Nedelje trudnoće i termini porodjaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam usla u 12 nedelju,termin mi je 14.01.Koji sam ja sad to mesec?Sva sam se nesto pogubila! :D

hehehe ti si sad još uvek u trećem mececu ili dva puna i puno dana :lol: , tj kad bude punih 12 nedelja to će ti biti puna tri meseca ili u četvrtom mesecu :) računam po lunarnim mesecima :)

I tad prelaziš u II tromesečje :D

Ja sam sad u trećem mesecu, a termin mi je 05.02. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe ti si sad još uvek u trećem mececu ili dva puna i puno dana :lol: , tj kad bude punih 12 nedelja to će ti biti puna tri meseca ili u četvrtom mesecu :) računam po lunarnim mesecima :)

I tad prelaziš u II tromesečje :D

Ja sam sad u trećem mesecu, a termin mi je 05.02. :D

Znaci od sledece nedelje da se prebacujem u drugu temu,drugo tromesecje? Juupii! :rolleyes: U drugom je sve lakse,bar tako kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da,od sledece nedelje ti je drugo tromesecje.I jeste lepse,sve tegobeprodju ostane samo uzivanje:):):) a i stomak lepo raste i raste :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek, cek kad je ulazak u 7 mesec, 27 ili 28 nedelja? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek, cek kad je ulazak u 7 mesec, 27 ili 28 nedelja? :blink:

Ti si već u sedmom mesecu, a u 28. nedelji ćeš imati punih sedam odnosno ući ćeš u 8 mesec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana mjesece ces lako racunati,ev ovako,kad ti je termin porodjaja znaci taj dan u svakom mjesecu je za tebe ulazak u novi mjesec,znaci napunis npr 6 punih ides odmah u sedmi..Ev moj termin je 6.8.,znaci sad 6.7. ja ulazim u deveti mj aBd...A sto se tice sedmica njih je 40,i tesko po njima da ces tacno bas u dan izracunati i mjesec jer nije 4 sedmice mjesec....

Ginekolozi računaju po lunarnim, a lunarni ima 4 nedelje, tako da u principu trudnoća po njima ispadne 10 lunarnih meseci ili 9 regularnih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u 12 nedelji :) termin 10.01.2012.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je maki u pravu ja sam se porodila17.4 termin mi je bio 17.5 i beba je stara 35+6 ja sam se porodila u 8.mes tako se vodi, i ja sam mislila da sam taj dan usla u 9.kaze dr ne nije :)

:D :D :D Maki jeste u pravu, Maki je sve to već prošla :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si već u sedmom mesecu, a u 28. nedelji ćeš imati punih sedam odnosno ući ćeš u 8 mesec :)

Pa to bi bilo divnol:)) Hvala!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana mjesece ces lako racunati,ev ovako,kad ti je termin porodjaja znaci taj dan u svakom mjesecu je za tebe ulazak u novi mjesec,znaci napunis npr 6 punih ides odmah u sedmi..Ev moj termin je 6.8.,znaci sad 6.7. ja ulazim u deveti mj aBd...A sto se tice sedmica njih je 40,i tesko po njima da ces tacno bas u dan izracunati i mjesec jer nije 4 sedmice mjesec....

S obzirom da mi je termin 11.10, dakle 11.07 ulazim u sedmi mesec...ok jos malo, nosim blizance pa mi je to vrlo bitno oni hoce i ranije da krenu...thanks:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zapravo iskreno opet nisam sigurna da mi je jasno u kom sam mesecu :blink:

Nema veze:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da mi je termin 11.10, dakle 11.07 ulazim u sedmi mesec...ok jos malo, nosim blizance pa mi je to vrlo bitno oni hoce i ranije da krenu...thanks:))

Moja računica ti je tačna, doktori računaju po lunarnim mesecima, tako da ti kad uđeš u 36 nedelju to se računa kao punih 9 meseci :) pročitaj Miličin post, pa ćeš videti kako su i njoj dr računali... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja računica ti je tačna, doktori računaju po lunarnim mesecima, tako da ti kad uđeš u 36 nedelju to se računa kao punih 9 meseci :) pročitaj Miličin post, pa ćeš videti kako su i njoj dr računali... :)

Hvala:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sada pred kraj 28. nedelje a termin nam je 28.sep mada cisto sumnjam da ce ova nevaljalica ostati toliko dugo unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja računica ti je tačna, doktori računaju po lunarnim mesecima, tako da ti kad uđeš u 36 nedelju to se računa kao punih 9 meseci :) pročitaj Miličin post, pa ćeš videti kako su i njoj dr računali... :)

Da, da... U to sam sigurna, tek punih 36 nedelja je deveti mesec... Ja sam se porodila u 36+3... Dakle, jedva zakacila deveti... I ja sam mislila da je deveti mesec dana pre termina, ali ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem vas.

Ja sam u 36 nedelji i to znaci da sam usla u 9 mesec, a punih 9 meseci je kada navrsis 40. (lunarnu) nedelju! Kako moze da bude 36.nedelja = punih devet meseci, znaci ove sto se poradjaju u terminu poradjaju se u 10-11 mesecu?! :lol:

Terminski porodjaj je od 38 - 42 nedelje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Terminski je 38-40, a sve pre 37+0 je prevremeni porodjaj. Porodila sam se u devetom mesecu 36+3, beba je nedonesena iako je imala 3050g, 51cm i razvijena pluca...

Pokusacu da pojasnim tu racunicu:

40 nedelja se racuna od zadnjeg ciklusa, termin je zadnja men+ 9 meseci+ 7dana. Jedan lunarni mesec traje 4 nedelje... U tih 40 nedelja, ulaze i one dve u kojima trudnoce nema(tj od menstruacije do ovulacije)... Deveti mesec je najprostije receno 36+0 nedelja, ali donesena beba je tek u 37+0, evo na primeru:

zadnja men 10.7.

TP 16.4.

deveti mesec 36 nedelja=18.3.

Donesena beba je TP+10dana=26.3.( to je tacno 8 punih meseci nakon verovatne ovulacije i zaceca) tada je beba zrela...

Komplikovana racunica, ali u praksi je tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1.mj = 1-4 sedmica

2.mj = 5-8 sedmica

3.mj = 9-13 sedmica

4.mj = 14-17 sedmica

5.mj = 18-22 sedmica

6.mj = 23-27 sedmica

7.mj = 28-31 sedmica

8.mj = 32-35 sedmica

9.mj = 36-40 sedmica

Evo i koja nedelja odgovara kom mesecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Terminski je 38-40, a sve pre 37+0 je prevremeni porodjaj. Porodila sam se u devetom mesecu 36+3, beba je nedonesena iako je imala 3050g, 51cm i razvijena pluca...

Pokusacu da pojasnim tu racunicu:

40 nedelja se racuna od zadnjeg ciklusa, termin je zadnja men+ 9 meseci+ 7dana. Jedan lunarni mesec traje 4 nedelje... U tih 40 nedelja, ulaze i one dve u kojima trudnoce nema(tj od menstruacije do ovulacije)... Deveti mesec je najprostije receno 36+0 nedelja, ali donesena beba je tek u 37+0, evo na primeru:

zadnja men 10.7.

TP 16.4.

deveti mesec 36 nedelja=18.3.

Donesena beba je TP+10dana=26.3.( to je tacno 8 punih meseci nakon verovatne ovulacije i zaceca) tada je beba zrela...

Komplikovana racunica, ali u praksi je tako...

Jeste to tako, ali nije donesena beba sa 37 nedelja, vec od 38 nedelje kada "pocinje termin".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 37 ti na otpusnoj listi ne pise prevremen porodjaj... U 37 gestacijskih nedelja su se razvila pluca i sve te bebe su donesene, a terminske bebe su izmedju 38 i 40... A beba moze da se rodi i u 37 i u 42, a da se to smatra normalnim porodjajem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od 37.00 odnosno pune 37. nedelje je donesena beba veruj mi na rec :) sve pre toga je prevremeno rodjena ili nedonosce...rodila sam prevremena znam sve su mi objasnili u porodilistu Beba Dimic je sve dobro objasnila...rodila sam 35+6 dr.mi je objasnjavao medicinski se to tako vodi..

O da, ovo je definitivno nesto sto su nam objasnjavali.... Ali vidi nase slatke misice kako su sad velike i napredne od onolikih mrvica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko bi rekao daaa :wub: sad moja mala misca velika cura, a Milana e to je tek curetina :wub:

:wub: :wub: :wub: Ljubavi nase najvece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od 37.00 odnosno pune 37. nedelje je donesena beba veruj mi na rec :) sve pre toga je prevremeno rodjena ili nedonosce...rodila sam prevremena znam sve su mi objasnili u porodilistu Beba Dimic je sve dobro objasnila...rodila sam 35+6 dr.mi je objasnjavao medicinski se to tako vodi..

Ili sam ja glupa ili mi pricamo o istoj stvari na drugaciji nacin! :lol:

Vidis sta si ti napisala - punih 37 nedelja je donesena beba, pa jeste 37+7, pocinje 38 nedelja...

No, dobro, nije vazno... Vazno je da bebice budu dobre. Kazu da su zenske bebe vitalnije od muskih, pa se i bolje izbore kada su ranije rodjene! Od samog starta smo jace!!!!!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.