Razmaci između podoja

odgovora

Objavljeno

Ma, procitala sam dosta o tome kako bebe sisaju na 3-4 sata, a moj malac na svaka 2, pa i manje... Ali, ostala sam pri svome, racunajuci da je svaka beba prica za sebe, i davala mu kada god zatrazi. Sve do prije dva dana, kada se uobrocio, i to sam!

Jaaooo, ovo je prelijep period. Svaki dan je ljepsi od prethodnog, toliko uzivam da se pitam kako sam do prije par mjeseci mogla da zivim bez njega! s035.gif

Najopusteniji je period kada beba napuni 2 meseca, bar je meni tako bilo, nekako tada se sve ustali i dodje na svoje...

Bravo za malenu bebicu jer je bzo ukapirala da je mami potreban nocni san...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, procitala sam dosta o tome kako bebe sisaju na 3-4 sata, a moj malac na svaka 2, pa i manje... Ali, ostala sam pri svome, racunajuci da je svaka beba prica za sebe, i davala mu kada god zatrazi. Sve do prije dva dana, kada se uobrocio, i to sam!

Jaaooo, ovo je prelijep period. Svaki dan je ljepsi od prethodnog, toliko uzivam da se pitam kako sam do prije par mjeseci mogla da zivim bez njega! s035.gif

Eh ček da stigne još jedno, pa tek onda se pitaš zašto odmah nisi rodila još jedno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje veliki pozdrav za sve vas. Moj Ogi ima puna 2 meseca i 6,6 kg. Do skora je sisao na 2 - 2.5 sati ali sam mu sada pomerila na 3 sata. Kao sto vidite po tezini bebac je napredovao puno. Ne znam da li da mu smanjim duzinu dojenja (inace sise po 10 minuta jednu pa 10 min drugu dojku) ili da mu povecam razmak izmedju podoja. Inace muce nas stomacni problemi puno puno,a i nocu se ne spava sto zbog podoja sto zbog stomaka. Veliki pozdrav za sve vas. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba ti mnoooogooo lepo napreduje i ne vidim razloga sto bi ista menjala. A to sto ti se budi nocu... Ihiii pa to je normalno... Ja sam imala nocne podoje do Emilijinog 7og meseca (u toku 6og je izbacila, koliko se secam).

Sto bi rekao Z.Colic u onoj reklami "nista ja tu nebi dir'o" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba ti mnoooogooo lepo napreduje i ne vidim razloga sto bi ista menjala. A to sto ti se budi nocu... Ihiii pa to je normalno... Ja sam imala nocne podoje do Emilijinog 7og meseca (u toku 6og je izbacila, koliko se secam).

Sto bi rekao Z.Colic u onoj reklami "nista ja tu nebi dir'o" ;)

Haha,napreduje i vise nego sto treba. Ma strasno ga muci stomak zaceni se od placa nekoliko puta dnevno,sve se pitam koliko ce jos trajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha,napreduje i vise nego sto treba. Ma strasno ga muci stomak zaceni se od placa nekoliko puta dnevno,sve se pitam koliko ce jos trajati.

Kada je beba na majcinom mleku nema tu napredovanja "vise nego sto treba" ovo ti pricam jer mi je ta pojava kod majki poznata. I ja i moja kuma smo imali ista kao i ti razmisljanja ali svaki doktor je rekao da je sve u redu i da nema razloga za brigu...

Jos malo pa ce i to proci, kazu da najcesce prolaze do 3 meseca. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grcevi su normalni u tom periodu.Daj mu Espumisan kapi ili neki cajic za grceve. Obavezno termofor na stomacic. Podoji na 3 sata su OK skroz. To sto je toliko napredovao je sasvim normalno.Sve ce to da istrosi kad pocne da puzi. :D Ako ti je lakse, mi jos uvek imamo nocne podoje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,kad su vase bebe uhvatile nmeki ritam?

Ova moja bebana nekad trazi da rucka na 3sata,nekad na 4,a nekad samo sat prodje i ona je vec gladna... :huh: Teodor je stalno "visio na sisi" tako da nemogu da ih uporedim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je prvih dana bilo na 2h pa onda je pomerila na 2.5h da bi u toku druge sedmice na 3h. A izmedju je skoro non stop spavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CHI nemoj ni da ih uporedjujes upadas u zamku, kao i sve mame

Moji su u pocetku bili totalno razliciti, joju sam morala da budim na svakih 2h zbog zutice, malecku sam pustila da sama trazi, nekad je znala da odspava celih 4-5h u komadu nekad je sikila i na svakih 1.5h.

Ne kaze se dzaba dojite na zahtev, kako ce beba drugacije da ti kaze da joj nesto fali nego placem, kenjkanjem.Mozda je gladna , mozda zedna, ili joj treba neznost, tvoj dodir blizina, a sve to dobija preko sike, tj direktnim kontaktom sa tobom.

Ima vremena kasnije ce ona sama da uhvati svoj ritam, mozda totalno drugaciji od brata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,kad su vase bebe uhvatile nmeki ritam?

Ova moja bebana nekad trazi da rucka na 3sata,nekad na 4,a nekad samo sat prodje i ona je vec gladna... :huh: Teodor je stalno "visio na sisi" tako da nemogu da ih uporedim.

Tek od prije par dana...

Svaka beba je za sebe. Miha nekada ne jede dovoljno (jednostavno nece), pa je gladan za satak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zenske na odgovor!Dojim ja nju na zahtev,ali ipak... Jos nije uhvatila neki ritam,no ne smeta mi... :)

E Nency,jos jedno pitanje za tebe... :D Da li treba da se izmlazavam posle podoja?Koliko se secam sa teom jesam(da bi imala vise mleka a posle bacala).Sad imam dovoljno mleka,mala je sita,zadovoljna,merili smo je 5.dana je dobila nazad kilazu sa rodjenja,stomacic joj je lep okrugao... Kontam da imam dovoljno sad-ali da li cu imati dovoljno kasnije?

Evo,bas je mm donosi... Joj,slatka mamina maza... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo dok se Nensi ne oglasi, da ja kazem svoje iskustvo. Ja se nisam ni jednom izmlazala poslije podoja! Sad, da li sam dobro uradila ili ne, nemam pojma, pa me bas interesuje sta ce Nensi da ti odgovori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nensi ispade dr za dojenje :D

Ja sam svoje prepunjene grudi praznila do besvesti, ne znajuci da tako samo nadolazi jos vise mleka, pa sam upala u zacarani krug.

Sa maleckom sam mozda samo prvih 10-ak dana praznila grudi posle podoja i to samo toliko koliko mi treba da opustim pritisak u dojci.I imala sam mleka sve dok nisma silom prilika morala da prekinem dojenje, oko 8mes, cak i ako je ona vec jela nemlecnu hranu, mleka sam u tom periodu imala vise nego sa sinom.

U cemu je razlika bila nemam poojma, tako da je svaka trudnoca, porodjaj pa i dojenje prica za sebe.

Lako ces ti povecati kolicinu mleka kasnije ako vidis da opada, tako da za sada ne moras prazniti grudi ako ti nisu prepunjene, ako nemas onaj osecaj zategnutosti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo uvek imaj na pameti ono sto i babice kazu, dr kazu sve je u ponudi/potraznji.

Ako beba cesce i duze siki, vise ce se i mleka stvarati za sledeci podoj, veruj tvoja glava sve te signale prati, i telo reaguje, a da i nisi svesna.

Nemoj praviti gresku kao ja sa sinom, sta cu nisam znala, mislila sma ako preskoci ovaj podoj i jede nemlecnu hranu imace vise sa sledeci, pa sma uradila upravo suprotno. Mleko je pocelo samo od sebe da opada, iako sam ja jela, unosila dovoljno tecnosti, cak i previse,... i ja nisam znala gde gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko hvala na savetima . Ma samo da mu i ovi grcevi prodju cini mi se poletecu od srece. Evo vec dva puna meseca a on place pa se zaceni i to nekoliko puta u toku dana i noci.Prosto se uplasim da mu nesto ne fali od tolikog plakanja. :rolleyes: Ali proci ce i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nency! :) I ja sam mislila isto,tako da se necu izmlazavati sad.Tko sam i ja prosla sa sinom-kao tiizmlazavala se ko luda u upala u zacarani krug...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko hvala na savetima . Ma samo da mu i ovi grcevi prodju cini mi se poletecu od srece. Evo vec dva puna meseca a on place pa se zaceni i to nekoliko puta u toku dana i noci.Prosto se uplasim da mu nesto ne fali od tolikog plakanja. :rolleyes: Ali proci ce i to.

Ima jos jedna fora: ako bebac sisa i jos uvek se uhodvate, moguce je da se naguta vazduha vise, pa ce mozda i dva, tri puta da podrigne. Pokusaj da ga drzis uspravno duze vreme (10 min.) pa vidi da li ce da se smiri. Mozes je drzati na ramenu ili od sebe tako sto ces jednom rukom obuhvatiti preko njenog stomacica a drugom ispod kolena tako da joj kolena budu savijena. U ovom slucaju jako vazno da joj icmica i dalje bude povijena ne ispravljena. dakle, ne naslanjas je na sebe mnog, tek prislonis.

Sto vise podrigivanja, to manje grceva!

Jedna moja drugarica je presvisla koliko joj je beba plakala, a ustvari je nije je nikad dovoljno drzala uspravno. Ne kazem da je to kod tebe slucaj, ali probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jos jedna fora: ako bebac sisa i jos uvek se uhodvate, moguce je da se naguta vazduha vise, pa ce mozda i dva, tri puta da podrigne. Pokusaj da ga drzis uspravno duze vreme (10 min.) pa vidi da li ce da se smiri. Mozes je drzati na ramenu ili od sebe tako sto ces jednom rukom obuhvatiti preko njenog stomacica a drugom ispod kolena tako da joj kolena budu savijena. U ovom slucaju jako vazno da joj icmica i dalje bude povijena ne ispravljena. dakle, ne naslanjas je na sebe mnog, tek prislonis.

Sto vise podrigivanja, to manje grceva!

Jedna moja drugarica je presvisla koliko joj je beba plakala, a ustvari je nije je nikad dovoljno drzala uspravno. Ne kazem da je to kod tebe slucaj, ali probaj.

Bravo i veliko hvala. Primetila sam da podriguje vise puta. A gasove ima po ceo boziji dan i krci mu stoma. Ma uzas sta da vam kazem.haha. Pozzzzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGE ZENE,POMAGAJTE!

mene muci ova tema.naime,mi smo iz bolnice otpusteni sa bebom koja je imala zuticu ,samim tim je bila uspavana ,lenja i bezvoljna da sisa.samimtimnije ni trazio podoj,vec smo ga kljukali u redovnim intervalima,na flasicu,jer drugacije nije moglo.posle par dana se oporavio,poceo da placeza podoj(ali ne u redovnim razmcima).onda mu je opet skocio milirubim ,pa smo zavrsili u bolnici,gde su podoji bili na tajming(9:00,12:00,15:00,18:00,21:00,24:00,4:30).mali je za podoj bio budan kako kad.i8glavnom sam ga vise vidjala uspavanog nego budnog.

sada kada smo dosli kuci,nastavila sma da ga hranim po tom rezimu,samo je problem u tome sto sam u bolnici,kada je pospan,morala da se izmuzam ukoliko nece da sisa,samo da bi jeo,jer ne mogu da dodjem kod njega pre vremena za iduci podoj,pa sam morala da vodim racuna o tome da ne bude gladan.sada se kod kuce nastavila ista prica.danas sam probala da ga maksimalno teram da bude na sisi,pa tek kad sa njim zavrsi,izmuzem se i ponudim mu ostalo,sto je on jeo(to mi pokazuje da nije dovoljno sisao).imam utisakl kao da sma pokvarila dete,on ne place,ne trazi...s druge strane,kad je tako uspavan NE MOGU DA GA PROBUDIM,isporbavam sve metode,stipkanja,cupkanja,golicanja-ne ide!

sta da radim? plasim se da ga prepustim tek tako i da cekam da sam trazi(otpusten je iz bolnice sa 150 mr/mol),pa seplasim da opet ne kalira u kliazi,jer ne znam da li ce se buditi i plakati kad je gladan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BM, ne brini se! Pusti ga da spava i u uživaj što je tako dobar. Mislim, da je gladan, sigurno bi tražio da jede.

I moja ćerka je otpuštena sa žuticom, isto je mnogo spavala u početku, ali je ja nisam često budila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BM, ne brini se! Pusti ga da spava i u uživaj što je tako dobar. Mislim, da je gladan, sigurno bi tražio da jede.

I moja ćerka je otpuštena sa žuticom, isto je mnogo spavala u početku, ali je ja nisam često budila.

hvala,na odgovoru.

stvar je u tome sto se plasim da ga sad izbacim iz jedine rutine koju je imao sad u bolnici.cim sam danas pocela da forsiram podoj,hranjenje se sa sat vremena produzilo na sat ipo i poremetilo celu satnicu.prethodni obrok je imao od 3-4:40,posisao je nesto malo,cedjeno 70 ml,boio je jos gladan,pa sam dodala jos malo formulekoje ej pojeo oko 30 ml.

za sledeci podoj nisam mogla da ga probudim,izmuzla sam se 90 ml,sve je stukao iz flasice-ne budeci sei evo ga ,jos spava....

znam da moram da ga vratim iskljucivo na sisu,da ga odbijem sa flasice,samo prvo moram biti sigurna da jede dovljno,a ne da smaze sve sto izmuzem nakon podoja i eventualno trazi jos.jako mi smeta to sto se on ne budi i ne buni,malo zakenjka,protegne se,imam utisak kao da bi da se probudi ,ali ne moze da otvori oci,paodrapi jos jednu turu spavanja...skroz samsludjena svim informacijama koje dobijam,pa prosto ne mogu da se opustim i upustim u ,,eksperimentisanje`` oko hranjenja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majčino mleko se vari brže nego adaptirano. Nemoj očekivati da bebica jede po nekoj šemi, ni što se vremenskog razmaka tiče, a ni po dužini podoja, (ni mi odrasli ne jedemo po šemi, na sat). Doji na zahtev, ukoliko su vremenski međuintervali kraći od 2h, makar bili čak i na pola sata, (pa i kraći), a nemoj ograničavati, nego pusti da beba sama ispusti dojku. Ako spava preko 2h, budi bebicu da jede. Noću takođe. Ali ovo radi samo dok ne splasne žutilo iz predostrožnosti, da beba bude što češće ponuđena, a i da kasnije ne dođe do deficita količine mleka. Kad beba povrati roza boju, pusti da sama određuje dužinu spavanja. I nudi samo dojke, nemoj uvoditi flašicu. Napomenuću da je bebin žaludac veličine njene stisnute pesnice, pa ti vidi koliko je to malo. Nemoj procenjivati koliko je beba pojela u mililitrima, nego vodi računa o vlažnim pelenama, a na svaki ''kme'' - dojku u usta. Budi istrajna i samouverena, sve će biti ok. Od tvog mleka će i bilirubin da se brže smanji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BM i moj bebac je otpusten sa fizioloskom zuticom kuci. To mi niko u bolnici nije rekao vec kad smo dosli kuci patronazna sestra i babica su mi rekle da je ima jer je bio zuckast. Tih par dana je spavao mnogo i nije se budio da jede. Babica mi je rekla da obavezno moram da ga budim da jede. I sto vise pojiti bebu.

I probaj da mu ne dajes na flasicu!!! Daj mu to mleko koje izmuzes na kasiku. Ja sam imala velike probleme zbog toga i na kraju nismo uspeli da uspostavimo laktaciju zbog cega sam ja plakala svaki dan.

Beba kad je pospana i kad ne mozes da je probudis ( isto se i nama desavalo ), uzmi da je prepovijes. Uglavnom se tada probudi i razbudi i tad joj daj da sisa.

Nadam se da sam ti pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i Mihailo se probudi cim ga pocnem presvlaciti, to skoro uvijek pali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.