Nedelje trudnoće i termini porodjaja

odgovora

Objavljeno

Verovatno sajtovi :blink: šta dr. zna :P Milenice pa UZ šta ti kaže, to ti je to, mani sajtove...

Meni i dalje UZ drzi 20.april,a doktor komenatrise kako je beban 2 nedelje napred po tezini.. Doktor rece da to "napred" nece uticati bar za sada na pomeranje datum za za porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno sajtovi :blink: šta dr. zna :P Milenice pa UZ šta ti kaže, to ti je to, mani sajtove...

PA I PO MENI OKO 10-OG. 24-TI JE UVELIKO 10-TI MESEC... MA NEMAM POJMA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeej i mi smo tu negde 8-9 april :D

hehe bas mi se cini da nas ima dosta u aprilu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je velika frka,mnogo se plasim jer sam po prirodi veliki panicar :blink: Ne znam kako cu sve to da prezivim,a vreme polako prolazi...Ja se plasim i injekcije a samo kad pomislim :wacko:

i ja sam veliki panicar...sve drzim u sebi jer svi kazu da se glupiram a mislimda nikom nije svejedno...ali tad kad dodje vreme nema mesta za strah i paniku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe bas mi se cini da nas ima dosta u aprilu :lol:

Dooosta :-))) Bas lepo ;-) Uh zenske,blizi se taj april velikom brzinom (bar za mene),pa mi u jednu ruku do neba drago, a u drugu,se stresem pri pomisli na dan D! :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dooosta :-))) Bas lepo ;-) Uh zenske,blizi se taj april velikom brzinom (bar za mene),pa mi u jednu ruku do neba drago, a u drugu,se stresem pri pomisli na dan D! :mellow:

I ja isto :) A sve imam osecaj da ce bebica malo ranije :) Ja cu vec od polovine marta svaki dan da cekam KAD ce da pocne :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto :) A sve imam osecaj da ce bebica malo ranije :) Ja cu vec od polovine marta svaki dan da cekam KAD ce da pocne :lol:

U pravu si, to je i meni sinoc palo na pamet,kad udjemo u 9.mesec,moze beba kad hoce vani :) A ja se bas fiksirala za datum,20.april,pa mi kao jos to daleko :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je termin 16.5 i dr. je od 16.4 ocekujemo je svaki dan sto ne znaci da se nece roditi i 17.5 :) tako da ti alisa draga 20.3 spremna budi :) ako bude na mene eto nje par dana devetog i napolje i tata se rodio ranije sveki je bila jednu i po nedelju u 9.mes.a mm rodj.14.5 on navija da se cura tad rodi :)

Mi smo 5-og usli u 9-ti mesec i vec su pocele kontrakcije... :) Ne znam da li da se smejem ili da se plasim... :mellow: Joooj... Sad smo bili kod doce, kaze male su ali da odmaram... Tako da ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo 5-og usli u 9-ti mesec i vec su pocele kontrakcije... :) Ne znam da li da se smejem ili da se plasim... :mellow: Joooj... Sad smo bili kod doce, kaze male su ali da odmaram... Tako da ...

Tebi se baš približilo.. :D :D :D Nemoj da se plašiš, nije to ništa strašno... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebi se baš približilo.. :D :D :D Nemoj da se plašiš, nije to ništa strašno... :P

TI MI SE UVEK SMEJES KAD SAM UPLASENA... :( ALI JA TEBE VOLIM I TAKO KAD SI MALI ZLOCKO PONEKAD :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ti milenice brojis sitno, jako sitno sta ti je nemoj da se bojis eto ga jos koji dan i tvoja princezica je kod tebe...nemas cega da se bojis imala si relativno laku trudnocu i zdravu naravno tako da nema frke proce to sve u najboljem redu...ja imam jos fore, a ne znam st a da mislim da li cu prirodno ili cu morati na cr...u glavi mi je zbrka, ali kako god znam da jedva cekam :)

E TAKO KAO I TI IMM JE TU DA ME SA SIROKIM OSMEHOM NAMERNO PODSETI DA JE OSTALO JOS PAR DANA... A ZASTO BI TI NA CARSKI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TI MI SE UVEK SMEJES KAD SAM UPLASENA... :( ALI JA TEBE VOLIM I TAKO KAD SI MALI ZLOCKO PONEKAD :P

ovi moji smajlići nisu da se ja tebi smejem, već se lepo osmehujem i ohrabrujem, svi smo mi to prošle i opet ćemo, i nijedna nije ostala da se nije porodila, a kad sve krene zaboravićeš strah i koncentrisati se na dešavanja........... videćeš kad sve to prođe, sama ćeš se sebi smejati kako to sve u stvari nije ništa strašno i neprirodno!!! Naša tela su stvorena za stvaranje novog života u nama i rađanja istog... :wub: :wub: :wub:

PS volim i ja tebe :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovi moji smajlići nisu da se ja tebi smejem, već se lepo osmehujem i ohrabrujem, svi smo mi to prošle i opet ćemo, i nijedna nije ostala da se nije porodila, a kad sve krene zaboravićeš strah i koncentrisati se na dešavanja........... videćeš kad sve to prođe, sama ćeš se sebi smejati kako to sve u stvari nije ništa strašno i neprirodno!!! Naša tela su stvorena za stvaranje novog života u nama i rađanja istog... :wub: :wub: :wub:

PS volim i ja tebe :D :D :D

HVALA NA LEPIM RECIMA :rolleyes::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma sta ti je milenice jel se ne radujes ja ne mogu da docekam...nemoj tako da se plasis...sta ti je...pa tako mi je rekla prsli put da su velike sanse, dovoljno da me baci u razmisljanje da ne znam ni sama sa sobom na koji da se pripremam mnogo mi je opterecenje da se spremam za oba psihicki :lol:

Ma gde se ne radujem, jedva cekam ali bas i nije svejedno... I carski i prirodni imaju svoje prednosti i mane tako da za koji god da se odlucis vazno je samo da vas dve budete dobro... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dooosta :-))) Bas lepo ;-) Uh zenske,blizi se taj april velikom brzinom (bar za mene),pa mi u jednu ruku do neba drago, a u drugu,se stresem pri pomisli na dan D! :mellow:

hehe znam kako ti je i mene hvata pomalo panika,al kad god me ovo malo cudo ritne raznezim se sva i jedva cekam kad cu da ga-je zagrlim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 29.04. a ja sad vec jedva cekam kraj trudnoce i ovih slatkih muka...nisam se nesto puno do sada ugojila-6 kg

i moja je trudnoca bar do sada bila totalno OK i bez problema,al svejedno jedva cekam taj dan iako ima jos ohoho do tad :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, tražila sam sličnu temu, ali nisam našla. Ako je ima molim admine da me usmere.

Meni je prvo određen termin 16.04. na prvom UZ razlika je bila 2 dana odnosno dr. je procenila da je beba veća za 2 dana. Kasnije ta razlika je bila za nedelju dana i tako do sad drugi termin je 8.-9.04. a evo na poslednjem UZ mališa je porastao tako da je sad procena da je još pet dana ispred odnosno da je termin oko 03.04. Ili ja to imam džinovsku bebu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koliko sam skontala moju dr.ovde ti odrede termin onaj prvi i to je to, ako se pre porodis porodis, ako ne nikom nista ne menjaju to nista, stoji u ovoj knjizici sto imamo odmah koji je termin i to je to, zamisli kad bi svaki put to krizali i sarali...ne menjaju nista bez obzira kolika je beba manja, veca i slicno...termin je termin onaj po menstr i prvom uz i to je to, samo kaze ako beba kasni i prednjaci, a termin ne dira tako je bar ovde....mada kod mene se sve poklapa u dan zadnja menstr sa velicinom bebe od samog pocetka u dan sto ona kaze...

Ma, nije ni meni niko precrtavao, ali se vode ovim drugim najsvežijim terminom kad mi određuju kad treba da krenem na pripreme za porođaj. A brine me malo jer primam i utrogestan koji treba da se ukine u 36-37 nedelji da bih mogla da se porodim, da mi se materica otvori. A u kojoj od tri 37 nedelje će da mi ga ukidaju? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ako je bebica velika, i prednjaci nije ni bitno, ali ja mislim da bi trebali u onoj koju su prvu odredili, ma nisu ludi toliko, ali upitaj ti za svaki slucaj nek dobro provere ili ako imas mogucnost jos jedno misljenje cisto da cujes, vidis koliko su ponosnoj mami setali te nedelje i termin....

Pa znam, i to baš pred kraj su je našetali. Bzvz a mojoj koleginici su šetali termin mesec dana pa se na kraju porodila sa bebom od 5kg u prvom terminu i to bez epiziotomije :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znam, i to baš pred kraj su je našetali. Bzvz a mojoj koleginici su šetali termin mesec dana pa se na kraju porodila sa bebom od 5kg u prvom terminu i to bez epiziotomije :blink:

Evo kako je to kod mene :)

Zadnja men. 10.7.

Na prvom uz, po terminu 8+3. UZ 8+5

Na drugom 12+3, UZ 13+0

A onda 17+3, UZ 19+6

Onda 22+3, UZ 23+5

23+6, UZ 25+0

I na dalje tako ostaje, na tom razmaku od 8 dana

S tim sto ni oko toga nije 100% siguran, moze da bude sitnija beba jace nedelje i naprednija beba, mladje nedelje :blink: Merica glave odgovara starijoj...

Ja znam da je njihov termin los, jer ja sam pocela da povracam i grudi su mi bile ogromne vec 23.7. To nikako ne odgovara njihovom terminu...

Meni su rekli da ce raditi UZ pre nego sto skinu lekove, jer ne bi trebalo kad smo dosle ovako daleko da se zbog greske porodimo ranije, pre devetog i da ce u krajnjem slucaju, ako i dalje ne bude jasno upotrebiti neku srednju vrednost

Ne treba ni pre 36, ali ni sa 37, trebace nam indukcija da se otvorimo, ako prekasno skinu, a bebe nedovoljno razvijene ako skinu prerano, tako da ni jedno ni drugo nije idealno...,

Da, secam se da se pre prvog UZ dr uplasila da nisu blizanci jer je na rucnom pregledu materica bila prevelika, pa je rekla ili je trudnoca viseplodna ili starija od termina, a i meni se uklapa u moju racunicu raniji termin, meni su tracice za ovulaciju bile pozitivne, a i maybe baby pokazao plodne dane 14. i 15. 7. Sa nasim terminima od 16.7, mi smo ostale navodno trudne 23-24.7... Ja sam tad vec imala prve simptome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro mojoj sestri su rekli da mali ima 3200-3300g, a on imao 4150g... Omase oni i te kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebooo ti poslednju mesnt 10.7 ja poslednju 10.8 :) ja sam prvi simptomi 28.8 :)

ma joj kikiriki nisu te njohove mere 100% tacne mojoj drugarici su rekli na zadnjem uz beba da je teska 3500, ona rodila 2600 mislim ...i ja npr.bila kod svoje dr.sve mi mere radila, samo tezinu nemam zapisanu ovde, i sutradan kod scecijaliste mere se razliku i to koliko mi je moja dr.manje izmerila ....tako da nista to nije tacno bas 100%zato nista ne brini draga bice to sve ok, beba ce van kad bude htela i to je to, uradice i tebi sigurno detaljan uz pre nego te skinu sa lekica i bice sve ok ....:)

Nadam se da će biti tako, samo što se taj period približava...i sad treba praktično da pređem kod drugog dr. ovog što će da me porađa i ne znam ko će da me skida sa lekova ova moja dr. koja mi vodi trudnoću ili on :blink: i kad od nje da tražim upute za bolnicu. Po njegovom UZ ja sad treba da uđem u 35tu nedelju a po njenom sam u 33. i treba da uđem u 34. tako da ne znam da li će mi uput za bolnicu i za sve ostale analize ona dati

1) Za tri nedelje kad ću po njenom biti 36ta nedelja a po njegovom 38ma (što je malo gust tajming ako je on u pravu)

2)Za dve nedelje što bi recimo bilo ok, po njenom 35 pred ulazak u 36tu a po njegovom 37mu

3)Ili za nedelju dana ako me pregleda i sad i za nedelju dana jer bi za nedelju dana trebalo da bude redovna kontrola pa možda mi da (ako zbog sutrašnjeg pregleda ne pomeri redovnu kontrolu za kasnije), da je ne bih smarala svake nedelje po pet puta.

Trebala sam da studiram medicinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro mojoj sestri su rekli da mali ima 3200-3300g, a on imao 4150g... Omase oni i te kako...

A joj, pa ta omaška može da bude problem kad je tako velika. Uf, jer šta ako ti oni procene da možeš da rodiš bebu od 4kg i da je tvoja beba 3900g, a beba bude od 5 kg i onda se hvataju za glavu. Kapiram da nisu ni oni bogovi i da na UZ ima još doooosta da se radi i usavršava, ali to me ne sprečava da se nerviram. Ufff idem da skuvam sebi kafu ili čaj...mh mh već ni to ne znam šta hoću. A bila sam tako odlučna...sama sam sebi smešna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prebacila tri dana, a pogresili su gramazu za 200 grama. Sve u svemu, nije strasno. :) . Ja sam i slutila da ce biti rodjen 23. 11. a ne 20tog, cak sam to mm rekla na prvom pregledu, dakle 8 meseci pre. (bolja sam neko Dr :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomeranje termina na osnovu veličine bebe procenjene na UZ-u nema puno smisla.

Termin porođaja je najprezicnije odrediti prema ovulaciji, odn. poslednjoj menstruaciji i dužini ciklusa. Tu nema pomeranja. Ako je i beba nešto veća od proseka u nekoj nedelji trudnoće, to ne znači da je začeta ranije, tako da se ni termin porođaja ne menja.

Takođe, na porođaju, mislim da nije toliko bitno koliko beba ima kilograma, već koliki joj je obim glavice. Beba može da ima i preko 4kg, a da joj je obim glave prosečan ili malo manji. U tom slučaju, težina nije ni važna toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.