Noćni podoj

odgovora

Objavljeno

Ma,idi bre, lakse mi da joj dam da sisa,da oseti da sam tu,da se okrepi, nego da se probudi placuci i da poremeti svoj san!

Da sam slusala lekare,ne bih verovatno dojila,jer mi je beba,cak iako je sisala nocu, "slabo" napredovala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duco, ako se secam dobro, imala si problem sa uspostavljanjem laktacije pre neki mesec?

I sad kad konacno lepo dojis, treba da prekidas zbog toga sto ti dr kaze.. ?

Tvoja stvar, ali meni malo suludo..toliko se muciti i onda prestati nakon mesec-dva..mislim, ako ukines nocne, kolicina mleka ce ti se svakako smanjiti jer beba manje sisa..

Hellen, slažem se, nisam još prekinula sa noćnim dojenjem. Tačnije, neću ni prekidati sve dok moj mališa želi da siki. Htela sam vaše mišljenje, vaši saveti su se i ranije pokazali ispravnim i pomogli mi... A kamo lepe sreće da tu istu doktorku koja mi sad govori da će mi dete biti gojazno i imati cirkularni karijes jer sisa noću, nisam poslušala kad me je ubedila da mi bebac neće napredovati ako mu ne dam ad... I u pravu si, imala sa problem skoro dva meseca, smanjivala dohranu i na kraju uz Tantalove muke i vaše savete uspela da izbacim dohranu i evo isključivo dojim već skoro dva meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni savetuju vec mesecima PODHITNO ukidanje nocnih podoja i meni bi godilo kad bi uspela,naspavala bih se posteno posle 8 meseci nespavanja,ne racunam ona stalna budjenja zbog trckanja u wc u trecem trimestru trudnoce.

Ali ona vristi ako joj ne dam da sisa,i lakse mi je da joj dam pa da nastavimo da spavamo i ona i ja,u suprotnom bi digle na noge ceo komsiluk.

Citala sam neke postove na ovoj temi i iskreno se nadam da kad prestanem da je dojim da ce se odvici od tih nocnih budjenja,mada poznajuci moje dete mislim da nam ni odvikavanje nece ici lako a noci ce nam tada biti uzasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni savetuju vec mesecima PODHITNO ukidanje nocnih podoja i meni bi godilo kad bi uspela,naspavala bih se posteno posle 8 meseci nespavanja,ne racunam ona stalna budjenja zbog trckanja u wc u trecem trimestru trudnoce.

Ali ona vristi ako joj ne dam da sisa,i lakse mi je da joj dam pa da nastavimo da spavamo i ona i ja,u suprotnom bi digle na noge ceo komsiluk.

Citala sam neke postove na ovoj temi i iskreno se nadam da kad prestanem da je dojim da ce se odvici od tih nocnih budjenja,mada poznajuci moje dete mislim da nam ni odvikavanje nece ici lako a noci ce nam tada biti uzasne.

Odvikavanje nema veze sa nocnim budjenjem i obratno. Ne budi se beba zato sto se "navikla" da sisa, budi se jer je mala, mozda gladna, zedna, nesto je boli...

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvikavanje nema veze sa nocnim budjenjem i obratno. Ne budi se beba zato sto se "navikla" da sisa, budi se jer je mala, mozda gladna, zedna, nesto je boli...

Moja se bas zato budi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj S sisa kao novorodjence,i preko dana i po citavu noc :blink::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

J nekad sisa,a nekad samo uhvati bradavicu,samo je drzi u ustima i tako zaspi.

Nemoguce da je nesto boli svaku noc otkako se rodila,da je zedna pila bi i vodu a nece.

Samo je tako navikla i kako stari sve ce teze to da iskoreni,nema meni spavanja jos dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni nije to navika, nego jednostavno hoce tvoju blizinu, tako ona reaguje. Ne volim da koristim termine kao sto su navika I vaspitanje kod tako malih beba.

Smey i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima pravo na svoje misljenje,a takodje i svaka od nas najbolje poznaje svoje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uskoro puni 17 meseci,i prodlog utorka odlucim ja da ukinem to nocno sisanje i zvakanje,premorena sam,od prvog dana bar 3 puta  trazi cice.prvu noc je vristao puna tri sata,drugu  sat ,trecu pola sata,cetvrtu i petu je prespavao,taman pomislih,to je to,a on  ponovo vristi vec dve  noci.nikad nije hteo cuclu,niti flasicu...izludecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav drugariii!

Veljko je pravi dembelija od 8,1kg i 3 ipo meseca. Postaje strasno tezak a mene sve vise i vise bole ledja i postaje mi sve teze nocu ustajati i hraniti ga. Nekada zaista siki samo par gutljaja i nastavi da spava a nekada to bude redovan obrok. Ne mogu da ga provalim nikako jer nekada mi se nocu probudi posle 6-7 sati da siki a nekada posle 2 sata. Ne znam da li mu moje mleko nije dovoljno ili sta...?! Veceras sam mu dala ad bas da vidim kako ce posle njega slavati... Rado bih da mu izbacim te nocne podoje jer ce stvarno biti ogroman, tj vec jeste hahah. Ima li neko savet kako to da uradim? Da, od pocetka samo siki, ovo je prvi put da je dobio adaptirano mleko tj lazem, drugi put, prvi put je bilo u porodilistu, dali su mu jednom ad jer sam ja dobijala transfuziju krvi pa nisam mogla da ga nahranim...

Izmenjeno od strane Ivana13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ima toliko kg, tvoje mleko mu je sigurno dovoljno, nemoj da rizikujes s flasicom (da odbaci zbog toga sisanje). 

 

Sto to se tice odvikavanja, posle svega ja mislim da nema poentu. :) Moj se budio i budi se jos uvek (2 god) bez obzira sto ne sisa vec dugo, svakako ga cesto moram uzeti iz kreveca i nunkati...

Voljena i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci beba dobro napreduje i kod sisanja nema pravila, i moj je u tom periodu najvise dobio na kilazi, posle malo manje, tako da ne brini tvoje mleko je najbolje za njega. Za nocne podoje nemam neki savet jer i sami evo  vec 18-ti mesec i dalje nocu sisamo samo tako, nekad prespava celu noc a nekad i 5-6 budjenja. A vi ste jos na pocetku. Neke zene uspiju danju dojiti a nocu ad davati, ali ne uspije kod svakoga , cesto vodi prema prestanku dojenja.  Lakse je i kad krenu zubici pa se stalno bude, a sika/blizina smiruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje Mamice

Treba mi vasa pomoc, definitivno ne znam sta da radim sa mojim malim Vukom:(

Moja Bebac ima sad 13 meseci i dalje sisa nocu. Ponekad me stvarno izludi da ne znam sta da radim:angry:

Imamo rutinu sto znaci 7 kupanje, 7.45 sisanje i on spava..ali svake noci se budi oko 11 i onda mi sisa pa opet zaspe

i nako par sati uglavnom oko 3 opet hoce da sisa

probala sam da mu nedam i nije uspelo vrsti jako ili ja nisam imala strpljenja ili ne znam

uglavno povuce par puta i zaspe kontam da mu to treba samo da se smiri.

ali dalje ne znam sta da radim.

molim vas za pomoc

hvalaa:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su jako lepo objasnili da cesto bebi ni ne treba taj nocni podoj, vec majcina blizina. Probude se u neka doba, i traze majku i siku, jer je to sve za sta oni znaju, i ona im pomogne da ponovo zaspu. I mi se budimo par puta tokom noci ali mi se "okrenemo na drugu stranu" i nastavimo da spavamo. Ali bebe to cesto ne umeju da urade, pa se zato bude, i traze majku. Makar povukli 2-3x siku, i nastavili da spavaju...

Muzevljevog brata zena ima blizance od skoro 2ipo godine, i oni se i dan danas probude u neka doba, dobiju flasicu sa mlekom, popiju, i nastave da spavaju.

Ja imam malca od 6 meseci, iako jako lepo napreduje, budi se i dalje 1-2x nocu da siki, nekada to bude redovan obrok, ali je to najcesce samo mazenje, i ponovno uspavljivanje...

Takodje su mi objasnili da izbacivanjem nocnih podoja gubim na kolicini proizvedenog mleka, i da su nocni podoji veoma bitni za laktaciju.

Tako da ja mog seronju necu forsirati ni na sta sto on nece. Jeste da je tvoj vec momak, i da tebi nije toliko bitno da odrzis laktaciju, ali opet, cinis njemu uslugu da se pomazi sa svojom majkom, i da sladje i lakse ponovo zaspi :wub:

snowhite i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.