Plavuse vs. crnke

odgovora

Objavljeno

uvek sam slusala price da neke zene bolje prolaze u zivotu zato jer imaju odredjenu boju kose.koliko je to istinito?kakva su vasa iskustva?generalno govoreci svi znamo da muskarci,,mnogo vise vole plavuse...neki pak vise vole crnke....licno sam plavusa i volim svoju boju kose..i mnogo puta mi je ta boja kose otvorila vrata za razne stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nečega u tome, mada nemam lična iskustva...smeđokosa sam, nisam se nikad farbala niti planiram (to mi je samo obaveza više) i nisam primetila da me neko manje ili više poštuje zbog boje kose...i da, muškarci vole plavuše, ali se retko kad njima žene, ima nekoliko primera u bližoj okolini...plavuše bez uvrede... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje sam brineta tako da iz licnog iskustva ne mogu dati komntar ali zato iz mog okruzenja cini mi se da plavuse vode B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da plavuše vode...ali opet to sve zavisi kako osoba izgleda...

Carla del Ponte je plavuša...halooooo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da plavuše vode...ali opet to sve zavisi kako osoba izgleda...

Carla del Ponte je plavuša...halooooo....

ahahah pa gde se seti nje.... :lol: :lol: ali je zena zato puna ko brod :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U proteklih 7-8 godina sam bila plavusa. Odrzavala sam kosu raznim maskama, dohranjivala je, medjutim dugogodisnje koristenje hidrogena i blansa je uzelo danak pa sam odlucila da malo pauziram i sada mi je kosa dosta tamnija, moze se reci brineta.

Pored toga sto mi (realno i iskreno) tamnija boja mnogo bolje stoji razlika izmedju mene plavuse i mene brinete je u tome sto sam kao plavusa uvijek bila primjecena dok kao brineta nisam tipa ulazis u prostoriju, osjecas da te ljudi primjete kako muskarci tako i zene. Ne mogu reci da su mi tada sva vrata bila otvorena ali ljudi su mi izlazili u susret. Sada je malo drugacije zato sto sam primjetila da je pristup drugih ljudi prema meni malo drugaciji - nekako me ozbiljnije shvataju.

i da .... to nema veze sa intelektom, nisam ni malo pametnija ni gluplja sada u odnosu na prije godinu dana ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da .... to nema veze sa intelektom, nisam ni malo pametnija ni gluplja sada u odnosu na prije godinu dana ....

Znaci kiselina i blans ne uticu na IQ :lol:

Mrzim taj stereotip plavusa=glupa ili lepa=glupa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci kiselina i blans ne uticu na IQ :lol:

Mrzim taj stereotip plavusa=glupa ili lepa=glupa...

Da sto je moja uciteljica znala reci "duga kosa kratka pamet" a meni kosa uvijek bila do pola ledja.

Nedostaje mi jedino sto su ljudi prema meni bili "njezniji" dok sam bila plavusa ..... Sada mi se, nemam pojma zasto, stalno sklanjaju sa puta. Ha ha .... valjda im djelujem :angry: pa jos i trudna ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sto je moja uciteljica znala reci "duga kosa kratka pamet" a meni kosa uvijek bila do pola ledja.

Nedostaje mi jedino sto su ljudi prema meni bili "njezniji" dok sam bila plavusa ..... Sada mi se, nemam pojma zasto, stalno sklanjaju sa puta. Ha ha .... valjda im djelujem :angry: pa jos i trudna ......

ahahah e jesi blesava...licno sam htela uvek da budem crnka..i bila sam ali mi nikako ne stoji...a bas bi volela da izgledam opasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahah e jesi blesava...licno sam htela uvek da budem crnka..i bila sam ali mi nikako ne stoji...a bas bi volela da izgledam opasno

Ma kakav opasno ..... :) ljepse je kada djelujes njezno tipa da mi sada pukne guma na putu niko ne bi stao da mi pomogne ..... kada mi se to desilo kao plavusi od policijske patrole preko dvoice kamiondzija, svi su stali da me pitaju treba li mi pomoc :) - naravno moj mehanicar je vec bio na putu

A da ne spominjem izvlacenje kod policije za ne placanje kazni .... kao plavusa sam napravila 300 prekrsaja i ni jedan nije stigao do suda a sada .... jos se moram svadjati sa policajcima i ubjedjivati ih da nisam napravila preksrsaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav opasno ..... :) ljepse je kada djelujes njezno tipa da mi sada pukne guma na putu niko ne bi stao da mi pomogne ..... kada mi se to desilo kao plavusi od policijske patrole preko dvoice kamiondzija, svi su stali da me pitaju treba li mi pomoc :) - naravno moj mehanicar je vec bio na putu

A da ne spominjem izvlacenje kod policije za ne placanje kazni .... kao plavusa sam napravila 300 prekrsaja i ni jedan nije stigao do suda a sada .... jos se moram svadjati sa policajcima i ubjedjivati ih da nisam napravila preksrsaj.

heheheheh ...da ,poznate su mi te situacije... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, ubediste me...razmišljaću o farbanju u plavo... :rolleyes:

g1230.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, ubediste me...razmišljaću o farbanju u plavo... :rolleyes:

nemoj zeno da se glupiras :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, ubediste me...razmišljaću o farbanju u plavo... :rolleyes:

sve ima svoje prednosti i mane ...... ako ne platis kaznu policajcu moras da se izvlacis i objasnjavas svoje stavove da mobilni telefon izaziva rak mozga te da ti iz tih raloga nikada nisi htjela da ga nabavis pa nemas broj a u kuci svejedno nisi nikada tako da nikave koristi od fiksnog nece imati

hahahaha

zalosno - ali istinito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FARBANJE U PLAVO ?!NIKADA!! Lepse mi je ovako ,smedje -crno.. Mislim nemam nista protiv plavusa... Volim da pricam viceve o njima !!heheheh... Par drugarica su mi plavuse... Ali ja nikada se ne bi farbala... Imala sam plave pramenove ali mi se nisu svideli..Bila sam i crvena... Ali mi je lepse ovako...Rekla sam sebi da vise nikad necu da se farbam jer samo upropascavam kosu.. mm i ja volimo da se zezamo na rucun plavusa kad ih vidimo za volanom pa sporo voze ili stalno koce .. I kazemo ,prvo mislimo da je musko ,i kad vidimo da je zensko pa jos i plava ,pa normalno da ce tako da vozi...

Al to je cisto zezanje...

Vise mislim da su crnke onako opasnije i meni su vise seksi ... A za to sta muskarci vise vole ,to ne znam jer kod svakog je drugacije ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E samo jos u plavo da se ofarbam... :lol:

Sala, od srednje skole sam crvenokosa, i tu boju kose prosto obozavam!

Jedno vrijeme sam se vratila svojoj boji- tamnosmedjoj, cisto da malo promijenim.

Nije iskljuceno da cu se ofarbati i u plavo, da izgledam njezno... haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prirodna kosa mi je/bila tamno smeđa. Kažem bila, jer baš imam dosta sedih, tako da se neizbežno farbam.

Uvek sam se farbala u približno svoju boje kose, povremeno sa nešto svetlijim pramenovima.

Jednom sam se ofarbala u plavo i još izvukla pramenove i još se ošišala na kratko. Super je friz bio, lak za održavanje, svi su mi govorili kako mi je super, ali nekako sam se ipak posle par meseci vratila na staro.

A nisam primetila da sam imala bolji tretman ovako ili onako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nisam primetila da sam imala bolji tretman ovako ili onako..

pramenovi su jedno i oni su lezerni, kulturni, uvijek je frizura tu itd .... a komplet izblajhana kosa je nesto sasvim drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovo je moja tema :) :) :). Prirodno sam svetlija, ali ne plava, svi kazu jako neobicna boja, super podloga za plave pramenove. E a bila sam crna, smedja, plava, vatreno crvena, bozulej crvena, teget (greskom ispala a odsjaj na ljubicasto a kako se ispirala vukla na tamno zeleno), i na kraju pramenovi.

Verovali ili ne, najvise ljudi sam upoznala kao teget, to je bilo u srednjoj skoli, cak me i razredna pitala da joj kupim tu farbu (katastrofa). Inace, clanica Ivana/Aljosa me je farbala. :)

Nisam primetila da su me drugacije prihvatali kao plavusu. Kada sam ostala trudna, prestala sam se farbati, sad cu samo pramenove (krecu sede :( )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamno smedja sam prirodno,pokusavam da budem bordo,primetila sam da licno volim vise brinete,crnu decicu,e sad,to je sve verovatno podsvesno,jer forsiram sebe i svoju boju kose.sto se tice plavusa,verovatno mame uzdahe mnogim muskarcima,ali meni nista lepse od prelepe crnke!opet licno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UH...nisam imala jos jedino...nema te boje kose :lol:

U svom vrlo burnom hip-hop pubertetu sam imala kratku (veci deo zivota sam imala jako kratku kosu),od izblajhane,tirkizno plave,ljubicaste...nema te boje koja nije bila na mojoj glavi.

Inace sam tamno smedja prirodno, sa izrazito crnim gustim obrvama koje moram da posvetljujem

Oko 18-19 god. sam se ofarbala u crno i pustila je do pola ledja...divna bese.Mm inace obozava crnke i mene kao crnku...ali sam ja ipak pre 5god. presla u svetlije :P .Prvenstveno iz razloga sto sam prestala da se jace sminkam,pa sam kao zift crna izgledala kao bolesna u faci (isto vazi i za plavo-najplavlje)...sad mi je i dalje duga ali idem od svetlo smedje do tamno plave...a da i uvek skoro nevidljivo isatirana.

Legendo...tacno znam koja ti je boja kose...onu sto zena moze samo da pozeli :)

Plava,crna ili koji vec dugin spektar boja...najprimecenija sam kad je uredna,isfenirana i zdrava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, dok sam bila plava, primetila sam da ljudi "malo prostije" zapocinju razgovor sa mnom, pa kad dzakamo malo vise, onda je ok. Primetila sam da me vise njih gledalo na ulici, nego sa drugom bojom kose. Ima tu, malo predrasude rade. Isto kao kad vidis debelu osobu, ili kad cujes taj pojam, imas u glavi prvo sliku neke masnije, prljavije osobe, koja ne vodi racuna o sebi. Kad kazes "ciganin" imas sliku siromasne osobe iz kartonskog naselja. Ja se trudim da ih suzbijem sto vise. Mozda imam takav prvi utisak, al' kod mene, ta ideja na tome i ostaje. Meni je bitno da je covek ok, bio plav ili crn, cist ili ne, musliman, srbin ili hrvat. Mislim da bih tako razmisljala i da sam muskarac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FARBANJE U PLAVO ?!NIKADA!! Lepse mi je ovako ,smedje -crno.. Mislim nemam nista protiv plavusa... Volim da pricam viceve o njima !!heheheh... Par drugarica su mi plavuse... Ali ja nikada se ne bi farbala... Imala sam plave pramenove ali mi se nisu svideli..Bila sam i crvena... Ali mi je lepse ovako...Rekla sam sebi da vise nikad necu da se farbam jer samo upropascavam kosu.. mm i ja volimo da se zezamo na rucun plavusa kad ih vidimo za volanom pa sporo voze ili stalno koce .. I kazemo ,prvo mislimo da je musko ,i kad vidimo da je zensko pa jos i plava ,pa normalno da ce tako da vozi...

Al to je cisto zezanje...

Vise mislim da su crnke onako opasnije i meni su vise seksi ... A za to sta muskarci vise vole ,to ne znam jer kod svakog je drugacije ....

Mislim da bih se u slozila sa tvojim misljenjem :rolleyes: Meni je nekako najbolja prirodna boja kose,a moja je tamno braon.Ja sam se samo jednom farbala i kosu sam nacisto unistila i dosta vremena mi je trebalo da mi se kosa oporavi i da joj vratim sjaj ;) Od tada sam se zarekla da se nikada vise necu farbati i tako je i bilo.Nemam nista protiv plavusa niti crnki,svako se frba onako kako misli da ce mu lepo stajati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prirodna boja kose mi je svetlo smedja. Nisam imala nameru da budem plavusa, ali eto desilo se. Za sve su krivi pramenovi. Jedno izvlacenje, pa drugo, pa trece i ja ispadoh plavusa.

Inace, plavuse imaju prednost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila sam i plava i crvena i crna....ma isto sam prolazila...jos se najbolje pokazala smedja, deluje najprorodnije i nakako nevino i fino....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.