Noćni podoj

odgovora

Objavljeno

Imam bebu od cetiri meseca koja super napreduje...do skoro je spavao po celu noc bez budjennja ali je sada poceo da se budi i trazi da sisa...kada se probudi najlakse mi je bilo da mu dam da sisa kako bi sto pre nastavio da spava medjutim sada mu je to postala navika pa se svake noci budi u isto vreme...ako neko ima predlog ili savet kako da najbolje izbacim nocni podoj i naviknem ga da spava celu noc bez budjenja....pozz svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam silila stvari, prepustila sam deci da sama izbace noćni podoj kada budu htela.

Stariji sin je tek sa 9 meseci izbacio noćni obrok, a mlađi sa 2 meseca.

To samo potvrđuje onu izreku da nijedno dete nije isto i da svakom detetu treba "prići" individualno a ne po kalupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izbacila nocni podoj tako sto sam jednu noc pokusala da ne palim svetlo kada se ona probudila, vec sam joj u mraku samo dala dudu, i ona je nastavila da spava do jutra. Isto to jos 2 ili 3 noci i evo vec mesec dana se ne budi nocu. Vredi pokusati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk ima 8.5 meseci nocu se budi da bi sisao i skoro tacno na svaka 3 sata, preko dana sisa 3 puta i ima dva nemlecna obroka. Kako da prekinemo sa nocnim dojenjem i da li uopste da prekidamo ili da pustim da sam prekine? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo je pravio sve veće pauze izmedju obroka noću, pa ga je ubrzo totalno izbacio. Nama je pedijatar objasnio da je bolje da izbaci noćne obroke ako lepo napreduje, jer se onda samo goji. Ali bebe koje slabije napreduju bi trbalo čak i buditi noću da klopaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet - pusti ga da sam prekine.

Kako bude rastao vise ce se umarati i trebace mu sna i odmora pa ce samim tim i prestati nocu da siki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam za to da dete samo vodi i odluci kad ce izbaciti obroke ili prestati sisati. Nikako nisam za davanje vode ili caja u toku noci jer tako i dalje ostaje budjenje ali iz drugog razloga.

Meni je mala pocela da spava bez budjenja i izbacila taj nocni obrok sa 7 meseci i to bez ikakvog mog mesanja... Drzim palceve da i vama tako lagano prodje!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima sedam nedelja, i pre deset dana sam je izbacio nocni podoj. Lepo napreduje, pravi je bucko :rolleyes: , pa ga ne budim. Jedini su mi problem grudi, pa se ja budim da se izmuzavam.

Jowana, citala sam da se nocu bebe mogu zavarati cajicem ili zasecerenom vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slažem se da dete treba samo da izbaci taj noćni obrok... ja sam se baš plašila kad je počelo da mi nestaje mleko šta ću da radim kad prestanem da dojim, jer se ona budila noću da ručka sve do 8.meseca... ali čim sam prestala da je dojim ona se više nije budila da bi pila mleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk ima 5 meseci,doji naravno ali nocni podoj nema sanse da izbacim,cak mislim da vise doji nocu nego danju,nadala sam se da kad mu se uvede cvrsta hrana tj kasice da ce manje da se budi nocu ali od toga nema nista.Imala sam rezne pokusajke,caj,voda,adaptirano mleko jer sam mislila da moje mu nije dovoljno,varalica itd ali nema sanse.Nocu kad se probudi samo dok siki hoce da nastavi da spava!Tako da sam od toga odustala,kad bude zeleo da izbaci izbacice ga sam,ja se nadam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skroz protiv izbacivanja nocnog podoja na silu, beba kad joj nocni podoj ne bude potreban, sama ce ga izbaciti. Ali posto ti je ranije spavao bez budjenja (ako sam dobro shvatila), zasto ne pokusas da mu das pred spavanje i neko adaptirano mleko? Mozda mu tvoje nije dovoljno pa se zato budi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba nista raditi na silu. Svaka beba je prica za sebe. Ja moje starije nisam pokusava da odvikavam od nocnog podoja. Odvikli su se sami, kad - ne secam se. Tako brzo prodje bebeci period ;) Mozda je najbolje ako sumnjate da se beba budi iz navike, a ne zbog gladi, da im ponudite dudu. Ako prihvati i nastavi da spava onda ok. Ali ako place ili zaspi pa se brzo probudi znaci da je gladna. Oni su maleni, samo polako i strpljivo kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk ima 5 meseci,doji naravno ali nocni podoj nema sanse da izbacim,cak mislim da vise doji nocu nego danju,nadala sam se da kad mu se uvede cvrsta hrana tj kasice da ce manje da se budi nocu ali od toga nema nista.Imala sam rezne pokusajke,caj,voda,adaptirano mleko jer sam mislila da moje mu nije dovoljno,varalica itd ali nema sanse.Nocu kad se probudi samo dok siki hoce da nastavi da spava!Tako da sam od toga odustala,kad bude zeleo da izbaci izbacice ga sam,ja se nadam :lol:

danilo ima 6 meseci i vec je 2 meseca na ne mlecnoj hrani i i dalje se budi nocu da jede I to redovno u 02h,pa u 5h. Mislim da ne mlecna hrana ne utice tu mnogo,mada.....svako dete je prica za sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se budila od rodjenja 1 u toku noci zbog podoja, evo sad ima 8 meseci i unazad nedelju-dve sama preskace taj nocni podoj, ponekad iz navike malo povuce kroz san...znaci on sam polako izbacuje nocni podoj...a meni bilo zao da mu namecem ja odvikavanje i ranije (kako neki doktori predlazu ) da ga odvikakvam od toga... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da znam i ja da ne utice mada sam se nadala da ce biti sitiji od toga pa ce duze spavati,citala sam razne postove na raznim forumima da cak pedijatri govore da dete vecera kasu kao radi budjenja po nocu,mada iskreno ja sam se navikla na to tako da kad god zeli da ga izbaci on ce ga izbaciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas je pedijatar savetovala da od 1. meseca pa nadalje ne dajemo bebi nocni obrok.

Ne znam samo kako je to mislila da izvedemo, kad place, vristi, ...

Sad ima 9 meseci i malo malo pa se probudi i damo joj Aptamil.

Ja necu nista na silu, pusticu je da sama prekine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas je pedijatar savetovala da od 1. meseca pa nadalje ne dajemo bebi nocni obrok.

Ne znam samo kako je to mislila da izvedemo, kad place, vristi, ...

Sad ima 9 meseci i malo malo pa se probudi i damo joj Aptamil.

Ja necu nista na silu, pusticu je da sama prekine.

Po meni je greh davati bebi vodu nocu da bi je zavarala...ili nosati je okolo da ne bi sisala :( a jos gore pustiti je da place pa kao ono zaspace kad se umori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete je izbacilo noćni podoj tek kad sam prestala da je dojim, sa 8 meseci... čim sam prestala da je dojim ona se više nije budila noću da traži da jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta raditi kada se i sa godinu i po budi dva-tri puta ? :( Moj bebac je tek od skoro poceo da spava celu noc, mada ne svaku. Probudi se placuci, i nekada je dovoljno da ustanem kazem mu shshshshsh...spustim ga i pokrijem, nekada hoce vodu, a neretko moram da ga prenesem u svoj krevet da bismo spavali (sve cu uciniti da bih spavala :( ). Uskoro stize nova beba a ja se jos nisam naspavala. Nadoknadicu to u porodilistu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba još noću traži da sisa i to svaki put u isto vreme i to traje i traje,neke mame su mi rekle kada postane aktivna i kakda bude počela da jede meso da će to prestati međutim ja ne vidim razliku ,ona ima 8 i po meseci ja još uvek hvala Bogu imam mleka pa ćemo videti i ja nisam za to nasilno odvikavanje nadam se da će sama da prekine to ....a ja ću se naspavati kada i ona prespava celu noć....iskreno jedva čekam ,slaviću taj dan.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izbacila nocno davanje mleka sa 9-10 meseci. Neke bebe se mozda odviknu i same a nekima to postane navika i ako nisu gladne pa mame stradaju i nemaju sna. Posle par meseci kako beba predje na normalnu hranu sasvim je ok da prestane sa nocnim hranjenjem jer se sasvim dovoljno zasiti i u toku dana. Ja sam jednostavno jedan dan prekinula, plakala je mozda noc-dve i prestala. Mi smo super kako zna da bude, da bebe placu nedeljama ali treba biti uporan jer se isplati i u toku noci ste mirne i naspavane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izbacila nocno davanje mleka sa 9-10 meseci. Neke bebe se mozda odviknu i same a nekima to postane navika i ako nisu gladne pa mame stradaju i nemaju sna. Posle par meseci kako beba predje na normalnu hranu sasvim je ok da prestane sa nocnim hranjenjem jer se sasvim dovoljno zasiti i u toku dana. Ja sam jednostavno jedan dan prekinula, plakala je mozda noc-dve i prestala. Mi smo super kako zna da bude, da bebe placu nedeljama ali treba biti uporan jer se isplati i u toku noci ste mirne i naspavane.

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,svima evo i ja malo da se prikljucim :rolleyes: moj bebac ima sest meseci i sam je prekinuo nocu da se budi ima vec mesec dana,probudi se neki put ja mu stavim lazu i on nastavi,tako da sa tim nemamo problema,za sad smo ok,poceo je sve da jede(skoro sve) i verovatno ga to i zasiti.Da li neko zna kada moze jogurt i ostali mlecni proizvodi da se daju bebama?Od kog meseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas je pedijatar savetovala da od 1. meseca pa nadalje ne dajemo bebi nocni obrok.

Ne znam samo kako je to mislila da izvedemo, kad place, vristi, ...

Gospode Boze, pa svako je danas pedijatar!!!! Ne davati tako malom detetu nocu da jede, ne znam kako se zove nego - teror !! a102.gif Svasta. I te metode sa plakanjem i odvikavanjem kod jako male dece apsolutno ne podrzavam! Pa bebe sve uglavnom rade po instiktu, a narocito mislim na dojenje, i potrebu da se sisa i daje na zahtev. Kako je taj dr mislio da beba prvih meseci napreduje ?

U formulu se posle dvoje dece stvarno ne razumem i srecna sam zbog toga. Ne znam kako se ukida nocni podoj niti cu ga ukidati mojoj cerki dok god bude sisala, a i budi se samo jednom. Mislim da se uvodjenjem nemlecne hrane to nocu malo proredi, ali meni licno to nije problem c015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VIDIM DA NISAM JEDINA KOJA IMA PROBLEM SA IZBACIVANJEM NOCNOG PODOJA...MOJ SIN CE ZA KOJI DAN NAPUNITI 10 MESECI I RESILA SAM DA GA ODVIKNEM OD SISANJA...SAMO NE ZNAM DA LI DA GA ODVIKNEM SAMO OD NOCNOG PODOJA ILI GENERALNO OD SISANJA.....SISA UJUTRU I UVECE PRED SPAVANJE...AL IMAM OSECAJ DA JE GLADAN PA SE BUDI SVAKIH POLA SATA SAT....ILI MOZDA ZELI DA SE MAZI.... KAD VECERA MORA JOS I DA SISA(TACNIJE POVUCE DVA TRI PUTA I ZASPE) I ONDA SE PROBUDI TEK OKO POLA 2-2...AL TO JE RETKO POSTO UGLAVNOM NECE DA VECEra jer zna DA MU SLEDUJE SISANJE ...ZA MESEC I PO DANA TREBAM DA POCNEM DA RADIM A JA VEC EVO 13MESECI NISAM NORMALNO SPAVALA(NI 3 MESECA PRE PORODJAJA JER JE BEBAC BIO JAKO KRUPAN I NEMIRAN)...VEC SAM UMORNA I ZELJNA DA ODSPAVAM MAKAR 3 SATA NOCU U KONTINUITETU...A SA DRUGE STRANE MISLIM DA KAD GA ODBIJEM OD DOJENJA GUBIM ONU POVEZANOST KOJU IMAM SAMO JA SA NJIM...ZNATE NA STA MISLIM...TAJ OSECAJ KAD VAS DRZI RUCICAMA .... EH, MUKE TANTALOVE.... :P

XM19.jpgXM19p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.