Nedelje trudnoće i termini porodjaja

odgovora

Objavljeno

Meni je termin 5.3.,ali je bebac veciza 2 nedelje,da li to znaci da cu pre da ga rodim..? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala najlepse drage moje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno...drage moje...:)

barbarice ja cu u DRAGISE MISOVIC, a ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno...drage moje...:)

barbarice ja cu u DRAGISE MISOVIC, a ti?

I ja :) Kod kog doktora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod Bilje Zivaljevic...ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel ti ides prirodno ili carski...kad ti je tacno termin...?mi sad u cetvrat idemo da se vidimo na ulazak u 9/ti i da vidimo kad ce tacno da nas prime...rekli su oko 10.februara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma prirodno, sa epiduralom nadam se(moram jos da vidim da li smem da primim jer imam sinusnu tahikardiju)... Termin mi je 1 februar...

Ja sam bila kod Ilije Golubovica ali ide na odmor, pa cu sad kod neke Radunovic... Joj plase me ti doktori... Jos tu su samo ona i Loncar... Uzas... Nedo Bog taj Loncar da mi dospe za porodjaj, ima da se obesim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ti kako ces?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

puno srece stvarnooo....pa mi ako pozurimo ...mozda se i vidimo....xexex:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja na carski,i prvi sam pocela prirodno i zavrsila na carskom....sad se makar zna kako cu i uskoro ce se znati i kad cu...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce, ko zna :D Mozda i mi zakasnimo... A mene ces da prepoznas po tome sto mnogo psujem :lol:

A gde si se prvi put poradjala? I jel sad placas za carski ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce, ko zna :D Mozda i mi zakasnimo... A mene ces da prepoznas po tome sto mnogo psujem :lol:

A gde si se prvi put poradjala? I jel sad placas za carski ili?

prvi put sam u narodnom frontu...ne placam jer moram,a ja sam cula da kada trazis je oko 1000 eur...tako su meni bar rekli kada sam trazila... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas bi bilo lepo da se sretnete vas dve :) ...

Ponosna mama hoce li ti carski biti radjen u spinalnoj anesteziji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas bi bilo lepo da se sretnete vas dve :) ...

Ponosna mama hoce li ti carski biti radjen u spinalnoj anesteziji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj nemam pojma sta da radim ovih dana bas razmisljam o tome...jel imas neki savet..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi put sam u narodnom frontu...ne placam jer moram,a ja sam cula da kada trazis je oko 1000 eur...tako su meni bar rekli kada sam trazila... :unsure:

Da, 600 evra je ako zelis... Ali mislim da je to bzvz ici na CR a ne morati...

Ja sam se zabrinula bas zbog te moje tahikardije da cu morati na CR, ali doktori kazu da to nije indukcija za njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, 600 evra je ako zelis... Ali mislim da je to bzvz ici na CR a ne morati...

Ja sam se zabrinula bas zbog te moje tahikardije da cu morati na CR, ali doktori kazu da to nije indukcija za njega...

joj ne znam stvarno...ja sam zavrsila na carskom jer ne mogu da se otvorim...pored indukcije,i nenormalnih kotrakcija za 19 sati ja sam se otvorila 4 prsta,puknut vodenjak ,presla termin... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ne znam stvarno...ja sam zavrsila na carskom jer ne mogu da se otvorim...pored indukcije,i nenormalnih kotrakcija za 19 sati ja sam se otvorila 4 prsta,puknut vodenjak ,presla termin... :blink:

A dobro ako se nesto tako desi, naravno da se onda treba to resiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A dobro ako se nesto tako desi, naravno da se onda treba to resiti...

a problem je da cekaju dok ne dovedu neciji zivot u opasnost ili moj ili bebin..ali da kucnem u drvo sve se na kraju dobro zavrsilo...kad smo dosle kuci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a problem je da cekaju dok ne dovedu neciji zivot u opasnost ili moj ili bebin..ali da kucnem u drvo sve se na kraju dobro zavrsilo...kad smo dosle kuci :)

To jeste... Ma debili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj nemam pojma sta da radim ovih dana bas razmisljam o tome...jel imas neki savet..?

Ne znam sta da ti kazem, ja se uzasno plasim pomisli da te uspavaju skroz.. Ako bih morala na carski,radje bih sa spinalnom. Moja prijateljica se poradjala bas tako CR u spinalnoj,i prezadovoljna je. Em odmah vidis bebu, svesna si svega,opet nista ne osecas sem blagi pritisak kad vade bebu i (sto je meni bitno ) ne spavas.Rekla mi je da se super osecala, nema mamurluka kao posle opste anestezije.. Ostalo je sve isto sto se oporavka tice.

Raspitaj se jos, imas vremena, kakvi su uslovi u tvojoj bolnici da li se placa ili ne.. Ja planiram epidural,tako da bih se podjednako odlucila i za spinalnu ako bi morala na carski..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da ti kazem, ja se uzasno plasim pomisli da te uspavaju skroz.. Ako bih morala na carski,radje bih sa spinalnom. Moja prijateljica se poradjala bas tako CR u spinalnoj,i prezadovoljna je. Em odmah vidis bebu, svesna si svega,opet nista ne osecas sem blagi pritisak kad vade bebu i (sto je meni bitno ) ne spavas.Rekla mi je da se super osecala, nema mamurluka kao posle opste anestezije.. Ostalo je sve isto sto se oporavka tice.

Raspitaj se jos, imas vremena, kakvi su uslovi u tvojoj bolnici da li se placa ili ne.. Ja planiram epidural,tako da bih se podjednako odlucila i za spinalnu ako bi morala na carski..

SLazem se sa tobom u vezi sa spinalnom... Ali sama pomisao da ih sve cujes, i tako to, uf, jezi me xD Ali opet moja mama se jednom kad su je operisali probudila i cula doktore sve, a nije mogla da reaguje... A opet drugi put su joj dali vise anestezije nego sto je trebalo, i bas je gadno bilo... Tako da, spinalna bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhhh...ja sam u toku prvog porodjaja imala epiduaral ali sam zavrsila na carskom...jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SLazem se sa tobom u vezi sa spinalnom... Ali sama pomisao da ih sve cujes, i tako to, uf, jezi me xD Ali opet moja mama se jednom kad su je operisali probudila i cula doktore sve, a nije mogla da reaguje... A opet drugi put su joj dali vise anestezije nego sto je trebalo, i bas je gadno bilo... Tako da, spinalna bolje...

Pa kazu da se ne cuje nista straaasno.. Ne cujes rezanje,ne cujes sivenje, samo valjda sisaljku kad skupljaju krv pred usivanje (tako mi je bar prijateljica rekla. Cak je u njenoj sali isla neka muzika :rolleyes: ). E sad, ja sam za nesrecu gledala skoro neki film, gde bas govore o tom sto je verovatno dozivela i tvoja mama,kad si svestan,a ne mozes da reagujes.. Mm je u spinalnoj operisao ahilovu tetivu (ako se da i to porediti), kaze nista ne osecas,lezis opusteno, oni tamo krpe i sastavljaju,a on je cevrljao sa anesteziologom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.