Analiza krvi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

13.6, a pise da je dozvoljeno od 4.0-10.0,da li imam razlog za brigu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš neku blagu infekciju možda. Nemaš nikakve tegobe? Ne bi trebalo da te brine previše. Jesu li ti rezultati urina dobri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su leukociti tokom citave trudnoce bili oko 22,isla sam na kojekakve analize i nista nisu pronasli,ni dan danas ne znam zasto su bili toliko poviseni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam imala povecane leukocite u obe trudnoce...kako je trudnoca odmicala tako su se povercavali i to je normalno,mada se ne desava svakom...moj lekar je meni objasnio to prosto....ponekad organizam prepoznaje bebu kao potencijalno strano telo,i zato sam dize leukocite..sve do 15 je normalno(meni su isli do 14,5 i tu su stali)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš neku blagu infekciju možda. Nemaš nikakve tegobe? Ne bi trebalo da te brine previše. Jesu li ti rezultati urina dobri?

Dobri su mi rezultati urina,samo mi je ph na granici,8.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem legofer jer mi je hemoglobin 90. Uvek sam imala dobru krvnu sliku, ali u osmom mesecu je bas pala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мени се од Легофера повраћало, баш је гадан. Ферум лек је ок, таблете имају укус чоколаде (иде на рецепт).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bila anemicna u trudnoci. Ferum lek i svi ostali su mi smetali, bilo mi je muka od njih i tesko su mi padali na zeludac pa bi ih odmah povratila. I na patologiju trudnoce sam dosla totalno anemicna, i to je bila kap u prepunoj casi za cr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila heferol tablete posle porodjaja posto mi je hem bio mnogo nizak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li je neko u trudnoći imao nizak HCT a hemoglobin u normali i kako je liječeno. I da li postoji neki prirodni preparat za rješavanje ovog problema. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево да отворим ову тему, данас сам добила налазе КС и све ми је помало снижено, чак је и шећер 3,5. Јел нормално то у трудноћи.

Naravno...bebe sada crpe sve od tebe...tako da obavezno pitaš dr-a o načinu ishrane...ali i Jeca i mama Zmaj mogu da te najviše posavetuju u vezi toga... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste normalno ali odmah sad povedi računa o visini gvožđa. Obradi pažnju na pravilno kombinovanje hrane... No, to je druga tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па да, колко сам гледла на нету ово је нека блага анемија, ја сам мислила да ће да ми да нешто да пијем докторка што се тиче гвожђа, али она није ми ништа дала само Фемибион1 за сад да пијем.

Jekić, ja sam do četvrtog meseca pila Femibion1 a posle Fibion 2 i Tothema 3X1 ampula i bolja mi je ks. Hemoglobin mi je bio 104 a sada je 118. Za anemiju su najbolje ove ampule+vitamin C.

Kako ste mi vas četvoro? :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da je blaga anemija normalna u trudnoći. Ja sam u sve tri imala jako nizak šećer, pred kraj druge sam pila i totemu i neke druge tablete ali mi nisu pomagale. Nisam ih podnosila ni pod razno. po cijelu noć bi povraćala i sjedila na solji po par sati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većini smeta Tothema pa i meni, ali ja ih pijem posle jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većini smeta Tothema pa i meni, ali ja ih pijem posle jela.

Kada god da popijem totemu, prije ili poslije jela meni je loše!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Видећу данас шта ће да ми каже.

Нас четворо ево лежимо у кревету и читамо новине, чекамо тату да дође на паузу па да нам да нешто да једемо, синоћ нисмо вечерали било нам је много мука па смо сад гладни :rolleyes:

ви како сте :rolleyes:

Jelic, jel ti dala bar folnu da pijes? To se pije do treceg meseca.

I meni je gvozdje nisko inace, jos kad sam trudna onda je bas snizeno. Teram se da ga unosim dosta kroz ishranu jer tothemu ne mogu ocima da vidim. Od nje mi bude muka, posle imam problema sa stolicom i onda mi je lakse da je ne pijem. Inace, za tothemu mm kaze da je to ekser rastvoren u vodi, sto zbog boje, sto zbog gvozdja! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da se ubacim u pricu o gvozdju - ja sam u prva 3 meseca pila Femibion 1 i posle toga presla na Iron plus ( CaliVitin proizvod) i imam sve pohvale za taj preparat, nije mi smetao, tj podnosi se kao i bilo koja tableta, ne stvara problem sa stolicom a Fe mi je 14! Kada mi je bilo 10 pila sam 2x dnevno, kasnije samo jednom.... naravno da obracam paznju i na ishranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пила сам ја фолну док нисам отишла у болницу и тад ми је укинула и дала да пијем Фемибион, који поред фолне има и друге витамине које су ми потребни, као много је боља него фолна. Мени муж носи резултате после паузе код др, па ћу да видим шта ће да му каже. Мени је и шећер низак, 3.5 то сам се изненадила, сад могу да једем слатко колико хоћу а баш сам се пазила.

Super za taj Femibion, on je za trudnice.

Ne brini za secer, sad ti je nizak a opet moze lako da se poveca. Mozda nisi nista jela pre nego sto si vadila krv. Ne secam se tacno kad se radi, znam da ima neki test za odredjivanje secera u trudnoci. Pije se dva puta za sat vremena rastvor glukoze i onda se pre i posle toga vadi krv i meri koliki je secer.

Taj test je dobar pokazatelj da li imas ili nemas problema sa secerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, najbolje da ishranom korigujes gvozdje, ja sam tako uradila.

od sredine trudnoce hgb mi je bio u konstantnom opadanju, ne mogu da se setim tacno sad koliko ali evo recimo da je bio iz meseca u mesec 130, 127, 125 to je jos uvek dobro ali kako je bio u opadanju ja sam pocela da jedem puno spanaca, pa cak i presnog. i to uopste nije ruzno a daje najbolje rezultate jer termickom obradom spanac gubi veci deo gvozdja. iseckas ga sitno i prelijes sa jogurtom i to sam uz rucak jela kao salatu, i svaki put pojedem tanjir toga. ne naravno bas svaki dan ali sam se trudila da bar 2-3 puta nedeljno jedem spanac, smokve-tad ih je bilo sad na zalost nije im sezona.. nakon mesec dana hgb mi je bio 136

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, najbolje da ishranom korigujes gvozdje, ja sam tako uradila.

od sredine trudnoce hgb mi je bio u konstantnom opadanju, ne mogu da se setim tacno sad koliko ali evo recimo da je bio iz meseca u mesec 130, 127, 125 to je jos uvek dobro ali kako je bio u opadanju ja sam pocela da jedem puno spanaca, pa cak i presnog. i to uopste nije ruzno a daje najbolje rezultate jer termickom obradom spanac gubi veci deo gvozdja. iseckas ga sitno i prelijes sa jogurtom i to sam uz rucak jela kao salatu, i svaki put pojedem tanjir toga. ne naravno bas svaki dan ali sam se trudila da bar 2-3 puta nedeljno jedem spanac, smokve-tad ih je bilo sad na zalost nije im sezona.. nakon mesec dana hgb mi je bio 136

i ja sam bas jela puno spanaca, blitve, brokoli, cveklu, suve smokve i urme... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam bas jela puno spanaca, blitve, brokoli, cveklu, suve smokve i urme... :)

ne znam koja je koncetracija fe u suvim smokvama.. ali ih ja ih jedem cesto jer ih volim.. nece da skode!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam koja je koncetracija fe u suvim smokvama.. ali ih ja ih jedem cesto jer ih volim.. nece da skode!

naravno ;)

imaju solidnu koncentraciju Fe, kalijuma, fosfora, vitamina A i C...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, mi ležimo kao i uvek. I ja čekam doručak. Noćas sam slabo spavalaa i bebane su se razbudile. Samo se prevrću, videćeš. Ruka mi je stalno na stomaku i uživam u njihovim akrobacijama. Samo ti lezi. Kako vreme odmiče, biće sve teže ali mi smo mame borci za naše bebane. :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Кад си их осетила први пут, ја једва чекам, овако стално бринем а тад ће да ми јаве да је све ок, и чини ми се биће ми лакше.

Ja sam ih osetila jako rano, mislim u 14~15~oj nedelji, ali ja sam već jednom bila trudna tako da sam znala da prepoznam pokrete. A posle kada ih ne osetim par sati ja se uplašim. A moraju i one spavati. Samo molim Boga da ih rodim žive i zdrave i da se malo opustim. Pomazi drugare :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.