Razmaci između podoja

odgovora

Objavljeno

Po dolasku kuci dobijem savet od babice - da bebu dojim u prvih mesec dana NA ZAHTEV znaci kad god beba trazi, a ne kad mama misli da treba. Bilo je momenata kada sam stvarno mislila da to ne vodi nikuda, cinilo se ponekad da je non stop na siki, cak je znao da ispusti bradavicu, zalepi obraz na siku i tako lepo spava :blink: medjutim proslo je nesto malo vise od mesec dana kada je Pavle sam poceo da sebi "uredjuje" vreme i kolicinu obroka, iznenadila sam se kako to odjednom sve pocinje da lici na normalu. Ono o cemu treba voditi racuna je da ako beba pocne odjednom redje da sisa, obavezno izmlazati mleko da ne bi doslo do upale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, da, a ja sam se stalno pitala je li on gladan i nervirala, kad ono prvo savetovaliste a on dobio 1200 g!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda se ne sekiraj i nastavi da radiš kao i do sada. Po broju mokrih pelena i boji stolice ćeš uvek znati da li beba napreduje dobro.

Tacno, a posle ako bas ne bude beba rasla tj. dobijala na tezini koliko treba, moraces da je budis u toku noci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame!

Da li vi vreme za podoj racunate od zavrsetka jednog podoja do pocetka sledeceg ili od pocetka jednog do pocetka drugog?

Moj bebac siki na 3h po danu racunajuci od kraja jednog podoja do pocetka drugog, a nocu nema pravila.Nekad se budi na 3h, a nekad na 5h.Bebac ima nesto vise od mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Računa se od početka prvog, pa do početka drugog, ali NAJBOLJE JE DA NE RAČUNAŠ UOPŠTE, nego da dojiš na zahtev, ne opterećujući se vremenom (razmakom, dužinom podoja...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Računa se od početka prvog, pa do početka drugog, ali NAJBOLJE JE DA NE RAČUNAŠ UOPŠTE, nego da dojiš na zahtev, ne opterećujući se vremenom (razmakom, dužinom podoja...).

Potpisujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se opterecivala tim vremenom dok sam bila u bolnici. Cim sam izasla ruckala je kad ona zatrazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Računa se od početka prvog, pa do početka drugog, ali NAJBOLJE JE DA NE RAČUNAŠ UOPŠTE, nego da dojiš na zahtev, ne opterećujući se vremenom (razmakom, dužinom podoja...).

I, naravno, bravo za Zemunci! Uvek je tu kad treba!!!!

Ako merite, samo sebe opterecujete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste ne znam na koliko da dojim bebu. I lekari i sestre su razlicitog misljenja. Nekada mi trazi na dva saata, a noc prespava ne trazeci ni jednom. Bas bih volela da znam sta da radim. pitanje: kako racunate razmak izmedju podoja? recimo, ako beba krene da sisa u pola pet i zavrsi u pet, da li sisati za tri sata znaci u pola osam ili u osam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navodno se racuna od pocetka podoja do pocetka sledeceg. Nisam se opterecivala time. Moje dete je bilo hipertonicno i znao je da sisa na 1,5 sat danima i nocima. Dakle, nemoj se opterecivati. Ti imas zdravu bebu i doji je na zahtev. ;)

Doktori i sestre stalno pricaju o uobracavanju bebe, a to je potpuno suprotno od pojma "dojenje na zahtev". Svi smo se pitali zasto onda stalno pricaju o uobrocavanju...hmmm... verovatno da bi lakse promovisali AD mleko kao opciju. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena je l' je normalno da hipertonicne bebe cesce jedu? Ja to nisam povezala i nije mi niko rekao, sad mi je jasno zasto je moj beban cesto gladan. Ja sam mu uvela kasice jer sam mislila da ne moze da se najede i da zato jako cesto trazi da jede, i da se sve cesce budi nocu.

Miva, ja belezim svaki bebin obrok (verovatno moja opsesija da sve zapisem da ne bih morala da pamtim <_< , vidim da ovde niko ne radi to osim mene i Zmajeva sa trojkama...). Ja pisem kada je zavrsio sa jelom i racunam kao razmak izmedju jela vrlo cudno. Ako je zavrsio sa jelom u 14h, a sledeci put je zavrsio sa jelom u 17h, onda je razmak izmedju jela 3h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena je l' je normalno da hipertonicne bebe cesce jedu? Ja to nisam povezala i nije mi niko rekao, sad mi je jasno zasto je moj beban cesto gladan. Ja sam mu uvela kasice jer sam mislila da ne moze da se najede i da zato jako cesto trazi da jede, i da se sve cesce budi nocu.

Miva, ja belezim svaki bebin obrok (verovatno moja opsesija da sve zapisem da ne bih morala da pamtim <_< , vidim da ovde niko ne radi to osim mene i Zmajeva sa trojkama...). Ja pisem kada je zavrsio sa jelom i racunam kao razmak izmedju jela vrlo cudno. Ako je zavrsio sa jelom u 14h, a sledeci put je zavrsio sa jelom u 17h, onda je razmak izmedju jela 3h...

Moj Luka nije bio hipertonican a sisao je bas cesto. Nekada na sat, nikada na tri sata. Mislim da to zavisi od mnogo stvari. Da li je dete lenjo pa se ne narucka dovoljno, da li ima dovoljno mleka da bude sito tri sata, sika ih umiruje kad imaju grceve i sl. a i jednostavno lepo im je uz svoju mamu. Ja nikada nisam gledala na sat striktno, dojila sam ga kad je trazio, i mogu ti reci tako sam bila najopustenija. Vaga mi je bila jedino merilo da moja beba ima dovoljno mleka. ;) Videces sve lakse bude kad uvedes i drugu hranu, jednostavno si ti mirna, znas da je beba sita i onda dojenje bas postane uzivanje. Mislim da svaka mama koja izgura do uvodjenja cvrstih namirnica posle lako doji, opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena je l' je normalno da hipertonicne bebe cesce jedu? Ja to nisam povezala i nije mi niko rekao, sad mi je jasno zasto je moj beban cesto gladan. Ja sam mu uvela kasice jer sam mislila da ne moze da se najede i da zato jako cesto trazi da jede, i da se sve cesce budi nocu.

Miva, ja belezim svaki bebin obrok (verovatno moja opsesija da sve zapisem da ne bih morala da pamtim <_< , vidim da ovde niko ne radi to osim mene i Zmajeva sa trojkama...). Ja pisem kada je zavrsio sa jelom i racunam kao razmak izmedju jela vrlo cudno. Ako je zavrsio sa jelom u 14h, a sledeci put je zavrsio sa jelom u 17h, onda je razmak izmedju jela 3h...

Pisali smo bas juce na temi o hipertonusu o dojenju. Procitaj ako imas vremena. Potpuno je drugaciji "rezim", ma sve sto se tice dojenja, a i mleka na flasicu, sve jedno. Tamo mozemo pisati o dojenju hipertonicnih beba. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, ja belezim svaki bebin obrok (verovatno moja opsesija da sve zapisem da ne bih morala da pamtim <_< , vidim da ovde niko ne radi to osim mene i Zmajeva sa trojkama...). Ja pisem kada je zavrsio sa jelom i racunam kao razmak izmedju jela vrlo cudno. Ako je zavrsio sa jelom u 14h, a sledeci put je zavrsio sa jelom u 17h, onda je razmak izmedju jela 3h...

Nekada trazi na 1.5 sat, a nocu spava po 6-7 sati. I meni savetuju da ga budim nocu, a drugi kazu nikako. Nemam pojma sta da radim! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada trazi na 1.5 sat, a nocu spava po 6-7 sati. I meni savetuju da ga budim nocu, a drugi kazu nikako. Nemam pojma sta da radim! :(

Nema budjenja nikad. Kraj price. Kada ti pedijatar bude rekao da ti beba jako slabo napreduje reci ce ti da je budis. Ako napreduje dobro, nema budjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema budjenja nikad. Kraj price. Kada ti pedijatar bude rekao da ti beba jako slabo napreduje reci ce ti da je budis. Ako napreduje dobro, nema budjenja.

Napredovao je 110gr za nedelju dana. Mislim da to nije premalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napredovao je 110gr za nedelju dana. Mislim da to nije premalo.

Logicno je samo da dojis po zahtevu. nemoj biti opterecena napredovanjem i merenjem svake nedelje. Mi nismo merili dete sve do prve kontrole. Posle mesec dana dobio je 1.200gr. Prve nedelje moze da dobije 110, druge 210 i tako. Posle prve kontrole znaces sta ti je raditi. Ne opterecuje se, ne budi dete ako je mirno i lepo spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Logicno je samo da dojis po zahtevu. nemoj biti opterecena napredovanjem i merenjem svake nedelje. Mi nismo merili dete sve do prve kontrole. Posle mesec dana dobio je 1.200gr. Prve nedelje moze da dobije 110, druge 210 i tako. Posle prve kontrole znaces sta ti je raditi. Ne opterecuje se, ne budi dete ako je mirno i lepo spava.

Evo da i ja ponovim Yelenine reči ;) ...ne opterećuj se,ipak je svako dete individua za sebe...moje treće čedo je uvek bila ko glista :D ..malo je jela od samog rođenja..i dan danas papagaj više pojede od nje...a čigra je i zdrava ki' dren(i među nižim lepoticama u razredu) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage Mame,na svako koliko dojite svoje Bebe?Naime,imam bebu od 5.mjeseci i dojim ga na svaka 3h,kao od samog pocetka!Da li smatrate da treba da bude veci vremenski razmak od 3h izmedju podoja?

Šta to beše? :) Ja moju bebu dojim kad god mi traži i nemam nameru da je ržim gladnu ni malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema tu neke velike razlike, dojena ili ne. najbolje je da beba bude uobrocena ako je moguce. ja pre nego sto prodju bar dva sata ne dam da sisa, jer ga posle stomak jako boli. zanimam ga kako znam. noc bude teska, jer sam tada umorna. par puta sam mu dala na kraci vremenski razmak i posle ga je bas boleo stomak. sada pazim na to.

Najpogresniji stav je uobrociti dojenu bebu. Ako te zanima mogu ti ispisati argumentovano zasto se dojena deca nikad ne uobrocavaju, ako te ne zanima ne bih te time ni davila ni trosila svoju energiju, ali ako budes imala bilo kad nedoumicu oko bebine kilaze, odbijanja druge hrane... itd bicu rada da ti objasnim zasto se bebe ne uobrocavaju posebno ako budes imala osecaj 'da nemas dosta mleka'. :)

snowhite, Voljena i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zanima me zasto. mozda je Tangerine i pisala na tu temu ali ne secam se. ja sam samo iznela svoj stav. ovo mi je drugo dete, prvo je bilo samo uobroceno od mesec dana. a ovom bebcu sam napisala zasto dajem da sisa kada prodje odredjeno vreme. davala sam na zahtev i urlao je od bolova. sada kad pazim kada sisa, ne boli ga stomak. 

Ali objasni mi zasto, iskreno me zanima (ali stvarno, nema cinizma :rolleyes:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih isto da se napise, ali da bih mogla lepo da izdeklamujem s, jer ja dojim na zahtev, a ona to ne shvata:)

snowhite i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa andjelcicem. Ja evo trece dojim, i nikad nisam ni razmisljala o uobrocavanju a kamoli sprovodila. To kod mene jednostavno ne bi palilo.
Ja nemam argumente al imam takvo iskystvo.
Andjelcicu, pisi na odgovarajucoj temi, molim te. Ako kad kome zatrebaju te informacije da ih moze naci iz prve, na pravom mjesty;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snjeguljice, bas, ali bas cesto se desi da kad ti napises post ja poslije tebe nemam sta da dodam :huh: tacno napises ono sto ja kontam napisati dok iscitavam postove :huh: i onda kad procitam tvoj post ostanem u fazonu 'hajd da ne ponavljam' :D

Andjelcicu, i mene zivo interesuje :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.