Noćni podoj

odgovora

Objavljeno

eh pedijatri :) to je vec prica za sebe

jede samo da se racuna :D povuce par puta i zaspi

nadam se da je faza..i da ce brzo proci....jer je bio mnogo dobar sto se tice spavanja

nisam ni ja slusala sve sto mi neko kaze o dojenju..tj nisam nikog..nekako sam imala osjecaj sta kad trebam raditi..i prosli smo jako dobro

Pa to :)

Moguce da su zubici.. koliko on sad ima meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh pedijatri :) to je vec prica za sebe

jede samo da se racuna :D povuce par puta i zaspi

nadam se da je faza..i da ce brzo proci....jer je bio mnogo dobar sto se tice spavanja

nisam ni ja slusala sve sto mi neko kaze o dojenju..tj nisam nikog..nekako sam imala osjecaj sta kad trebam raditi..i prosli smo jako dobro

Bravo!!!

Po meni, ako se majka odlucila da doji svoje dete onda ga ne treba uskracivati za isto, nego ga dojiti po zahtevu i ne gledati da li je noc ili dan, a kamo li sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to :)

Moguce da su zubici.. koliko on sad ima meseci?

21.4. devet mjeseci

prije dvije noci sam uspjela da izbacim jedan (onaj u 2) i onda u 4 je bas jeo .... ali nocas nije bilo sanse :( da sam pustila jos malo i komsije bi dosle da ga doje :D

idem naci i druge teme :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac za dve nedelje puni godinicu i jos ne prespavasmo celu noc :( nekad se budi cesce nekad samo po 2 puta,malo da sikne i nastavlja da spava.Ne budi se on da bude budan nego samo siku trazi,povuce nekoliko puta i okrene mi ledja,spava dalje.Ne vidim zasto bismo se mucili,da on place i mi da ne spavamo,kad lepo mogu da mu dam da siki :rolleyes: Inace spava od 21 do 9 ujutru,pa mora malo i da se budi :) Pa nece sisati vecno a tako brzo porastu,uh vec mi je sad zao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac za dve nedelje puni godinicu i jos ne prespavasmo celu noc :( nekad se budi cesce nekad samo po 2 puta,malo da sikne i nastavlja da spava.Ne budi se on da bude budan nego samo siku trazi,povuce nekoliko puta i okrene mi ledja,spava dalje.Ne vidim zasto bismo se mucili,da on place i mi da ne spavamo,kad lepo mogu da mu dam da siki :rolleyes: Inace spava od 21 do 9 ujutru,pa mora malo i da se budi :) Pa nece sisati vecno a tako brzo porastu,uh vec mi je sad zao

Mi imamo 2. god. pa se jos uvijek budimo po noci(posledica dojenja),doduse ne sikikmo od avgusta prosle godine!Da,nece sikiti vjecno i drago mi je sto uzivas u tom cinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 2. god. pa se jos uvijek budimo po noci(posledica dojenja),doduse ne sikikmo od avgusta prosle godine!Da,nece sikiti vjecno i drago mi je sto uzivas u tom cinu!

ee ovo bi ja da izbjegnem :unsure:

nije ni meni problem sto se on sad budi...ali ne zelim da mu to predje u naviku i da se budi i trazi da sisa do skole :D mislim da to treba sad poceti odvikavati od nocnog hranjaenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ee ovo bi ja da izbjegnem :unsure:

nije ni meni problem sto se on sad budi...ali ne zelim da mu to predje u naviku i da se budi i trazi da sisa do skole :D mislim da to treba sad poceti odvikavati od nocnog hranjaenja :D

Ja to zaista nisam mogla izbjeci,a ko to ne bi volio,jedino da ga nisam ni dojila,e onda bi uspjeli! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to zaista nisam mogla izbjeci,a ko to ne bi volio,jedino da ga nisam ni dojila,e onda bi uspjeli! ;)

ja se nadam da cu uspjeti...posto je super spavo do negdje 6 mjeseca ...a sve odlazem da izbiju jos dva zubica...pa da onda krenem

jel se tvoja beba tako budila od rodjenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se nadam da cu uspjeti...posto je super spavo do negdje 6 mjeseca ...a sve odlazem da izbiju jos dva zubica...pa da onda krenem

jel se tvoja beba tako budila od rodjenja?

Da,bukvalno odkad se rodio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac za dve nedelje puni godinicu i jos ne prespavasmo celu noc :( nekad se budi cesce nekad samo po 2 puta,malo da sikne i nastavlja da spava.Ne budi se on da bude budan nego samo siku trazi,povuce nekoliko puta i okrene mi ledja,spava dalje.Ne vidim zasto bismo se mucili,da on place i mi da ne spavamo,kad lepo mogu da mu dam da siki :rolleyes: Inace spava od 21 do 9 ujutru,pa mora malo i da se budi :)Pa nece sisati vecno a tako brzo porastu,uh vec mi je sad zao

I love you!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I love you!! :)

:wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 2. god. pa se jos uvijek budimo po noci(posledica dojenja),doduse ne sikikmo od avgusta prosle godine!Da,nece sikiti vjecno i drago mi je sto uzivas u tom cinu!

Ma moje starije dete nije uopste sisalo,pa se budilo nocu do 5. godine :blink: Ne mora da znaci da je posledica dojenja.

A ovaj malecki nasisace se i na sekinom mestu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma moje starije dete nije uopste sisalo,pa se budilo nocu do 5. godine :blink: Ne mora da znaci da je posledica dojenja.

A ovaj malecki nasisace se i na sekinom mestu :)

Naravno,ne mora da znaci,ali budi se uvijek u vrijeme kada je dojio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potpisala bih Eniku za sve sto je napisala. i mi uskoro punimo godinu i jos sisa. svega par puta je bilo da se uopste ne budi nocu da sisa i da spava do 8h ali uglavnom imamo to jedno budjenje. dr mi jos od 6 meseca govori da izbacim nocni podoj, poslednji put je, jer zna moj stav, nasmejala se i rekla "to bi skroz trebalo prekinuti a ne samo nocu" "to" mu dodje podoj :rolleyes: i moze da prica sta hoce. ja sam mnogo srecna sto jos sisa, i uopste nemam nameru da prestajem, za sad.

i moj Luka se budio do 2god po 100 puta nocu a sisao je 8 meseci s tim da je sam izbacio nocni podoj jos sa 3 meseca..

moj savet, istrpite i ne spavanje.. i to ce proci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma moje starije dete nije uopste sisalo,pa se budilo nocu do 5. godine :blink: Ne mora da znaci da je posledica dojenja.

A ovaj malecki nasisace se i na sekinom mestu :)

Mislim da će se Anđelina buditi noću do škole <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac za dve nedelje puni godinicu i jos ne prespavasmo celu noc :( nekad se budi cesce nekad samo po 2 puta,malo da sikne i nastavlja da spava.Ne budi se on da bude budan nego samo siku trazi,povuce nekoliko puta i okrene mi ledja,spava dalje.Ne vidim zasto bismo se mucili,da on place i mi da ne spavamo,kad lepo mogu da mu dam da siki :rolleyes: Inace spava od 21 do 9 ujutru,pa mora malo i da se budi :) Pa nece sisati vecno a tako brzo porastu,uh vec mi je sad zao

Evo mog iskustva.Moj sin je dojio 21 mesec,budio se noću sve do nekih 15meseci da siki.Svi su se čudili što toliko dugo doji,ali nama je bilo lepo.Posle 18 meseci to se svelo samo jutri i sam je ostavio.Sada ova druga beba doji evo već 7,5 meseci,spava celu noć ne traži,nadoji se uveče i to je to.Mislim da tu nema pravila.Ne verujte u priče da nema dojenja posle cr,ja sam primer da ima.Jeste teže dosta nego posle prirodnog porodjaja što isto pričam iz iskustva,ali je sasvim moguće.Ta priča da nema dojenja posle cr naročito je vezana za elektivne cr,tj.zakazane zato što se oni rade negde oko 38.nedelje i često organizam trudnice nema naznaka ka porodjaju tj.nema kontrakcija,skraćivanja grlića,...a bitno je za dojenje da trudnoća ne bude naglo završena porodjajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi već jako dugo bode oči... beba doji.... BEBA SISA A MAMA DOJI DETE!!! Beba ne može da doji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi već jako dugo bode oči... beba doji.... BEBA SISA A MAMA DOJI DETE!!! Beba ne može da doji!

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milankaaa, je beba sisa pred spavanje ili dobija dohranu?

Dajem joj dohranu, vise ne sisa. I uhvatili smo ritam, od 10-11(posle kupanja) uvece do 6 ujutru spava bez budjenja, onda se tada budi jer mm krene na posao, on je presvuce, nahrani i ona nastavi do 9-10 :) I tako svi naspavani i odmorni :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi već jako dugo bode oči... beba doji.... BEBA SISA A MAMA DOJI DETE!!! Beba ne može da doji!

Jeste, i meni...ali sve mislim da u nekim dijalektima se to tako koristi pa necu nikog da ispravljam.

Dajem joj dohranu, vise ne sisa. I uhvatili smo ritam, od 10-11(posle kupanja) uvece do 6 ujutru spava bez budjenja, onda se tada budi jer mm krene na posao, on je presvuce, nahrani i ona nastavi do 9-10 :) I tako svi naspavani i odmorni :rolleyes:

U vecnii slucajeva, bebe na Ad brze uhvate ritam da spavaju celu noc. Dakle, vi ste izbacili nocni obrok, a ne podoj.

Ovo konstatujem da ne bi bilo zabune kod ostalih clanica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi već jako dugo bode oči... beba doji.... BEBA SISA A MAMA DOJI DETE!!! Beba ne može da doji!

E tačno to.Umrla bih ovo ne bih znala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vecnii slucajeva, bebe na Ad brze uhvate ritam da spavaju celu noc. Dakle, vi ste izbacili nocni obrok, a ne podoj.

Ovo konstatujem da ne bi bilo zabune kod ostalih clanica.

U proslom postu, pre 10ak dana sam kada si me pitala, pisala kako smo izbacili jedan podoj,tada je sisala. I tada je sikila oko 10-11 i spavala do jutra. Od pre nekoliko dana ne dojim. Tako da mi nema razlike pre kad je sikila i sada kad je na flasici :) Isti je ritam spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milankaa, a zasto beba vise ne sisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milankaa, a zasto beba vise ne sisa?

Nemam vise mleka. U pocetku sam imala ali joj to nije bilo dovoljno, pa sam joj 1-2 obroka dnevno davala dohranu. Ali sve je manje i manje islo, i sad vise nema. A kad sam videla da prestaje, pila sam i caj za dojilje za nadolazenje mleka, ali nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam vise mleka. U pocetku sam imala ali joj to nije bilo dovoljno, pa sam joj 1-2 obroka dnevno davala dohranu. Ali sve je manje i manje islo, i sad vise nema. A kad sam videla da prestaje, pila sam i caj za dojilje za nadolazenje mleka, ali nista.

:(

Meni je zao bebe, mala je ona jos, majcino mleko i sika joj mnogo znace.

Mogla si da potrazis savete ovde na forumu, ima puno iskusnih mama koje bi ti sigurno pomogle.

Ali dobro, da znas za sledeci put sta ti je ciniti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.