Klempave usi

odgovora

Objavljeno

bio nam je mali rodjak pre neki dan u poseti i on ima bas klempave usi.

ja pitala mamu zasto je to tako, a ona jos ludja pa mi kaze da mu majka nije stavljala kapicu kad spava... pa ni ja detetu ne stavim kapicu kad spava. daleko bilo na 50 stepeni. svasta!

primetila sam da joj se uvo savije kada lezi na boku, ali ne mogu ja ustajati nocu da joj namestam usi.

kako ste vi sprecile klempave usi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micke, Isidori su malkice klempave ušice ali šta da radim. Sigurno joj neću na ovu vrućinčinu nositi kapicu ili trakicu. :blink:

I meni i mm su uši bile malo klempave, a sada su najnormalnije.

Isto tako znam i za drugu decu.

Uopšte ne verujem da ako neko zaista ima klempave uši, trakica može da popravi stvar. Šta? Zalepiće ih za glavu? Ili će skratiti kožicu iza uha i približiti ih glavi? Mis'im....

Kad je bila mala pa i do skoro stajale su sasvim normalno i od jednom su se odlepile. Nije strašno. Neko možda ne bi ni primetio ali s' obzirom da ja znam kakve su bile, ovako mi izgledaju malo klempavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam pazila kad ih stavljam u krevetac i kad se okreću (noću ne). Kapice su nosile prvih mesec dana. Ćerki sam stavljala trakice za glavu i ona ima lepši oblik ušiju, a sinu nisam. Ali, mišljenja sam da tu ima i genetike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da tu geni odigraju svoje,normalno je da se bebi stavi kapica u neki trenucima ili traka,al ako ima genetske predispozicije ne vredi...Ja svojoj cerki nisam htela da busim usi zbog tog jer su bile tako male slepljenje,bojala sam se da ce ih mindjuse rasklempaviti,stavljala sam joj kapice,vodila racuna,sve zbog straha jer smo i muz i ja klempavi....i nista mi vredelo nije..vec posle mesec dana ona je imala usi original tata i oblik i klepavost,sve...Simpaticna mi je kad pokupi kosu al bojim se da ce biti iskopleksirana kao ja sto sam bila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da tu geni odigraju svoje,normalno je da se bebi stavi kapica u neki trenucima ili traka,al ako ima genetske predispozicije ne vredi...Ja svojoj cerki nisam htela da busim usi zbog tog jer su bile tako male slepljenje,bojala sam se da ce ih mindjuse rasklempaviti,stavljala sam joj kapice,vodila racuna,sve zbog straha jer smo i muz i ja klempavi....i nista mi vredelo nije..vec posle mesec dana ona je imala usi original tata i oblik i klepavost,sve...Simpaticna mi je kad pokupi kosu al bojim se da ce biti iskopleksirana kao ja sto sam bila...

Potpuno se slazem! Ja sam klempava, a kada sam se porodila, jedna od priv stvari je bila da joj pogledam u usi i istog momenta sam znala da ce biti kao moje - KLEMPAVE! Mm nije klempav, ali zato sam ja kao Dambo! Sad je i ona takva i nekad je zovnem Klempo, ali samo dok je mala! Kad poraste, necu dati nikome da je tako zove! A kompleksi ne ginu! Ja sam se vecine kompleksa rjesila, ali klempavost me jos uvjek zulja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne pomazu ni trakice ni kapica ako je genetika u pitanju.

Aniti nisam morala nista da radim, jer mm i ja nemamo klempave usi, pa nije imala ni ona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno se slazem! Ja sam klempava, a kada sam se porodila, jedna od priv stvari je bila da joj pogledam u usi i istog momenta sam znala da ce biti kao moje - KLEMPAVE! Mm nije klempav, ali zato sam ja kao Dambo! Sad je i ona takva i nekad je zovnem Klempo, ali samo dok je mala! Kad poraste, necu dati nikome da je tako zove! A kompleksi ne ginu! Ja sam se vecine kompleksa rjesila, ali klempavost me jos uvjek zulja!

I ja sam BILAAA klempava....ne mnogo ali mi je kao devojcici to smetalo strasno!I resila sam problem...jos sa 13 godina....U Beogradu,u Zvecanskoj rade korektivne operacije nosa,usiju i ne znam ni ja vise cega,besplatno deci do 18 godina!Tacnije,tako je bilo tada a ja se nadam da je i sada!I tata nam je klempav,deca do duse nisu,ali videcemooo....U svakom slucaju ako budu imali isti problem i ako ih to bude mucilo kao sto je mene,podrzacu ih da isti problem i rese!Nisam bas neki prislatica,nazovi "plasticnih" operacija,ali ako to resava neciji "problem" t.j. kompleks podrzavam!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam toliko pazila na te usi, cak sam ih i lepila sa onom trakicom sto se lepi gaza na pupak, da kada spava stoji kako treba, da se ne isklempavi, ali nije pomoglo. Genetika je genetika. Kao sto neko rece, kada poraste, ako joj bude smetalo - sredicemo ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mog stavljala dugo da spava sa kapicom,ali on je rodjen septembra,pa nam vrucine nisu bile problem,ali nisumu slepljene kao kad se rodio,mada sam ja tome tezila,tata ima lepe usi i zelela sam da ima tajine usi,ali nema...ja nisam nesto klempava,vise se tripujem nego sto to zaista tako izgleda,i nisam do porodjaja nosila vezanu kosu,a evo sad mi je non-stop vezana. :rolleyes: A sto se tice genetike tu nema leka osim korekcija operacijom.Uvek sam za operaciju ako ce to nekome podici samopouzdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink: CAO MAME MI SMO NOVI NA FORUMU PA BI SMO HTELI MALU POMOC OD VAS...MOJ SIN IMA OKO 3 MESECA,ALI IMA MALO KLEMPAVE USI,PA BI HTELA NEKI SAVET OD VAS,AKO NEKO ZNA KAKO DA TO RESIMO??? H V A L A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda bolje da prvo resis neke stvari sama sa sobom,pa onda kad to resis verovatno ti klempave usi bebe od 3 meseca nece smetati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink: CAO MAME MI SMO NOVI NA FORUMU PA BI SMO HTELI MALU POMOC OD VAS...MOJ SIN IMA OKO 3 MESECA,ALI IMA MALO KLEMPAVE USI,PA BI HTELA NEKI SAVET OD VAS,AKO NEKO ZNA KAKO DA TO RESIMO??? H V A L A

Tvoje pitanje je prebaceno na postojecu temu. Molim te, procitaj prethodne postove, mozda ti budu od pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink: CAO MAME MI SMO NOVI NA FORUMU PA BI SMO HTELI MALU POMOC OD VAS...MOJ SIN IMA OKO 3 MESECA,ALI IMA MALO KLEMPAVE USI,PA BI HTELA NEKI SAVET OD VAS,AKO NEKO ZNA KAKO DA TO RESIMO??? H V A L A

Da pustis dete da normalno raste i razvija se. Mozda sve vremenom dodje na svoje. A i ako ne dodje, niko nije savrsen, nauci ga da voli sebe takvog kakav je i ne nabijaj mu komplekse pricom o klempavim usima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink: CAO MAME MI SMO NOVI NA FORUMU PA BI SMO HTELI MALU POMOC OD VAS...MOJ SIN IMA OKO 3 MESECA,ALI IMA MALO KLEMPAVE USI,PA BI HTELA NEKI SAVET OD VAS,AKO NEKO ZNA KAKO DA TO RESIMO??? H V A L A

Svaki put kada ga stavljaš u ležeći položaj na stranu proveri kako mu stoji uvo, možeš da mu stavljaš pamučne kapice i trakicu oko glave. I molim te nemoj da pišeš velikim slovima, jer izgleda kao da vičeš...a niko to ne voli. :)

Takođe, klempavost je nasledna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je stvarno problem u meni???Meni su nabili taj kompleks posto sam malo klempava pa jednostavno ne zelim da ima i on...meni je on najlepsi na svetu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opusti se, draga... dete ce tek da raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je stvarno problem u meni???Meni su nabili taj kompleks posto sam malo klempava pa jednostavno ne zelim da ima i on...meni je on najlepsi na svetu :rolleyes:

Pazi ovako, moja rodjena sestra je bila kao Dambo, nikada pre ni posle nisam videla dete sa tolikim usesima. A sad kad je odrasla, ima sasvim normalne usi. Stvarno ne treba da se sekiras, to sto je sad takav nista ne znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi ovako, moja rodjena sestra je bila kao Dambo, nikada pre ni posle nisam videla dete sa tolikim usesima. A sad kad je odrasla, ima sasvim normalne usi. Stvarno ne treba da se sekiras, to sto je sad takav nista ne znaci...

:rolleyes: znam da ima tih primera,necu se opterecivati,bitno je da je ziv i zdrav... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je stvarno problem u meni???Meni su nabili taj kompleks posto sam malo klempava pa jednostavno ne zelim da ima i on...meni je on najlepsi na svetu :rolleyes:

Eto sama si problem resila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo klempave usi, ali kazu da se to lako rjesava, i da je najbolje u sedmoj ili cetrnaestoj godini. Ma meni je sladak svakako, ali da ne bi imao komplekse posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.