Nedelje trudnoće i termini porodjaja

odgovora

Objavljeno

SLazem se sa tobom u vezi sa spinalnom... Ali sama pomisao da ih sve cujes, i tako to, uf, jezi me xD Ali opet moja mama se jednom kad su je operisali probudila i cula doktore sve, a nije mogla da reaguje... A opet drugi put su joj dali vise anestezije nego sto je trebalo, i bas je gadno bilo... Tako da, spinalna bolje...

Pa kazu da se ne cuje nista straaasno.. Ne cujes rezanje,ne cujes sivenje, samo valjda sisaljku kad skupljaju krv pred usivanje (tako mi je bar prijateljica rekla. Cak je u njenoj sali isla neka muzika :rolleyes: ). E sad, ja sam za nesrecu gledala skoro neki film, gde bas govore o tom sto je verovatno dozivela i tvoja mama,kad si svestan,a ne mozes da reagujes.. Mm je u spinalnoj operisao ahilovu tetivu (ako se da i to porediti), kaze nista ne osecas,lezis opusteno, oni tamo krpe i sastavljaju,a on je cevrljao sa anesteziologom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhhh...ja sam u toku prvog porodjaja imala epiduaral ali sam zavrsila na carskom...jbg...

A to je isto bzv.. Ali opet,imala si srece,zamisli da si bila konnstantno pod bolovima,a ne otvaras se,ovako ti je epidural dosao kao premija :( Pa sta su ti dali, jesu radili CR sa epiduralom, ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam vremena jos malo pa cu da razmislim...a i popricacu sa doktorkom... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka sve prodje samo kako treba, pa da se sve okupimo kao novopecene mame ;)

Jedva cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pomerio mi se termin po uz, na sa 16. februara na 9....25. janura idem ponovo da spremimo sta sve treba za porodjaj i da vidimo konacko kad ce da rade carski....jupiiiii:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je istog dana termin kao i tebi...

Bezite mi za 6 dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pomerio mi se termin po uz, na sa 16. februara na 9....25. janura idem ponovo da spremimo sta sve treba za porodjaj i da vidimo konacko kad ce da rade carski....jupiiiii:)

58cd5716081d364a81925501be44ca59.gif58cd5716081d364a81925501be44ca59.gif58cd5716081d364a81925501be44ca59.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin pocetkom jula izmedju 3 i 5 og. Jedva cekam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 20. februar, ali mi je doktor rekao da cu prije da se porodim jer je beba po mjerama 2 nedelje naprijed, tako da jedva cekam da se porodim. Na kontrolu idem za par dana pa cu tada znati preciznije kada treba ocekivati porod. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 20. februar, ali mi je doktor rekao da cu prije da se porodim jer je beba po mjerama 2 nedelje naprijed, tako da jedva cekam da se porodim. Na kontrolu idem za par dana pa cu tada znati preciznije kada treba ocekivati porod. :D

Oooo,vi cete brzzzoooo.... :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo,vi cete brzzzoooo.... :):)

Zapeli smo cekalicu...pa sad... sta Bog da.:lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo meni trmin za 2 sata pocinje, ali niiiiiistaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ako meni neko odredi i pogodi tačan termin , alal mu vera!!!

Poslednja menstruacija 09.05.2010. Menstruacije uvek na 40 - 42 dana. Svako ko izračuna da različito tumačenje. Lekar ide čak do 10 . marta sa terminom, UZ mi kaže da sam sada u 38 nedelji, po mojim proračunima sam u 36 nedelji i termin je oko 26 -27. februara, a kada cu se stvarno i poroditi e to niko živ nezna!!!

Tako je bilo i sa prvim detetom, opušteno čekam 04. - 05. januar a porodim se 19. decembra i to ispade u terminu. Samo me živo interesuje koja sam sada nedelja trudnoće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ako meni neko odredi i pogodi tačan termin , alal mu vera!!!

Poslednja menstruacija 09.05.2010. Menstruacije uvek na 40 - 42 dana. Svako ko izračuna da različito tumačenje. Lekar ide čak do 10 . marta sa terminom, UZ mi kaže da sam sada u 38 nedelji, po mojim proračunima sam u 36 nedelji i termin je oko 26 -27. februara, a kada cu se stvarno i poroditi e to niko živ nezna!!!

Tako je bilo i sa prvim detetom, opušteno čekam 04. - 05. januar a porodim se 19. decembra i to ispade u terminu. Samo me živo interesuje koja sam sada nedelja trudnoće!

Po meni, tvoji proračuni su najtačniji - od 25-27. februara ti je termin, računat u odnosu na najverovatniji dan ovulacije, koja ti je verovatno bila oko 26.tog dana ciklusa.

Moraš nam obavezno javiti kad se porodiš!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja lično mislim da najbolje sama računam termin. Doduše iako dobro računam termin nemam pojima koja bi nedelja trebala sada biti?! Valjda 37, čini mi se.

Ali javiču sigurno, nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 6.2. ali jos se nista specijalno ne desaaavaa :((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

30. april, decak :P:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

15 april, devojcica :wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12 april , devojce :)

girly004.gif Brzo ce.... girly004.gif devojcica koliko hoces.... Slavice, jel i smislila ime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

girly004.gif Brzo ce.... girly004.gif devojcica koliko hoces.... Slavice, jel i smislila ime?

Ahh ova tesko pitanje :rolleyes::lol: Nemozam da se dogovoram so mm kako da se vika. Toj saka kako majka mu ( majka mu se vika Kiparisija ) , a jas sosema drugo..Saka toj da izbere za prvoto pa za vtoro zdravje Boze , ja..

Neznam kako ke se dogovorime na kraj , eden mora da popusti :blink::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 6.2. ali jos se nista specijalno ne desaaavaa :((

Pirinac jesi li nam se porodio? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahh ova tesko pitanje :rolleyes::lol: Nemozam da se dogovoram so mm kako da se vika. Toj saka kako majka mu ( majka mu se vika Kiparisija ) , a jas sosema drugo..Saka toj da izbere za prvoto pa za vtoro zdravje Boze , ja..

Neznam kako ke se dogovorime na kraj , eden mora da popusti :blink::unsure:

Meni je mm predlozio ime a ja prihvatila... A bas po njegovoj majci ne bih volela da se zove, pu pu pu daleko bilo... A lepo je to ime. Kiparisija... Meni je cudno ali lepo zato sto prvi put cujem za njega.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu moju bebu da nazovem po mm, sta god ko rekao od familije, bas me briga... On je ljubav mog zivota, moja najveca podrska i oslonac i ja zelim nase malo blago da se zove Milana, naravno da mi je muzic sav ponosan i naravno da se slozio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.