija je majka imala kondilome... :unsure:

Ni ja,Hvala Bogu,ali postoji i ta mogucnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja,Hvala Bogu,ali postoji i ta mogucnost!

Tacno. I zasto da rizikujes?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljaj za HPV nalaz... Mm je sad na nekom kursu iz kolposkopije i citologije u Nemackoj, pa ce , izmedju ostalog, biti reci i o HPV i vakcini. Bas me interesuje kako to Nemci rade, posto oni skoro i da nemaju vise zena sa karcinomom grlica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno. I zasto da rizikujes?!

Ne želim da rizikujem,ali računam da doktori znaju bolje od mene... Kad mi kaže da ih nema mnogo i da ćemo ih srediti posle porođaja,šta treba da uradim?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.