Razmaci između podoja

odgovora

Objavljeno

Meni patronažna sestra nije savetovala da budim ćerku da je dojim (imala je žuticu kao što sam pomenula). Savetovala me je da joj dajem zašećerenu vodu i da je budim jedino ako spava četiri sata ili više. Takođe me je savetovala da je držim pored prozora i izlažem suncu. Žuticu je vrlo brzo prebrodila iako je nisam budila na svaka dva sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni patronažna sestra nije savetovala da budim ćerku da je dojim (imala je žuticu kao što sam pomenula). Savetovala me je da joj dajem zašećerenu vodu i da je budim jedino ako spava četiri sata ili više. Takođe me je savetovala da je držim pored prozora i izlažem suncu. Žuticu je vrlo brzo prebrodila iako je nisam budila na svaka dva sata.

E pa ne na dva sata da se budi beba vec u vreme kad bi trebala da jede tj. na tri sata. Izvinjavam se nisam videla da se negde pominju dva sata.

A i to suncanje pored prozora je i nama savetovala.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali zuticu i prilikom otpusta iz bolnice samo da je prinosimo sto vise dnevnoj svetlosti nikakav dodatni "tretman" nije bio potreban a ishrana samo dojenje i nista vise i to kada beba se probudi. Nije bilo potrebe da je ja budim. Mislim da to ipak sve zavisi od stepena "zutice" tj visine mr/mol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aki je poceo da produzava razmak izmedju podoja. Skoro uvek trazi na tri sata. Ponekad se desi na dva ipo, ali nije cesto.

Ali, sad se brinem, jer se desava da zaspi dva sata posle podoja i spava po 2, 3 sata, tako da ne jede po 4, 5 sati. Pokusavala sam da ga budim, ali nema sanse. I stipkam ga i golicam ga... ma nista. Samo me pogleda na trenutak, protegne se i nastavi da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aki je poceo da produzava razmak izmedju podoja. Skoro uvek trazi na tri sata. Ponekad se desi na dva ipo, ali nije cesto.

Ali, sad se brinem, jer se desava da zaspi dva sata posle podoja i spava po 2, 3 sata, tako da ne jede po 4, 5 sati. Pokusavala sam da ga budim, ali nema sanse. I stipkam ga i golicam ga... ma nista. Samo me pogleda na trenutak, protegne se i nastavi da spava.

Draga, san im je potreban jednako kao i hrana, pa ga pusti da spava. Jedini slucaj kad treba da ga budis da bi jeo je kada vidis da u tom uzrastu ne napreduje bas. Sumnjam da je to kod vas problem, zato ga putsi da spava i nek siki kad hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala YelenaC. Znaci, dzabe brinem?! :) Ma, super napreduje, nego sam se ja vodila onim da treba da jede na tri sata. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala YelenaC. Znaci, dzabe brinem?! :) Ma, super napreduje, nego sam se ja vodila onim da treba da jede na tri sata. :)

:) Treba da jede kad je gladan jer njegov stomacic radi usporeno za sad. Ponekad ce posisati vise i spavati duze, a ponekad ce sisati manje i traziti cesce. To je sve dok mu se lepo ne razvije 'aparat' za varenje. Zato i jeste savet da dojenje bude na zahtev.

I nemoj da te zbudni ako sisa vremenski krace da je mozda manje popio mleka i obrnuto. Bebci nekad vuku jako nekad slabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Strahinju dojila kad god je plakao .. Nisam gledala na sat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame potrbna mi je pomoc jer sam u velikoj dilemi oko podoja.

Moja Sonjica ima 2.5 meseca i ima dana kad sisa na 2.5 sata ali u poslednja tri dana cesto place pa joj dajem na svaka dva sata da sisa a kada je stavim na dojku ona sisa jedno najvise 5-10 minuta i zaspi....svasta radim ne bi li je probudila ali nista onda je podignem da podrigne pa je stavim na drugu dojku i opet isto a pri tome da mi dojke nisu bas nesto pune pa uopste ne mogu da ocenim da li imam dovoljno mleka ili ne? pijem dosta tecnosti pocela sam da pijem i hippov caj za doilje....

Prvi mesec je napredovala 830g a drugi 720g a sad ne znam koliko ima, pa sam u dilemi da li da probam da joj dam jedan obrok dohranu ili ne, bas se brinem jer bih samo da je dojim ali se plasim da li imam dovoljno mlekca za mog bebca ? Svaki savet mi je dobrodosao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negdje sam procitala da je najbolje dojenje upravo ono koje ne gleda na sat tako da sam Stefanu davala onda kada je on to htjeo i koliko je on htjeo. U pocetku sam ga dohranjivala svojim mlijekom na flasicu ali kada je malo ojacao (a sada je kao jak :P ) i sa tim sam prekinula

U principu jede na svaka 4 sata, fino papa, preko noci zna i po 5 sati da ne trazi klopu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame potrbna mi je pomoc jer sam u velikoj dilemi oko podoja.

Moja Sonjica ima 2.5 meseca i ima dana kad sisa na 2.5 sata ali u poslednja tri dana cesto place pa joj dajem na svaka dva sata da sisa a kada je stavim na dojku ona sisa jedno najvise 5-10 minuta i zaspi....svasta radim ne bi li je probudila ali nista onda je podignem da podrigne pa je stavim na drugu dojku i opet isto a pri tome da mi dojke nisu bas nesto pune pa uopste ne mogu da ocenim da li imam dovoljno mleka ili ne? pijem dosta tecnosti pocela sam da pijem i hippov caj za doilje....

Prvi mesec je napredovala 830g a drugi 720g a sad ne znam koliko ima, pa sam u dilemi da li da probam da joj dam jedan obrok dohranu ili ne, bas se brinem jer bih samo da je dojim ali se plasim da li imam dovoljno mlekca za mog bebca ? Svaki savet mi je dobrodosao

Daj joj kad je gladna,kad se uspava,skloni je pa kad se probudi i place,vrati je ponovo i ne gledaj na sat a neunosi uopste dohranu,da je ona gladna ne bi ti se uspavala!

Ona je mala pa je sisanje i umori,tako da je normalno da tako opravi pauze,to je i moja radila a sto se tice napredovanja,meni je to kako je ona dobila,sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Irina od 6 jutros do sada nije sisala skoro uopste :(

jede kasice i hoce caj a nece da sisa :(

jutros je bila gladna i nece pa nece,.....ceka gospodjica kashicu :(

misim super je sto voli nemlecnu klopu ali me malo brine sto nece da sisa...valjda je to samo danas nesto

ubacila sam joj adaptirano mleko u kasu od krompira(svekar mi bio tu,pa nisam svoje izmuzla,bzvz)

a nocu zna na svaka 3 sata ko novorodjence da trazi da sisa...a jutros i danas nije htela :(

znam da joj nece biti neki problem,sad ce 6 meseci vec,al meni je zao

ja sam u pocetku planirala da je dojim do 6 meseci,posle da predjem na formulu(bzvz nesto razmisljala nebulozno,sta sam znala uopste tada),ali sto je blize punih 6,ja sve produzavam ...i sad se plasim da ne pocne sama da izbacuje ....rano mi je nekako...zao mi je :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj joj kad je gladna,kad se uspava,skloni je pa kad se probudi i place,vrati je ponovo i ne gledaj na sat a neunosi uopste dohranu,da je ona gladna ne bi ti se uspavala!

Ona je mala pa je sisanje i umori,tako da je normalno da tako opravi pauze,to je i moja radila a sto se tice napredovanja,meni je to kako je ona dobila,sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merili smo se juci i za 15 dana napredovala je 300g ne znam da li je to Ok ili premalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Irina od 6 jutros do sada nije sisala skoro uopste :(

jede kasice i hoce caj a nece da sisa :(

jutros je bila gladna i nece pa nece,.....ceka gospodjica kashicu :(

misim super je sto voli nemlecnu klopu ali me malo brine sto nece da sisa...valjda je to samo danas nesto

ubacila sam joj adaptirano mleko u kasu od krompira(svekar mi bio tu,pa nisam svoje izmuzla,bzvz)

a nocu zna na svaka 3 sata ko novorodjence da trazi da sisa...a jutros i danas nije htela :(

znam da joj nece biti neki problem,sad ce 6 meseci vec,al meni je zao

ja sam u pocetku planirala da je dojim do 6 meseci,posle da predjem na formulu(bzvz nesto razmisljala nebulozno,sta sam znala uopste tada),ali sto je blize punih 6,ja sve produzavam ...i sad se plasim da ne pocne sama da izbacuje ....rano mi je nekako...zao mi je :(

To je sad faza. uskoro ce traziti siku da se uspava ili kad krenu zubici. ne brini, ne odbija ona siku zauvek. Mi smo prosli kroz tu fazu kad se sa odusevljenjem prihvatao nemlecnu hranu,a sada jos uvek sisa. Opusti se.

Merili smo se juci i za 15 dana napredovala je 300g ne znam da li je to Ok ili premalo?

15 dana nije nikakvo merilo. Za drugih 15 dana moze da dobije jos 700gr, a ne isto 300. Ne opterecuj se pre vremena. Stvar je bebinog metabolizma kako ce da profunkcionise, ali je vazno da dobije od 700gr do 1100 u prvom i drugom mesecu. Vec u trecem je tolerancija od 500-800gr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sad faza. uskoro ce traziti siku da se uspava ili kad krenu zubici. ne brini, ne odbija ona siku zauvek. Mi smo prosli kroz tu fazu kad se sa odusevljenjem prihvatao nemlecnu hranu,a sada jos uvek sisa. Opusti se.

15 dana nije nikakvo merilo. Za drugih 15 dana moze da dobije jos 700gr, a ne isto 300. Ne opterecuj se pre vremena. Stvar je bebinog metabolizma kako ce da profunkcionise, ali je vazno da dobije od 700gr do 1100 u prvom i drugom mesecu. Vec u trecem je tolerancija od 500-800gr.

:rolleyes: Hvala ti puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za sve....

Prvih par dana sam dojila bebu kad mi se probudi.

Spava po 5-6 sati, zaplace i probudi se, ja je presvucem, i onda je dojim.

Tako negde oko 23h mi zaspi a probudi se oko 5-6h ujutro...

Kada mi je bila patronazna sestra i rekla da moram da budim bebu na svaka 3sata, bez obzira da li se ona budi ili ne...

Sad ne znam sta da radim. :blink:

Sestra kaze da je budim na 3h da bi napredovala, a opet negde pricaju da ne treba buditi dete dok se samo ne probudi jer ce se posle stalno buditi na 3h i necu nista moci da uradim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je bebu dojiti na zahtev - dakle kada sama traži, što ti i radiš.

Međutim, ako je imala fiziološku žuticu u porodilištu, beba može da bude lenja i da spava malo više, pa se u tom slučaju preporučuje dojenje na tri sata.

Ako je tvoja beba ok, nema razloga da radiš drugačije od onoga kako sad radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je bebu dojiti na zahtev - dakle kada sama traži, što ti i radiš.

Međutim, ako je imala fiziološku žuticu u porodilištu, beba može da bude lenja i da spava malo više, pa se u tom slučaju preporučuje dojenje na tri sata.

Ako je tvoja beba ok, nema razloga da radiš drugačije od onoga kako sad radiš.

Ma sve je ok sa bebom.

Nego patronazna sestra insistira da je budimo na 3h. (na bas da insistira nego bas bas savetuje).

Kaze da je to na par nedelja tako pa onda ce dete samo da udje u svoj tok spavanja i budjenja.

Ja opet mislim da ako je sada naviknem na 3h da ce tako biti za ubuduce.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve je ok sa bebom.

Nego patronazna sestra insistira da je budimo na 3h. (na bas da insistira nego bas bas savetuje).

Kaze da je to na par nedelja tako pa onda ce dete samo da udje u svoj tok spavanja i budjenja.

Ja opet mislim da ako je sada naviknem na 3h da ce tako biti za ubuduce.....

Onda se ne sekiraj i nastavi da radiš kao i do sada. Po broju mokrih pelena i boji stolice ćeš uvek znati da li beba napreduje dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti je savet da nikako ne budis bebu.Moja je spavala po 6-7 sati od prvog dana,a sa napunjena 2 meseca pocela da spava celu noc.Uvek je napredovala po 1200-1300g(mislim prvih meseci)Kada sam pitala nasu dr,koja je inace stari pedijatar,sta da radim ,rekla mi je da budem srecna sto je tako i da jenikako ne budim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se pitala da li buditi bebu ili ne posto je i meni patronazna rekla da budim i poslusala sam savjet mama sa foruma DA GA NE DIRAM DOK SPAVA, sam ce traziti kada da klopa i za mjesec dana je dobio 1,200 kg ... Moj ti je savjet sao da ga dohranjujes na flasicu svojim mlijekom nakon svakog obroka - bar u prvih 15-ak dana. Iznenadices se koliko ce da pojede na flasicu cak i poslije dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.