Noćni podoj

odgovora

Objavljeno

Hm...a zašto ne koristite flašicu?

Koristi li on dudu, ako da ne znam zašto ne bi i flašicu, veliki je on već dječak...

Ja bih mu pokušala dati čaj na Nuk flašicu, ali opet kažem da je to moje mišljenje...

A nemam pojma kako drugačije izvesti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...a zašto ne koristite flašicu?

Koristi li on dudu, ako da ne znam zašto ne bi i flašicu, veliki je on već dječak...

Ja bih mu pokušala dati čaj na Nuk flašicu, ali opet kažem da je to moje mišljenje...

A nemam pojma kako drugačije izvesti :(

Flasicu ne koristimo zato sto ga dojim,a dudu nikada nije htio,jednostavno odbija sve sto je vjestacko!Jedino ako te Nuk-ove flasice imaju neko drugo rijesenje,da je ona suzena plastika,dio iz koga se pije,znas na sta mislim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na početku sam kamilicu, pa sam prešla na voćni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prestala da dojim pre dve nedelje,nazalost,tako da sada pijemo adaptirano mleko.Imam pitanje vezano za nocni obrok.Bebac ima 2,5 meseca, rucka oko 10 uvece,i vec 5-6 dana se ne budi nocu(ranije me probudi plac) ,ali ja ga cujem u vreme kada se budio ranije( oko 3.30,pa oko 7-8h) kako na sav glas mljacka i sisa rucicu.Ja onda ustanem i napravim mlekce koje on u slast popije.Dakle,moje pitanje je-da li treba da mu dam cuclu,i ostavim ga da spavka,iako sisa rucicu i mljacka,ili da mu dam mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle,moje pitanje je-da li treba da mu dam cuclu,i ostavim ga da spavka,iako sisa rucicu i mljacka,ili da mu dam mleko?

I mene to interesuje. S tim sto ja dojim bebca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj Luka je dosta rano sam izbacio nocni podoj. u pocetku sam ga kao i svaka mama, budila nocu za podoje i onda sam prestala. poceli smo sa podojima na njegov zahtev i to se lepo ustalilo stim da se nocu nije budio za podoj. nisam za davanje bebama nocu cajeva, sokova ili bilo cega drugog da bi izbacio nocni podoj. kad sam bude hteo bebac ce izbaciti nocni podoj a kad mu ga zamentite drugim napitcima (a to znam iz sestrinog iskustva) onda ce beba stalno nocu nesto traziti da pije. moj Luka ima vise od dve godine, i nikada se nocu ne budi da trazi nesto da pije, a sestrina cerka je duuuuugo nocu se budila i trazila sokic!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj Luka je dosta rano sam izbacio nocni podoj. u pocetku sam ga kao i svaka mama, budila nocu za podoje i onda sam prestala. poceli smo sa podojima na njegov zahtev i to se lepo ustalilo stim da se nocu nije budio za podoj. nisam za davanje bebama nocu cajeva, sokova ili bilo cega drugog da bi izbacio nocni podoj. kad sam bude hteo bebac ce izbaciti nocni podoj a kad mu ga zamentite drugim napitcima (a to znam iz sestrinog iskustva) onda ce beba stalno nocu nesto traziti da pije. moj Luka ima vise od dve godine, i nikada se nocu ne budi da trazi nesto da pije, a sestrina cerka je duuuuugo nocu se budila i trazila sokic!!!

Zavidimo vam! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Luka ima 7 i po meseci i bas smo u toj fazi odvikavanja od nocnog podoja. Doktorka nam je rekla da to u ovom periodu vec prelazi u naviku i da mu nije

potrebno da nocu siki. I sve sam pokusala, vec nekoliko noci se mucimo i nema

napretka. Iako danju znatno vise jede i sise, i dalje se budi bar jednom u toku noci. Ne pomaze ni ljuljanje, ni mazenje, ni duda (nju nikada nije ni hteo). I dok mu ne

dam da sise, nema spavanja ni kraja plakanju. Nije meni tesko da ga dojim, sta vise to mi je lakse nego ljuljanje satima. Samo brinem da ne bude buca :unsure: . A sto se tice iskustva zena u mojoj okolini, cerkica moje zaove se jos uvek budi nocu i trazi mleko, a uskoro puni 4 godine! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecika i ja imam isti problem. Samo sto moj sin ima 13.5 meseci, i nema sanse da izbacimo nocni podoj. Cak sam ja neko vreme spavala u drugoj sobi a mm sa bebom, ustanju je da place celu noc dok mu nedam da sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebana od 7 meseci u zadnje vreme samo se jednom budi, do skoro se budila po nekoliko puta...Ali to me zaista ne brine, imajuci iskustvo sa dve starije kcerke, izbaciga ga samostalno kad za to bude spremna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas dve juče bile kod zubara na kontrolu i rekao nam da moramo da izbacimo noćni podoj,ona sisa nekad jednom,nekad dva puta u toku noći,više je prešlo u naviku nego što je gladna...sinoć probam da joj nedam da sisa nego flašicu,na koju inače danju ne pije,možda dva-tri puta da uzme,odgurnula mi je tako jako i tako se naljutila da je to bilo tako stašno i smešno,dudu tako dje baca i neznam dal da se uopšte trudim ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je greska dete navikavati nocu na flasicu umesto sisanja, cini mi se da ces posle teze od flasice da je odviknes. Luka je sisao do pre 10-ak dana i ja sam htela mnogo pre toga da mu izbacim nocni podoj, ali nisam uspela. Tako sam ga lepo pustila da sisa i danju i nocu i covek pre 10 dana resio da prekine sve sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja sam to mislila,ali mi dr kaze kako treba da prestane zbog karijesa i bla,bla,bla... i ja reko ajde,zakazao nam kontrolu u maju kao do tad da je odviknem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja malena je od od 3 nedelje samo jednom noću sikila (nije tražila i nisam je budila) E sad imam problemčić što je i to izbacila pa siki oko 22h i onda tek oko 6-7 ujutru a meni se preko noći grudi prepune. Preko dana traži često jer ima skok u razvoju....Plašim se da se mleko ne proredi i preko dana jer noću ne siki...

Eto kako je sve to individualno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete i dalje siki 2 puta u toku noci... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete i dalje siki 2 puta u toku noci... :unsure:

Bebo,uzivaj,koliko vidim Milana ima tek puna 3. mjeseca,a mi 17. mjeseci i jos sikimo po noci! ;) Do pola godine je ok da siki po noci,a sve preko pola je samo navika,sto je kod nas u pitanju! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo,uzivaj,koliko vidim Milana ima tek puna 3. mjeseca,a mi 17. mjeseci i jos sikimo po noci! ;) Do pola godine je ok da siki po noci,a sve preko pola je samo navika,sto je kod nas u pitanju! ;)

E hvala ti, meni vec gomila zena iz familije "drobi" o nocnom podoju i kako je moje dete zbog toga debelo(?!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete i dalje siki 2 puta u toku noci... :unsure:

Moje je sikilo nekoliko puta tokom noći do pre nekoliko dana <_< ...a ima skoro 20 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti, meni vec gomila zena iz familije "drobi" o nocnom podoju i kako je moje dete zbog toga debelo(?!!!)

Daj,molim Te,pusti zene!Dovoljno si zrela,samosvjesna i odgovorna da znas sta je najbolje za tvoju bebu!I Nikola je u to vrijeme bio kao loptica,ali sad je sasvim normalno dijete!Uzivaj,osluskuj svoje tijelo i svoju bebaru! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj,molim Te,pusti zene!Dovoljno si zrela,samosvjesna i odgovorna da znas sta je najbolje za tvoju bebu!I Nikola je u to vrijeme bio kao loptica,ali sad je sasvim normalno dijete!Uzivaj,osluskuj svoje tijelo i svoju bebaru! ;)

Hvala ti puno! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno! :wub:

Nema na cemu!Tu sam ako ti mogu pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd malo da osvezim temu :)

Moja cerka je sama izbacila nocni podoj sa nepuna tri meseca, jednostavno je jednu noc celu prespavala....i budila se prvo oko 5, 6h, a onda sve kasnije. Nikada je nisam budila nocu da sisa, sve sam njoj prepustila. Sisala je punih 16 meseci, a onda je sama prestala i da trazi, tako da je sve proslo bezbolno. :) To mi se i ispostavilo kao idealno, jer sam tad vec bila u cetvrtom mesecu trudnoce sa drugim detetom.

Sin, koji sad ima osam meseci, izgleda nema nameru da prestane da se budi nocu da sisa. Preko dana lepo jede (kuc, kuc, kuc), tako da ce pre biti da iz navike trazi. Budi se jednom, pa do tri puta nocu i uglavnom nakon kratkog sisanja zaspi. Kod mene ni flasice ni varalice ne dolaze u obzir, jer ih jednostavno nece...tako da ne znam ni sta bih s njim radila nocu osim da mu dam da sisa. :) Cak i danju, bez obzira sto je prethodno jeo, uspavljuje se kratkim sisanjem... I neka ga, rastu jako brzo...sad je beba i vise nikad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd malo da osvezim temu :)

Moja cerka je sama izbacila nocni podoj sa nepuna tri meseca, jednostavno je jednu noc celu prespavala....i budila se prvo oko 5, 6h, a onda sve kasnije. Nikada je nisam budila nocu da sisa, sve sam njoj prepustila. Sisala je punih 16 meseci, a onda je sama prestala i da trazi, tako da je sve proslo bezbolno. :) To mi se i ispostavilo kao idealno, jer sam tad vec bila u cetvrtom mesecu trudnoce sa drugim detetom.

Sin, koji sad ima osam meseci, izgleda nema nameru da prestane da se budi nocu da sisa. Preko dana lepo jede (kuc, kuc, kuc), tako da ce pre biti da iz navike trazi. Budi se jednom, pa do tri puta nocu i uglavnom nakon kratkog sisanja zaspi. Kod mene ni flasice ni varalice ne dolaze u obzir, jer ih jednostavno nece...tako da ne znam ni sta bih s njim radila nocu osim da mu dam da sisa. :) Cak i danju, bez obzira sto je prethodno jeo, uspavljuje se kratkim sisanjem... I neka ga, rastu jako brzo...sad je beba i vise nikad :)

To!!!

I moja Sara (14 meseci) i dalje siki kad god hoce i koliko hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi sikimo nocu, neka siki dete kad voli... necu da joj uskratim :)

Sta ona uzme 2-3 gutljaja i nastavi da spava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je od pre nekoliko noci izbacila jedan nocni podoj. Danju sisa na 3 sata. Sada se budi samo u 4 (zaspi oko 21). Mada posle podoja obicno isparatimo tatu na posao :) , dakle uspavamo se neretko oko 6:30 i spavamo jos oko sat ipo. Kada poraste jos malo verovatno ce izbaciti i taj podoj, polako... :wub: ... kako je bilo na pocetku, sad' je milina (pppp... :lol: )!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.