Mobilni telefon i dijete

odgovora

Objavljeno

Bila sam veeeeeliiiiikiiiiiii protivnik mob.tel. ..... a sada...uh,spašava me....moj sin ga je dobio prošle godine,znači u 3. raz. i bukvalno je bio jedini bez tel. i stvarno je "štrčao" dok ga nije dobio....takvo je vreme došlo,nažalost,drugačija su interesovanja,mob. je njihov način komunikacije,zabave.....razmenjuju muziku,spotove,video.klipove i tonu drugih stvari,Nikolina ga ima,a Anastasija će ga dobiti ove godine sa polaskom u 2. razred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je krenuo u prvi razred i ima svoj tel,medjutim ne nosi ga stalno nego samo kada ja to trazim. U skolu ne znam da li ce da ga nosi,videcemo. Dobra je to stvar,pogotovo kada malo porastu. Nisam protiv mob.telefona. Luka zna da cita i pise, tako da mu je od koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog zracenja i toga da nije istrazeno potpuno kako i koliko je stetno sam protiv mobilnih. Generalno ih ne savetuju do 12 godina i koliko god je u mojoj moci trudicu se da ih do tad izbegnem. Ni sada joj ne dajem da se javlja na nase mobilne vec ili ukljucim speakerphone ili joj dam fixni...

S druge strane znam da ce mi mozda znaciti da mogu da je kontaktiram kad je u skoli (a krece za godinu-dve, zavisno kad je upisemo) al opet i ne mislim da je zivkam stalno i da joj telefom omrzne jer je ja smaram :lol: Al bre meni je sve to sbbkbb i nagadjanje sta ce biti. Preci cemo taj most kad budemo do njega dosli.

Trenutno ne znam nikog sa decom starijeg uzrasta da im je kupio/la mobilni... Licno ne pratim trendove i ne radim nista zato sto je moderno, ali znam koliko su sad deca napredna sa tehnologijom. E koji je to uzrast kada ga svi imaju :rolleyes: moracu tek da se raspitam... Ono sto znam je da maloj ni sad ne kupujemo recimo igrice i igracke koje su "must have" samo zato sto ih svi imaju :rolleyes: tako da cu i sa telefonom sama da procenim i potrudim se da mi ne diktira ono sto je "in"...

Sto se casova tice slazem se sa Ruskinjom. Obaveza je trenera da ih zadrzi na treningu i da na njih pazi, a ako treba da se kontaktiraju roditelji onda ce on/ona to da uradi. Uostalom ja je i sad vodim i cekam dok ne zavrsi treninge jer tih sat vremena ili provedem u razgovoru sa drugim mamama ili na telefonu, netu... Planiram je i u skolu voditi i cekati je- do kad, zavisi koliko joj je skola daleko, tako da ce moja potreba za njenim mobilnim biti puno manja. A za to da ga koristi za dopisivanje i razgovore sa drustvom- sama sam provodila sate na telefonu, ali na fixnom, pa ako sam ja moze i ona a da ne razmisljam dal je ozracena ili ne ;)

E kad ga bude dobila nece verovatno dobijati "jeftine" modele vec kvalitetne telefone jer oni manje zrace (gledala sam skoro listu i stariji su puno vise zracili a sto su skuplji generalno i manje zrace po merenjima). Ovde svi imaju dobre telefone jer nije to toliko nedostizno i skupo, tako da kad joj budem uzela dobice koji god hoce (to sad kaze mama techno freek :lol: ) s tim da ce pretplatu placati od svog dzeparca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Protivnik sam mobilnog telefona, mada ga sin ima (sveki mu poklonila), ali ga ne koristi, osim kad ZAISTA ima potrebe za njim (tipa: otisao je negde van grada, ili kad nam je to nuzno resenje) ali i to u retkim prilikama. U pocetku je bio lud za mobilnim, igrao igrice, skidao viceve, slao poruke, a sad bas i ne, hvata paucinu u fijoci. Misljenja sam da deci pre 12-13 godina i ne treba telefon. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka je pre neki dan išla na izlet, i od njih 33 iz odeljenja, samo ona i njena najbolja drugarica nisu imale mobilni, a ono što me posebno iznerviralo je učiteljicin odgovor kada sam je pozvala na mob da pitam kako su deca, jel sve ok-pa, jel vaša ćerka nema mob..aaa, pa kupite za sledeći put!!! E, pa vala neću!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam veeeeeliiiiikiiiiiii protivnik mob.tel. ..... a sada...uh,spašava me....moj sin ga je dobio prošle godine,znači u 3. raz. i bukvalno je bio jedini bez tel. i stvarno je "štrčao" dok ga nije dobio....takvo je vreme došlo,nažalost,drugačija su interesovanja,mob. je njihov način komunikacije,zabave.....razmenjuju muziku,spotove,video.klipove i tonu drugih stvari,Nikolina ga ima,a Anastasija će ga dobiti ove godine sa polaskom u 2. razred...

Definitivno je mob.tel spas...šta ću kad je tako vreme došlo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da se ubacim opet u ovu temu

Na žalost ne diktira volja nego potreba!

Ana ima dosta obaveza i uvjek sam u raskoraku sa njom. Nije se jednom desilo da ranije završi sa engleskim ili muzičkom školom, da joj se neka obaveza oduži, uspaniči se ona, uspaničim se ja, S ostavljam kod koga god stignem da dijete ne izvodim u 7 naveče na ovaj minus jer MM radi, odem po Anu a ona se sunce moje smrzla i još plače i prepala se jer se ranije nešto završilo a ona čeka sama po mraku. Nije mi se jdnom desilo da ostavim S na 10 minuta a ona ide na dopunsku itd.

Puko mi je film i kupila sam telefon u dogovoru sa učiteljicom da ga ne koristi dok je na nastavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, a druga deca u razredu, jel oni imaju mobilne?

Takvo je vreme doslo da je najlakse funkcionisati sa mobilnim, bez njega kao da si go. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, a druga deca u razredu, jel oni imaju mobilne?

Takvo je vreme doslo da je najlakse funkcionisati sa mobilnim, bez njega kao da si go. :rolleyes:

da li bi mi vjerovala kada bi ti rekla da 70% djece u drugom razredu ima mobilni???

Sve njene drugarice sa kojima se druži imaju mobilne telefone, to se slika, prebacuju slike

:lol: ... crkla sam od smjeha kada mi je Ana pokazala fotke sa mobilnog nje i njenih drugarica. To je ozbiljno do ludila na fotkama, kao veliki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anja je treći razred osnovne i sva deca u razredu imaju telefon...ali skoro niko ne nosi tel. u školu. Obično kada idu na izlet ili rekreativnu, mada ga i tada "dozirano" koriste...tako da sam ja i dalje uverena da im telefoni u tom uzrastu nisu potrebni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj M je treci razred i nosi telefon u skolu, ali ga iskljci pre nego sto udje u zgradu, i ukljuci ga kad krene kuci. Telefon nosi iz jednog prostog razloga, jer nam je skola daleko, oko 1km, e onda mora da ga ima za slucaj da mu nesto zatreba, ili ako mu ne daj Boze nije dobro da me pozove. Inace nisam stava da deca u tom uzrastu nose mt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je došlo takvo vreme da deca u ranim godinama već imaju mobilni. Šta vi mislite, kad je pravo vreme da detetu date mobilni u ruke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Lule je cetvrti razred,ima mobilni telefon koji mu stoji kod kuce i to naj najobicniji.Maltene samo zelena i crvena slusalica :) Verovatno ni taj ne bi imao da ga mm nije dobio kqao poklon uz kupljeni telefon.U skolu ga ne nosi,niti ce ali ce ga poneti npr. na rekreativnu nastavu.Napolje ga takodje ne nosi jer u svakom momentu znam gde je i gde ga mogu naci.

Mene strasno nerviraju deca koja po ceo dan vise na kompijuteru a kad nisu kod kuce zanimacija im je mobilni telefon.A roditelji se utrkuju koje ce dete da ima skuplji i bolji telefon,sa vise muzike,boljom kamerom itd. i umesto da se na casovima slusa nastava djaci se igraju telefonima.

A pravo vreme za prvi mobilni je onda kada odgovoran i savestan roditelj proceni da je detetu telefon zaista neophodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.